Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Były prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb winny – Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał wyrok Sądu Rejonowego

Październik 23, 2019 10:25 AM

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał w całości wyrok Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu ws. oskarżonego o korupcję byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba, zmieniając jedynie podstawę prawną wymierzonej oskarżonemu grzywny (z art. 33 § 1 kk na art. 33 § 2 i 3 kk). Rozprawa apelacyjna odbyła się dzisiaj. Wyrok jest prawomocny. Grzegorz Kiełb nie był obecny dzisiaj w sądzie.

– Na skutek apelacji Sąd zmienia zaskarżony wyrok w ten sposób w punkcie 2, że za podstawę orzeczonej kary grzywy przyjmuje przepis artykułu 33 paragraf 2 i 3 Kodeksu Karnego, utrzymuje wyrok w mocy w pozostałej części. Zasądza od oskarżonego Grzegorza Kiełba na rzecz Skarbu Państwa kwotę 3 tys. 320 zł tytułem kosztów sądowych za postępowanie odwoławcze – odczytała dzisiejszy wyrok sędzia Sądu Okręgowego.

WYROK SĄDU REJONOWEGO Z DNIA 20.MAJA 2019 r

Sąd uznaje Grzegorza Kiełba za winnego zarzucanego mu czynu stanowiącego przestępstwo z artykułu 228 paragraf 1 Kodeksu Karnego i za to:

 • Po pierwsze : na podstawie artykułu 228 paragraf 1 KK skazuje Grzegorza Kiełba na karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności
 • Po drugie: na podstawie artykułu 33 paragraf 1 i paragraf 3 KK wymierza Grzegorzowi Kiełbowi karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych, ustalając wysokość 1 stawki dziennej na kwotę 100 zł (15 tys. zł – przyp.red)
 • Po trzecie: Na podstawie artykułu 41 paragraf 1 KK i artykułu 43 paragraf 1 KK orzeka wobec Grzegorza Kiełba tytułem środka karnego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres 6 lat
 • Po czwarte: na podstawie artykułu 63 paragraf 1 i paragraf 5 KK zalicza Grzegorzowi Kiełbowi na poczet orzeczenia kary pozbawienia wolności okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od dnia 21 lutego 2018 roku godzina 11.44 do dnia 17 lipca 2018 roku godzina 16.55, przyjmując że jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności równa się jednemu dniu kary pozbawienia wolności
 • Po piąte: zasądza od Grzegorza Kiełba na rzecz skarbu państwa tytułem kosztów sądowych opłatę w wysokości 3 tysiące 300 zł oraz poniesione wydatki w sprawie w kwocie 190 zł”

Komentarz obrońcy G. Kiełba Ryszarda Łepskiego tutaj

foto główne: archiwum

foto: Piotr Morawski

43 Responses to Były prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb winny – Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu utrzymał wyrok Sądu Rejonowego

 1. Tarnobrzeżanin Odpowiedz

  23 października 2019 at 10:54

  Pewnie będzie jeszcze skarga kasacyjna do SN.

  • obywatel Odpowiedz

   23 października 2019 at 12:23

   Skarga nie wstrzymuje wyroku prawomocnego – posiedzi – siedząc może pisać skargę a wątpliwe jest czy SN ją przyjmie ????

  • Rysiek Odpowiedz

   23 października 2019 at 23:31

   Mnie zastanawia to tłumaczenie: że wziął 20 tys zł jako pożczkę, na kampanię wyborczą? Skoro pobierając – nie małą – pensję prezydenta przez prawie 4 lata, nie zdołał odłożyć, to zakładając, że by wygrał i miał tę samą pensję – z czego chciał to spłacić? Jakieś dodatkowe profity? A co w przypadku gdyby przegrał wybory? To się nie dodaje!

 2. cenzor 24 Odpowiedz

  23 października 2019 at 10:59

  panie Kiełb prosimy o komentarz w tej sprawie bo chyba mieszkańcom się należy

  • obywatel Odpowiedz

   23 października 2019 at 12:22

   A oddał członkom TSM bezprawnie pobierane diety za bycie nielegalnie członkiem rady nadzorczej (tylko ciemniak uwierzy, że ktoś z wykształceniem prawniczym
   do trzech nie potrafi liczyć) Katolik by oddał.
   Aż dziw że za to kary nie ma !!!!!!!!!!!!!!!
   Ale chyba tatko pomoże – zatrudni w TSM za dobrą kasiorę (kogoś od brania łapówek).

 3. yyy Odpowiedz

  23 października 2019 at 11:05

  może jakiś mem od pana prezydenta na tę okoliczność?

