Tarnobrzeg: Strefa płatnego parkowania od marca?

Od marca w Tarnobrzegu ma zacząć funkcjonować strefa płatnego parkowania. Taką informację podał prezydent Dariusz Bożek podczas wywiadu udzielonego TVP 3.

Rozmowa z włodarzem Tarnobrzega była podsumowaniem pierwszego roku prezydentury D. Bożka. Na pytanie dziennikarki o strefę prezydent powiedział, że stosowna uchwała zostanie przygotowana na sesję grudniową lub styczniową. Jeśli zostanie przyjęta przez radę, strefa zostanie wprowadzona w marcu 2020 r.

Po raz pierwszy uchwała na temat stref płatnego parkowania pojawiła się na sesji w maju br. W sumie dwukrotnie została zdjęta z obrad i przekazana do dalszych konsultacji.

WYWIAD Z PREZYDENTEM DARIUSZEM BOŻKIEM W TVP 3

https://rzeszow.tvp.pl/45500899/dariusz-bozek-prezydent-tarnobrzega

Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
2 lat temu

Jednym słowem spełni się marzenie prezydenta.

X
2 lat temu

No i prawidłowo, każdy wkurza się o te płatne strefy, ale to będzie ułatwienie, ile razy chcąc załatwić jakąś sprawę czy to oddać książkę do biblioteki na szerokiej, albo coś innego załatwić na placu czerwonym najpierw trzeba było się z pół godziny ojeździć, by znaleźć jakieś wolne miejsce, bo wszystko od rana do wieczora zajęte przez pracujących ludzi. No ale przecież każdy woli wygodę i za darmo, nawet jeśli do pracy ma 5 minut pieszo

Bozo
2 lat temu
Reply to  X

A nie łaska ruszyć się z buta? Płatne parkingi nie rozwiążą problemu bo 90% mieszkańców tej naszej wsi jeździ autem nawet do kibla we własnym domu

X
2 lat temu
Reply to  Bozo

Dla kogoś kto mieszka kilka kilometrów poza centrum, gdzie nie ma nawet poprowadzonej ścieżki pieszej i rowerowej jest kłopot. Może i całkowicie nie rozwiąże problemu, ale skoro jest ból, że trzeba płacić możliwe że trochę się zwolni miejsc

Gość
2 lat temu

Pomysł dobry.

Maciek
2 lat temu

Na zachodzie, ale i w niektórych miejscach w Polsce, doszli już do tego, że ruch samochodów w centrach miast należy ograniczać, a przynajmniej go uspokoić (prędkość dopuszczalna do 30 km/h, ulice jednokierunkowe często z kontraruchem rowerów)
https://www.transport-publiczny.pl/mobile/amsterdam-likwiduje-ok-10-tys-miejsc-parkingowych-61430.html
W epoce hulajnóg elektrycznych itp. przyszłością w miastach są darmowe parkingi przy obrzeżach centrów, wewnątrz których ruch pojazdów silnikowych będzie ograniczony do pojazdów transportu zbiorowego, służb i zaopatrzenia.

Maciek
2 lat temu
Reply to  Maciek

No i jeszcze oczywiście mieszkańców centrum danego miasta.

Parkingowy
2 lat temu

A urzędnicy będą mogli parkować cały dzień bezpłatnie

mieszkaniec
2 lat temu

Brawo oby ta strefa Panie Prezydencie pojawiła sie jak najszybciej !

orzeł
2 lat temu

no i gra, punkty z programu wyborczego odhaczane w zaskakującym tempie, pomnik wyremontowany (choć jakby jakaś dziewuszka go nie zdemolowała to może by i stał jak stał), parkingi płatne, idziemy do przodu jak burza, w kolejce jeszcze obiecywana rada kobiet a jeszcze bym proponował rade ludzi rudych i tych do 1.6m wzrostu. Najtrudniejsze zrealizowane, teraz czekamy na np obiecywany hotel w Machowie. Gratulacje

Zainteresowany
2 lat temu

A kto jest autorem tej uchwały o strefach Podobno Plutek To na pewno będzie uchylona.

resFT
2 lat temu

A kiedy strefa wolna od LGBT? Chciałbym juz od stycznia i najlepiej w całym mieście z odpowiednimi naklejkami!

