W Tarnobrzegu powstał punkt wypożyczania sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Od czwartku 21 listopada br. rusza rekrutacja beneficjentów do do projektu „Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego”. Uruchomienie punktu w Tarnobrzegu kosztowało 1 387 269,24 zł.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług zdrowotnych w postaci umożliwienia bezpłatnego wypożyczenia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego połączonego z doradztwem i instruktażem obsługi dla 500 niesamodzielnych mieszkańców miasta Tarnobrzega, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują opieki lub wsparcia. Celem projektu jest też zwiększenie wiedzy i umiejętności opieki nad osobami niesamodzielnymi u 90 opiekunów.

W ramach projektu skorzystać można z następujących form wsparcia:

  •  bezpłatne wypożyczenie sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego dla dzieci oraz osób dorosłych;
  • bezpłatny transport do i z miejsca zamieszkania;
  •  usługa montażu oraz instruktażu obsługi wypożyczonego sprzętu;
  • indywidualne szkolenia praktyczne dla opiekunów faktycznych, dotyczące pielęgnacji i rehabilitacji niesamodzielnych osób z wykorzystaniem sprzętu oferowanego w ramach działalności wypożyczalni.

Wypożyczalnia mieści się w Tarnobrzegu przy ulicy Kościuszki 30, czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-18:00, w soboty 9:00-13:00. Tel. 15 856 76 41

REKRUTACJA 

Rekrutacja beneficjentów do projektu „Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego” (osoby niesamodzielne oraz opiekunowie faktyczni) prowadzona będzie od dnia 21.11.2019r. Szczegółowych informacji na temat projektu i rekrutacji udzielają pracownicy biura projektu: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3, 39-400 Tarnobrzeg, pokój 102, tel. 15-856-76-31.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w wypożyczalni, biurze projektu oraz na stronie internetowej: www.mopr.pl (zakładka Wypożyczalnia – gdy zostanie dodana do menu). Dokumenty rekrutacyjne należy składać w wypożyczalni.

Dla osób, które nie mają możliwości dotrzeć do wypożyczalni, biura projektu lub mają trudności z wypełnieniem formularzy rekrutacyjnych pracownicy MOPR oferują pomoc w ich wypełnieniu w miejscu zamieszkania, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Punkt powstał w ramach projektu „Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego”, a współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego RPO WP na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Integracja społeczna, Działanie: 8.3 Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych.

  • Wartość projektu: 1 387 269,24 zł
  • Wartość dofinansowania UE: 1 179 178,85
  • Beneficjentem projektu jest Gmina Tarnobrzeg – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
11 miesięcy temu

Dobra robota. Teraz niech się wezmą za chodniki, bo na wielu trzeba posprzątać, powycinać zielsko, uzupełnić ubytki, wyrównać nawierzchnie i poobniżać krawężniki. Żeby ludzie na wózkach czy o kulach mieli jak dotrzeć tam gdzie potrzebują.

mieszkaniec
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Nie wszystkie rzeczy da się zrobić lub naprawić odrazu. Bardzo dobrze że powstała taka wypożyczalnia. Duży plus !

Mar
11 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec

Prawda, ale w ciągu roku da się zrobić w Tarnobrzegu znacznie więcej, niż zostało zrobione w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie mówiąc już o robieniu należycie tego, co się robi. Poczytaj komentarze pod postem o przewodniku w brailu http://nadwisla24.pl/2019/11/19/pierwszy-przewodnik-po-tarnobrzegu-w-brailu/

Forota
11 miesięcy temu

Dobra robota miom zdaniem to powinna być bezpłatna wypożyczalnia

qwe
11 miesięcy temu
Reply to  Forota

jest bezpłatna

jan
11 miesięcy temu

Pokażmy na foto aberracje , jeżeli chodzi o chodniki , podjazdy itp ,nie aby oceniac i krytykować ale aby wesprzeć inicjatywe i poprawić funkcjonalność

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x