Postępowanie ws. przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w magistracie w Tarnobrzegu bada prokuratura w Stalowej Woli

W sierpniu br. w Prokuraturze Rejonowej w Tarnobrzegu została zarejestrowana sprawa pod sygn. PR 1 Ds. 1079.2019. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło od nieustalonej osoby i odnosiło się do treści artykułu ” Tarnobrzeg: Pieniądze od gminy przedsiębiorca odzyskał dopiero przez komornika. Mimo prawomocnego wyroku”, pod kątem prawno-karnej oceny powołanych w nim okoliczności. Jak się dowiedzieliśmy, sprawa ta została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

Postępowanie prokuratorskie prowadzone jest w kierunku przekroczenia uprawnień, czy też niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego tj. o czyn z art. 231 par. 1 k.k.

– Przedmiotowe postępowanie zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. W chwili obecnej, w dalszym ciągu, prowadzone jest w tej sprawie postępowanie sprawdzające, w szczególności gromadzone są niezbędne dokumenty jak również rozpytywane są osoby zatrudnione w Urzędzie Miasta w Tarnobrzegu – wyjaśnia NW24.pl Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

– Postępowanie zostało przekazane do Stalowej Woli aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń o brak obiektywizmu ze strony prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu – dodaje.

Decyzja w tej sprawie powinna zapaść już w najbliższych dniach. – Po zakończeniu wszystkich czynności – do końca października bieżącego roku – zostanie podjęta decyzja merytoryczna odnośnie dalszego biegu sprawy tj. zostanie wszczęte śledztwo lub wydane zostanie postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa – informuje rzecznik Dubiel.

Ww. artykuł znajduje się tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
2 lat temu

I nie chodzi o to aby karać karnie i skazywać. Prokuratura powinna ustalic winnego straty wobec której to osoby Bożek powinien podjąć służbowe konsekwencje. Podstawą winno być uzasadnienie postanowienia Prokuratora nawet o odstąpieniu od ścigania. Prokuratura obowiązana jest chronić mienie samorządowe o czym włodarze często zapominają.

kukuryk
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Wykazałeś swoja „mądrość mieszkańców grodu siarkowego” i kompetencje prawnicze. Głupcze kto ponosi odpowiedzialność i wobec kogo należy wyciągnąć konsekwencje to Bożek doskonale wie a prokuratura ustali i oskarży własnie jego, bo on tym zespołem durni kieruje i za nich odpowiada.

Też mieszkaniec
2 lat temu

A kto się może odwołać od postanowienia prokuratury. Czy zwykły mieszkaniec może Jeżeli tak to czy portal nadwisla24 może uzyskać uzasadnienie w trybie dostępu do informacji publicznej.
Chyba tylko to zostało mieszkańcom.

Mar
2 lat temu

Słusznie – niech ktoś w końcu sprawdzi jak pracują ci wszyscy wspaniali urzędnicy i co robią z publicznymi pieniędzmi.

ar-on
2 lat temu
Reply to  Mar

zaaapomnij, jak to jedna mówi cyt. „psy szczekają karawana jedzie dalej i to porządnie jedzie !

wyborca władz
2 lat temu

Jako wyborca obecnych władz proszę o to aby Prezydent Bożek zapoznał z uzasadnieniem Sądu Okręgowego w Białymstoku i wyciągnął wnioski czy należało zapłacić zgodnie z wyrokiem czy też uzasadnionym było odwlekać i stracić 30 tys.
Dla władz to mała kwota ale dla mnie nie.

Babcia
2 lat temu

A prezydent Bożek tłumaczył te stratę procedurami. Oczywiście stworzonym za poprzedników Teraz to są dopiero procedury niekompetencji.

John
2 lat temu

Trzeba urodzic sie idiota zeby w spokoju sluchac tego co bozek mial do powiedzenia na temat sytuacji z komornikiem , trzeba urodzic sie idiota zeby wpasc na takie slowne wyjasnienia na jakie wpadl bozek i powiem jeszcze ze albo jest sie idiota albo ma sie wszystkich za idiotow aby do dnia dzisiejszego nie wskazac palcem winnego tej sytuacji albo jest sie zwyklym tchorzem

winny
2 lat temu

W um pracuje ponad 200 pracowników czy winny był jeden czy więcej nikt się do tego nie przyda a co do rezydenta sprawdza co się dzieje w naszym mieście czyli drogi nadają się do przejazdu nie które chodniki a skoro miastu nie szkoda takiej kwoty to czemu ślą listy o rozpatrzenie pozytywnie ich próśb a jak był pierwszy dzień w racy postanowił oddłużyć miasto ale efektów nie widać tylko strach w oczach i nasuwa się pytanie czy miasto nie będzie bankrutem?

Mar
2 lat temu
Reply to  winny

Co to kogo obchodzi? Bylebym JA dopracował i przeszedł na emeryturę, ci co przyjdą po MNIE będą się martwić. Po co myśleć dekady czy pokolenia naprzód, od tego człowiek się tylko denerwuje.

obywatel
2 lat temu

Po to przekazano aby umorzyć – decyzja już jest tylko trzeba trochę pozoru!!!

Ula
2 lat temu

Nie rozumie dlaczego Bożek uważa to za normalna rzecz Że nie szuka sposobu aby w przeszłości to się nie zdarzyło
Winnego na na tacy i go broni. Jak można próbować odroczyc wykonanie prawomocnego wyroku. Tego prosty chłop z Loniowa nie zrozumie a co dopiero nauczyciel

Prawda
2 lat temu

Śmiech na sali Już widać że nikt nie winien
PiS do dzieła

Lusia
2 lat temu

Ciekawe dlaczego ta sprawa nie interesuje Kalinki i pozostałych radnych z pisu
Za Kielba to robili taki wrzask a teraz już rok cichutko i cieplutko. Czyżby czuli się wspolodpowiedzialni

ryk
2 lat temu
Reply to  Lusia

Chyba nie wiesz o czym piszesz bo od tego wydarzenia mija pół roku !!Ale żeby poszczekać na PiS powód musisz wymyślać bzdury.Taka sprawa powinna interesować wszystkich a zwłaszcza tych „służących dla dobra miasta” akurat nie z PiS-u

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content