12.11 (wtorek) Wspólne czytanie „Sodomy i Gomory” Wojciecha Wiącka. W ramach promocji jubileuszowego wydania książki

Tradycyjnie, w związku z ogłaszanym przez Radę Miasta rokiem upamiętniającym zasłużonego Tarnobrzeżanina, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka wydaje jubileuszowe publikacje. Tym razem z okazji obchodzonego Roku Wojciecha Wiącka nakładem Biblioteki ukazała się książka „Sodoma i Gomora czyli dzieje karczmy w jednej wsi”.

Patronat nad wydawnictwem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega pan Dariusz Bożek, który we wstępie napisał:

Wyrazem hołdu oraz pamięci dla działacza z Machowa jest czwarte wydanie najważniejszego Jego dzieła „Sodoma i Gomora czyli dzieje karczmy w jednej wsi”. Książkę wydaną przez chłopa wyróżnia szczerość wypowiedzi oraz brak sztuczności. Kierowana była do społeczeństwa, miała zachęcić do walki z alkoholizmem, który sieje zło, nędzę moralną i materialną. Książką, która powstała w 1927 roku, chciał Wojciech Wiącek w skromny sposób uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. (…) Światły i postępowy chłop wiedział, że aby wzmocnić, odrodzić i utrzymać odzyskaną Polskę należy zwalczać wszelkie nałogi, zwłaszcza pijaństwo, które odpowiada za wszelkie zło i upadek moralny ludu polskiego.”

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza we wtorek 12 listopada o godz. 18.00, do wspólnego czytania i słuchania „Sodomy i Gomory” Wojciecha Wiącka. Spotkanie promocyjne odbędzie się w sali odczytowej Biblioteki Głównej.

Osoby chętne do udziału w czytaniu prosimy o zgłaszanie się do Biblioteki, ul. Szeroka 13,w terminie do 7 listopada 2019, osobiście, e-mail: biblioteka@mbp.tarnobrzeg.pl lub tel. 15 822-46- 58, 15 822-47-45.

info: MBP

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nastka
8 miesięcy temu

„szczerość wypowiedzi i brak sztuczności”, faktycznie ten modelowy pleonazm pasuje jak ulał do naszego pajaca na urzędzie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x