„Winni spłacają”. W tarnobrzeskim magistracie zakończyło się postępowanie wyjaśniające ws. 30 tys. zł dla komornika

W tarnobrzeskim magistracie zakończyło się postępowanie wszczęte przez prezydenta Dariusza Bożka. Miało ono za zadanie wyjaśnić dlaczego doszło do sytuacji, w której po zasądzeniu prawomocnym wyrokiem pieniędzy dla przedsiębiorcy, zostały one przez niego wyegzekwowane z pomocą komornika. Spowodowało to naliczenie dodatkowych kosztów egzekucyjnych, w wys. ok. 30 tys. zł.

Zgodnie z informacją którą uzyskaliśmy od rzecznika UM Tarnobrzeg, postępowanie zakończyło się w październiku br. – Postępowanie miało na celu ustalenie i wyeliminowanie czynników mających wpływ na zaistniała sytuację – informuje NW24.pl W. Lis.

– Przeprowadzono spotkania z poszczególnymi pracownikami oraz sprawdzono funkcjonowanie obiegu dokumentów. W konsekwencji wprowadzono rozwiązania mające na celu usprawnienie funkcjonowanie Urzędu Miasta Tarnobrzega poprzez przekazanie stosownych wytycznych – dodaje.

Usprawnienie działania to nie jedyne rozwiązanie wprowadzone po zakończeniu postępowania. – Kwota ok. 30 tys. złotych, jest spłacana przez odpowiedzialne za nadzór osoby na rachunek Urzędu Miasta Tarnobrzega – wyjaśnia rzecznik UM Tarnobrzeg.

Subskrybuj
Powiadom o
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
2 lat temu

To może warto by opinia publiczna z imienia i nazwiska poznała osoby które doprowadziły do tego zamieszania.Ostatecznie są to chyba osoby publiczne i mityczne RODO nie ma tu zastosowania

orzeł
2 lat temu

Ty zapłacisz a ja Ci w premii wyrównam 🙂 co by gawiedź nie gadała 🙂

Nastka
2 lat temu
Reply to  orzeł

Otóż to. Mam nadzieję, że NW24 ich przypilnuje i nie okaże się, że krzywda im się nie stała. W normalnym świecie te osoby mogłyby zapomnieć o premiach i nagroda przez co najmniej rok. Do tego nagana z wpisem do akt. Tylko co, fajtłapa historyk sam sobie ją wpisze? Przecież ostateczny nadzór sprawuje właśnie on!
To właśnie jest miasto przeklęte, gdzie prezydentem jest nauczyciel, a jego fotografem skazany alimenciarz. To tu, w ramach przejrzystości, dobrze opłacane stanowiska kierownicze w urzędzie, pełnią mężowie tarnobrzeskich „niezależnych” dziennikarek. To właśnie tu zatrudnia się na rzecznika prasowego socjologa, żeby po pół roku stwierdzić, że nie umie pisać tekstów i trzeba dodatkowo zatrudnić filolożkę. Dlatego jak zobaczymy kwity przelewów to uwierzymy.

obywatel
2 lat temu

HA HA HA – nazwiska – a dyscyplinarne zwolnienia to nie łaska.
Swoich się broni jak mawiał słynny działacz z Partii Oszustów
” za wszelką cenę” Ha ha HA ………….

Maciek
2 lat temu

Z tego co mi wiadomo wobec pracowników Urzędu Miasta Tarnobrzega, którzy pozytywnie weryfikowali projekt remontu ul.
Łokietka z budżetu obywatelskiego na 2019 rok (prace koło miliona, kiedy budżet obywatelski przewidywał 10% tego), nie były wyciągane konsekwencje służbowe. Zatem nie spodziewałbym się cudów.

Obserwator
2 lat temu

Tego już nie dało się zamieść pod dywan tak wkrocza służby dyscyplinarne z urzędu Taka profresjonalonosc zawodowa nie może się ostac bez echa.
Tak kończą się koterie i przyzwolenie kolesiostwa na robienie co chceta
A pisma do sądu bez komentarza
Myślę że komunikat jest prawdziwy biorąc pod uwagę jeszcze inne postępowania

Niewinny
2 lat temu

To płacą osoby z nadzoru czy te które w sposób nieprofesjonalny pisały do sądu o pozbawienie klauzuli wykonalności wyroku który to wniosek spowodował szkodę miastu.
Widać że Bożek nie chce się przyznać że zaufal niewłaściwym osobom i dlatego komunikat jest bezsosobowy
Mieszkańcy i tak domyslaja się kto płaci Myślę że w gotówce a nie w ratach Jedno wynagrodzenie może wystarczy Może?

