Tarnobrzeg: Budżet Obywatelski 2020. Zobacz projekty na które możesz zagłosować

Po rozpatrzeniu odwołania przez Komisję Główna Rady Miasta Tarnobrzega ustalona została lista projektów Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego, z których mieszkańcy wybiorą te, które zostaną zrealizowane w 2020 roku. Do Komisji Głównej trafiło jedno odwołanie, z dwóch projektów negatywnie zweryfikowanych. Komisja postanowiła utrzymać ocenę negatywną wniosku dotyczącego wykonanie remontu ulicy Konfederacji Dzikowskiej w osiedlu Dzików.

W dniach od 30 września do 4 października 2019 r. głosować będziemy w budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Kościuszki 32, także w godzinach popołudniowych, po zakończeniu pracy urzędu. W niedziele 6 października 2019 r. głosowanie odbędzie się we wszystkich 16 tarnobrzeskich osiedlach. O zasadach głosowania oraz lokalach wyborczych poinformujemy niebawem.

Każdy mieszkaniec będzie mógł zagłosować tylko jeden raz wybierając jeden projekt duży – spośród 6 oraz nie więcej niż trzy projekty małe spośród 22 zgłoszonych.

Lista projektów, na które będą głosowali mieszkańcy Tarnobrzega, wraz z przydzielonymi numerami dla projektów po uszeregowaniu projektów alfabetycznie.

Projekty duże

1. Bliżej zwierząt bezdomnych – Aleja Edukacyjna dla Dzieci i Młodzieży w Schronisku.

2. Kompleks boisk do sportów plażowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

3. Rekreacyjno-edukacyjny plac zabaw przy Przedszkolu nr 5 w Tarnobrzegu – zmodernizowanie istniejącego placu zabaw oraz uatrakcyjnienie otoczenia Przedszkola nr 5.

4. Renowacja kamiennego krzyża, montaż kamery monitoringu, budowa miejsc parkingowych przed bramą Zamku Dzikowskiego – Plac Górnika.

5. Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto.

6. Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Projekty małe

1. Altanka śmietnikowa ażurowa zamykana na klucz z podbudową z kostki brukowej.

2. Bezpieczne przejścia dla pieszych na Osiedlu Serbinów – ul. E. Kwiatkowskiego oraz ul. Zwierzyniecka.

3. Bezpieczne przejścia dla pieszych na Osiedlu Serbinów – ul. M. Dąbrowskiej (przy Szkole Podstawowej Nr 10) oraz ul. J. Matejki.

4. Brama wjazdowa wraz z furtką na Dębową Polanę w Zakrzowie.

5. Budowa altany.

6. Chodnik nad Mokrzyszówką (osiedle Sobów).

7. Czyszczenie i pogłębianie stawu na os. Wielowieś.

8. Doposażenie budynku osiedlowego, altany i renowacja – Osiedle Nagnajów.

9. Doposażenie placu zabaw.

10. Doświetlenie ulic Ziołowa, Ziołowa Boczna.

11. Łączy nas sport – Rozbudowa siłowni przy ul. Kopernika.

12. Montaż tablic ekspozycyjnych.

13. Odmulenie i oczyszczenie stawu przy ul. Grobla – I Etap.

14. Poprawa funkcjonalności i estetyki wokół stawu przy stadionie w Mokrzyszowie.

15. Poszerzenie chodnika przy jezdni ul. Warszawskiej.

16. Relaks na terenach zielonych Skalna Góra – Lasek Buloński.

17. Remont małej Sali i zaplecza socjalnego Domu Osiedlowego.

18. Rozbudowa parkingu przy ul. Kościelnej (os. Sobów).

19. Uzupełnienie małej infrastruktury na Placu Górnika.

20. Wykonanie altany ogrodowej na placu osiedlowym.

21. Zakup i montaż krzesełek plastikowych na boisku OKS Koniczynka w Ocicach.

22. Zakup wyposażenia do pomieszczeń w budynku Domu Osiedlowego w Tarnobrzegu – Osiedle Miechocin.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE POSZCZEGÓLNYCH PROJEKTÓW – TUTAJ

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Staszek
2 lat temu

Pytanie do Redakcji @NadWisła24: Czy projekt dotyczący oświetlenia jest napisany pod technologię LED-ową czy pod zwykłe żarówki ??

