Tarnobrzeg: W sprawie obwodnicy magistrat czeka na stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

W miniony czwartek firma Energopol poinformowała władze Tarnobrzega o odstąpieniu od budowy obwodnicy. W komunikacie przesłanym przez magistrat przeczytać można było cyt:. „Gmina Tarnobrzeg podejmuje stosowne kroki, w celu dokończenia procedury budowy obwodnicy, a także rozstrzygnięcia niniejszej sprawy w tym uzyskania kar umownych z tytułu nienależytego wykonania umowy” – koniec cytatu.

Drogą e-mailową wysłaliśmy do rzecznika UM Tarnobrzeg pytania dotyczące szczegółów kroków podejmowanych w tej sprawie przez gminę. Zapytaliśmy o działania jakie gmina zamierza podjąć w celu dokończenia budowy obwodnicy, o stan zaawansowania prac nad projektem drogi i koszty poniesione w związku z tymi pracami. Chcieliśmy poznać również konkrety dotyczące kar umownych i nowego przetargu. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację następującej treści:

– Dalsze kroki Urzędu Miasta, szczególnie w przedmiocie wyłonienia nowego wykonawcy czy terminu realizacji inwestycji, są uwarunkowane stanowiskiem m.in. Urzędu Marszałkowskiego, udzielającego dofinansowania. Odstąpienie od umowy przez Wykonawcę rodzi skutki określone w umowie i to zarówno wobec Wykonawcy jak i Gminy Tarnobrzeg – wyjaśnia NW24.pl Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
49 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Prawnik
3 lat temu

Od razu było wiadomo że sprawą będzie badana przez marszałka.
Przecież umowa na obwodnicę to był strzał dla Kalinki w wyborach
Teraz zobaczymy ile ta nieprzygotowana decyzja Kalinki będzie kosztować miasto.
Czasami trzeba się dobrze przygotować.

nev
3 lat temu
Reply to  Prawnik

Nie paplaj dla paplania – obwodnicę konsultował i przygotował Kiełb a Kalinka i Bożek toczyli to koło. Rezultat widzimy też teraz.

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  nev

Jestem zdziwiony to Kalinka nie podpisywał umowy z wykonawcą To on przecież prowadził przetarg i wybrał firmę do fuftu.
Nie zaciemniaj odpowiedzialności bo kłamiesz w ten sposób

Lisek
3 lat temu
Reply to  nev

Jak coś złego się stanie z powodu pisowskie go działacza to zawsze winien Tusk A w Tarnobrzegu Kielb
Zastanów się i pomyśl bez msciowosci.

Janusz
3 lat temu
Reply to  Prawnik

K.Kalina przygotował inwestycję wzorcowo. To co wyszło to wina tylko i wyłącznie splotu nieprzewidzianych zdarzeń. Wiem, że zrobi on wszystko by Tarnobrzeg jednak nie stracił dofinansowania i mógł uruchomic z powodzeniem ponowną procedurę przetargową skutkującą wyborem rzetelnego podmiotu który wybuduje obwodnicę. Nie wolno obrażać człowieka, któremu dobro miasta tak abrdzo lezy na sercu.

Kasia
3 lat temu
Reply to  Janusz

Nie dziwię się ze Kalinka będzie zabiegał o to aby miasto nie poniosło straty w wyniku nietrafionego wykonawcy którego on wybrał. Jakie to niespodziewane okoliczności powstały, że zwalniają z odpowiedzialności za błędy w przeprowadzenie przetargu. GDYBY TO ZROBIŁ PRZECIWNIK POLITYCZNY TO WRZASK BYŁBY JUZ DAWNO. Ponieważ dotyczy osoby radnego z największego klubu opozycyjnego to cicho.
To teraz niech Kalinka pokaże co załatwił aby bez strat kontynuować obwodnicę.
Czekamy.

nie
3 lat temu
Reply to  Kasia

to że masz uprzedzenia do Kalinki nie uprawnia cię do kłamliwego przedstawiania odpowiedzialności za realizację projektu obwodnicy. Bo ta spoczywa na urzędującym prezydencie(D.B wprowadził zmiany) i na żle zaplanowanym projekcie i wyborze wykonawcy przez Kiełba – koniec i kropka

Kasia
3 lat temu
Reply to  nie

A Kalinka podpisał umowę. Poczytaj jak było Uroczyście nad jeziorem Trochę pokory panowie z pisu

nie
3 lat temu
Reply to  nie

Uparty ośle -urzędujący zaaprobował i wprowadził zmiany- kapewu?

