Lista zwycięskich projektów Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok

Wszystko już jasne, będzie widno i bezpiecznie! Znamy wyniki głosowania na Tarnobrzeski Budżet Obywatelski 2020. Wśród projektów tzw. dużych zgłoszonych przez mieszkańców miasta do realizacji w roku 2020 najwięcej głosów uzyskał „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto”.

Zwycięski projekt zakłada wykonanie na wszystkich tarnobrzeskich osiedlach, wzdłuż ulic, które tego szczególnie wymagają dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, energooszczędnego oświetlenia ulicznego. Już w przyszłym roku mieście stanie więc 319 nowych słupów oświetleniowych. Koszt realizacji projektu to 1 mln 411 tysięcy złotych. Projekt zdobył w głosowaniu dokładnie 2453 głosy pozostawiając daleko w tyle inne duże projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega na rok 2020.

Pozostałe duże projekty – a przypomnijmy, głosowaniu poddano ich sześć – uzyskały dużo mniejsze poparcie, co jednak nie przekreślało ich szans na realizację. Z uwagi jednak na fakt, że projekt, który zdobył największą liczbę głosów wyczerpuje pulę pieniędzy przeznaczonych na ten cel, pozostałe projekty nie zostaną w ramach budżetu obywatelskiego zrealizowane. Jak wyglądało poparcie dla projektów, którym w tym roku się nie powiodło? Na drugim miejscu, pod względem liczby uzyskanych głosów, uplasował się projekt Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim (284 głosy), nieco słabiej oceniono projekt Bliżej zwierząt bezdomnych – Aleja Edukacyjna dla Dzieci i Młodzieży w Schronisku (176 głosów), na kolejnym miejscu znalazł się Rekreacyjno-edukacyjny plac zabaw przy Przedszkolu nr 5 – zmodernizowanie istniejącego placu zabaw oraz uatrakcyjnienie otoczenia przedszkola (146 głosów). Listę zamykają projekty: ze 116 głosami Kompleks boisk do sportów plażowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim, oraz Renowacja kamiennego krzyża, montaż kamery monitoringu, budowa miejsc parkingowych przed bramą Zamku Dzikowskiego, który uzyskał głosów 80.

W projektach tzw. małych (koszt realizacji do 10 000 zł) głosowaniu poddano aż 22 pomysły przedstawione przez mieszkańców tarnobrzeskich osiedli. Dziesięć zwycięskich doczeka się realizacji w przyszłym roku. Spośród wyłonionych w głosowaniu projektów aż trzy zrealizowane zostaną na osiedlu Wielowieś. Wszystkie trzy wielowiejskie projekty znalazły się też na podium pod względem liczny uzyskanych głosów. Po dwa projekty zrealizowane zostaną na osiedlach Przywiśle i Sobów, po jednym projekcie „ugrały” osiedla Zakrzów, Serbinów i Ocice. A oto zwycięskie małe projekty wraz z uzyskanymi głosami: Poszerzenie chodnika przy jezdni ul. Warszawskiej (osiedle Wielowieś) – 671 głosów; Czyszczenie i pogłębianie stawu (osiedle Wielowieś) – 650 głosów; Odmulenie i oczyszczenie stawu przy ul. Grobla – I Etap (osiedle Wielowieś) – 647 głosów; Relaks na terenach zielonych Skalna Góra – Lasek Buloński (osiedle Przywiśle) – 520 głosów; Chodnik nad Mokrzyszówką (osiedle Sobów) – 497 głosów; Rozbudowa parkingu przy ul. Kościelnej” (osiedle Sobów) – 493 głosy; Budowa altany (osiedle Przywiśle) – 320 głosów; Brama wjazdowa wraz z furtką na Dębową Polanę (osiedle Zakrzów) – 314 głosów; Bezpieczne przejścia dla pieszych na Osiedlu Serbinów – ul. Dąbrowskiej (przy SP Nr 10) oraz ul. Matejki (osiedle Serbinów) – 295 głosów; Zakup i montaż krzesełek plastikowych na boisku OKS Koniczynka (osiedle Ocice) – 282 głosy.

