Były prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb pójdzie do więzienia. „Nie będę występował o żadne odroczenia, chcę jak najszybciej ten temat zakończyć”

– Nie będę występował o żadne odroczenia, chcę jak najszybciej ten temat zakończyć – komentuje dla NW24.pl dzisiejszy wyrok sądu Grzegorz Kiełb. Oznacza to, że skazany prawomocnym wyrokiem były prezydent Tarnobrzega pójdzie do więzienia.

Zgodnie w treścią wyroku Sądu Rejonowego a utrzymanego przez Sąd Apelacyjny, Grzegorz Kiełb został uznany winnym korupcji, za co został skazany na 1 rok i 4 miesiące pozbawienia wolności oraz karę grzywny (szczegóły tutaj). Na poczet kary pozbawienia wolności byłemu prezydentowi Tarnobrzega zaliczono jednak okres aresztu tymczasowego, a wiec do odsiedzenia G. Kiełb ma jeszcze 11 miesięcy.

Mimo iż adwokat G. Kiełba mówił dziś o ewentualnych możliwościach odroczenia odbycia kary ( szczegóły tutaj), w rozmowie z naszym portalem były prezydent Tarnobrzega odrzuca możliwość skorzystania z tych ścieżek.

– Jestem rozczarowany wyrokiem. Z jeden strony brałem to pod rozwagę, że taki wyrok może zapaść ale podtrzymuję to co mówiłem od początku, jestem niewinny i nie do końca potrafię zrozumieć dlaczego taki wyrok zapadł a nie inny – tłumaczy G. Kiełb.

– Nie ukrywam, że przeżyłem prawie dwa lata gehenny i w tym momencie chcę jak najszybciej ten temat zakończyć. Jedyny plus tego wszystkiego, w cudzysłowie, jest taki, że się to wszystko zakończyło. Dla mnie bardzo niekorzystnie, ale nie będę występował o żadne odroczenia, chcę jak najszybciej ten temat zakończyć – dodaje.

Jednocześnie G. Kiełb powiedział, że wystąpi o kasację wyroku do Sądu Najwyższego, co nie oznacza odroczenia odbywania kary.

– Mam nadzieję, że kiedyś te materiały które są obecnie utajnione ujrzą światło dzienne i każdy będzie mógł zobaczyć jak w rzeczywistości było – dodaje.

O warunkowe zwolnienie można ubiegać się po odbyciu połowy zasądzonej kary.

foto: archiwum

65
Dodaj komentarz

25 Wątków komentarzy
40 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
26 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
a453777

Przykra historia , kara nawet chyba nadmierna do winy , tym bardziej w sytuacji gdy inni „bohaterowie” hasaja po świecie , kolek moralnie skończony tak jak i kiełb , tylko jeden siedzi a drugi w Krakowie , a dobra zmiana mocno osadzona na stolkach od wordu po machów . Tak świat nas uczy że sprawiedliwość jest bardzo subiektywna .

Zofia

A ty się z własnym ch… na łby pozamieniałeś? Będziesz niewinnych obwiniał, a kryminalistę, skazanego prawomocnym wyrokiem sądu wybielał?
Razem z Kiełbem jesteście siebie warci!

Marysia

Uspoj nerwy Nie uciekniesz o nie Za znasz spokoju Nie tylko przez okres siedzenia Kielba w celi ale również po jej opuszczeniu.
Już był w tym mieście jeden pucz gdy zniszczono prezydenta Wszyscy którzy brali w nim udział marnie skończyli.
Idź i pomodl się o Boże wybaczenie

Zofia

Nie mam się o co modlić, może lepiej ty pomódl się za swoje bóstwo, które właśnie idzie siedzieć… Co trzeba mieć w głowie, żeby litować się i bronić złoczyńcy?!