Jan
2 lat temu

Przecież nikt nie parkuje bez potrzeby.Platna strefa w takim miasteczku to bzdura.Jezeli są pojazdy przetrzymywane ,porzucone to sprawa dla straży miejskiej.

Edek
2 lat temu

Parkometry dobija handel na placu.Nie galeria tylko płatna strefa.

WoW
2 lat temu

Sukcesy Prezydenta Bozka
Zwalczanie komarów w 2018
Zaplata 30tys komornikowi
Zalatanie dziur w chodnikach
Sprzedaż udziałów Wdodociagow
Zatrudnianie ludzi z Dymitrowa i tzw Wojciechowych
I płatne parkingi być może
I jeszcze podwyżka podatków i śmieci

TBG
2 lat temu

Brawo. Temat wraca jak bumerang.Guzik zobaczycie a nie miejsca wolne do parkowania.Będzie jeszcze gorzej niż jest.Chyba że Prezydent zrobi tę strefę tylko i wyłącznie w bliskim sąsiedztwie UM dla petentów,to może jakoś to mieszkańcy przełkną, reszta to totalne nieporozumienie w tej mieścinie,jeszcze bardziej komplikująca życie mieszkańców.A wraki jak stały po parkingach tak nadal stoją i nadal nie ma kto z tym zrobić porządku.Tylko w ścisłym”centrum”jest z 20 miejsc do odzyskania.

Marian Bannax
2 lat temu

Może by te wraki tak ożywić ,by ruszyły i odjechały? Z wierzchu przecież ładne. Może by tak przeprowadzić miejską akcje ożywiania wraków ,akcje zrobiłaby straż miejska wraz z policją ,a na koniec spektakularna akcja wybuchającego wraka np na poligonie?

Mieszkaniec z centrum
2 lat temu

Panie Prezydencie bacznie przyglądam Pana poczynania jako Prezydenta, mam sporo uwag jak wszyscy ale jedno Panu powiem. Ten pomysł musi być przeforsowany bo każde cywilizowane miasto potrzebuje takiej strefy. W Tarnobrzegu przydadzą sie takie parkometry i ma Pan moje wsparcie w 120 %

nawyk dziki
2 lat temu

ale se pogadałeś z samym prezydentem i pewnie oczekujesz wdzięczności za twoje
nad wymiarowe wsparcie. …..u- on to robi bez twojego wsparcia.

Tom
2 lat temu

NARESZCIE!!! BRAWO. To co się dzieje przy centrum to nieporozumienie. Znaleźć parking żeby załatwić sprawę w urzędzie, cokolwiek przy placu Głowackiego prawie niemożliwe A znalezienie miejsca parkingowego to jak wygrana na loterii. Jeżdżę po całej Polsce, wszędzie płatne parkingi tylko tu dziadostwo. Zapłacę 2 zł za godzinę i spokojnie załatwię sprawę bez jeżdżenia przez 30 min wkoło placu glowackiego. Gloria m

Bartosz Głowacki
2 lat temu

Nie bd żadnej strefy. Dariusz się zestresował i coś tam w telewizji rzucił..”jak rada bd za..” może styczeń może grudzień..a może ch.j z tego 😉

Albatros
2 lat temu

Trzeba się wziąć za graty na ul. Matejki koło kiosku na zakręcie ktoś non stop parkuje grata, że ciężko wieczorem przejechać – niech miejska usunie samochody, które zagrazają bezpieczeństu pożarowemu, straż tam na pewno nie będzie miała dojazdu nie mówiąc o śmieciarkach. Takich miejsc jest więcej na tarnobrzeskich osiedlach, czas to ukrucić prezydencie.