Zuzia
2 lat temu

A radni zapytaja co w temacie. Zakład Że nie.

Tentego
2 lat temu

Moim zdaniem najważniejsze jest pokrycie strat w kasie miasta a nie sponiewieranie publiczne pracownika. Wasi szefowie publikują wasze uchybienia i kary? Chcielibyście?

Mar
2 lat temu
Reply to  Tentego

Praca, w której operuje się publicznymi pieniędzmi, to szczególne zajęcie, wiążące się z jawnością poczynań, patrzeniem na ręce i krytyką. Jeżeli ktoś nie jest w stanie sobie z tym poradzić, to może się przenieść do sektora prywatnego i przekonać się jak łatwo i przyjemnie jest np. prowadzić własną działalność, albo pracować w fabryce na 3 zmiany. Dziwnym trafem nie obserwujemy masowej emigracji kadr z urzędów itp.

Do Tentego
2 lat temu
Reply to  Tentego

Odpowiedź Jest to. Informacja publiczna czy nie Jak nie znas, odpowiedzi to mówię że tak
Urzędnik samorządowy i. Mecenasi są funkcjonariuszami publicznymi To oznacza że mieszkańcy maja. Prawo wiedzieć kto wyrządził szkodę miastu
Od inna interpretacja pochodzi od zainteresowanych ukaranych

Byk
2 lat temu

Ludzie wierzycie w te opowieści???? Bo ja nie

jan
2 lat temu

spoko Panie I Panowie komentujący temat- w UM nie było premii za I półrocze – wiec w czym problem, współodpowiedzialność zbiorowa i to powinno wystarczyć, jeszcze w kasie sporo zostanie

Prawnik
2 lat temu

A gdzie nazwiska i jakie kwoty kto placi
To jest informacja publiczna i jest obowiązek podania mieszkańcom których naraził na straty
I jeszcze pytanie czy
1jest wniosek do rzecznika naruszenia dyscypliny finansów publicznych
2czy jest wniosek do rzecznika dyscypliny zawodowej adwokatów za nienalezyte wykonywanie obowiązków zawodowych
Jeżeli nie ma to taki wniosek może złożyć prokurator że Stalowej Woli i każdy mieszkaniec oraz każdy radny

Mieszkaniec
2 lat temu

Kiedy konferencja Pana prezydenta Na pierwszej ogłosił że poda do publicznej wiadomości zarówno własne ustalenia jak też prokuratury
Z nazwiskami i karami panie prezydencie
Komunikat rzecznika pełen zawiłości w stylu powiem tak że nic nie powiem

Pies z Woli
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Nic sam z siebie nie powie. Świadczy o tym ten durny przekaz rzecznika. A dlaczego? Bo winny całej sytuacj jest fajtłapa Bożek, który nie potrafi sprawować tego mitycznego nadzoru, o którym pisze Lis. Gdyby zawinili tylko konkretni urzędnicy zostaliby z pewnością ukarani. Tylko wtedy fajtłapa przyznałby wprost, SAM ZAWINIŁEM przez brak nadzoru. A tak enigmatyczny komunikat, ktoś coś tam spłaci ale winnych w zasadzie nie ma. Znaczy są i ma ją na nazwisko Procedury…

wiemwiem
2 lat temu

Zabrac pilkarzykom i splacic

John
2 lat temu

Bozek czytaj uwaznie to nie jest twoj prywatny urzad ani tez zadnego namaszczonego ( czyt.zatrudnionego ) przez ciebie czy plute czlonka waszych list wyborczych , wiec koncz pan zachowywanie sie jak pospolity glupek i stan pan twarza w twarz z odpowiedzialnoscia ktora prawnie jak i mentalnie pan ponosi za dzialanie tego co sami tworzycie . wiec zadna wrozka czy inny czarodziej nie ma wplywu na wasze beznadziejne dzialania tylko wy sami , miej ten gram odwagi cywilnej i tak jak swieciles tym sztucznym usmiechem z plakatow tak dzis zaswiec ta swoja twarza i wydal z siebie dzwieki zwane mowa w ktorych zawarta bedzie informacja kto zawinil i ile ma oddac a do tego jaka jest podstawa prawna do zwrotu tych pieniedzy i jaka forma

gość
2 lat temu

Komunikat trochę z d.py. Ani nie wiadomo kto zawinił , ani nie wiadomo jaką odpowiedzialność i karę kto poniesie. Ile kto ma płacić. Zauważyłem ,że od początku urząd za wszelką cenę unika personalnie wskazania winnych. To zasługa Pani mecenas?