Bozo

Proponuję wnieść go na ołtarze jako męczennika, a nasz ciemny lud tarnobrzeski będzie się modlił do pana swego

Alf

Jak dobrze się przygotuje ustawkę , to praktycznie każdego idzie w coś wrobić. Psełdo bohaterowie tej afery działali z prymitywnych pobudek. Pieniądze i władza. Cel jak widać został osiągnięty. Wyszło ,że wszyscy umoczyli. Jedni poszli do więzienia drudzy są skończeni i politycznie i moralnie. Ostatnie wybory dobitnie to pokazują. Wszyscy siebie warci.

3wit

Marysiu pisać to za mało trzeba DZIAŁAĆ!

suweren

Podważanie wyroków sądów powszechnych jest podejmowane przez tego skazanego zawsze gdy nie jest zgodne z jego wolą ale to juz wiemy na podstawie wielu skazujących go wyroków. Ktoś taki był prezydentem izamiast wyrazić skruchę i przeprosić za wse niecne czyny nadal judzi i oskarża. Prokurator winien był rozważyć podniesienie kary do maksymalnej wysokośći wymiaru kary. Na poczętku sprawy w dniu kiedy go złapano na gorącym uczynku wyparł się wszystkiego nie przyznając się doprzyjęcia pieniędzy. Gdy okazono dowody z zatrzymania mecenasi namówili do zmiany frontu i wskazali na rzekomą pożyczkę ponieważ doskonale wiedzieli że grozić to będzie dużo większymi konsekwencjami wymiaru… Czytaj więcej »

Niż Jarosław

Kanalie, stare zdradzieckie mordy ujawnijcie cały materiał dowodowy ze sprawy, co jest na nagraniu? NIC?

Zofia

A ty się z własnym ch… na łby pozamieniałeś? Przykra historia?! Będziesz niewinnych obwiniał, a kryminalistę, skazanego prawomocnym wyrokiem sądu wybielał?
Razem z Kiełbem jesteście siebie warci!

ZULU GULA

Pani Zofijio ! Piszę do Pani Szanownej tę wypowiedź i jeszcze może ze trzy zawijasy by się Pan Szanowna Pani przydało. Na ch… to się może Pani by tak zamieniła z głową. Trzeba poczekać a nie złoczyńcą orzekać kogoś, kogo być może bandziory tarnobrzeskie ( dokładnie tak jak ponad dwadzieścia lat temu prezydenta Żwiruka załatwili, bo chciał coś dla miasta zrobić i padł ofiarą oszustwa) ale liczą się czyste intencje, a nie to że ktoś da się podejść i jest zbyt nieuważny lub naiwny. Choć w tym wypadku powiedziałbym o nieuważności. Ale dla dobrze obeznanych w skurwysyństwie graczy takie ustawki… Czytaj więcej »

K.Porada

Zulu Gula! Nie masz pojęcia o pracy CBA więc twoje stanowisko w tej sprawie jest pozbawione racji. Utajnione wiadomości są wiadome dla wymiaru sprawiedliwości, więć wyrok został wydany w oparciu o pełny zakres wiadomości.Ciekawe jest jednak stanowisko pewnej ilości osób, które najpierw atakowały i mieszały z błotem osoby które nie miały żadnego udziału ani w aferze ani w oskarżeniu Grzegorza Kiełba, a teraz stają po stronie przestępcy,manipulanta i oszusta. Zło zagnieździło się w naszej Ojczyźnie i zaczyna górować nad dobrem, prawdą i uczciwością.Widocznie uznani zostali za uczciwych inaczej.

gość

Ta i jeszcze pewnie sygnalista zgłosił się w poczuciu obywatelskiego obowiązku… Skoro łapówka dotyczyła planu to dlaczego nie było śledztwa a plan uchwalili w kilka dni po aresztowaniu ? MySlisz, że ludzie są tacy naiwni i nic nie rozumieją?