POco?
3 lat temu

Kto wam zrobi obwodnicę jak wice z PO? Kto was odwiedzał przed wyborami – PO- to niech wam PO teraz da. Ten cały Tarnobrzeg powinien zapisać się do przedszkola. A po drugie – PO co ta obwodnica? Obwodnice buduje się tam gdzie rozwija się przemysł i miejsca pracy. Ludzie muszą dojechać do pracy tak jak w Mielcu, a tutaj PO CO? Dla ludzi zatrudnionych w kilku marketach, szkłach i urzędach. PO CO? Inną sprawą jest że Pan Pluta moim zdaniem nigdy nie miał wystarczającej siły przebicia na każdym szczeblu władzy żeby pozyskać miliony, więc macie na co zasługujecie

Janusz
3 lat temu
Reply to  POco?

Nie obrażaj Pana Pluty bardzo proszę. Gołym okiem widać, że robi to co tylko potrafi. Nie każdy by umiał osiągnąc aż takie efekty.

Mar
3 lat temu

Teatr trwa 😀 A Pan Rzecznik to podał same konkrety – tak wyczerpująco opisał owe skutki, że miał prawo się zmęczyć.

Janusz
3 lat temu
Reply to  Mar

Najlepsza szkoła rodem z rzecznika J.Dziubińskiego i jego ucznia. Lepiej juz być nie może.

Mieszkaniec
3 lat temu

Najważniejsze że prezydent dekorujje choinkę za ozdoby mieszkańców Będzie cudnie będzie piekniej będzie dobrze będzie bo takie marzenia są prezydenta.

Janusz
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Najważniejsze w mieście są oczywiście czysty pomnik Bartosza oraz kapliczka na Mokrzyszowie. Reszta to tylko dodatki.

Wkurzony
3 lat temu

Co się w tym mieście dzieje Do tej pory starałem się tłumaczyć Bozka początkiem jego kadencji Ale jemu nic ie wychodzi Nie dawno razem z zastępca chwalili się że będą budować obwodnicę.
Nie mają wiedzy czy nie mają dobrych doradców
Ja się domagam aby na tym odstąpienie od umowy miasto nic nie straciło Ale to nie realne Przecież już miasto i marszałek ponieśli koszty związane z rozpoczęciem umowy
Czy tego Bożek nie widzi czy udaje że nie widzi
Służby prawne do roboty. Pomóżcie prezydentom.

Janusz
3 lat temu
Reply to  Wkurzony

D.Bożek ma najlepszych doradców na jakich zasługuje i na jakich go stać. Nie obrażaj ich bardzo proszę. Krawiec kraje jak mu materii staje.

Januszowa
3 lat temu
Reply to  Janusz

A co tak Januszu bronisz tych doradców. Koń jaki jest każdy widzi.

Mikołaj 2019
3 lat temu

Był Kiełb, był Kalinka, była Pekar-Kalinka, jest Bożek. I co? I nic, żaden z wymienionych nie zrealizował inwestycji, które służą mieszkańcom. Dla lepszego bytu, dla oka, dla przyjemności. Sory, zapomniałem o kiblach za pół bani i ściance za blisko dwie? Mówią, że ryba psuje się od głowy. I tak też jest w obecnej polityce. Jak jest nasz to kapniemy, jak nie nasz – to figa z makiem. Był też ich – Kamilos – i co zrobił? Niewiele jak za okres blisko roku. Bożka rozliczali po 100 dniach. Nic nie zrobił i nic nie zrobi – nie ma charakteru i możliwości. Pluta ma predyspozycje ale z pustego nie naleje. Za to jest konkretny, doświadczony i nadaje się na kierownicze stanowisko.

