Tarnobrzeg: Samorząd policzył ile zapłaci za podwyżkę płacy minimalnej. Kwota jest ogromna (video)

Blisko 3 mln zł będzie kosztowało tarnobrzeski samorząd podniesienie w przyszłym roku płacy minimalnej. Obecnie płaca ta wynosi 2250 zł, decyzją rządu pensja minimalna wzrośnie od 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł zaś stawka godzinowa będzie wynosić minimalnie 17 zł.

Informację dotyczącą kosztów podniesienia płac minimalnej podał w trakcie ostatniej sesji RM prezydent Bożek, odpowiadając na pytanie zadanie przez radnego Szwagierczaka.

– Symulacja kiedy podnosimy płace do 2 tys. 600 zł, bez jubileuszy, bez „trzynastek” i wszystkich innych, na dzisiaj to jest 2 mln 878 tys. 911 zł i 80 groszy. I wtedy mamy 2 tys. 600 zł dla tych wszystkich pracowników którzy muszą to dostać, nie mówimy w ogóle o pozostałych pracownikach -wyjaśniał prezydent.

– Nie mamy żadnych informacji czy jakiekolwiek środki zostaną na to z budżetu centralnego przekazane (…) Na pewno musimy taką kwotę już dzisiaj zabezpieczyć w kolejnym budżecie – dodał.

W programie PiS mowa jest także o wzroście płacy minimalnej w kolejnych latach. W 2021 r. ma wynieść- 3000 zł, a w 2023 r. – 4 000 zł.

Szczegóły w materiale video.

25
Dodaj komentarz

15 Wątków komentarzy
10 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
19 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
John

Wystarczy zeby obnizyli sobue o 1000 zl te maksymalne i takie osoby jak pomagierzy w kampanii bozka zrezygnowali z tych poukrywanych umow zlecenie wiec nie plakac tylko placic

Wiedziałem, że tak będzie

Smutne, że w samorządówkach ludzie muszą tyrać za najniższą krajową.

gosc

Jaka najniższa krajowa, mają przecież dodatkowe świadczenia 13, jubileusze, odprawy wyższe niż KP, dopłaty do urlopu no i oczywiście hit ostatniego lata krótsza praca w związku z upałami

Wiedziałem, że tak będzie

Tak, ale w samorządzie nie pracują same urzędasy, którym w du***h się poprzewracało. Samorząd zatrudnia też takich pracowników domów dziecka. 8 godzin dziennie, nocki, święta (ani jedno ani drugie nie płatne), dodatkowe zobowiązania poza godzinami pracy, opieka nad autystycznymi i nieraz agresywnymi dziećmi i to wszystko za niecałe 2000 zł na rękę.

żydokomuna

TO IDZ NA PRODUKCJE TO ZOBACZYSZ JAK PRACA WYGLĄDA!

Aga

Są jeszcze dodatki typu stażowy, funkcyjny itp, premie i nagrody

PiS oszalał

A co z resztą pracowników? Wszystkim będą musieli podnieść bo dziś w samorządzie pracuje więcej osób z pensją 200-400 zł wyższą od najniższej gdyż pracują na wyższych stanowiskach i nie wyobrażam sobie aby po podniesieniu najniższej pensji do 2600 oni zarabiali nadal np 2500zł. WIĘC TA PODWYŻKA OBCIĄŻY BUDŻET O KILKANAŚCIE MILIONÓW – TAKIE SĄ FAKTY!!!!!!!!!!!!!!!!! SKĄD NA TO WEŹMIEMY???????? CO SPRZEDAMY????? KOLEJNE 45% UDZIAŁÓW W WODOCIĄGACH?????

ker

Sprzedamy (jak się ktoś znajdzie kupić) takich głupków ja ty

żydokomuna

JA KUPIE DAM 2800 NA MIESIAC I SKIERUJE DO BARDZO FAJNEJ PRACY,GWARANCJA ZE DNIA NIEWYTRZYMA WIECEJ NIŻ PEWNE!

Helena

Sprzedamy kolejne udziały w wodociagach i po temacie Bożek wie jak załatwiać trudne tematy Będzie miał też Kalinke w sejmie. Obaj dadzą radę

brzoza

I to pokazuje paranoję. Przecież ten problem dotknie wszystkich. Przedsiębiorców też. Podniosą ceny za towary i usługi.No bo skąd wziąć na kasę na podwyżki dla pracowników? I zapłacimy za to wszyscy. Co z tego, że płaca wyższa, jak ceny kosmicznie wyższe? Ale można przecież wtedy mówić jakie to wielkie wpływy z VAT-u raptem. No przecież to jest pochodna od wyższych cen. To jest mistrzostwo w odwracaniu kota ogonem. Wystarczy włączyć mózg i sekundę pomyśleć. Czy ktoś mówi w ogóle o spłaszczeniu płac w związku z taką podwyżką płacy minimalnej? Przecież innym też trzeba będzie podnieść. Za pseudorozdawnictwo zapłacimy wszyscy. Czy… Czytaj więcej »

kuku

Szkoda sekundy było „potentacie rozumu” i zobaczyłeś czarną dziurę w błękicie dobrobytu .