WYBORCA

Panie Kiełb bardzo proszę nigdy do końca życia nie zapominać kto tą gehennę Panu urządził czyli DK. Oby karma szybko wróciła!

exżona

Przykra historia bo niewinny człowiek pójdzie do więzienia a kanalia kołek rozwodnik, alimenciarz dalej będzie mieszkał w Wojkowie.

suweren

Jak można być takim zakłamanym człowiekiem – przestępcą skazanym prawomocnym wyrokiem przez przez niezawisły sąd i nadal twierdzić , że winni są inni a on jest niewinny , skrzywdzony i niemal święty. Człowieku, odrobina skruchy i przeproszenie mieszkanców Tarnobrzega za zniewagę urzędu Prezydenta za to że nie potrafiłeś godnie nas reprezentowć. Tym bardziej , że nieświadomi niczego mieszkańcy dali się uwodzić twoim bezczelnym oskarżeniom i opluwaniem wszystkich dookoła. Po tym wyroku sprawa korupcji jest ostatecznie udowodniona. Wstyd mi za takiego prezydenta. Możę kiedyś przyjdzie refleksja nad swoim postępowaniem zarówno skazanemu jak też jego dotąd nieświadomym wielbicielom.

ZULU GULA

Suweren i owen tak se poczytajcie mój list do Pani Zofiji. NIC wyrok nie udowadnia. A wszystko jest dalej tajne. Wyrokiem złym i niesprawiedliwym w tym kraju ludzi niewinnych po dwadzieścia lat trzyma się w więzieniach, wieszają się na leżąco w łóżkach, targają się na swoje życie ludzie, którzy mieli plany na przyszłość i życie przed sobą. Więc przestańcie bredzić o sprawiedliwości i nieomylności wyroków sędziowskich. Litości

obywatel

To że wziął bezsporne i kara jest jaka jest taka jest, ale nie obrażaj ludzi ” niezawisły sąd w Tarnobrzegu ” – HA HA HA, bo jest sąd (tarnobrzeski) w którym sędziowie pozwalają okradać ludzi (czytaj uchwały w sprawie podziału nadwyżek z tzw GZM – bezprawne na ponad 2,5 mln zł i to tylko za lata 2008 – 2012) i nic z tego nie robi – ba bezczelnie sędziowie ochraniają tych złodziei z SM Siarkowiec, ba wręcz współuczestniczą w okradaniu, ochraniają przestępstwa ich adwokatów i krzywoprzysięstwo księgowej ze spółdzielni. Są to tacy sędziowie co ” Boga się nie boją i… Czytaj więcej »

owen

Sprawiedliwości stało się zadość, szkoda tylko, że mu nie dołożył jeszcze ten Sąd Okręgowy. A do wielbicieli łapówkarza mam pytanie. Powiedział skazaniec w sądzie, że przyjął te pieniądze w urzędzie, w swoim gabinecie, w godzinach pracy jako prezydent miasta, czy nie powiedział?

L74

Kanalia do końca życia będzie oglądać się za siebie bo 11 miesięcy szybko minie i co dalej?

Mar

Nie znamy utajnionej części materiału dowodowego, więc nie możemy mieć pewności, że przyjął łapówkę, ale tak czy inaczej głupio postąpił i teraz za to płaci.

owen

Głupio postąpił, że się przyznał, czy że wziął łapówkę? 🙂

Mar

Że załatwiał temat w czasie pracy w swoim gabinecie 😉

obywatel

HA HA HA przyznał się – ha ha ha.
To jest prawdziwe oblicze ludzi z mafijnymi naleciałościami
z postkomunistycznych spółdzielni mieszkaniowych.
Tatko prezio nie ochronił – czyżby znany i znajomy sędzia (za którego wzieła się prokuratura) nie pomógł – ha ha ha.

Mieszkaniec

I jaka rymowanke Kiełb wymysli i wrzuci na fejsa cos o fince ostatnio bylo haha. Grzegorz K…….

Sauron

Człowiek honoru wie kiedy zejść ze sceny! Tu ani honoru, ani skruchy nie widzę.

