Tarnobrzeg: Nie ćwierć miliona, lecz 130 tys. zł pomocy dla piłkarskiej Siarki

Decyzją Rady Miasta piłkarska Siarka Tarnobrzeg otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 130 tys. zł. Pierwotnie w uchwale była mowa o kwocie rzędu 250 tys.zł, została ona jednak zmniejszona wskutek przyjęcia przez radę wniosku złożonego przez radnego Łukasza Nowaka.

Uchwały w ramach której pomoc finansowa ma trafić do klubu bronił prezydent Tarnobrzega.

– Robimy to dlatego, że wiemy w jakiej sytuacji jest dzisiaj klub sportowy, wiemy że dzisiaj piłkarska Siarka jest w bardzo trudnej sytuacji nie tylko finansowej i pewnie to jest ostatnia deska ratunku, żeby ich nie pogrzebać – tłumaczył D. Bożek. Jednocześnie prezydent zapowiedział zmiany w funkcjonowaniu prywatnej spółki, która oprócz miejskich pieniędzy otrzymuje również wsparcie w postaci bezpłatnego korzystania z infrastruktury sportowej. Zmiany te to jak można wnioskować ze słów prezydenta, obecność przedstawiciela miasta w zarządzie spółki.

– W przyszłym roku planuję inne ruchy, miasto musi mieć wpływ na spółkę, musi mieć wpływ na to, na co te pieniądze idą i jak są wydatkowane – mówił D. Bożek.

Mimo sympatii do drużyny wstrzymanie się od głosu zapowiedziała radna Monika Łagowska Cebula.

– Interesując się sytuacją finansową klubu na który przekazaliśmy już dość sporą sumę pieniędzy, słyszę od pana prezesa zadając mu pytanie, że w zasadzie spółka jest prywatna i nie jest nam zobowiązany udzielać jakichkolwiek informacji (…) W takim razie ja nie mam prawa decydować o wydaniu pieniędzy mieszkańców właśnie na tą spółkę – tłumaczyła radna.

O wprowadzenie zmian w uchwale wnioskował radny Łukasz Nowak. Złożona przez radnego poprawka dotyczyła skreślenia z treści uchwały zapisów o zmniejszeniu planu wydatków miasta o kwotę łącznie 120 tys.zł, przewidzianą na wykonanie dokumentacji projektowych dwóch dróg: Moniuszki i Zwierzynieckiej. Automatycznie spowodowało to zmniejszenie dotacji dla Siarki o taką właśnie kwotę.

– Jestem za Siarką, wiem że ma bardzo ciężką sytuację, tylko nie możemy tego robić z projektów infrastrukturalnych – tłumaczył radny Nowak, proponując jednocześnie, aby te 120 tys. zł wygospodarować z innych źródeł i stosowną uchwałę przedstawić na najbliższej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Za przyjęciem poprawki głosowało 9 radnych, 8 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu (szczegóły poniżej)

Do słów radnego odniósł się prezydent Bożek tłumacząc, że remonty dróg w mieście muszą przebiegać według pewnych założeń. – Nie łudźmy się, Siarkowa jest ważniejsza, strefa jest ważniejsza, to są kwestie numer jeden. Co do ulicy Moniuszki zgadzam się, jest ważna, Kochanowskiego jest ważna, Zwierzyniecka (…) jest ważna (…). Tylko drodzy państwo w momencie kiedy będziemy mieli środki i będziemy pewnymi środkami mogli dysponować i będziemy mieli kolejne plany, kolejne pomysły, to to róbmy – tłumaczył D. Bożek przypominając jdnocześnie, że w „szufladach w urzędzie” jest dużo niezrealizowanych projektów remontów dróg, z których część jest już nieważna.

Ostatecznie za przyjęciem uchwały głosowało 13 radnych, 3 było przeciw, 5 się wstrzymało (szczegóły na zdjęciu głównym).

