Osocze bogatopłytkowe – wskazanie do zabiegu, przebieg i rezultaty

Osocze bogatopłytkowe jest to preparat krwiopochodny o zwiększonej zawartości płytek krwi. Otrzymuje się go z krwi obwodowej pacjenta przez oddzielenie osocza w wirówce. Płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, stymulujące procesy regeneracyjne, tworzenie nowych naczyń krwionośnych, pobudzają metabolizm i różnicowanie komórek.

Właściwości osocza wykorzystuje się w terapiach regeneracji stawów i ścięgien, w przyspieszeniu procesów gojenia ran oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii. Preparat wykorzystywany w trakcie zabiegu wytworzony jest z krwi własnej pacjenta więc zabieg jest całkowicie bezpieczny.

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest małoinwazyjną, całkowicie bezpieczną metodą wspomagania i przyśpieszenia leczenia wielu schorzeń ortopedycznych jak: wczesne zmiany zwyrodnieniowe stawów, opóźnionego wzrostu kostnego, uszkodzenia chrząstki stawowej i łąkotek, zapalenia powięzi podeszwowej, kontuzji, zapaleń ścięgien i więzadeł stawowych, urazów i zmian przeciążeniowych, kontuzji mięśni oraz złamań i braków zrostu po złamaniu.

Metoda leczenia z wykorzystaniem osocza nie powoduje reakcji uczuleniowych i znacznie skraca czas rekonwalescencji po zabiegu. Zobacz: https://scanmed.pl/aktualnosci/leczenie-ortopedyczne-osoczem-bogatoplytkowym

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Gojące i regenerujące własności osocza z dużym powodzeniem stosuje się w medycynie estetycznej. Zabieg często nazywany wampirzym liftingiem polega na biostymulacji komórek, opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Jest to metoda naturalna, w pełni biologicznie kompatybilna z ciałem pacjenta. Nie generuje ryzyka nietolerancji, alergii i innych reakcji immunologicznych.

Terapia osoczem bogatopłytkowym skierowana jest do osób, których skóra wymaga intensywnej odnowy. Zabiegi wskazane są dla osób z następującymi dolegliwościami: zmęczona, wysuszona, skóra pozbawiona napięcia, pierwsze oznaki starzenia skóry (fałdy, zmarszczki, wiotkość), kurze łapki, cienie pod oczami, wargi, szyja, dekolt, dłonie, łysienie typu męskiego, blizny po trądzikowe i inne.

Regeneracja tkanek zaczyna się dwie doby po pierwszym zabiegu, a pierwsze widoczne efekty pojawiają się po dwóch tygodniach. Efekty zabiegu to: wygładzenie, ujednolicenie kolorytu, poprawa elastyczności i ukrwienia skóry. Zabieg wygładza zmarszczki i fałdy oraz przyśpiesza procesy gojenia po zabiegach medycyny estetycznej. Zabieg może być stosowany u osób uczulonych na innego rodzaju środki więc stanowi alternatywę dla botoksu.

Gdzie wykonać zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego dają bardzo dobre efekty lecznicze zarówno w chirurgii, ortopedii jak i w medycynie estetycznej i kosmetologii. Dodatkowym atutem metody jest naturalne wykorzystanie własności regeneracyjnych organizmu i brak skutków ubocznych w postaci alergii. Metodę wykorzystuje wiele wiodących centów medycznych jak Scanmed S.A. w wielu placówkach na terenie kraju.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content