  • obywatel Odpowiedz

   23 października 2019 at 12:25

   A może prezio – tatko coś powie – czy w taki ktoś może pracować w spółdzielni
   (w Tarnobrzegu chyba tak ).

  • Edward Odpowiedz

   23 października 2019 at 14:21

   Mem, w którym przeprasza mieszkańców, że ich zmanipulował. I jeszcze drugi, w którym przeprasza p. Kalinkę, że oskarżył go o całe zło tego świata, sam będąc winnym.

   „Daliście się nabrać naiwniacy moi,
   Wiedziałem, że Tarnobrzeg za mną stoi.
   Lecz wyrok sądu dostałem
   Idę siedzieć, choć się odwołałem.
   Brałem łapówki, dość łatwo mi szło,
   Teraz wszyscy wiedzą, że jestem dno.
   Do widzenia za jedenaście miesięcy,
   Bo tyle jest warte 20 tysięcy.
   Łatwo kłamstwem rzucałem,
   Bo pogrążyć Pana Kalinkę chciałem.
   Na koniec prośbę do Was stosuję
   Miejcie mnie za nic – to koniec. Dziękuję.”

 4. Bozo Odpowiedz

  23 października 2019 at 11:07

  Zaraz owieczki Kiełba zaczną wyć – on nie winny to wszystko wina kołka… Itp itd. łapówkarz ma siedzieć w więzieniu owieczki.dalej wyjcie i płaczcie

  • Ozo Odpowiedz

   23 października 2019 at 12:32

   Do Bozo Tak Ty to jesteś sprawiedliwy uczciwy i Katolik Szczęść ci Boże Tylko że sumienie to nie pobożne życzenia

 5. obywatel Odpowiedz

  23 października 2019 at 12:27

  Kara za 20 tysięcy złotych a Członkowie organów w SM Siarkowiec okradli ludzi wbrew prawu na ponad 2 , 5 mln złotych i chodzą wolno ( czytaj uchwały w sprawie podziału nadwyżek z GZM za lata 2008 – 2012 – w następnych prawdopodobnie też) Coś w tym kraju jest nie tak – że zwykli złodzieje chodzą wolno !!!!

 6. Mieszkaniec Odpowiedz

  23 października 2019 at 12:29

  I co dalej bedzie radnym??

  • Bozo Odpowiedz

   23 października 2019 at 12:47

   Nie. Jedzie na puche

 7. ROMAN Odpowiedz

  23 października 2019 at 13:04

  I jak teraz czuje się 1075 mieszkańców Serbinowa, którzy wybrali jako swojego reprezentanta łapówkarza… Może naplujecie sobie w pysk przy porannej toalecie?

  Jak czuje się reszta tarnobrzeżan, która jakby Kiełb tylko zechciał, to wybrałaby go ponownie na prezydenta. A tak w amoku przeciw Kalince, wybrali Bożka choć wiedzieli, że pożytku z niego nie będzie. Tarnobrzeg to już nie jest miasto upadłe, ono jest przeklęte. Na wieki…

  • Sielczanin Odpowiedz

   23 października 2019 at 14:15

   Oczywiście tych 1075 sprawnych inaczej się pewnie nie ujawni ale pamiętajmy o 14 radnych, którzy wybrali łapówkarza Kiełba na przewodniczącego komisji rewizyjnej rady miasta. Komisji, która ma za zadanie kontrolować finanse miasta i działalność prezydenta. W dniu 29.11.2018 z tego tytułu okryli się hańbą:
   Andrzej Biernat
   Teresa Gołębiowska-Piś
   Bożena Kapuściak
   Artur Kiper
   Monika Łagowska-Cebula
   Alfred Martyniak
   Cezary Mikrut
   Bogusław Potański
   Adam Rębisz
   Waldemar Stępak
   Damian Szwagierczak
   Waldemar Szwedo
   Włodzimierz Trybuła
   Marian Zioło

   Pamiętamy, do zobaczenia przy urnach…

   • sara Odpowiedz

    23 października 2019 at 14:50

    Prawomocny wyrok zapadł dzisiaj, do dzisiaj p.Kiełb był niewinny w świetle prawa. Obowiązuje takie coś jak domniemanie niewinności. Tyle i aż tyle. Wieszanie zatem psów na radnych czemu ma służyć? Można się tylko domyślać. Żeby była jasność, nie jestem wyborcą tego pana. I gwoli ścisłości chyba nie mieszkańcy Serbinowa go wybierali.

    • Staszek Odpowiedz

     23 października 2019 at 15:01

     Akurat to dzięki głosom mieszkańców Serbinowa Pan Grzegorz został radnym. Była to zagrywka celowa by być w okręgu z którego startował Kamil Kalinka.