Do gosc
2 lat temu
Reply to  gość

Oczywiście że to zasługa Pani mecenas która ma szczególne przywileje bo jest zaprzyjaźnione z osobami drcyxhjnymi o zatrudnieniu osób do obsługi prawnej Inny już dawno pożegnałby się z urzędem za No właściwie za co A no za taką właśnie pracę.

aa
2 lat temu
Reply to  gość

Oj boli pani mecenas niektórych bardzo 🙂
Moze do roboty „basiu” a nie szukać urojonych wtop i teorii spisku.

Basia
2 lat temu

Dajcie spokój Pani mecenas Splaci cała kwotę od ręki i po temacie Do następnej wtopy.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Basia

Dorobi w spółdzielni mieszkaniowej – tam może wszystko. HA HA HA

amm
2 lat temu
Reply to  obywatel

Zbyszku, na kosztach, które płacisz z przegranych z pania mecenas.Do nastepnego procesu 😉

Ano
2 lat temu

Okropni jesteście. Masa głupich żali i pretensji a rozwiązań brak. Poziom komentarzy=poziom prezydentury. Jedno i drugie niemerytoryczne pustoslowie

Ano
2 lat temu
Reply to  Ano

Ano o jakich rozwiązaniach mówisz Rozwiązanie jest jedno dobrze pracować podejmować decycje zgodnie z prawem i wykonywać prawomocne wyroki Tyle i aż tyle ANO

Niewinny
2 lat temu

Każdemu zdarza się popełniać błędy Tylko dlaczego pan prezydent otwarcie o tym nie mówi i nie pokazuje winnych Rzecznik w takim wydaniu o sprawie tylko przekonuje mieszkańców że mają rację krytykują zarówno styl sprawowania urzędu jak i merytoryke.
Sprawa oczywista ktoś nie zadzwonił ktoś napisał nieprofesjonalny pisma procesowe ktoś nie zapłacił wyroku ktoś się po prostu nie zna i ma braki w kompetencjach
KTOŚ CZYLI KTO PANIE PREZYDENCIE.

dziwne to wszystko
2 lat temu

Wg. wypowiedzi Kosakowskiego dla NW24 wynika, iż Pluta wiedział o sprawie, zapewnił go, że miasto zapłaci a zamiast tego prawnicy wysłali pismo do sądu aby grać na czas. Ciekawe czy Pluta o tym wiedział? Czy kazał prawnikom grać na czas bo kasa w UM pusta. Prawnicy sami od siebie chyba nie mogą podejmować takich decyzji. Ciekawe które osoby w UM są „odpowiedzialne za nadzór” skoro o sprawie wiedział vice prezydent.

smile
2 lat temu

Ale jaja…. 🙂 🙂 🙂

kto będzie następny?
2 lat temu

Ciekawe rzeczy piszecie. Aż miło wiedzieć, że w naszym mieście nie są obojętnie odbierane poczynania naszych władż.
\niektórzy w tym suchym komunikacie dopatrują się kolejnej nieudolności rzecznika prasowego, który jak ktoś zauważył, nie bardzo wie jak pisać komunikaty. Może to jest tak, że ten komunikat napisał zatrudniony w magistracie polonista?

A tak już zupełnie na poważnie. Myślę,że to jest pewien precedens. Skoro winni zaniedbania zostali ukarani i płacą ze swojej kieszeni, to możemy teraz zarowno OCZEKIWAĆ i WYMAGAĆ, że w innych yuacjach, w których uda się ustalić przewinienie jakiegoś pracownika magistratu, to taka osoba również ponieise konsekwencje finansowe swojego błędu.

John
2 lat temu

A wytlumacz mi jaka jest podstawa prawna aby sklonic kogos do splaty zreszta nawet nie wiadomo czego i jaka masz pewnosc ze ktos zwyczajnie zmusza kogos do splacania 30 tys z odsetkami czy bez i np za dwa lata ten splacajacy nie wytoczy procesu o bezprawne zmuszenie go do splacania tej kwoty i np nie bedzie domagal sie odszkodowania ? Wytlumacz mi jak dziala w um taki mechanizm ? Ja czegos takiego jeszcze nie widzialem

owen
2 lat temu

Hmmmmm…..”winni zostaną ukarani……zapłacą z własnych kieszeni…” itp. Przy braku jakichkolwiek konkretów w komunikacie trudno oczekiwać, że to w ogóle nastąpi, no bo JAK to sprawdzić??? Pójdzie jakiś dziennikarz do urzędu i powie” proszę mi pokazać czy pani x wpłaciła kwotę y na podstawie zet”?
O to własnie chodzi, żeby nie można było sprawdzić.