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY (OD OK. 14:10)

Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rob
1 rok temu

Zakladam firme. Darek daj moliona bo sie nie kreci ale na co to Ci nie powiem bo to prywatny biznes i informacje sa poufne????????To tak na powaznie sie dzieje???

mentor
1 rok temu

zabawni ludzie.nie odważyli się wyrzucić w błoto ćwierć miliona to wyrzucili 130 tysięcy a za kilka miesięcy znowu dopłacą jak to było kilka miesięcy temu,bo pompują od lat miliony złotych a kibla nad jeziorem nie potrafią ufundować.takich mamy radnych.
bezwstydni.

Rob
1 rok temu

Sprzedadza wodociagi to doloza bo rodzinom wielodzietnym juz nie maja co zabrac. Jeden szuka inwestorow drugi sponsorow. Moze razem sobie wycieczki niech urzadzaja bo dobrze im idzie

John
1 rok temu

Bozek ty juz swoim wlasnym slowom zsprzeczyles ty juz sam sobie zaufac nie mozesz . Tchorz

upadłość
1 rok temu

nie dziwie ze sa takie ciencia bo miasto to na nic nie stac tylko dofinasowania sie staraja nie kazdym razem sie uda ale co w tym miesicie sie dzeje to naj lepiej wiedza w um

Boss
1 rok temu

Kiełb dorzuć 20 tysięcy kibole będą wdzięczni.

Mieszkaniec
1 rok temu

Banda nierobow publiczne pieniądze latwo sie rozdaje za miesiąc co znowu ze 100 tysiecy im dadzą. Nie ma sie co dziwic ze prezes nie szuka sponsorów przeciez tu many z rady dadza

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Za te wszystkie dotacje w ostatnich latach, to miasto mogło mieć w tym momencie większość udziałów w tej spółce, a może nawet 100%. Jak można było pompować pieniądze w podmiot, który nawet nie udostępnia informacji, do której jest zobowiązany?! Słabe są tłumaczenia o poufności danych prywatnej spółki – jeśli korzysta ona ze środków publicznych, to również podlega ustawie o dostępie do informacji publicznej!

cenzor
1 rok temu

pan Biernat,pan Potański,pan Szwagierczak szacunek.
ci co się wstrzymali umyli tylko ręce.

pan nowak sam był bramkarzem to jeszcze mu się widać krótkie spodenki marzą,kompletnie bez pomysłu bo jak to kasa tak potrzebna a cel zbożny to dlaczego nie ćwierć miliona tylko mniej ?
wizjonerstwo czy zwykłe tchórzostwo i tani populizm ?

to co w grudniu/styczniu pasuje przekazać kolejną transzę kasy sprawniej i po cichu.

co dało Tarnobrzegowi wydane przez ostatnie lata 7 mln na spółkę dziedzica,kłosa i mastalerza ?

obserwator
1 rok temu
Reply to  cenzor

Akurat Ci 3 panowie głosowali przeciw zmniejszeniu dotacji do 130 000 zł. Pan Morawski zamieścił zdjęcie nie tego głosowania. Wcześniej odbyło się głosowanie zmniejszające dotację z 250 000 zł na 130 000 zł i w tym głosowaniu było 9 do 8 za zmniejszeniem. Tam Pan Biernat, Potański i Szwagierczak głosowali przeciw zmniejszeniu 🙂

cenzor
1 rok temu
Reply to  obserwator

serio ? nie ma treści uchwały…

obserwator
1 rok temu
Reply to  cenzor

Była to poprawka złożona przez radnego Łukasza Nowaka. Obejrzyj sesję.

cenzor
1 rok temu
Reply to  obserwator

przyznam,że szkoda mi czasu na taki tani teatr w którym występuje tyle półgłówków.

Mieszkaniec Serbinowa
1 rok temu

Najbardziej przykre jest to, że prezydent Bożek startujący z Serbinowa chciał zabrać 60 000 zł na projekt ul. Zwierzynieckiej a radny Trybuła wybrany z Serbinowa i co najbardziej dziwi radny Stępak przewodniczący komisji technicznej głosowali za tym projektem. Wstyd panowie.

cała prawda
1 rok temu

Cała prawda jest taka, że prezydent Bożek przyłożył rękę do spadku z II ligi i utraty 800 tys premii z Pro Juniora obcinając przyznaną wcześniej dotację dla Siarki bodajże o 300 tysiaków dając tym posunięciem jasne przesłanie jak miasto będzie traktować ten klub sportowy. Przełożyło się to na pewno na wynik sportowy i nie zdobycie praktycznie pewnych 800 tysięcy. Odbija mu się ta decyzja dziś czkawką i próbuje ratować dramatyczną sytuacje w klubie którego ominęło ponad milion złotych. Łatwo jest zepsuć. Kiełb na początku również walczył z klubem, robił audyty i szopki aby po 2 latach przepraszać publicznie za to co zrobił. Przykre to dla mieszkańców-kibiców gdy ważne osoby podejmują nieodpowiedzialne decyzje.

