Tarnobrzeg: Nauczycielem jest się na zawsze

– Jestem, byłem i zostanę nauczycielem – mówił do zgromadzonych w sali widowiskowej TDK nauczycieli, wychowawców, przedstawicieli oświaty prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Tymi słowami rozpoczął oficjalne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Tarnobrzegu.

Jak podkreślił prezydent miasta, nauczycielem zostaje się na zawsze. – Tu się nic nie zmienia, zawsze będę nauczycielem, bez względu na to, w jakiej roli, czy funkcji przyjdzie mi jeszcze w życiu się znaleźć – tą deklaracją rozpoczął tarnobrzeskie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Zwracając się do zgromadzonych w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury gości, nauczycieli, przedstawicieli instytucji, które ze szkołami i na rzecz tarnobrzeskich szkół pracują, podkreślił, jak ważną grupą zawodową są pedagodzy. – To dzięki nam młody człowiek zaczyna wchodzić w dorosłość. Nauczyciel towarzyszy dziecku, później młodemu człowiekowi w kolejnych etapach jego życia. Są dziś wśród nas ci, którzy pracują w żłobkach, są pracownicy przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, ale i pracujący na wyższych uczelniach. Są też wreszcie ci, którzy tę funkcję aktywnie przestali już pełnić – mówił prezydent Bożek. Do emerytowanych pedagogów skierował nie tylko życzenia, ale przede wszystkim podziękowaniami za lata pracy na rzecz wychowania kilku pokoleń tarnobrzeżan. – Wśród państwa są także ci, którzy i mnie próbowali wychować, nie wiem na ile się udało. Próbowali mnie czegoś nauczyć, nie wiem na ile się udało. To życie zweryfikuje – mówił nie tylko jako nauczyciel, ale i uczeń, prezydent Dariusz Bożek.

W wystąpieniu nie zapomniał o nauczycielach, którzy obecnie aktywnie pracują na rzecz tarnobrzeskiej oświaty. – Dzięki Wam poziom nauczania w naszych szkołach jest bardzo wysoki. Dzięki Wam możemy być dumni z naszych uczniów. Ich sukcesy, osiągnięcia to wszystko dzięki Wam – podkreślał włodarz. – Chcemy być dla uczniów mistrzami, ale mamy świadomość, że nasi uczniowie często nas przerastają. I to jest wspaniałe w tym zawodzie. Cieszą mnie moi uczniowie, którzy osiągają dziś niesamowite sukcesy. Mam taką satysfakcję, że może jeden procent tego, kim dziś są, co sobą reprezentują, dostali ode mnie. Tak samo dostają od Was. To jest ten moment, by za to, co robicie powiedzieć, dziękuję.

Z podziękowaniami do przedstawicieli szkół, osób, instytucji, radnych miejskich, pracowników kuratorium w Tarnobrzegu, Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, do wszystkich którzy pracują na rzecz tarnobrzeskiej oświaty, z którymi wydział edukacji tarnobrzeskiego magistratu współpracuje zwrócił się Tomasz Krawczuk, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega. Nie zapomniał o tych, którzy włożyli szczególny wysiłek w to, by uczniowie mogli rozpocząć kolejny rok szkolny. – Szczególne podziękowania dla pracowników, rodziców uczniów szkół nr 3, 4, 10, Zespołu Szkół Specjalnych oraz Zespołu Szkół nr 2 za cierpliwość oraz trud włożony w prace przy zmianie siedzib szkół i remonty budynków oświatowych – podkreślił.

Ciepłe słowa do przedstawicieli oświaty popłynęły od związków zawodowych, szkolonej „Solidarności” oraz ZNP. Odczytano też okolicznościowy list od Podkarpackiej Kurator Oświaty Małgorzaty Rauch, w którym kurator podkreśliła, jak trudno być nauczycielem w czasach, gdy z ławek szkolnych spogląda pokolenie Google’a, gdy pojawiają się głosy nawołujące do zmiany staromodnej narracji.
Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnili uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

Dzień Edukacji Narodowej był okazją do wręczenia nagród Prezydenta Miasta, a także dokumentów poświadczających uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego.

Stopień nauczyciela mianowanego otrzymali: Daniel Beszczyński, Anna Galek, Halina Gołąbek, Alicja Kutyła, Katarzyna Paluch, Iwona Ramus, Marcin Reguła, Dorota Zioło.

