W Tarnobrzegu powstał punkt wypożyczania sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego

Od czwartku 21 listopada br. rusza rekrutacja beneficjentów do do projektu „Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego”. Uruchomienie punktu w Tarnobrzegu kosztowało 1 387 269,24 zł.

Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług zdrowotnych w postaci umożliwienia bezpłatnego wypożyczenia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego połączonego z doradztwem i instruktażem obsługi dla 500 niesamodzielnych mieszkańców miasta Tarnobrzega, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność potrzebują opieki lub wsparcia. Celem projektu jest też zwiększenie wiedzy i umiejętności opieki nad osobami niesamodzielnymi u 90 opiekunów.

W ramach projektu skorzystać można z następujących form wsparcia:

  •  bezpłatne wypożyczenie sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego dla dzieci oraz osób dorosłych;
  • bezpłatny transport do i z miejsca zamieszkania;
  •  usługa montażu oraz instruktażu obsługi wypożyczonego sprzętu;
  • indywidualne szkolenia praktyczne dla opiekunów faktycznych, dotyczące pielęgnacji i rehabilitacji niesamodzielnych osób z wykorzystaniem sprzętu oferowanego w ramach działalności wypożyczalni.

Wypożyczalnia mieści się w Tarnobrzegu przy ulicy Kościuszki 30, czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-18:00, w soboty 9:00-13:00. Tel. 15 856 76 41

REKRUTACJA 

Rekrutacja beneficjentów do projektu „Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego” (osoby niesamodzielne oraz opiekunowie faktyczni) prowadzona będzie od dnia 21.11.2019r. Szczegółowych informacji na temat projektu i rekrutacji udzielają pracownicy biura projektu: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3, 39-400 Tarnobrzeg, pokój 102, tel. 15-856-76-31.

Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w wypożyczalni, biurze projektu oraz na stronie internetowej: www.mopr.pl (zakładka Wypożyczalnia – gdy zostanie dodana do menu). Dokumenty rekrutacyjne należy składać w wypożyczalni.

Dla osób, które nie mają możliwości dotrzeć do wypożyczalni, biura projektu lub mają trudności z wypełnieniem formularzy rekrutacyjnych pracownicy MOPR oferują pomoc w ich wypełnieniu w miejscu zamieszkania, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Punkt powstał w ramach projektu „Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego”, a współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego RPO WP na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Integracja społeczna, Działanie: 8.3 Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych.

  • Wartość projektu: 1 387 269,24 zł
  • Wartość dofinansowania UE: 1 179 178,85
  • Beneficjentem projektu jest Gmina Tarnobrzeg – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
2 lat temu

Dobra robota. Teraz niech się wezmą za chodniki, bo na wielu trzeba posprzątać, powycinać zielsko, uzupełnić ubytki, wyrównać nawierzchnie i poobniżać krawężniki. Żeby ludzie na wózkach czy o kulach mieli jak dotrzeć tam gdzie potrzebują.

mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Mar

Nie wszystkie rzeczy da się zrobić lub naprawić odrazu. Bardzo dobrze że powstała taka wypożyczalnia. Duży plus !

Mar
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Prawda, ale w ciągu roku da się zrobić w Tarnobrzegu znacznie więcej, niż zostało zrobione w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Nie mówiąc już o robieniu należycie tego, co się robi. Poczytaj komentarze pod postem o przewodniku w brailu http://nadwisla24.pl/2019/11/19/pierwszy-przewodnik-po-tarnobrzegu-w-brailu/

Forota
2 lat temu

Dobra robota miom zdaniem to powinna być bezpłatna wypożyczalnia

qwe
2 lat temu
Reply to  Forota

jest bezpłatna

jan
2 lat temu

Pokażmy na foto aberracje , jeżeli chodzi o chodniki , podjazdy itp ,nie aby oceniac i krytykować ale aby wesprzeć inicjatywe i poprawić funkcjonalność

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content