Jest to już 7. edycja budżetu obywatelskiego w Tarnobrzegu. Po raz pierwszy możliwość decydowania o przeznaczeniu części budżetu miasta dano mieszkańcom Tarnobrzega w 2014 roku.

Pula środków do wykorzystania na realizację inwestycji wyłonionych w ramach budżetu obywatelskiego na 2020 rok wynosi 1 mln 511 tysięcy 394 zł (0,55% – wydatków budżetowych za 2018 rok), w tym na duże projekty 1 411 394 zł, na małe projekty 100 tys. zł (małe to projekty do 10 tys. zł)

Wyniki głosowania(wszystkie projekty) wszystkie projekty BO 2020r

Opicy zwycięskich projektów Opisy zwycieskich projektow BO 2020

Info: UM tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
2 lat temu

Serbinów to porażka… Mieszkańcy maja w doopie dobro naszego osiedla… 295 głosów na projekt… Wstyd

Mar
2 lat temu
Reply to  Piotr

Na 11 miejscu był projekt nr 2 „Bezpieczne przejścia dla pieszych – ul. Kwiatkowskiego oraz ul. Zwierzyniecka (osiedle Serbinów)” z 278, także niedużo zabrakło żeby i ten wszedł.

Piotr
2 lat temu
Reply to  Mar

To i tak nie zmienia faktu, że tak mało osób głosowało….

Ala
2 lat temu

Taaaaaa !!!! Kiedy zostana zrealizowane tegoroczne projekty np remont ulicy LOKIETKA podobno pieniędzy nie ma a już są ogłaszane nowe projekty wszystkie na wsiach

orzeł
2 lat temu

W przyszłorocznej edycji proponuję, również anonimowy projekt złożyć, np premie dla urzędników, remont kibla w urzędzie wraz z zakupem papieru toaletowego lub zakup auta 180 koni dla miasta

ROMAN
2 lat temu
Reply to  orzeł

Bo o to właśnie chodzi żeby ze środków budżetu obywatelskiego, realizować zadania, które miasto i tak powinno robić . W obecnej jego formule miasto MUSIAŁO zabezpieczyć na jego realizację określony procent dochodów, bo tak stanowi ustawa. Dlatego możecie być pewni, że będzie to jedyna inwestycja w mieście w przyszłym roku. Bo Bożek żadnej innej kasy nie pozyska. No chyba, że lud tarnobrzeski przejrzy na oczy i wybierze na posła kandydata, którego niepełnosprytny Dariusz określił, że jako jedyny ma szanse wygrać…

żydokomuna
2 lat temu
Reply to  orzeł

papier nie bo wyniosą do domów!

Zainteresowany
2 lat temu

O Łokietka była mowa na sesji i z tego co usłyszałem tak był projekt przygotowany że nie można było tego zrobić. Tak wydział wcześniej pracował. Znajomy z Łokietka mi mówił że było spotkanie z mieszkańcami i tam zapadły decyzję że trzeba za tę pieniądze co innego na osiedlu zrobić i ponoć już na dniach będzie realizowane oswietlenie miejsca pomiędzy Łokietka A Sikorskiego.

Urxednik
2 lat temu
Reply to  Zainteresowany

Poprzedni wydział to pracował czego nie można powiedzieć o obecnym pod rządami nowej naczelnik
Trzeba mieć dobre poparcie jak się ma wykształcenie administracyjne aby rozumieć projekty techniczne i cały proces inwestycyjny
Przestań już pisać bo głupoty ci wychodzą taki jesteś zainteresowany

B. Ch
2 lat temu

Mnie jest bardzo szkoda, że nie przeszedł projekt: Ujęcie wód siarczkowych, który dawał nadzieję na lepsze jutro dla mieszkańców tego miasta. Fakt – małe projekty przeważnie wieś, ale odmulanie stawu w Wielowsi dwa projekty to śmiech na sali, a może to zamulanie oczu władzy.

