Maszyny eliptyczne i crosstrainery jako efektywny trening mięśni i kondycji

Osoby decydujące się na aktywność fizyczną mają duży wybór między treningami, które zagwarantują poprawę kondycji oraz smukłą sylwetkę. Wśród nich można znaleźć między innymi trening opierający się na ruchach eliptycznych. Co to znaczy? Czym są maszyny eliptyczne i crosstrainery?

Maszyny eliptyczne i crosstrainery

Maszyny eliptyczne i crosstrainery umożliwiają wykonanie efektywnego treningu kondycyjnego, angażując przy tym niemal wszystkie mięśnie ciała. Polega on na zsynchronizowaniu ruchów rąk oraz nóg podczas wykonywania kolejnych kroków. Zdarzają się opinie, że sposób poruszania się na maszynie eliptycznej przypomina bieganie na nartach. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby osoba ćwicząca miała prawidłową postawę ciała. Dzięki temu odciąża się plecy oraz stawy, co zmniejsza ryzyko pojawienia się kontuzji. Jednak jaka jest różnica między maszynami eliptycznymi i crosstrainerami? Pierwsze z urządzeń posiada koło zamachowe z przodu. Z kolei crosstrainer charakteryzuje się lokalizacją koła z tyłu.

Gdzie kupić maszynę eliptyczną i dlaczego warto?

Jednym z najpopularniejszych urządzeń określanym zarówno mianem maszyny eliptycznej, jak i crosstrainera, jest orbitrek. Gwarantuje nam efektywny trening całego ciała. Ponadto charakteryzuje się mniejszymi rozmiarami niż maszyna eliptyczna. Dzięki temu mamy większe szansę na znalezienie wolnej powierzchni do ustawienia sprzętu. Jednak nie można zapomnieć o tym, aby przed jego zamówieniem sprawdzić parametry wysokości, długości i szerokości. Duży wybór produktów znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Przykładem mogą być orbitreki w sklepie sportowym – prosportowy.pl. Ceny tego rodzaju maszyny eliptycznej zaczynają się już od 489,99 zł.

Jak wybrać odpowiednią maszynę eliptyczną?

Podczas wyboru maszyny eliptycznej należy pamiętać, że będziemy na niej regularnie ćwiczyć. Dlatego też warto zadbać o własny komfort. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na długość kroku, rozstaw pedałów, system oporu i liczbę jego poziomów, a także funkcje dostępne na konsoli. Bez wątpienia dużym udogodnieniem będzie wyświetlanie takich informacji jak: czas treningu, prędkość, dystans czy puls. Jednak pamiętajmy, że efektywny trening może być wykonany również na innych urządzeniach. Więcej informacji na ten temat w artykule: Rowerek Stacjonarny – Sposób Na Poprawę Kondycji I Przyspieszenie Odchudzania.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x