Koncertem pn. ‚Wolność. Kocham i rozumiem” młodzież z dwóch tarnobrzeskich liceów uczciła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (fotoreportaż)

Koncertem pn. ‚Wolność. Kocham i rozumiem” młodzież z LO im. Mikołaja Kopernika oraz I SLO im. Hetmana Jana Tarnowskiego uczciła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To nowa forma obchodów święta 11 listopada w Tarnobrzegu, w ostatnich latach, w ramach tzw. części nieoficjalnej, mieszkańcy mogli oglądać historyczne inscenizacje, przygotowywane przez m.in. Stowarzyszenie Esteka.

W trakcie koncertu który odbył się na placu Bartosza Głowackiego można było usłyszeć takie covery jak m.in. Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela GC, „Stare drzewa” Korteza, czy „Był taki ktoś” Kasi Sobczyk („Miasto 44” soundtrack).

Muzyczne świętowanie zakończyła kolejna edycja patriotycznego karaoke w zamku w Dzikowie.

foto: Krzysztof Zbroszczyk

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy beneficjent
10 miesięcy temu

A gdzie informacja ile ten koncert kosztował ?

ABB
10 miesięcy temu

Koszt to drugorzędną rzecz. Było przepięknie.

Fioletowa
10 miesięcy temu

Koszt to ważna rzecz. Tu uczniowie wiec powinno być za darmo albo za dofinansowanie do wycieczki:)Ale majac wladze z tego srodowiska to wynajete „stowarzyszenie” dostalo pewnie pokaźną sumke:) Mlodzez siewala cudnie ale jak na tak duże miasto to powinien być dodatek A nie główne widowisko. Do zeszłorocznej inscenizacji to się nie umywa o czym świadczy frekfencja:)

Czerwony
10 miesięcy temu

Wynajęte „stowarzyszenie” otrzymało tylko 2500zł na organizację.

Wiedziałem, że tak będzie
10 miesięcy temu

Tekst jednej z piosenek (odnoszący się bardziej do współczesnej polityki, pod narracją środowisk lewicowych, aniżeli do historii 11 listopada): Chce mi się jeść Chce mi się pić Chce mi się kochać Chce mi się śnić Chce mi się krzyczeć Chce mi się biec Chce mi się chcieć Dzieli nas wszystko Nie łączy nic Daj mi być sobą, pozwól mi żyć Inny nie znaczy gorszy lub zły Nie strzelaj proszę, pozwól mi być Bo nic nie jest takim, jakim się wydaje So, don’t judge the book by its cover Nic nie jest takim jakim się wydaje So, don’t judge the book by its cover Nie bój się bać Nie bój się w miejscu stać Nie bój się robić nic Nie bój się spać bez śnić Ale gdy przyjdzie dzień A właśnie jest ten czas Otwórz oczy i skacz Dzieli nas wszystko Nie łączy nic Daj mi być sobą, pozwól mi żyć Inny nie znaczy gorszy lub zły Nie strzelaj proszę, pozwól mi być Bo nic nie jest takim, jakim się wydaje So, don’t judge the book by its cover Nic nie jest takim, jakim się wydaje So, don’t judge the book by its cover Nic nie jest takim, jakim się wydaje… Czytaj więcej »

Morelka
10 miesięcy temu

Było pięknie – młodzież przygotowała bardzo fajnie, brakło mi tylko inscenizacji, ale i tak było bardzo dobrze.

guwno
10 miesięcy temu

TYLE pieniedzy cholera poszlo, koncertow sie zacheciwa, kiedys to bylo armaty strzelaly i bylo a tera guwno

Zosia
10 miesięcy temu
Reply to  guwno

Jaka ksywka taki mędrzec haha

Morelka
10 miesięcy temu

Oglosiłes już całemu światu czas zabłysnąć w mediach.

Ewa
10 miesięcy temu

Większość Tarnobrzezan tak robi jak g…… jest impreza źle nie ma też źle i tak mało kto bierze w nich udzial

Tbg
10 miesięcy temu

Dobre to było. Oby więcej.

Mirrra
10 miesięcy temu

Bardzo wartościowa inicjatywa.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x