bezpartyjny
2 lat temu

Nie mam nic do faktu stawiania oświetlenia ledowego, wszak w innych gminach robi sie to samo i są to duże oszczędności dla budżetu a czy będzie widniej,to nie wiem, bo generalnie ledy świecą tak samo lub słabiej niż zwykłe świetlówki sodowe.
Projekty małe ,chodnik na Waszawskiej, jakaś głupota,ale mam nadzieję że nie kosztem zwężenia jezdni ,bo i droga jest wąska. Zadziwiająca jest minimalna liczba głosów na projekt nr 3, modernizację ulicy Dąbrowskiej. Ta ulica jest zdewastowana, bardzo wąska ,niebezpieczna,wyboista i leży tuż obok największej szkoły a nikt z mieszkańców nie jest zainteresowany aby przynajmniej zbudować tam chodnik ,przejście dla pieszych,żeby ją jakoś poszerzyć,albo zmienić na jednokierunkową i po kłopocie. To jest sprawa pilna,bo tam są dzieci . Ale co, ważniejszy jest jakiś staw w Wielowsi co w życiu nie widziałem ,bo mieszkam w Tarnobrzegu. W ogóle te osiedla wiejskie powinny być wyłączone z budżetu i startować w jakimś osobnym konkursie a nie na równi z miastem, bo to jakaś głupota

Maciek
2 lat temu

Jak się okazuje mamy okres nie tylko wyborczy, ale i naborczy, tym razem do wydziału TIiD:
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarnobrzeg/index.jsp?place=Menu02&news_cat_id=505&layout=1&page=0
Pozostaje mieć nadzieje, że nowi pracownicy będą lepiej ogarniali drogi niż dotychczasowi fachowcy, żeby nie powtórzyły się sytuacje jak z szacowaniem kosztów remontu ulicy Łokietka, albo drogami rowerowymi bez zjazdów / wjazdów prowadzących z / na jezdnię na ich krańcach.

Ala
2 lat temu

Nikt z Łokietka na pewno nie wyraził na to zgody Telepiemy się po dziurach., odsłoniętych płytach a po deszczu toniemy w kaluzach PEC zniszczył nawierzchnie drogi bo sobie robil remont rur ogrzewania to niech teraz wyłoży pieniądze Jak nie to zaczniemy pisać o odszkodowania za zniszczone samochody

Ola
2 lat temu

Skoro nie potrafią liczyć to żądamy zrobienia drogi na LOKIETKA z innych funduszy Sa pieniądze na drogi asfaltowej w polach np dzikow – zakazów .,droga asfaltowa pod zwierzyncem ,droga z kostki w miejsce polnej drogi dla domów pod zwierzyncem i wiele innych na wsiach A na zniszczona drogę w mieście nie ma pieniedzy

Maciek
2 lat temu
Reply to  Ola

Rozumiem Państwa frustrację dotyczącą ulicy Łokietka, ale samym pisaniem komentarzy na forum nic się nie załatwi. Macie Państwo argument w postaci uzasadnienia uchwały Rady Miasta Tarnobrzega nr XVII/179/2019 z dnia 25 września 2019 r.
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/VIII/179.pdf , w którym napisano: „Wiele terminowych zadań musi być niezwłocznie wykonywanych np. realizacja zadań w ramach budżetu obywatelskiego, czy innych, bezwzględnie koniecznych z punktu widzenia szerokiego interesu społecznego.”. A zgodnie z art. 63 Konstytucji: „Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej.”.

Urxednik
2 lat temu

Teraz wiadomo dlaczego potrzebny polonista W ogłoszeniu o naborze w jednym z wymagań wpisano Nieskazany Takiego słowa w słowniku ie ma Chodzi o NIEKARANY. Ustawa tezuzywa o niekaralności.

Ciekawy
2 lat temu

Dlaczego. Jest nabór do Wydziału technicznego przecież wszyscy zostali włącznie z yla naczelnik Nowa zwiększyła stan i jeszcze brakuje. Co za działania ijak narracja prezydenta w tej sprawie.

Bardwin
2 lat temu

Na internecie są niepotwierdzone informacje jak głosowano w Sobowie- pozostawiam to do myślenia władzom i weryfikacji list i głosów, bo już na pierwszy rzut oka nie pasuje ponad 1000 głosów w Sobowie. To niszczy ideę BO.

Dziennikarz
2 lat temu

No i git! Gratulacje za cenzure

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content