Pracownik
2 lat temu

Która to konkretnie?

bronka
2 lat temu
Reply to  Pracownik

ulica lokietka zniszczona przez ECO miala byc wyremontowana w tym roku i nic nie robia! Telepiemy sie po dziurach i topimy w kaluzach po deszczu!

smile
2 lat temu
Reply to  bronka

ubierz sobie kalosze…a najlepiej nie wychodź z domu….:) 🙂 🙂

Magda
2 lat temu
Reply to  bronka

Ostatnio było napisane, że ul. Łokietka właśnie jest remontowana (?!) Ciekawe gzie się podziały pieniądze na to przeznaczone w poprzednim budżecie

Maciek
2 lat temu
Reply to  Magda

W projekcie jednej z uchwał Rady Miasta Tarnobrzega na najbliższą sesję (w sprawie rozpatrzenia skargi z dnia 19.07.2019 r.) napisano:
„Wiele terminowych zadań musi być niezwłocznie wykonywanych np. realizacja zadań w ramach budżetu obywatelskiego,”.
Jeżeli uchwała ta zostanie przyjęta przez Radę w tym brzmieniu, to będziecie Państwo mieli niepodważalny argument w swojej sprawie.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

http://tvl.tarnobrzeg.pl/2019/09/20/pytamy-wprost-z-dn-20-wrzesnia-2019-witold-zych/

Aż miło posłuchać mądrego człowieka. Zachęcam do obejrzenia i wspierania inicjatyw Pana Doktora 🙂

kalinka
2 lat temu

Pochodzący ze Stalowej Woli Jerzy Kwieciński – od półtora roku minister inwestycji i rozwoju, został równocześnie ministrem finansów. Jest piątym szefem resortu finansów w tej kadencji.https://echodnia.eu/podkarpackie/jerzy-kwiecinski-ambasador-stalowej-woli-zostal-podwojnym-ministrem/ar/c1-14437265

Edek
2 lat temu
Reply to  kalinka

Brawo dla Pana Ministra!

Goofy
2 lat temu

Mamy DUZY BLAD 10LAT DO TYLU !!!! Chyba powinno byc 2020 a nie 2010!!!

bronka
2 lat temu

NIECH NAJPIERW ZREALIZUJA TEGOROCZNE PROJEKTY!!!!!!!!!! A NIE GLUPOTY PISZA O NOWYCH

bronka
2 lat temu

dosc inwestycji na wsiach i w polach!!!!!!!!!!!!!!! moze wreszcie cos w centrum tarnobrzega wypadaloby zrobic?!

Maciek
2 lat temu

Ciekawe ile lat zajmie fachowcom z UM realizacja w terenie projektów, które zostaną wybrane…

resFT
2 lat temu

Nie da się nie skomentować gdy absurd goni absurd… Projekty duże: 1.popieram i głosuję 2.Jeśli ktoś chce zagrać na plaży w piłkę,to ma plażę,nie potrzebne dodatkowe boisko 4.po co miejsca parkingowe,skoro brak turystów i odwiedzających? Renowację krzyża oraz obiektów w parku dzikowskich bym poparł, ale nie jakieś parkingi 5.jest już dostatecznie widno 6.projekt wart zainwestowania,tylko czy pieniędzy z budżetu wystarczy Projekty małe: 1.chyba trzeba na głowę upaść by ZAMYKAĆ NA KLUCZ śmietniki!!! Czy w Tarnobrzegu sa jakieś niedźwiedzie,które grasują po śmietnikach i strach wyjść? Pojedźcie po miastach w okolicach ,czy tam stoją śmietniki pod kluczami? W większośći nie ma! Lepiej oddajcie te ławki coście powykradali spod bloków, że nie ma gdzie usiąść jak się wyjdzie przed blok! A kraty to se w oknach powstawiajcie jak się czujecie zagrożeni. Psychole! 8.Nagnajów, śmiech na sali,miasto nie połączone nawet szlakiem dla pieszych ani ścieżką rowerową z centrum miasta a wchodzące w jego skład!!! Absurd! Dziwię się że Nagnajów jeszcze nie zmienił gminy. 15. O rany, to jeszcze za wąskie te chodniki? Przecież są po obu stronach i nawet ścieżka rowerowa się tam zmieściła, i nadal nie macie jak chodzić? Absurd! 16.Tylko nie mówcie że wymienicie ścieżki asfaltowe na kostkę ,bo jakoś bez problemu… Czytaj więcej »

Mar
2 lat temu
Reply to  resFT

Zamiast edukacji o zwierzętach bezdomnych, to powinna być ich sterylizacja, żeby ich nie przybywało. Także z projektów dużych, to zdecydowanie wody siarczkowe. Co do projektów małych to w sumie się zgadzam.