B.Ch

Takim oto sposobem gonimy – euro 🙂 i Europę >>>>>>>>>>>>>>

Rotary

Ludzie te pieniądze są z budżetu dlatego się znajdą pozwalniać zdublowane stanowiska. Oraz radnym obniżyć diety bo za dużo zarabiają a mało myślą

maciek

Ceny niewiele moga juz podskoczyc bo sa prawie takie jak w zachodnich krajach wiec chodzi tu o podwyszki typu ,,prawie” czyli niewiele.I wowczas bedzie normalnie.

Sentencja

Dzięki za przypomnienie teraz wiem na kogoś oddam glos tylko Kamil Kalinka

K O N F E D E R A C J A - LISTA NR 4

Konfederacja nie idzie z programem dalszego mamienia, łudzenia i przekupywania Polaków ich własnymi pieniędzmi. Konfederacja idzie z programem powszechnej ulgi podatkowej dla wszystkich bez antagonizowania pracodawców i pracobiorców, lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli, czy rodziców. PIT zero procent. Ściągalność tego podatku jest obarczona tak genetycznie wbudowanymi błędami, kosztami, a wpływy budżetowe nie są decydujące. My konfederaci, chcemy to wszystko leczyć, ale nie objawowo, tylko u korzeni. PIT to jest podatek nie tylko nieefektywny, ale też i niegodziwy, bo naliczanie podatków od dochodów osobistych musi wiązać się przecież z zaglądaniem przez państwo każdemu do kieszeni. Dalej to dobrowolność składki ZUS. Dalej to precz… Czytaj więcej »

kuku

Będziecie robić ludzi wolnymi za 10 lat jak PiS da im bogactwo i dobrobyt.

K O N F E D E R A C J A obniży podatki każdemu z Nas

Zlikwidujemy patologiczny podatek PIT, który jest karą za pracę, oraz przymus płacenia składek ZUS. Te pieniądze trafią do kieszeni Polaków, bez zbędnych kosztów biurokracji. Radykalna obniżka opodatkowania pracy, to minimum 1000 zł wyższe wynagrodzenie Polaka. Wybierzmy niskie podatki zamiast chorego socjalizmu.

maciek

Jakim trzeba byc debilem aby glosowac na lewicowcow ,starych komuchow ktorzy nadal za swoje dawne zbrodnie chca czerpac korzysci.Jakim trzebabyc idiota aby glosowac na jakies Konfederacje z niejakim Mika na czele.Jakim trzeba byc glupkiem aby glosowac na PSL i Kamysza oraz Kukiza .Wiecznie sie slizgaja i oszukuja wszystkich dookola.Moze i PIS nie jest tez do konca swiety ale….nie zapomina o normalnych ludziach .Ufam im najbardziej ze wszystkich i dlatego tylko PIS

Ano

Debil, idiota, głupek.
Pięknie cię w domu nauczyli szacunku dla. Osób o odmiennych poglądach.

Gość

I to jest kolejny pomysł partii rządzącej. Dodatkowo obciążać samorządy nie dając na to pieniędzy. Ale propaganda sukcesu trwa w najlepsze.

Mieszkaniec

Na każdego pracownika który zarabia teraz 2250 zł trzeba miesiecznie dołożyć 350 zł by było obiecane 2600 zł co rocznie obciąża budżet kwota 4200 zł.Kwotę ok 2 879 000 dzielimy przez 4200 zł.i wychodzi ze minimalna place w kwocie 2600 zł będzie otrzymywać ponad 680 pracowników.Gdzie tkwi błąd ??????????

to jest zart

nawet nie już zachodni sąsiedzi nie chcą pracować za 15 zł na rękę a tu mowa 0 17 zł brutto więc jak ja mam wykonywać za 2200 prace warunkach niebezpiecznych z premiami to ja więcej wydam u lekarza niż zarobie wiec pytanie takie jest do radnych czemu młodzież się wstydzi pracować jako sprzedawca w sklepie a to jest praca umysłowa a praca fizyczna gorzej meczy organizm i człowiek wychodzi gorzej zmęczony z pracy bo go brygadzista pogania kiedy bedzie to ja zastanawiam sie czy 3000 na rekę to nie jest zamało a nie wielu pracodawców tyle zapłaci i ile firm… Czytaj więcej »

Dorian

w nowej kadencji żydopisu, UM będzie się musiał zmierzyć również z obsługą 447. Oj będzie trzeba oddać kawał naszego biednego miasta.