     W okręgu „rodzinnym” Pana Grzegorza startowała do rady jego małżonka.

    • Nastka Odpowiedz

     23 października 2019 at 15:26

     Był tak niewinny, że sąd jeszcze przed rozprawą, zabronił mu pełnić funkcję prezydenta. Dziś już wiemy dlaczego, bo to popspolity łapówkarz.

     Co do radnych, to kiedy go wybierali na tak odpowiedzialne stanowisko to sprawę już rozpatrywał sąd. Czy nie mogli się wstrzymać z wyborem do wydania wyroku? Jak dziś wyglądają? Jak stado bezmyślnych i bezrefleksyjnych bezradnych.

     • obywatel Odpowiedz

      24 października 2019 at 15:04

      Ha HA ha – NIE WSTRZYMALI SIĘ Z DECYZJĄ BO BYLI PEWNI ŻE ZOSTANIE UNIEWINNIONY
      – przecież wszyscy związani z tarnobrzeskimi spółdzielniami zawsze byli pod ochroną miejscowych sędziów, prokuratorów i policji – a tu niespodzianka bo obca prokuratura a i sędziowie nie chcieli zaryzykować.

   • Hela Odpowiedz

    23 października 2019 at 15:08

    A Bożek jak głosował

   • owen Odpowiedz

    23 października 2019 at 16:19

    Brawo Sielczanin, dobrze, że o tym przypomniałeś.

   • Basia Odpowiedz

    24 października 2019 at 08:04

    Ale się rozpedziles Tylko radni pisu są uczciwi nie kierują się kolesiostwem kochają wszystkich mieszkańców a w stosunku do Kielba nie kierują się zemsta tylko tak po chrześcijańsku A walczą o stołki tylko po kompetencji
    Abyście całe życie byli radnymi Jesteście cudownie i mieszkańcy kochają Kalinke i wszystkich radnych pis.

  • Tutturu Odpowiedz

   23 października 2019 at 19:46

   KK jest niewybieralny co pokazały zarówno 2 razy wybory do Sejmu jak i na prezydenta miasta. Jego poplecznicy może kiedyś to zrozumieją. Nie można mu odmówić inteligencji i chęci pracy na rzecz miadya, ale kłodą pod nogi kładzie się mu pokrewieństwo w linii prostej z człowiekiem w mieście bardzo niepopularnym. Tarnobrzeżanie przy całej sympatii dla Kamila zakładają, że realizował by zleconą politykę kadrową wzorem z KiZPS. Natomiast zupełnie nie przeszkadza mieszkańcom kadrowy ze Skopania. To mówi bardzo wiele o obawach wyborców.

   • Siarkowiec Odpowiedz

    23 października 2019 at 22:08

    To teraz niech mieszkańcy wezmą się za te synekura Kalinkow Kolesie dalej obstawiaja stołki. A sam Kamil siedzibę w Word a tam samograj Niec nie robi Rady nadzorcze w mieście Kalinkowe.
    Machow kopalnia Kalinkowa itd
    Nie takie mocarstwa padały

    • Grzesiek Odpowiedz

     24 października 2019 at 09:35

     Wy jacyś chorzy i obłąkani jesteście! Każdy temat Kiełba schodzi na Kalinkę! Jak się nie ma argumentów, to się atakuje Kalinkę?!

     Jeśli macie coś na Kalinkę to zanieście to do prokuratury, niech się tym zajmie, a jeśli to tylko czcze gadanie, to może lepiej nie szczekać?!

     • kranbery Odpowiedz

      24 października 2019 at 13:56

      to ROMAN zaczął z Kalinką. Poza tym jak widzę nikt nikogo nie obraża tylko opisują rzeczywistość. Smutną, ale dostrzegalną.

     • obywatel Odpowiedz

      24 października 2019 at 18:55

      Powiedz jeszcze że KK swój stołek zawdzięcza wykształceniu (politolog)
      i swojej pracy (doświadczenie zawodowe zaj……te) – HA HA HA ……..
      Jak by nie układy polityczne to tylko po takim wykształceniu można być bezrobotnym bo i do Biedronki za małe jedno i drugie.

     • porzo Odpowiedz

      24 października 2019 at 20:26

      Obywatelu-kadrowy Biedronki przyznaj otwarcie że K.K intelektualnie i merytorycznie miażdży ciebie i twój poziom intelektualny i niewątpliwie to jest powód twoich bezsensownych i desperackich ataków.

