Już dziś Reggae Andrzejki 2019 w Sandomierzu

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną edycję Reggae Andrzejek w Sandomierzu, które odbędą się w sobotę 30 listopada br. o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem.

To już trzecie tego typu wydarzenie, zorganizowane we współpracy z Sandomierskim Centrum Kultury (historycznie i cyklicznie dwunaste, gdyż w poprzednich latach pierwsze IX edycji odbyło się w Tarnobrzegu). Tym razem jako gwiazdy wieczoru wystąpią K Jah Sound & I Grades. Ich występ poprzedzą koncerty lokalnych supportów w postaci zespołów Ganja Transformers oraz Spooky & The Rege.

BILETY: 20 zł (przedsprzedaż)/ 25 zł (w dniu koncertu)*

*Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20, tel. 15 644 61 05, e-mail: informacja@sandomierz.travel) lub (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.

Ilość miejsc ograniczona.

K-JAH

K-JAH SOUND – to Krystian „K-Jah” Walczak, producent, dj, muzyk oraz realizator dźwięku. Od najmłodszych lat inspirowała go szeroko pojęta muzyka Reggae/Dub/Roots. W 2002 roku pod szyldem K-Jah Positive SoundSystem rozpoczął swą muzyczną przygodę grając w klubach oraz na festiwalach w całym kraju. W 2008 roku powołał wraz z Dawidem Portaszem (Jafia Namuel) projekt RASTASIZE, który jako pierwszy w historii polskiej fonografii nagrał swój debiutancki album „DAY BY DAY” w legendarnym studio Bob’a Marley’a TUFF GONG w Kingston na Jamajce. Premiera albumu miała miejsce na Ostróda Reggae Festival w 2009 r. Płyta odbiła się szerokim echem wśród fanów muzyki reggae i nie tylko co potwierdziła nominacja do Paszportów Polityki w tym samym roku. W projekcie udział wzięli światowej klasy muzycy m.in. Sly and Robbie (Black Uhuru), Dean Fraser (Bob Marley), Glen Browne (Ziggy Marley), Phillip James, Michael Fletcher (Shaggy), Mark Dawson, Errol Brown (Bob Marley, Hot Chocolate). K-Jah Sound – odwiedził Jamajkę dwukrotnie. Podczas każdej z wizyt nabywał nowych doświadczeń, pracował nad nowymi produkcjami, poszerzał znajomości oraz poznawał techniki realizacji dźwięku od najlepszych, wymieniając chociażby Clive’a Hunt’a – producenta i aranżera takich artystów jak: Peter Tosh, Jimmi Cliff, Max Romeo czy The Wailers.

W roku 2010 K-JAH rozpoczął prężną współpracę z muzykami z Polski oraz zagranicy produkując riddimy oraz remixy dla takich artystów jak: Habakuk, Junior Stress, Tallib, Damian SyjonFam, MadMajk, Bakshish, Calu, WersMan i wielu innych. W 2013 roku wyprodukował rytm SWEET LOVE RIDDIM. Do tego projektu zaproszeni zostali wokaliści z całego świata (m.in. USA, Hawaje, Francja, Niemcy, Jamajka, Polska). W 2015 roku ukazała się producencka płyta K-JAH Sound pt. „LINK UP” – a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Tamika & Gentelman, Lutan Fyah, Sara Lugo, Runku, Ras Shaggai, Mad Majk czy Dawid Portasz. Ostatnią jego produkcją jest wydany w 2019 roku rytm „WORD A REGGAE” – na którym głosów udzielili m.in. Gentelman & Tamika, Luciano, Bushman, Lutan Fyah czy też zespoły Warrior King i Etna Kontrabande.

I GRADES

I Grades to duet dwóch wokalistek – Magdy „Jazzy” Dzięgiel i Basi „Barbarosie” Miedzińskiej. Urocze wrocławianki swoją wspólną przygodę ze śpiewaniem zaczęły w 2008 roku jako chórki dla artystów z nurtu reggae, hip-hop i r’n’b. Na stałe śpiewają w zespole z wokalistą reggae Mesajah. Od 2009-go roku I Grades współpracują zarówno na scenie, jak i w studiu z artystami takimi jak: Ras Luta, Mesajah, Eastwest Rockers, Natural Dread Killaz, Kamil Bednarek, Ten Typ Mes, Junior Stress, K-Jah, Tallib, Grill-Funk Family, Rapha Pico, Milton Blake czy Lutan Fyah. Od 2011-go roku grają na największych scenach Europy jako chórki jamajskich artystów takich jak Anthony B, Michael Rose, Fantan Mojah, czy I-Wayne.

W 2019 roku ukazała się ich debiutancka płyta pt. „Introduction”. Bardzo długo wyczekiwana przez „reggae świadomych” słuchaczy w Polsce okazała się produkcją na światowym poziomie – ukazując w pełni walory wokalne duetu. Będzie okazja posłuchać na żywo – piosenek z tego albumu – za produkcję którego odpowiada „Bubla” – jamajski muzyk, klawiszowiec i producent.

SPOOKY & THE REGE

To świeży, dopiero co powstały „live reggae band” z Tarnobrzegu – którego repertuar obejmuje piosenki napisane przez Kacpra „Spooky Wooky Wooky” Smykle oraz Damiana „Wujka” Wojciechowskiego. Trzon riddim bandu tworzą tarnobrzescy muzycy zespołu REGE, oraz inni muzycy m.in. członkowie takich projektów jak Dusza, Project Zion, Rapadub, Ganja Transformers) a także nawijacze z Rapadub Soundsystem w osobach Wujka i Senior Maty. Skład uzupełniają trzy utalentowane młode wokalistki Iga „Idzi” Pańczyk, Ola „Solara” Solarska oraz Angelika „Andzia” Wiącek, młody klawiszowiec i producent Michał „Majkel” Kucharski oraz gitarzysta zespołu Ian Boon & The Music – Hubert „Hubi” Madej. Podczas tegorocznych Reggae Andrzejek – będzie to pierwszy premierowy koncert tej formacji na żywo.

GANJA TRANSFORMERS

Kapela z Tarnobrzegu powstała w 2003 roku – poruszająca się w stylistyce punk-rock-reggae. Zespół skupiony jest wokół piosenek napisanych przez lidera Davida „Smoka” Myśliwca – założyciela i lidera pierwszego składu zespołu Dusza, zespołu Dobranoc, znanego też z elektronicznych solowych projektów jako David Kingfire. Od początku istnienia zespołu „na garach” gra Klaudiusz „Sardyna” Wolski (m.in. Project Zion, Kofi Rock, Rapadub Soundsystem & Mouse Riddim Band). Po koncertach na WOŚP-ie 2005, Reggae Andrzejkach 2009, oraz kilku klubowych koncertach – głównie na terenie Krakowa – zespół na dłuższy czas zawiesił działalność. Reaktywowany w 2018 roku – powrócił na scenę w poszerzonym składzie (na początku grali jako Trio z Grzegorzem Bernasiem na basie). Do zespołu dołączyli gitarzysta Tomasz Baj (grał m.in. Dusza, Rapadub, Tebeg, Rege), basista Marcin Zieliński (Project Zion, Kofi, Rege) oraz saxofonista Dawid „Brzoza” Brzozowski (ex. Dusza, Rapadub, Czapa (UK) Jono on Dogs (UK), Caledonian Sound System (UK)). W wakacje zespół grał plenerowo m.in. w Tarnobrzegu, Sandomierzu i Kraśniku – i jest w bardzo dobrej koncertowej formie.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
2 lat temu
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content