Dodu
1 rok temu
Reply to  cała prawda

Cała prawda jest taka, że nie jest normalne aby zadłużac wodociągi i jednocześnie dbać o spokojne funkcjonowania spółki Siarka. Zarząd ma szansę się wykazać.
Cała prawda, oby to się czkawką odbiło tym z klubu, co wiecznie wyciągają łapy po kasę miejską.

walenrod
1 rok temu
Reply to  cała prawda

cała prawda jest taka, że miasto powinno dawać tylko na szkolenie młodzieży i ani grosza na pierwszą drużynę i prezesa. Dostają za frajer utrzymane boisko, szatnie, basen i siłownię. Jeszcze mało?

Marek
1 rok temu

a droga M.C Skłodowskiej??? to przecież wstyd żeby taka droga była w mieście!!! dziwię się, że te firmy tam działające jeszcze nie uciekły!!

Janusz
1 rok temu
Reply to  Marek

Jechałem tamtędy niedawno i jak 20 lat temu tam jeździłem do piekarni to nic się nie zmieniło od tego czasu.

Maciek
1 rok temu

Wylewanie żali na forach nie wystarczy, żeby coś zmienić. Przede wszystkim trzeba się zainteresować, żeby nie przeaczać takich np. stwierdzeń
https://drive.google.com/file/d/1YI22kXahmmG9NUzndGkf8NV1Ov1Vkvxk/view ,
a następnie trzeba podjąć działania formalne (petycje, wnioski, skargi), bo tylko takie mogą odnieść skutek prawny.

księgowy
1 rok temu

Troszkę za dużo dali. Tak o 130 tys. za dużo.

Gość
1 rok temu

Kiedy wreszcie prywatna spółka akcyjna uderzy się w pierś i zamiast szukać wszędzie winnych spadku , zacznie może od siebie i na sobie skończy. ? Liczyli na nie wiadomo jaką kasę a nic nie dostali. Jak poważna firma wpisuje do budżetu coś co może będzie a może nie?

Zombie
1 rok temu

Siarka to nie jest poważna firma Gościu.

kikol
1 rok temu

Zabierają piłkarzom, żeby zatrudnić polonistę w magistracie. Taki piłki nie kopie, na bramce nie stanie, ale za to ładną bajkę napisze o tym…

Staszek
1 rok temu

Tak jak @obserwator napisał pieniądze dla klubu „zmniejszyła” poprawka radnego Nowaka.

Głosowanie nad poprawką (wyniki) –> https://youtu.be/ua3y3I0CqAM?t=4565

Przeciwni poprawce czyli de facto popierający wsparcie kwotą 250 tysięcy byli:

Andrzej Biernat

Alfred Martyniak

Sławomir Partyka

Bogusław Potański

Waldemar Stępak

Damian Szwagierczak

Waldemar Szwedo

Włodzimierz Trybuła

Zakładam, że zdziwienie na twarzach niektórych radnych było spore. Idę o zakład, że nie spodziewali się, że ta poprawka przejdzie.

Inna bajka to fakt, że np. radny Nowak popiera wsparcie finansowe ale nie w ten sposób. I nawet chyba pojawił się temat by znaleźć te 120tys. na następną sesję …… Ehhhhhhhhhhhhhh

Rodezja
1 rok temu

Oszczędności i tak zostaną przejedzone, a dzięki Siarce miasto ma reklamę. Kto podnosi rękę na KS Siarka zaraz traci tę rękę, popatrzcie do tyłu na osoby, które działy na szkodę klubu.

klon
1 rok temu
Reply to  Rodezja

Ma reklamę ale dzięki KTS Enea Siarka. A KS i ich kibole hańbią i przynoszą wstyd naszemu miastu i każda kwota dofinansowania tych grajków jest wydana karygodnie bo ci pseudo-sportowcy i ten fanklub ze sportem nie mają nic wspólnego.