Bozo

Proponuję wnieść go na ołtarze jako męczennika, a nasz ciemny lud tarnobrzeski będzie się modlił do swego pana

wyborca ,

Tak reagują tylko pisowcy po chrześcijańsku.

BARBARA

a peło jak?podnosi wiek emerytalny.żre ośmiorniczki ,wyprowadza miliardy z ofe i mówi ze piniendzy nima i niebedzie,a mimo to GŁUPI LUD GŁOSUJE DALEJ NA PLATFORME OSZUSTÓW!

ZULU GULA

🙂 🙂 😉 tu sami pisowscy chrześcijanie piszą 🙂 .Pilnują, żeby się jakiś głos rozsądku nie przedarł 🙂 bo tego się boją 🙂 oj, oj

Magura

Dowodów nie znamy i nie chcą ich ujawnić, więc już śmierdzi na odległość.Jedni uwierzą że winny,inni,że niewinny.Nikt nie jest wygrany-Kółek ze zszarganą opinią po wsze czasy,Kalince zastępstwo zaszkodziło, bo pokazało jego nieudolność,niekompetencję i pęd do władzy za wszelką cenę, Kiełbowi gówno, którym dostał nigdy w całości nie spłynie, miasto dostało antyreklamę. A kto naprawdę za tym stał? Ot i jest pytanie.I mała dygresja-p. Kiełb godnie chce zakończyć sprawę, a tym samym też zamyka usta wielu…

Interfejs

Dokładnie. Dlaczego to utajniono, ani Kiełb ani Kółek to żadna szycha, ani Urząd PM Tarnobrzega? Czym jest to powodowane? Jakie są przesłanki do dalszego utajania dowodów, skoro postępowanie zostało zakończone, a przecież początkowo Prokurator twierdziła, że to ze względu na dobro śledztwa? Smród tu się ciągnie na tysiąc mil!

owen

Godność i kiełb to raczej przesada, albo nadinterpretacja faktu, że wreszcie chce pójść tam gdzie jego miejsce. I nie jestem fanem PiS-u, Kalinki itp. Bo każdy kto potępia kiełba natychmiast jest o to posądzany, jakoś się niektórym w głowach nie mieści, że nie wszyscy kochają łapówkarza jednocześnie nie kochając kalinkowatych.

Obserwator

A najbardziej się cieszą sfrustrowani pisowcy. Gdyby Kalinka był w sejmie a i słowem by nie bakneli A tak dalej są w szoku powyborczym i mają przyjemność w tym że ktoś został zniszczony. Obrażają się na wyborców Serbinowa bo Kielb tam dostał więcej głosów od Kalinki.
Kalinka to niech zapomni o karierze polityka. Nie wygra żadnych wyborów poza poziom radnego gminnego.
Zły zawód mu wybrał tatuś.

Bozo

I tu się mylisz bo ja jestem nie za pisem tylko za Konfederacją. I powinno być tak jak było za marszałka Józefa Piłsudskiego czyli kara śmierci za łapówkarstwo

Bozo

A tak w ogóle to z ciebie taki „obserwator” jak z koziej pały trąbka. Obresrwatorze mediów mainstreamowych

Obserwator

Wzajemnie Marianku Adasiu Krzysiu i Andrzeju
Miłych dni podczas całej kadencji pisu

obywatel

KK to taki sam typ co GK i słynny kołeczek – wszyscy siebie warci.

...

Tylko, że KK nie bierze w łapkę…

obywatel

Może i nie bierze ale i tak Wszyscy wiedzą że takie fuchy jak w Word -e
dostaje się tylko i wyłącznie po uważaniu politycznym a żadnej zasługi
w tym nie ma osoby takie fuchy piastujące.
Co to za kraj gdzie politolog jest dyrektorem w takiej jednostce ????