K O N F E D E R A C J A - WOLNY WYBÓR WOLNYCH LUDZI
2 lat temu
Magda
2 lat temu

Czy w Tarnobrzegu potrafią załatać jezdnię tak żeby jadąc autem nie wybić sobie zębów o kierownicę? Czy potrafią zrobić studzienki w ulicy nie za wysoko i nie za nisko ale w sam raz? Otóż powiadam wam nie. Ale pieniądze za remont(rewitalizację) biorą takie jak za najlepsze wykonanie. Kto podpisuje odbiory tych remontów? Daje do myślenia. Zapraszam na przejażdżkę ulicą Dąbrówki (zrewitalizowaną) na osiedlu Piastów

Ewa
2 lat temu

Pieniądze na remont ul Łokietka wydali pewnie na budowę ulicy gdzieś w polach pod zwierzyncem bo pewnie tam się ktoś ważny w tbg wybudował

Ewa
2 lat temu

Pieniądze na remont ul Łokietka pewnie zostały przeznaczone na budowę drogi w polach pod zwierzyncem bo tam się wybudował ktoś ważny w tbg

Ewa
2 lat temu

Jaki dalszy etap?? Na razie tylko tam gdzie miały być parkingi poradzili drzewka I to by było na tyle remontu Co się stało z pieniedzmi przeznacznymi na remont ulicy LOKIETKA?

resFT
2 lat temu

@Magda, drogi wam złe na jakiejś podrzędnej drodze, bo jakaś tam dziura. A zobacz jak wygląda główna arteria miasta taka jak Wiślna, Moniuszki ,czy Mickiewicza obok szpitala? To są główne zmartwienia miasta na tę chwilę,a nie to co kilku krzykaczy podnosi tu czy na innych forach. A poza tym ,to ja byłem w niejednym mieście i NIGDZIE nie spotkałem by drogi główne były w gorszym stanie jak jakieś osiedlowe mini ścieżki, po których mieszkańcy muszą jeździć autami 100 m do sklepu czy do szkoły,bo jednak normalna większość idzie na piechotę,rowerem a nie autami w takich miejscach. Tarnobrzeg gdyby nie wymienione drogi mógłby być określony miastem o najlepszych drogach. A niestety ma złą opinię i bynajmniej nie z powodu jakiejś Łokietka czy Dąbrówki,bo i tak nikt tamtędy nie jeździ,poza kilkoma mieszkańcami domków na Piastowie.

Ewa
2 lat temu
Reply to  resFT

Ulica miała być remontowana z budzetu obywatelskiego Skoro tyle ludzi zagłosowało to chyba jest potrzeba remontu A co powiesz na robienie z kostki ulic w polach kolo zwierzynca i asfaltowych dróg na polnych sciezkach na dzikowie i asfaltowek na wsiach ??????

Maciek
2 lat temu
Reply to  resFT

Zgoda co do głównych dróg w mieście – kolejność modernizacji powinna być zgodna z obciążeniem drogi. Ale twierdzenie, że użytkownicy choćby jednego budynku przy danej ulicy nie zasługują na możliwość normalnego dojazdu, jest niesłuszne, ponieważ oni tak samo płacą podatki jak mieszkańcy bloków np. przy ulicy Moniuszki. No bo jeżeli pójść dalej tym tokiem rozumowania, to gdy dany odcinek drogi stanowi dojazd do mniej niż powiedzmy 10 budynków, to nic z nim nie róbmy, aż się rozsypie. Wystarczy zrobić raz a dobrze, skoro się nie dało, trzeba poprawić. Poza tym są różne technologie obniżające koszty budowy, np. betonowe płyty ażurowe z małymi otworami, które z powodzeniem można stosować na drogach najniższej klasy (dojazdowych).

B. Ch
2 lat temu

Ja będę głosować na UJĘCIE WÓD SIARCZKOWYCH. Projekt przyszłościowy,
gwarantujący zdrowie i pracę mieszkańcom miasta.
Busko Zdrój mogło?
A co Tarnobrzeg jest gorszy?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content