Tarnobrzeg: Rolnik zapuszcza korzenie…

W nowej siedzibie rok szkolny 2019/20 rozpoczął tarnobrzeski Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego.  Rolnik. To już czwarta lokalizacja popularnego „Rolnika”, począwszy od zabudowań zamkowych w Dzikowie, przez Gimnazjum nr 2 przy ulicy Kopernika 18, na budynku Gimnazjum nr 1 przy ulicy Jachowicza 4 skończywszy.

Społeczność szkolna Rolnika ma nadzieję, że będzie to docelowa siedziba szkoły. Chce zapuścić korzenie w nowym miejscu, stąd też uroczystość symbolicznego zasadzenia drzewa lipowego, które młodzież wygrała podczas happeningu ekologicznego ”Razem chrońmy nasze powietrze – Tarnobrzeg przeciwko smogowi”. Ma ona upamiętniać tę chwilę, rosnąć w siłę, pięknieć, dawać radość tak jak szkoła, która po raz kolejny organizuje się na nowo, będzie wzrastać, rozwijać się i kształcić nowe, światłe i zaangażowane pokolenia.

Kolejnym punktem uroczystości było wkopanie „kapsuły czasu”, która powstała przy udziale całej społeczności szkolnej. Tu i teraz postawiono znak czasu umieszczając w kapsule informacje, sentencje, deklaracje i przesłanie dla przyszłych pokoleń. Uroczysty moment otwarcia kapsuły nastąpi w setną rocznicę istnienia szkoły, czyli za 26 lat. Impreza zwieńczona została wspólnym zdjęciem przed nowym budynkiem szkoły.

foto&info: Zespół Szkół nr 2 w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
2 lat temu

Wcześnie zaczęli rok szkolny 2020/2021

Tentego
2 lat temu

To ile kosztował remont budynków? W przeliczeniu na ucznia ??

GURU TOM RODZEŃ
1 rok temu

SZKOŁA JEDYNA PRZEDWOJENNA W TARNOBRZEGU FUNDOWANA PRZEZ DOM HRABIEGO TARNOWSKIEGO .B R A V O -V S Z Y S T K I E G O & N A Y L E P S Z E G O

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content