Tarnobrzeg: W sobotę rekrutacja wolontariuszy 28. Finału WOŚP

Rusza nabór na wolontariuszy 28 Finału WOŚP w Tarnobrzegu. Już w sobotę 2 listopada w LO im. Mikołaja Kopernika o godzinie 11:00 odbędzie się rekrutacja.

Wszelkie informacje niezbędne dla wolontariuszy znajdują się tutaj

Cel 28. Finału – Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

„Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny”

– mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

źródło: WOŚP

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mrówka
2 lat temu

Kiedy wreszcie koniec brutalnego wykorzystywania nieświadomych dzieci!!!!

Wowww
2 lat temu
Reply to  mrówka

SŁUCHAM???

yyy
2 lat temu
Reply to  mrówka

masz racje, też nie puszczam dziecka do kościoła

Olo
2 lat temu

To miasto to jednak stan umysłu. Przeszkadza taka inicjatywa jak ta niektórym. Tymczasem nikt nie zastanawia się dlaczego miasto ma zamiar sprzedać połowę udziałów w wodociągach ,żeby pobudować obwodnicę maiasta z nikąd do nikąd . Bez możliwości połączenia z innymi drogami ekspresowymi o przynajmiej dwóch pasach ruch w każdą stronę.Ponadto chory pomysł budowy dróg nad lokalnym zalewemi poprawa infrastruktury. Nikt nie zadaje sobie pytania ,że ta te chore ambicje zapłacimy wszyscy ….

Janek z sielca
2 lat temu

A ile to kosztuje wszystko?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content