Krzysztof Żyłka z IKS Jezioro Tarnobrzeg podwójnym medalistą Mistrzostw Europy

Wicemistrzowie Europy w drużynie Krzysztof ŻYŁKA Rafał LIS oraz trener Feliks Kordyś

Kolejne sukcesy na swoim koncie może zapisać Krzysztof Żyłka z IKS Jezioro Tarnobrzeg, członek polskiej kadry niepełnosprawnych tenisistów stołowych. W zakończonych właśnie Mistrzostwach Europy Żyłka wywalczył dwa medale, brąz w starcie indywidualnym i srebro w drużynie, w parze z Rafałem Lisem.

– Występ Krzyska to ogromny sukces dla klub IKS, dla Tarnobrzega i niego samego oraz trenera Feliksa Kordysia, który jako trener pomagał zawodnikom na wózkach w Szwecji. Sukces ten bardzo przybliża go do awansu z rankingu z listy światowej na Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020 – podsumowuje start Żyłki prezes klubu Rajmund Zięba.

Drugiemu zawodnikowi tarnobrzeskiego IKS-u Maciejowi Nalepce, niestety tym razem nie udało się wywalczyć medalu w Mistrzostwach Starego Kontynentu, na których łącznie reprezentacja Polski zdobyła 18 medali (5 złotych, 5 srebrnych, 8 brązowych), wygrywając klasyfikację medalową.