Ks
1 rok temu
Reply to  klon

Kiepska ta reklama garstka ludzi i zagranicznych zawodniczek przejada kasę miasta i sponsorów….
Można sobie porównać ile dzieci i młodzierzy uprawia obie dyscypliny….

inwestor
1 rok temu
Reply to  Rodezja

a na czym polega „reklama miasta”?? szejk z arabowa zwróci uwagę na taki grajdoł i przyśle petrodolary na rozwój? sport nie reklamuje miast, reklamuje ewentualnie firmy sponsorujące, tyle

Zombie
1 rok temu

Nie podniecaj się tak Rodezja. Są ważniejsze potrzeby do finansowania w mieście niż rozrywka dla jakiejś mizernej garstki kibiców i działaczy. To „oczywista oczywistość”. A z tą reklamą to mnie nawet nie rozśmieszaj. Po co w ogóle Tarnobrzegowi reklama? Co tu chcesz reklamować? I co to byłaby za reklama? Grają w czwartej klasie rozgrywkowej i jeżdżą po jakichś pipidówach. Ależ nareklamują!!! 😀 A co do tych osób działających na szkodę klubu to… czy twoim zdaniem taki Mastalerz działał na szkodę klubu? Chyba nie. A gdzie dziś jest? Tak samo inni. Nie pochlebiaj więc sobie – to nie garstka działaczy i sympatyków piłki nożnej decyduje o wyniku wyborów w tym mieście.

Ks
1 rok temu
Reply to  Zombie

Oczywiście można zlikwidować wszystko sport,kulturę wszystko co nie przynosi zysku zostawić opiekę nad seniorami …..
To że to czwarty poziom to trzeba się cieszyć bo mniejsze koszty
w TBG nie ma sponsorów którzy utrzymają sami klub nawet na tym poziomie…
Zlikwidowano kosztkówkę a uzdolnioni młodzierz będzie jeździć do stalowej żeby zgrac na jakimkolwiek poziomie o to nam chodziło ….
Są miasta które przekazują więcej niektóre mniej ale ten 1% budżetu na cały sport w TBG trzeba zapewnić oczywiście trzeba interesować się tym a nie po kilku latech sprawdzać i …..
Wszyscy krzyczą ze spółka ze akcjonariusze ale tego typu spółki nie są nastawione na zysk i akcjonariusze nie zarabiają a dokładają ….

Dodu
1 rok temu
Reply to  Ks

To ile dołożyli? Ile pozyskali? , że na czwartym poziomie rozgrywkowym taki problem o 120 tyś.? Ilu jest akcjonariuszy? Pytam, bo nie wiem. 20? to niech każdy znajdzie sponsora na 10 tyś i jest 200 koła.

Ks
1 rok temu
Reply to  Dodu

Jakie to kwoty można sprawdzić w sprawozdaniu za 2018 nie pokrywa się to wprawdzie z sezonem piłkarskim jest ogólnodostępne
zakładając że do obecnego sezonu przystąpili z minusem 0,5 mln (brak pro junior) zakładam że na jesień potrzeba 0,6 mln czyli razem 1,1 mln z miasta na jesień dostali chyba ok 0,4 mln a resztę trzeba zorganizować…….

Dodu
1 rok temu
Reply to  Ks

Czyli 400 + 130 daje 530, czyli jakieś 45 % od miasta, dobrze liczę? Czyli znowu licząc 20 akcjonariuszy ( nie wiem ile jest, ale pewnie więcej ), to każdy może znaleźć sponsora średnio po 35 tys. zakładając koszty chodzenia, jeżdżenia, ogólnie całej otoczki. Chyba wykonalne.