Jan

Trudny czas dla GK i rodziny.Zycze zdrowia i wytrwałości.Po nieudolnym Bozku Kiełb ma pewna prezydenturę.

głupie nie ciekawe

Chyba u ciebie w piwnicy. Bo skazańcy tam mogą czcić swoje urojone ambicje.

Aster

Kara jest stanowczo za mała jak za przestestwo urzednika państwowego – dlatego Grzesiek się nie będzie odwoływał – wyjdzie za 3 miechy. Szkoda mi go jako człowieka, ale ktoś musi byc ten pierwszy, a teraz machina poleci.

Kutombo

PDW GRZEGORZ

Ciekawe

Ciekawe że opinia publiczna uważa że sprawą została nakręcony Kółek ewidentnie przygotowany i wykorzystany. Ciekawe kto go nauczył podsluchieac własną żonę i nagrywać treść rozmowy nakierowana na Kielba Komu zależało aby pozbyć się konkurenta Jakoś mieszkańcy to sobie w głowach układają Ale Mieszkańcy też są wściekli na Kielba że nie miał ograniczonego zaufania do własnych radnych Pamiętamy kto okazywał radość z powodu aresztowania Kielba jawnie a kto z ukrycia załatwiał z Kalinka swoje bicje i w ramach próżności załatwił u Kalinki stołki dla swoich przyjaciół którzy z powodu nieudolność sami ie mogli się przebic Do tej pory wszyscy maja się… Czytaj więcej »

głupie nie ciekawe

Wyrazicielu opinii publicznej i mieszkańców(argument twojej głupoty)jest już wystarczającym powodem by twoje dyrdymały były wiarygodne.A te awersje do Kalinki są znane już od lat i plujesz nimi w niezmienionej,komuszej upartości dalej.

obywatel

Zapewne nauczyli w SB – tak jak tzw TW (tajnych współpracowników).

tramp

A dlaczegóż to pan Kołek wręczający łapówkę panu Kiełbowi chodzi na wolności ? Przecież obydwaj uczestnicy takiego procederu powinni karnie odpowiadać i za przyjęcie i za dawanie. A może chodzi o to by dający nie ujawnił autorów intrygi ?

głos

Tumanie dlatego Kołek nie jest karany bo zgłosił przestępstwo do CBA i nie podlega karze,a Kalinke pocałuj w niewinność i nie wplątaj go ty.

a453777

Nie ma co bronić Kiełba , choć dalej twierdze ze kara jest za duza do winy i do tego co się dzieje w Polsce , te banasie , Chrzanowscy itp. to duzo większy kaliber i nic … Oburzenie budzi to , że w tym czasie inni „bohaterowie” wplatani w ten wątek nie ponoszą żadnej kary . Druga sprawa , że służby nie ujawniają materiałów czyzby kogos chroniły np. Kołka czy kaliniaka ??!! Kiedy sie dowiemy ?! .

głos

Tumanie obudż się– dlatego Kołek nie jest karany bo zgłosił przestępstwo do CBA i nie podlega karze,a Kalinke pocałuj w niewinność i nie wplątaj go ty.

Janusz

Resztę pewnie odsiedzi w Chmielowie a tam jest zakład półotwarty więc pewnie do pracy będzie chodził i na sesje rady miasta dostanie przepustkę.

Interfejs

Nie może, pewnie zaraz mu mandat zabiorą.

Tarnobrzeżanin88

„Zgodnie w treścią wyroku Sądu Rejonowego a utrzymanego przez Sąd Apelacyjny” – zero rzetelności dziennikarskiej.

owen

Zwykła pomyłka, sprawa była apelacyjna a sąd oczywiście okręgowy. I co za afera? Czepiasz się takich pierduł ale jakoś wchodzisz na nadwisla24 i tutaj właśnie dowiadujesz się wielu rzeczy o które większości dziennikarzom po prostu nie chce się dopytywać, albo z lenistwa albo żeby się komuś nie narazić. Oj, nieładnie Tarnobrzeżanin88, nieładnie. To takie małostkowe.

