Aparat USG klasy premium w tarnobrzeskim szpitalu. Dzięki hojności darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wczoraj zakończył się trwający dwa dni 53. Konkurs Ofert Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Fundacja kupi sprzęt medyczny dla polskich szpitali za pieniądze zebrane podczas 27. Finału WOŚP. Dostanie go także Tarnobrzeg!

W dniach 4-5 listopada Fundacja WOŚP dokonała zakupów za środki z 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W planie zakupów, opracowanych przy współpracy z komisją ekspertów, w oparciu o prośby nadsyłane przez szpitale, znalazły się między innymi aparaty rentgenowskie przyłóżkowe, zestawy endoskopowe, aparaty do znieczulania dzieci, echokardiografy czy ultrasonografy premium i okołołopediatryczne. I to właśnie aparat USG klasy premium dostanie tarnobrzeski szpital! 24 sztuki dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce dostarczy firma Euromed, oferująca sprzęt marki Samsung.

Zależy nam na tym, aby podtrzymać ten wysoki standard, który wprowadziliśmy już wiele lat temu, bo nie tylko kupujemy, ale i wymieniamy sprzęt.

– mówi Prezes Fundacji, Jerzy Owsiak.

Efektem 53. Konkursu Ofert jest łącznie 110 najnowocześniejszych urządzeń za 44 031 028,96 zł. Bardzo cieszymy się, że nasze miasto zostanie obdarzone w ten sposób, by móc jak najlepiej pomagać małym pacjentom! Warto przypomnieć, że to w tym roku kolejna dobra wiadomość dla tarnobrzeskiego szpitala – podczas wakacji również otrzymał on sprzęt od Fundacji WOŚP.

foto i info: wosp.org.pl

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Człowiek
2 lat temu

Ok fajnie. Szpital w tbg dostał USG Samsung HERA W10 którego koszt to 500.000 zł, a na co poszła reszta zebranej kasy? 175 938 171,56 − 50 000,00 = 175 888 171,56. Gdzie to wylądowało?

Człowiek
2 lat temu
Reply to  Człowiek

Pomyłka. Gdzie jest 175 438 171,56?

Obywatel
2 lat temu
Reply to  Człowiek

Napisz sobie człowieczku oświadczenie i noś je zawsze przy sobie, że nie życzysz sobie aby ktoś ratował Twoje życie lub zdrowie na „skażonym” sprzęcie z WOŚP. Idź do Caritasu lub kościoła i daj na mszę w intencji swojego zdrowia

BARBARA
2 lat temu
Reply to  Obywatel

zebrane w styczniu a zakupy w listopadzie ,za 10 miesiecy jaki jest procent z kilkudziesieciu milionow?

Nie cierpię idiotów
2 lat temu
Reply to  Człowiek

Nawet nie przeczytałeś artykułu, bo byś wiedział, że w ramach tego tylko zakupu wydano na sprzęt 44 mln. Samo to dyskwalifikuje cię z dyskusji. A Fundacja prowadzi jeszcze inne konkursy na zakup sprzętu, o którym zapewne niedługo usłyszymy. A jak jesteś taki ciekawy, to wejdź na stronę Fundacji i poszukaj informacji – na pewno wszystko tam jest wyszczególnione. Ale ty tego nie zrobisz, bo, jak wiemy, czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną. Łatwiej pier….ić głupoty na forum i oczerniać dobrych ludzi. Co ty zrobiłeś, żeby w Polsce było lepiej? Pan Owsiak zrobił bardzo dużo. Nie wiem czy ktoś z obecnie żyjących Polaków zrobił więcej.

Doda
2 lat temu

Nie ma co zaglądać Owsiakowi w kieszeń,tylko się zastanowić kto będzie potrafił obsłużyć ten sprzęt w naszym szpitalu. Robiłam 2 razy Usg w krótkim odstępie czasu i wyszły dwa diametralnie inne wyniki.

Obywatel
2 lat temu
Reply to  Doda

Może ten aparat będzie na tyle dobry, że człowiek z obsługi nie będzie w stanie nic spierd…ć 🙂

fan
2 lat temu
Reply to  Doda

Królowa?!?!? U nas?!?!

enyaw
2 lat temu

xionc poświęcił ?? kalinka był ??

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content