Ks
1 rok temu
Reply to  Ks

20 po 35 to marzenie w TBG jeżeli największy zakład teoretycznie zwiazany z Siarką daje dużo mniej i może jeszcze jeden z 10 tyś a reszta 2-3 tyś w TBG nie ma firm mogących wyłożyć 30-50 tyś na piłkę
taki mamy klimat…..a jeszcze dochodzi polityka……
oczywiście Zarząd powinien stawać na głowie i szukać kasy, może jest ktoś kto się podejmie….

Dodu
1 rok temu
Reply to  Ks

KS, ale ktoś ma się znajdować do podjęcia tego? Przecież spółka działa już kilka lat, już powinna mieć nawiązane różne kontakty. Marketingowo powinna być już dawno poukładana. Kontakty ze sponsorami chociażby nawiązane, zbudowana podwalina pod dalsze działania. Setka rozdrobnionych inwestorów daje 300 tyś.
KS świat idzie do przodu i trzeba się dostosowywać, mieć plany, cele, założenia na przyszłość. Nikt nie gwarantował wiecznie wygranej, ktoś mógł być lepszy i zgarnąć pro junior, to jest sport. Pro junior powinien przynajmniej częściowo być odkładany na ciężkie lata, lub jego odpowiednia wartość z innych wpływów, na zabezpieczenie nieudanego sezonu. KS ile ta spółka działa i ilu ma akcjonariuszy? Jeżeli akcjonariusze, zarząd i inni w spółce są osobami zyjacymi piłka nożna, czyli kibolami, to zrobią wszystko dla klubu, będzie dobrze.

Tentego
1 rok temu

Gratuluję odwagi tym radnym co się sprzeciwili nieopanowanej hojności z naszych pieniędzy miejskich. Ale podejrzewam że obetną gdzie indziej i znów dosypią piłkarzykom na kolejnej radzie miasta

cenzor
1 rok temu

reklama 🙂

super reklama na boiskach w Wólce Pełkińskiej w Giebułtowie albo Radzyniu Podlaskim.

zresztą widać po zdjęciach z meczów,że 90% mieszkańców ma to wszystko daleko w dupie.

Rodezja
1 rok temu
Reply to  cenzor

Buraki ze wsi tak , reszta kocha Siarkę

anon
1 rok temu

głupia rada i po co daja kase tym dziadom co nie umia grac aby prezesi i piłkarze więcej zarabiali i tak nigdzie nie awansuja cały ten klubik to grajdołek dzoiadostwo mogli na co innego przeznaczyc kase

Magura
1 rok temu

Oburzenie mieszkańców jest spore,bo nie akceptują pompowania ich pieniędzy w prywatny biznes kolesi. A p. Bożek z pewnością będzie ich wspierał. Wystarczy zobaczyć fotki z triumfu wyborczego, a dostrzeżecie wśród najbliższych współpracowników jednego z akcjonariuszy klubu.To kolesiostwo panie Bożek.Co Pan przez cały rok zrobił, aby miasto miało coś z biznesu, w który ładuje publiczne pieniądze? NIC odpowiadam za Pana. I przyjdzie nomen, że mieszkańcy wystawią Panu za to rachunek.A tak na marginesie, to strasznie szybko Pan traci swój autorytet…

kalinka
1 rok temu

A tym czasem w Stalowej Woli….
Stalowa Wola Biznes. Samorząd. Rozwój regionalny”Pod takim hasłem w czwartek 26 września odbyła się konferencja Banku Gospodarki Krajowej w Stalowej Woli.Cykl konferencji pod patronatem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego ma na celu stworzenie miejsca do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami lokalnych władz a biznesu. Konferencja była okazją do nawiązywania współpracy, dzięki której samorządowcy będą bardziej przedsiębiorczy, a przedstawiciele biznesu będą w większym stopniu uwzględniali w swojej codziennej działalności element społeczny.
– Dzisiaj Stalowa Wola, można powiedzieć, jest w momencie dynamicznego rozwoju. Realizujemy wiele ambitnych projektów, w każdej płaszczyźnie życia rozwojowego, od kwestii drogowych po kwestie edukacyjne, społeczne, środowiskowe, ekologiczne, ale nasze ambitne spojrzenie na te sprawy, odwaga do tego żeby realizować te projekty wynika z siły, która płynie ze strefy gospodarczej ze Stalowej Woli. To, że samorząd miasta może tak odważnie myśleć o pewnych projektach, kreować nowe horyzonty rozwoju dla naszego miasta wynika z tego, że mamy silnego partnera w postaci biznesu, który dostarcza odpowiedni zasób podatkowy, a jednoczenie rozwija kwestie kapitału ludzkiego w naszym mieście– mówi Lucjusz Nadbereżny.

