Święto krwiodawców z Pilkingtona

Krwiodawcy z Klubu Honorowych Dawców Krwi „Hutnik” działającego przy Pilkingtonie świętowali dni honorowego krwiodawstwa. Przyjęcie w zajeździe Villa Anna w Tarnobrzegu pełne było podziękowań, odznaczeń i nagród dla tych, którzy każdego dnia oddają swoją krew, by ratować życie i zdrowie innych.

Podziękowania usłyszeli także przedstawiciele firm wpierających działalność „Hutnika” oraz samorządowcy z urzędów miast, gmin, starostw i Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Usłyszał je także starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, a dziękowano mu za współpracę tarnobrzeskich krwiodawców z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Sandomierzu.

Klub Hutnik powstał w lipcu 1976 roku przy ówczesnej Hucie Szkła Okiennego. Liczył wówczas 11 członków. Stworzyli go pracownicy huty szkła. Dziś należą do niego nie tylko pracownicy firmy Pilkington, ale też ich rodziny i znajomi – w sumie około 170 osób. Wśród nich jest także 20 kobiet.

W ciągu ostatniego roku wszyscy krwiodawcy z Hutnika oddali 247,5 litra krwi. Jest to nieco mniej niż w latach ubiegłych, dlatego Krzysztof Nowicki, przewodniczący klubu HDK Hutnik zachęcał wszystkich młodych i zdrowych mieszkańców Sandomierza i okolicy, do wstąpienia w szeregi krwiodawców. – Wszyscy krwiodawcy, którzy oddali powyżej 15 litrów krwi, dzięki uchwale Rady Miasta Sandomierza mogą korzystać z bezpłatnych parkingów na terenie miasta, a osoby na stałe zameldowane w Sandomierzu mogą raz w tygodniu, w soboty, korzystać bezpłatnie z basenu i bezpłatnej komunikacji miejskiej – przekonywał Nowicki, który oddaje krew już od 1984 roku.

Foto&info: Powiat Tarnobrzeski

6
Dodaj komentarz

5 Wątków komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
no i po zazdrościc

sam oddaje krew ale co się dzieje z stowarzyszeniami pck i innych punktów to jest masakra ale skoro nie bedzie wiecej wsparcia w tej sprawie bo to jest akurat mowa o firmie która miesci sie w sandomierzu i w na obszarach tbg-u i nowej dęby ale ilu jest takich chetnych to nie wiadomo a nie daleko jest do granic wojewódz swietokrzyskiego a odkarpackiego

John

Piękna incjatywa. Tylko pogratulować – Brawo

Siarka

Lepiej być są szklany niż amelinowy.

STAL

TYLKO AMELINUM

orzeł

A celebryty tarnobrzeskiego nima?

Kako

Dariusza z Krosna nie było? Toż to szok normalnie.