Dzieci chcą oddychać czystym powietrzem. Antysmogowa manifestacja w Tarnobrzegu (zdjęcia)

Antysmogowa manifestacja dzieci i młodzieży z tarnobrzeskich szkół i przedszkoli odbyła się w czwartek, 14 listopada, na placu Bartosza Głowackiego. Happening podsumował VII edycję projektu „Razem chrońmy nasze powietrze”.

Słońce zaświeci, gdy przestaniesz palić śmieci!

Póki jest nadzieja zaprzestań śmieci palenia!

Nie wypalaj w piecu śmieci, bo trujesz tym swoje dzieci!

Uzbrojeni w takie transparenty młodzi mieszkańcy Tarnobrzega podsumowali tarnobrzeską edycję projektu „Razem chrońmy nasze powietrze”, którego celem jest podniesienie świadomości mieszkańców Podkarpacia na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływu na stan naszego zdrowia.

Szerzej o projekcie:

http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-antysmogowy-happening,2192.html

Foto&info: UM Tarnobrzeg

 

Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
2 lat temu

Wszystko fajnie, kolorowo, odlotowo, ale jednej rzeczy nie rozumiem. Skoro Pan Prezydent chce walczyć ze smogiem na serio, to dlaczego nie dotować zakupu dobrej jakości opału przez mieszkańców, a także zorganizować dodatkowe darmowe odbiory odpadów gumowych, plastikowych itp? Bo powiedzieć to można cokolwiek, np. że do końca obecnej kadencji powstanie metro w Tarnobrzegu.

tarno
2 lat temu
Reply to  Mar

Dlaczego dawać dofinansowanie skoro w kasie miasta nie ma nadmiaru środków? Wtedy wszyscy chcieliby dopłat. Mnie nikt do ogrzewania nie dopłaca. Zawsze można przejść na ogrzewanie miejskie tylko wtedy się nie zaoszczędzi, a tak można kombinować i palić co pod rękę podejdzie.

Mar
2 lat temu
Reply to  tarno

Ludzie palą śmieciami dlatego, że nie stać ich na opał lub/i nie mają co zrobić z odpadami. Miasto mogłoby pomóc w obu tych kwestiach, ale tutaj kończy się na manifestacji z udziałem dzieci. Dla porównania przy klubie sportowym jest inaczej (850 tys. zł dotacji w tym roku). Gdzie tutaj równe traktowanie różnych grup i konsekwencja w działaniu? Bo gdyby Prezydent nie chciał wymiernie wspierać mieszkańców w ogrzewaniu, to było siedzieć w gabinecie i nie brać udziału w manifie.

Ewa
2 lat temu

Teraz czas żeby urzędnicy cos z tym zrobili Zapraszamy na osiedle PIASTÓW Bez trudu trafia To tam gdzie jest wieczna śmierdząca mgła wypalają ca oczy i płuca Zapraszamy straż miejska i urzędników

ANNA
2 lat temu
Reply to  Ewa

To przenies sie do centrum to zobaczysz jak pachnie z dzialek na kamionce jak debile wypalają śmieci,nieda sie okna otworzyc szczególnie jesienią i nikt z tym nic nierobi!

PiO
2 lat temu
Reply to  ANNA

Podpisuje się pod wypowiedzią. Chory kraj, chorzy ludzie… Nie można spokojnie pospacerować z dziećmi, wypalanie jesienne bezmyślnych działkowiczów. Zero prewencji ze strony policji i straży miejskiej. Tak dłużej być nie może !!!

Ano
2 lat temu

Moim zdaniem nie powinno wykorzystywać w celach jakiejkolwiek manifestacji dzieci. Młodzież – tak, o ile sama chce. Dzieci – nie ponieważ stają się obiektem manipulacji dorosłych. Nauczyciele w ramach strajku mogą co miesiąc pikietowac na placu czerwonym. Jest straż miejska niech chodzi po osiedlach i wącha kto pali gumą, śmieciami. I niech daje drogie mandaty. Albo prezydent Bożek niech chodzi z z urzędnikami. Będzie sukces kadencji.

matian
2 lat temu

Skończysz jak Darek jak Mastalerz.

Ludziom już się niedobrze robi pozorancie – celebryto.

Olaf
2 lat temu
Reply to  matian

a Ty jak zacząłeś ?
Spokojnie hejterze, bo Ci oczy z krwi wyjdo

John
2 lat temu

Przemyślałem sprawę, nie będę postepował źle. Hejt jest czymś strasznym i przepraszam za swoje zachowanie.