 8. Tropiciel idiotologii Odpowiedz

  23 października 2019 at 13:08

  Ciekawe gdzie pochowają się wszyscy ci z PO którzy odsuwali się od Pana Kółka i z zawstydzeniem przyjmowali narrację piętnując sygnalistę zamiast się nim chwalić. Jest to człowiek który przyczynił się do ujawnienia łapownika i pazernego drania Kiełba. Po tym wyroku każdy tarnobrzeżanie powinien mieć prawo napluć mu w pysk.

  • mec Odpowiedz

   28 października 2019 at 19:57

   Sędziowie to debile kiełb nie namawiał 20 radnych do głosowania za planem zagospodarowania, świadkowie nie potwierdzili wersji o łapówkach i dlaczego materiał był tajny niech teraz go ujawnią co jest na nagraniach. Lekarze mówią że Polska to chory kraj.

 9. ANTY Odpowiedz

  23 października 2019 at 13:24

  Gdyby był niewinny to raczej dwa sądy bo go nie skazały… sprawa mocno kontrowersyjna gdyż kopertę wziął w urzędzie. Dlatego tak niski wyrok

 10. ha ha Odpowiedz

  23 października 2019 at 14:48

  1075 mieszkańców inaczej sprawnych,jak i 14 radnych o podobnej sprawności nie tylko by go wybrało ponownie ale i pocałowało w du..

  • lol Odpowiedz

   28 października 2019 at 19:59

   Ja były Prezydent Kiełb będzie kiedyś jeszcze startował w wyborach to GŁOSUJĘ NA KIEŁBA.

 11. Kamil Odpowiedz

  23 października 2019 at 15:06

  Nie szukaj winnych w porażce swojego guru Kalinki. TO ŻE PRZEGRYWA TO JEGO I TWOJA WINA. NIE POTRAFICIE MIEĆ DYSTANSU DO SIEBIE I TYLE. POWODZENIA W STARCIE NA PREZYDENTA KRAJU BO TO PIERWSZE W KOLEJNOŚCI WYBORY.

  • Grzesiek Odpowiedz

   23 października 2019 at 16:40

   To żeś błysnął!
   Do tej pory broniłeś rękami i nogami Kiełba, a teraz wstyd ci w lustro spojrzeć!? Nie dziwię się…

 12. Tentego Odpowiedz

  23 października 2019 at 17:21

  Jakoś ostatnio obrodziło w mieście poetami. Czy to nie skazany były prezydent zaczął rymowanki ? Szybko to do niego wróciło

 13. owen Odpowiedz

  23 października 2019 at 19:37

  Ale poeci! Od rymów krakowsko-czestochowskich aż się słabo robi… A co ze strategiczną doradczynią kiełba? Przecież zorientowani wiedzą, że on wszystko robił pod jej dyktando. Wszak ta niewydarzona naczelniczka była mózgiem wszelkich intryg i zakulisowych strategii. I jak zwykle jej się upiecze a bezmyślny Grześ pójdzie siedzieć. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie, oj nie ma!

 14. Kubutek Odpowiedz

  23 października 2019 at 21:33

  A najlepsze w tym wyroku są dolegliwości finansowe. Łapówkarz Kiełb dostał 15 tys. grzywny i 3 tys. kosztów sądowych. Tyle to on prawdopodobnie zarobił w rok jako radny z publicznej kasy, dzięki durnym mieszkańcom Serbinowa oraz 14 wspomnianym wyżej radnym.

  • obywatel Odpowiedz

   24 października 2019 at 15:09

   Oddał już tym biednym ludziom z TSM te blisko 30 tys zł za bycie nielegalnie
   w Radzie Nadzorczej ( nielegalnie wybrany, wbrew prawu, bezprawnie).
   Mawiał że Katolik (żona też tak mówiła) – katolik by oddał
   – ale w mafijnych spółdzielniach można okradać ludzi bezkarnie.
   Tatuś prezio czy przypilnował zwrotu kasiory – czy nie.

 15. obywatel Odpowiedz

  24 października 2019 at 15:10

  Znowu na cudzy koszt – podatników. Jak raz się nauczy to chyba już tak do końca życia pozostaje – na cudzy koszt – podatników. HA HA HA

 16. Łebski Odpowiedz

  26 października 2019 at 07:58

  Twoje IP już znamy.

 17. KOLO Odpowiedz

  28 października 2019 at 20:02

  Ujawnijcie cały materiał ze sprawy czego tak się boicie że jest niewinny? i na nagraniach nic nie ma?

  • Olo Odpowiedz

   28 października 2019 at 22:25

   Ja też nie rozumiem po co taka tajność. Czyba wiadomo kto wręczył , kto wziął.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>