ptys
2 lat temu

KIEDY ZOSTANIE PRZEPROWADZONY REMONT ULICY LOKIETKA Z FUNDUSZU OBYWATELSKIEGO 2019 ROKU . PEC ZNISZCZYL NAWIERZCHNIE ULICY ROK TEMU I TERAZ TELEPIEMY SIE PO DZIURACH I KALUZACH A PIENIADZE TRWONIONE SA NA JAKIES INNE CELE NP REMONT BOCZNYCH ULICZEK I STAWIANIE NA NICH HALOGENOWYCH LATARNI. NIE ZGADZAMY SIE NA WYDAWANI NASZYCH PIENIEDZY NA INNE CELE TYLKO ZADAMY REMONTU ULICY LOKIETKA.
MOZE KTOS WIE DO KOGO SIE ZWROCIC W REJ SPRAWIE BO LICZNE WIZYTY W URZEDZIE MIASTA MIESZKANCOW ULICY NIE DAJA ZADNEGO EFEKTU

Dgh
2 lat temu
Reply to  ptys

Napisz do Prezesa Kaczyńskiego, on ruszy to wolne towarzystwo.

Elza
2 lat temu
Reply to  Dgh

Wszystkie ulice w Tarnobrzegu są dziurawe jak ser szwajcarski aż wstyd. Dlatego lepiej połatac kilka ulic za te pieniadze niż wprowadzać bezsensowne parkometry,ktorego niczego nie zmienią. Za chwilę występuje z roszczeniem o odszkodowanie za uszkodzony resor na Mickiewicza.

Markiz
2 lat temu
Reply to  Elza

Ja staram się unikać jak ognia ul. Moniuszki.
Przejazd nią, to istna droga krzyżowa.
Niedługo spadnie śnieg a topniejąc „zwinie” asfalt.
Wstyd, żeby ulica prowadząca do Starostwa Powiatowego, czy Delegatury była w takim stanie.

Maciek
2 lat temu
Reply to  Markiz

Widocznie władze się nie wstydzą tej ulicy, skoro jej nie remontują 😉 Podobnie jak np. ul. Mickiewicza od przychodni do dworca. Wychodzi na to, że inwestycje mają się zaczynać w strefie machowskiej i kończyć nad jeziorem, dalej w głąb miasta męczmy się z tym co mamy.

Maciek
2 lat temu
Reply to  Markiz

Przepraszam – jeszcze ulica Mickiewicza, tyle że od skrzyżowania z Wisłostradą w stronę Chmielowa, a nie w stronę centrum.

Mar
2 lat temu
Reply to  Markiz

Kto by się przejmował takimi rzeczami, remont pomnika pilniejszy 😉

Mieszkaniec
2 lat temu

Bożek poziom Miasta składa do poziomu Dymitrowa gdzie spędzał tam swoją młodość. jak wszystkim to ogłasza. Dlatego mamy co mamy. Wstyd żeby przez okres jednego roku nawet nie naprowadzić to miasto na jakieś drobne zmiany.
Bo odnowienie pomnika to nie zmiana , załatanie dziur w jezdni to nie zmiana a sprzedaż Spółki Wodociągów na ławeczki i altanki wokół jeziora to po prostu skandal.

kor
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Sam się naprowadż na zmiany w rozumie bo „odnowienie pomnika to nie zmiana , załatanie dziur w jezdni to nie zmiana a sprzedaż Spółki Wodociągów na ławeczki i altanki wokół jeziora to po prostu” prostacka GŁUPOTA twoja..

Jerzy
2 lat temu

Byłem dzisiaj załatwić sprawę w TARR. Myślałem że zostawiłem tam koło na parkingu ale na szczęście nie zostawiłem.Zastanawia mnie dlaczego przedsiębiorcy którzy prowadzą tam działalność nie napiszą petycji do prezydenta o załatanie tej dziury i powiększenie parkingu z lewej strony biurowca.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content