Kubutek
2 lat temu
Reply to  owen

Dokładnie. A za wszystkim stoi mieszkaniec Woli Baranowskiej, który tymi wszystkimi pajacami dyryguje. Sprzedaje takie durne kawałki, które lud baranowszczyzny za jego kadencji łykał i pojąć nie może, że poziom umysłowy tarnobrzeżan jest wyższy i najzwyczajniej na świecie takie tumaństwo ich wkurw..

kibic
2 lat temu

Ludzie przeciez ten komunikat to jedna wielka sciema!!!
Nikt i nic nie bedzie placil. Wierzycie ze prezydent czy zastepca nie wiedzieli o calej sprawie? A w konsekwencji i tak za calosc odpowiada prezydent wiec moze to on powinien zaplacic te 30 tys.? Pracownika mozna ukarac kosztami ale jedynie do wysokosci 3 wyplat i tyle.
Moim zdaniem na polecenie prezydenta lub wice pieniadze nie zostaly wyplacone bo liczyli ze moze jeszcze sie jakos uda sprawe przeciagnac a nie spodziewali sie ze wkroczy komornik bo facet sie wkurzyl.
A gadka w stylu ze ktos ma splacac to jedynie wybieg zeby ludziom gebe zatkac. I jest tak dokladnie jak pisze owen. Nikt nie sprawdzi jak bylo i jest naprawde bo takich dokumentow sie nie pokazuje.

komisarz
2 lat temu

I znów WW nachlany 🙂

Do Pedziwiatr Dzikowski
2 lat temu

Pedziwiatr za sianie nienawiści na tym forum już powinien prokurator wkroczyć
Kto Tobie dał prawo do nienawiści do cudzych dzieci z nienawiści do ich ojca
Oj Wojciechu Wojciechu co Ty robisz o drugiej w nocy że jesteś taki odważny

wokanda
2 lat temu

Już 2 sprawy w sądzie wylądowały za szkalowanie na forum. Adwokat WW tłumaczył się, że router się zapsuł i każdy mógł się korzystać z jego internetu 🙂

Prawnik
2 lat temu
Reply to  wokanda

Czy obrońca WW był prawnik z urzędu miasta

zegarek
2 lat temu

Z ciekawości chciałem zobaczyć, który to post przypisujesz WW i …niespodzianka. Pod tym artykułem nie ma żadnego komentarza, który powstałby ok 2 w nocy. Czyżbyś kleił ten sam komentarz pod wszystkimi artykułami?
Pomijam już twoje grafomańskie wywody o nienawiści z nienawiści 😀 Żenua.

Do nadwisla24
2 lat temu
Reply to  zegarek

Rano czytałem post Pedziwiatr Dzikowski obrzydliwy moim zdaniem i już go nie ma
Dlaczego i kto go usunął Godz była na pewno 2w nocy.
Tonie pierwszy raz ze ten Pedziwiatr Dzikowski najpierw obraża atakuje i usuwa
Proszę w takim razie wpisywać na czyj wniosek usunięto wpis.
Skandal z tym Pedziwiatrem

a453777
2 lat temu

Jak się nazywa ten nieudany prawnik w Urzedzie ?? Dlaczego nikt nie wymieni tego nazwiska ?? I nie zwolni nieudacznika/ nieudaczniczki !!
Po co dawać kolejne dotacje dla piłkarzy ?? W tym roku już 850 tys zł – co pan wyprawia panie Darku ?? Tak miało być ?? Dobrze się pan czuje w krainie kalinki i jajecznicy ??

gość
2 lat temu

To dobrze ,że ostatnio ludzie po wyborach skończyli trochę z tą mową nenawiści. ,Natomiast kulturalna krytyka w uzasadnionych przypadkach nie może nikogo dziwić. Zresztą rzecznik w często mątnych komunikatach sam daje innym pole do popisu.

owen
2 lat temu

Tak sobie myślę, że w zasadzie kwestia zaniedbań i rzekomych wpłat jako konsekwencji (ukarania) jest przecież sprawą publiczną bo o publiczne pieniądze chodzi więc informacja powinna być jawna! To przecież jest urząd a nie prywatna firma.

Przyszły Prezydent
2 lat temu

Czyżby D.Kołek w ten sposób odzyskał pieniądze???

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
44
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content