Fotograf alimenciarz pijak
2 lat temu
Reply to  John

Banda pedagogow lata z tym darkiem ch… wie skad i wciagaja w swoje chore gierki nieletnich , dzieci . wez sie darek do roboty nie zaslaniaj swojego nierobstwa dziecmi i ta pedagogiczna zaraza niech sie wezma za edukacje dzieci a nie ich wykorzystywanie do zwiekszania swoich wyplat . dno

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Czyli Pan Darek z jednej strony biernie przygląda się wycinaniu Zwierzyńca (bo skuteczność jego działań w tej sprawie jest praktycznie zerowa), a z drugiej wspiera walkę o czyste powietrze?
Interesujące…
A poza tym, po zdjęciach widać, że akcja wypłynęła ze szkół, a uczniowie po prostu mieli w tym brać udział. Na pewno te najmniejsze dzieciaki z transparentami wiedziały w ogóle o celu akcji i jej przyczynach…Może ci starsi bardziej świadomi są, jednak jakoś mi się wydaje, że gdyby ktoś miał się tak sam zebrać i manifestować, to raczej nie w naszym mieście…A tak wyszło trochę na pokaz wszystko.
No ale przepraszam, fajna akcja i słuszna, też chcę oddychać czystym powietrzem, a Pan Bożek to dobrze, że się pojawił, bo tak to mieszkańcy by się nie dowiedzieli o tym, że on również jest przeciwnikiem smogu…

byk
2 lat temu

Pan Bożek bierze miejską kasę nie po to by mieszkańcy widzieli go w akcjach protestujących!!! Tylko w działaniu,realnym ,oczekiwanym i skutecznym a tu nie umie się pokazać !!!

RAF
2 lat temu
Reply to  byk

NO THE NEUTRON BOMB !!!!!!!!!!! BYSIU, PRZYŁĄCZ SIĘ DO PROTESTU. STANOWCZE NIE GLOBALNEMU OCIEPLENIU !!!!!!!!!!!!!

Janusz
2 lat temu

Ściągnijcie lepiej tego siwego znad Biedronki jak mu tam jest? Ponczyliusz ?

POGODA
2 lat temu
Reply to  Janusz

Niech se wisi. Latarni nie zasłania .

mec
2 lat temu
Reply to  POGODA

durnia nie musisz robić z siebie są na to przepisy i art. w KK.

mieszczuch
2 lat temu

Mieszkańcy Tarnobrzega narzekają na smród i zanieczyszczenie powietrza osiedli wiejskich. Przecież sami palimy w tych piecach,sami trujemy siebie i wszystkich innych. Sami musimy mieć świadomość czym mmożna, czym nie można palić. Miasto tu może tylko edukować.

Mar
2 lat temu
Reply to  mieszczuch

Tylko edukować? Skoro gmina może dotować prywatny klub sportowy, to może też dopłacać ludziom do zakupu opału (drewna, węgla). Wystarczy zrobić nabór wniosków, a potem przelewy i sprawdzanie faktur/paragonów od beneficjentów, ewentualne postępowania egzekucyjne dla niesfornych. No chyba że tylko ogłaszamy, to w takim razie i ja mogę ogłosić: trzeba walczyć z problemami każdego mieszkańca Tarnobrzega!

jak to nie rozumiecie
2 lat temu

godzima 6 aż do 8 korki spalanie samochodów opada i wzrasta godzina 15 a 17 korki i podobna sytułacja potem lekaż który tez truje nie trafinymi lekami gdzie tu można znaleś łono natury na odpoczynek, dzieci na tym cierpia bo polakom tylko na kasie zalezy i wbianie moza w lecy wieć macie odp…..

Doda
2 lat temu

Czy Prezydent weźmie sie w końcu za jakieś konkretne działania czy nadal będzie biegał i „uświetniał”. Może choć weźme młodzież z Placu Czerwonego do Zwierzyńca i tam pokaże działania dla „poprawy” ekosystemu. Nowe nasadzenia krzaków w mieście to zdecydowanie za mało zresztą krzaczki nie oczyszczą nam powietrza .

Majdan
2 lat temu
Reply to  Doda

Weś się za mycie garów i obiad byś nastawiła na jutro a nie siedziała na forum. To forum jest dla hejterów a nie dla Ciebie Dorota. Twoje miejsce jest w kuchni !