suweren

Dobre samopoczucie nie opuszcza łapówkarza jak i jego naiwnych sympatyków. To sąd zdecydował że przestępca winien ponieść zasłużoną karę. Nie jakieś tam intrygi polityczne a wyłącznie lepkie ręce byłego praezydenta sa powodem skierowania do kryminału . Otwórzcie już oczy nie wymyślajcie niedorzecznych histori w obronie człowieka bez zasad moralnych i społecznych. Tyum bardziej jest godny napiętnowania gdyż pełnił urząd publiczny z wyboru społecznego. Dla jasności sprawy proszę spojrzeć na oświadczenia majątkowe skazanego z kilku lat publikowane na stronie urzedowej miasta. Była tam kwota pożyczki 20 tyś. czy nie było tej kwoty. Bezstronnie należy oceniać sytuację osoby popełniającej czyn przestępczy w… Czytaj więcej »

wyborca ,

Suweren juz tak jesteś zapiekły w tej nienawiści do Kiełba że piszesz o oświadczeniu dotyczącego poprzedni okres niż ten w którym była niby łapówka.Wszystko ,żeby podkręcić ludzi . Niech każdy zostanie przy swoich przemyśleniach . Nie narzucaj innym nienawiści.

Bozo

Napisał po prostu prawdę o owieczkach Kiełba. Ty jesteś jedną z nich

do Bozo

A Ty Bożo jesteś chyba wieczną owieczką Kalinki. Nie pierwszy raz tutaj opiszesz w imieniu swojego pryncypała. Każdy ma swoje owieczki .Zapamiętaj

Bozo

Na kalinke też mam wyje**ne

Grzesiek

Pocałujta w du..pę wójta.Mnie jest dobrze w Mokrzyszowie wśród skazanych , bo tam jestem swojakiem.

suweren

Wyborco z klapkami na oczach, oświadczenie radnego na począterk kadencji 2018-2023 jest tu.
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery/48/45/48451/Grzegorz_Kielb.pdf
gdybyś sprawdził to nie pisłbyś głupot.
Z tego jak i z poprzednich oświadczeń nie wynika aby możąna było prowadzić rozległą inwestycję budowy domu. Tak dla pełnego obrazu sprawy. Nie jestem zapiekły w nienawiści tylko mam świadomość faktów , które przeczą uczciwości w tej sprawie. Pódź po rozum to sie może opamiętasz.

suweren

Wyborco pragnę cię nieco oświecić w sprawie oświadczeń majątkowych osoby publicznej. Tu jest dowód tej sprawy oświadczenie radnego na początek kadencjio 2018-2023.
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery/48/45/48451/Grzegorz_Kielb.pdf
Nikomu nie sugeruję poświadczenia nieprawdy i nie zagrzewam do jakiejkolwiek formy nienawiści. Fakty są bezsporne . Mam nadzieję, że rozum wróci na swoje właściwe miejsce.

Mieszkaniec

Grzesiek Chyba nic nie trybisz skoro piszesz o Mokrzyszowie Tam jest elektorat Twój pisowski

resFT

Poczekajmy jeszcze chwile, zobaczymy czy Kiełb pójdzie do więzienia tak jak sobie tego życzy, czy nie? Jeśli pójdzie,to będzie miał szansę na ubieganie się o uniewinnienie w postaci ujawnienia materiału dowodowego ,upublicznienie tego co teraz jest tajne.
A co jest tajne? Można się domyśleć na podstawie historii kryminalnych, pewnie ktoś komuś groził, pewnie ktoś ma asa w rękawie ,pewnie ktoś ma większy interes niż te 20 tys i ktoś dyktuje warunki.
A wy naiwniaki powyżej, szkoda gadać… dajecie się robić w bambuko i łykacie tę śmieszną historyjkę o korupcji jak powietrze… Cóż, cały Tarnobrzeg w swej okazałości…