http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku … z&id=47304

gość
1 rok temu

Myślę ,że był to taki trochę pszczytek w nos dla właścicieli klubu. I jasny mam madzieję sygnał ,że nikt nie ma prawa wtrącać się do ich biznesu. Miasto dotychczas było tylko dojną krową. A subwencja z roku na rok się zwiększa. Ile klub inkasuje z targowicy? To też miało wpływ na tbs.

L74
1 rok temu

Ciekawe czy innym klubom sportowym też da tak miasto kasę? Panie Prezydencie jak to jest z tym finansowaniem klubów w Tarnobrzegu, zapomniał już Pan co mówìł na początku swojej kadencji. I co to oznacza że klub jest w tragicznej sytuacji? Może jakieś sprawdzenie, niech się ludzie dowiedzą gdzie i do kogo idą pieniądze publiczne.

a453777
1 rok temu

Panie Bozek idzie Pan droga bezsensownych ustępstw tak jak wcześniej Mastalerz i Kiełb , nic na tym nie zyskujemy ; zamykamy pierwszy rok Waszych rządów , bilans jest fatalny może czas aby pan Pluto zapracowł na swoja pensje ?? Proszę nie rozdawac naszych pieniędzy na prywatny biznes piłkarski pana z Wielowsi a tylko dla młodzieży w różnych dyscyplinach , chyba juz dość pp dziedzic i Necek wyciągnęli z miasta … Pobudka !!!

sd
1 rok temu
Reply to  a453777

milcz

L74
1 rok temu
Reply to  sd

Wow ale mu przykadałeś ????

Tropiciel idiotologii
1 rok temu

Okazuje się ,że Tbg po TRAGICZNYCH rządach prawicy (Dziubiński i spółka)oraz niedługich rządach łapówkarza znajduje się poniżej finansowego mułu.Doszło do ściany, co mogliśmy zobaczyć po zdumiewającej volcie pana prezydenta skamlącego o poparcie 13.X Kamila Kalinki.
Jeśli chcecie to można nazwać to pragmatyzmem prezydenta.
W/w chyba zaczął dostrzegać, że obecnie nie ma innej możliwości aby dostać jakiekolwiek dofinansowanie jeśli nie jest się z PIS lub nie ma się jego poparcia ,zgadzając się de facto na sterowanie z tyłu poprzez szantaż kroplówką finansową.

Jednak czy takiego właśnie kraju chcemy?Kraju szantażu i obdzielania naszymi pieniędzmi wyłącznie tych z poparciem PISu z pominięcie tego „gorszego sortu”?
Wg mnie postawa prezydenta Bożka obrazuje, że zrozumiał że kraj, my oraz Tbg jesteśmy w d…pie.Mój zarzut brzmi: pan Bożek to zaakceptował i zaczyna się w tej d…pie urządzać !!!!

gość
1 rok temu

Zapomniałeś i tym co w jedną kadencję prawie podwoił zadłużenie?

Rodezja
1 rok temu

Koszykówka zniszczona nawet ta modziezowa, wstyd że miasto zniszczyło nawet sekcje młodzieżowe i teraz to sąsiadka będzie ich szkolić, wstyd i hańba. Karma wraca, bo i tak zaoszczędzone i pieniądze z kosza zostały przejedzone. Gdzie są oszczędności niech ktoś mi pokaże. Zniszczyć łatwo odbudować już nie. Wstyd za tą radę to bezradni pierwsza klasa. Wstyd.

Rodezja
1 rok temu

Wstyd – tak płytko myślących w Radzie jeszcze nie było. Zniszczcie wszystko sprzedajecie wszystko, żeby można pożyć przez chwilę na wysokim poziomie- wstyd.

Asd
1 rok temu

Mecz z Hetmanem jest dedykowany bezradnym, którzy niszczą zamiast pomagać.

52
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x