Wybory parlamentarne 2019. Bieżące komunikaty Państwowej Komisji Wyborczej

Dzisiaj o godz. 7 rano rozpoczęło się głosowanie w wyborach parlamentarnych, w których wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza. Informacja o tym, które komitety przekroczy próg wyborczy, będzie znana w poniedziałek. Ostateczne, oficjalne wyniki mają być znane we wtorek.

Jak poinformował Sylwester Marciniak zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej frekwencja w wyborach parlamentarnych na godzinę 12 wyniosła 18,14 procent.

Według województw

Największą frekwencję wyborczą odnotowano w województwie małopolskim (21,13%), a najniższą – w województwie opolskim (15,26 %)

Według miast wojewódzkich

Ze wszystkich miast wojewódzkich najwięcej wyborców zagłosowało dotąd w Białymstoku (21,05%), a najmniej – w Gdańsku (13,6 %).

Według gmin

Gminą z najwyższą jak dotąd frekwencją jest Cisna, powiat leski, województwo podkarpackie (35,91%). Najniższa frekwencja była w gminie Krzęcin, powiat choszczeński, województwo zachodniopomorskie (8,35 %)

Do tej pory nie odnotowano żadnych incydentów które mogłyby wydłużyć głosowanie i tym samym ciszę wyborczą.

Szczegóły w materiale video.

45,94 % – tyle wyniosła frekwencja podczas dzisiejszego głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu według stanu na godz. 17.

Podczas trzeciej, niedzielnej konferencji prasowej poświęconej wyborom do Sejmu i Senatu Państwowa Komisja Wyborcza podała dane dotyczące frekwencji według stanu na godzinę 17.00.

Według województw

Największą frekwencję wyborczą odnotowano w województwie mazowieckie (49,59 %), a najniższą – w województwie opolskim (39,54 %).

Według miast wojewódzkich

Ze wszystkich miast wojewódzkich najwięcej wyborców zagłosowało dotąd w Warszawie (54,86 %), a najmniej – w Gorzowie Wielkopolskim (47,43 %).

Według gmin

Gminą z najwyższą jak dotąd frekwencją jest Podkowa Leśna, powiat grodziski, województwo mazowieckie (64,45 %). Najniższa frekwencja była w gminie Walce, powiat krapkowicki, województwo opolskie (28,62%)

Szczegóły w materiale video

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyniki
2 lat temu

Oficjalnie mamy posła Kamil wszedł z 12 wynikiem Senat Sagatowska Sejm Weber brawo mieszkańcy Tarnobrzegu świętujemy

Tutturu
2 lat temu
Reply to  Wyniki

Żadna komisja na ten moment nie zakończyła liczenia głosów. Daj spokój z fantazjami.

resFT
2 lat temu

proszę o źródła… Narazie nic nie wiadomo, mocno trzymam kciuki by tak było

Gość
2 lat temu

Face news

wyborca
2 lat temu

Wygrał PIS… 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Wyniki
2 lat temu

Nie wiadomo jeszcze oficjalnie ale zwiększyli raczej liczbę posłów więc jest szansa dla Kamila

Tutturu
2 lat temu

Przy układzie, że mamy posła Brauna to los Kamila wątpliwy. Kapinosa musiał by przescignąć o 2-3 tysiące głosów. Mało możliwe.

Mieszkaniec
2 lat temu

Zależy bardzo prawdopodobne że PiS przekroczy na Podkarpaciu 70 procent i tutaj jest szansa dla Kamila bo z Kapinosem może walczyc ale Weber czy Warchoł z STW to już raczej poza zasięgiem ale dobra frekwencja u nas była nawet więc poczekajmy szansę oceniam pół na pół

TVN
2 lat temu

TVN 24 podaje że na Podkarpaciu PiS zdobył rekordowe poparcie w historii wyników wyborów 63 procent teraz przeszacujmy ilu to daje posłów a w oficjalnych pewnie więcej jeszcze będą mieli

resFT
2 lat temu

Tylko jedna uwaga, Weber nie jest z STW tylko z Tarnobrzega,ale mieszka w STW od dawna. Nikt nie wie dlaczego się odciął od tego miasta(jak zwykle lokalne gierki i wojenki ze szkodą dla miasta),a Kamil ma z tego powodu mniej głosów gdyż część Tarnobrzeżan głosuje na Webera. Ja najbardziej liczę na spadek oddanych głosów na KO ,a więcej na PiS,co ostatnio było mocno widoczne w lokalnych mediach

Tak to wgl
2 lat temu

Weber się w Tarnobrzegu tylko urodził ale wychowywal w STW co podkreśla w swoim spocie w STW chodził do szkół w tym do liceum gdzie poznał Nadbereznego i w STW pod skrzydłami Sagatowskiej stawiał pierwsze kroki to masz taki przypadek jak Śmieszek urodzony w STW a nic z tym regionem nie ma wspólnego oraz Biedroń mów się o Słupsku a nie o tym że urodził się w Dębicy

Janusz
2 lat temu

Brawo Tarnobrzeżanie!

Mieszkaniec
2 lat temu

Gdzie te wyniki odnośnie Kalinki

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content