Mieszkaniec
2 lat temu

Skoro spalanie są śmieci jak ktoś pisze na Piastowie to ja się pytam gdzie są te cały sterty tych śmieci bo często bywam na tym osiedlu i nic takiego nie widzę.Wszędzie czysto aż miło.Zdumienie moje budzi fakt ze o śmieciach głośno a nikt nie wspomina o spalinach z silników disla które są dużo bardziej trujące niż spalanie śmieci no ale przecież niejeden widzący szpileczkę w oku brata swego nie widzi belki we własnym oku bo się wozi VW TDI jak wieśniak z sąsiedniej wsi.

John
2 lat temu

Dlaczego sie podemnie podpinasz ?
Tak miałem trudne dzieciństwo ale to nie powód abyś szkalował bez podstawy.

Ewa
2 lat temu

W piwnicach butelki plastikowe i śmieci gromadzą Połowa domów na piastow nie ma umowy na wywóz śmieci Ciekawe ze nikt się nie zastanawia co z nimi robia Pala je w piecach nawet latem I kary na to nie ma !!!

Stanisław
2 lat temu
Reply to  Ewa

Jażem widział jak John palił butelkami i papierami.
John nie wolno tak palić. Dlaczego nie dbasz o swoje zdrowie i zdrowie mieszkańców ?

Nasza mała Ojczyzna Naszym dobrem wspólnym.

Fotograf alimenciarz pijak
2 lat temu
Reply to  Stanisław

Ja tez pale smieciami i tym co znajde w drodze do domu bo alimenty mi ta sedziowska kasta nalozyla tak wysoki ze przez te bekarty jem tylko jeden tydzien w miesiacu . Dobrze ze darek dal mi fuche w urzedzie pstrykam fotki mojemu panu , a ze prad mi odlaczyli to odpalam swoja koze wrzucam smieci jest cieplo i ciemno przynajmniej klisza mi sie nie naswietli , a jak nie mam na klisze to robie zdjecia telefonem darka i tez to jakos wychodzi . Nie rozumiem tej calej ekologii moja stara mazda produkuje 2 kg smogu na jeden spalony litr paliwa i tyle samo oleju i co ja mam niby poradzic ? Teraz darek mi premie obiecal za to ze tak mocno go bronie na tych forach to kupie sobie z 50 kg wegla

Fotograf alimenciarz pijak
2 lat temu
Reply to  Stanisław

Zreszta ja sam jestem smieciem i do tego pale i co w tym zlego ?

Jola
2 lat temu

Zapraszamy na spacer wieczorem Juz od końca muru zamku zaczyna się śmierdząca mgla Ciągnie się do końca zakrzowa Wypala płuca i oczy I tak jest codziennie jak zaczyna się robić zimno przez kilka miesięcy Zazdrościsz ze mordujemy sie w takim smrodzie?ZAPRASZAMY !!!!!

Gorzycok
2 lat temu

Do wycinanego lasu szczochy, tam jest problem ewentualnie obrzucać czym chałupy krematoryjne gdzie palą gumiokamy, nosy wskażą drogę pod warunkiem że powyciągacie z gęb te pseudo elektryczne fajki.

Mieszkaniec
2 lat temu

Pani szanowna o imieniu Ewa.Sądziłem,ze posiada pani elementarna wiedzę na temat gospodarki odpadami komunalnymi.Jeżeli Pani szanowna twierdzi ze połowa mieszkancøw Piastowa nie posiada umów na wywóz nieczystości a plastiki trzyma w
piwnicy to o czym można dyskutować skoro wszystkie nieruchomości w Tbg-u osób fizycznych od dawna takich umów nie posiadaja bo nie są potrzebne ani wymagane.Toż to dopiero szok i skandal nieprawdaż pani szanowna.

Ewa
2 lat temu

Czyli szanowny mieszkańcu nie generuje pan śmieci i nie wyrzuca ich pan Ja place zabaw wywóz śmieci jak każdy normalny Europejczyk i nie chce wdychiwać smrodow z ze śmieci które pan spala

pr.
2 lat temu

do Ewa
Europejczyk czy Europejczykinia.Normalny to jest każdy Polak mieszkający w Polsce,która leży w Europie.I jeszcze jedno-Ewa nie pierdz to też będzie czyste powietrze.

Tak i nie
2 lat temu

Poproszę chociaż jedną osobę odpowiedzialną za takie działania lub wspierająca takie pikiety o chociaż jeden przykład realnego jeszcze raz powtórzę realnego i ekonomicznego rozwiązania w sprawie antysmogowego, „szczytu”.

john
2 lat temu
Reply to  Tak i nie

helena wie ale nie powie.

Janusz
2 lat temu

Obiecałeś nie hejtować…

Tomek
2 lat temu

Po co te hejty.Dzieci i młodzież miała zabawę . Impreza super.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content