Osiemnastu nauczycieli otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Wśród wyróżnionych są: Małgorzata Baranowska, Beata Bednarska, Katarzyna Brożyna, Marta Dyląg, Grażyna Furdyna, Grażyna Grzywacz, Jarosław Jakubas, Benita Kotulska, Edyta Kucharska, Katarzyna Lis, Elżbieta Mainardi, Alina Mierzwa, Krystyna Śmigała, Lucyna Urbaniak, Teresa Wolska, Anastazja Wójcicka, Alina Zdeb, Maria Zygmunt.

foto&info: J.Rybczyńska/UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiola z powiśla
11 miesięcy temu

#STOPHEJTOWI

John
11 miesięcy temu

STOP wykorzystywaniu dzieci w walce o kase

Tarnobrzeżanin88
11 miesięcy temu

Pani Mainardi – świetna nauczycielka i jeszcze lepsza wychowawczyni 🙂
Dużo zdrówka!

ROMAN
11 miesięcy temu

Masz rację fajtłapo, jesteś, byłeś i na zawsze zostaniesz tylko nauczycielem. Życie właśnie cię weryfikuje jako nieudacznika na urzędzie prezydenta. I właśnie takiego ludzie cię zapamiętają przed emeryturą.

Antek
11 miesięcy temu

No niestety 60-letni nauczyciel, które całe życie spedził w szkole ma nikłe szanse stać się dobrym prezydentem.

Pan Darek jest tego najlepszym dowodem.

Antek będzie Antkiem..
11 miesięcy temu
Reply to  Antek

a Antek będzie tylko Antkiem…
Niestety, prawda taka drogi Antku że to Ci zostaje by na forum pisać same pretensje i mazgaje.

Prezydent złym Prezydentem nie jest i doskonale o tym wiesz, ale złośliwość, no niestety.. nie byłbyś sobą jakbyś czegoś nie napisał.

Ala
11 miesięcy temu

Prezydent jest świetny,tylko jako nauczyciel prowadzi strajk włoski .

Antosia
11 miesięcy temu

Nie zakrzyczysz rzeczywistości. Kazdy mądry człoweik ocenia swoje możliwości. Bożek uległ Plucie bo ten miał własny w tym interes. Połechtało go to że może mieć funkcje o której nie marzył. Tak naprawdę to nie byl pewny że wygra. Mam do niego żał nie o to ,ze sobie nie radzi ,bo sobie nie radzi i tak juz zostanie. Mam żal ,ze dobrze wiedział ,ze został tylko dlatego ,ze mieszkańcy odrzucili Kalinke i pis a On zawiera jakieś dziwne układy z tym Kalinką. Pozwala aby to Kalinka zarządzał kadrami z tylnego siedzenia. Dowód nie wyrzucił nikogo kogo zatrudnił Kalinka na jego prośbę. Wszystko to sprawiło ,.ze Bożek stał się niewiarygodny.
A brak wiarygodności równa sie zdradzie w stosunku do wyborców. To że tak mu rozkazuje jeszcze obok Kalinki Pluta to tym gorzej dla Bozka.
Panie BOżek nie jest Pan czynnym nauczycielem a prezydentem ,który nie wyszedł dalej niż tablica z kredą.

Antek
11 miesięcy temu

Żadne pretensje i mazgaje. Tylko chłodna ocena pana Bożka.

Który jest prezydentem z nazwy,a gdyby go nie było miasto byłoby nadal administrowane na takim samym poziomie jak teraz.

Ten pan pełni tylko i wyłącznie funkcje reprezentacyjne.

Bo lubi przemawiać, uśmiechać się, udzielać wywiadów i grać skromnisia.

Belfer
11 miesięcy temu

Nauczycielem się jest, a prezydentem się bywa.

Megaloman
11 miesięcy temu

Wasz wicek Pluta też były nauczyciel w szkole w Ślęzakach uczył wychowania fizycznego. Ciekawe z jakimi kwalifikacjami, bo podobno jest socjologiem ?!? Prawda jest taka, że nauczycieli łatwo się wybiera na stanowiska, ale później bywa cieniutko. Podobnie w Mielcu mieli dobrego pełniącego prezydenta Kapinosa (obecnego już posła), ale nie chcieli bo z PISU. No to wybrali sobie nauczyciela wef- u. A teraz stękają bo oszczędności. Na szczęście Kapinos już w Parlamencie, więc Mielec do przodu. Tarnobrzeg do tyłu. To wam się po prostu należało

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x