Dziadek Mróz
3 lat temu
Reply to  Mikołaj 2019

Fachowcu to wymień mi kiedy był jakis Prezydnet który cokolwiek zrobił ?

Mar
3 lat temu
Reply to  Dziadek Mróz

Gdyby cofnął się dalej niż do Kiełba, to natrafiłby na Mastalerza. Po tym akurat coś zostało – przede wszystkim wiadukt nad torami i ścieżki rowerowe na Sienkiewicza i Sikorskiego, dające, jakby nie patrzeć, korzyść dla ruchu drogowego.

nota
3 lat temu
Reply to  Mar

Nie licz przecięcia wstążki przy otwarciu wiaduktu bo projekt i budowę wiaduktu i stadionu zaczął Dziubiński.

nota
3 lat temu
Reply to  nota

jeszcze plac czerwony -wykonał w całości

Mar
3 lat temu
Reply to  nota

A czy ja mówię, że zaczął Mastalerz? Obwodnicy też Bożek nie zaczął przecież. Tak to już jest, że splendor zbiera ten, który oddaje do użytku.

nota
3 lat temu
Reply to  nota

w tak nierzetelny sposób splendor oddają pajace

Mar
3 lat temu
Reply to  Mar

Warto również dodać że w latach 80` też było sporo inwestycji. Np powstało osiedlę serbinów lub centrum

nota
3 lat temu
Reply to  Mar

i bardzo wtedy śmierdziała siarka

Mar
3 lat temu
Reply to  Mar

Cofnij się do założenia miasta uzurpatorze – jak już popadasz w skrajności, to wymień od początku po kolei wszystkie istotne inwestycje w Tarnobrzegu 😉 No bo że nie widzisz różnicy między samorządem kierowanym przez prezydenta wybieranego w wyborach, a gminą zarządzaną przez partyjnych delegowanych z centrali, to już wiemy, a Dziadek Mróz zapytał akurat o prezydenta.

nota
3 lat temu
Reply to  Mar

Z tumanem nie pogada bo tuman kłamie; „w latach 80”- (sam wspomina historię) „Cofnij się do założenia miasta” -(argument na fakty z osiągnięć dla miasta) „Obwodnicy też Bożek nie zaczął” -(ćwok nie wie że obwodnicy nie ma) „Po tym akurat coś zostało”-(zapomniał o największym osiągnięciu: palmy,lot helikopterem , hejnał i straszydło ptaków na stadionie)

Mar
3 lat temu
Reply to  Mar

Nota, skup się, żebyś w końcu pojął 😀 Dziadek Mróz zadał pytanie następującej treści:
„Fachowcu to wymień mi kiedy był jakis Prezydnet który cokolwiek zrobił ?”
Po pierwsze w latach 80 nie rządził w Tarnobrzegu prezydent wybierany przez ludzi, tylko powoływany przez partię. Nie był to więc samorząd, ale delegatura władzy centralnej. To ty wykroczyłeś poza okres samorządu, nie ja.
Po drugie nie napisałem, że Bożek nie zaczął budowy obwodnicy, tylko ogólnie obwodnicy, co zaczęło się od pomysłu, przez koncepcję, przez warianty itd.
Po trzecie nie napisałem, że prezydentura Mastalerza była bezbłędna, ani że wszystko zrobił jak należy, bo nie tego dotyczyło pytanie Dziadka Mroza.
To by było chyba tyle. Jak nie załapałeś, to trudno 😉

nota
3 lat temu
Reply to  Mar

jeszcze nie opowiedziałaś o d..ie Maryny i było by już ok ,nie potrafisz rzeczowo odpowiedzieć i kłamiesz że ja wprowadziłem wątek samorządowy(lata 80) (sprawdż) Odpowiedż twoja na pytanie „Dziadka Mroza”też była kłamstwem.

Mar
3 lat temu
Reply to  Mar

Nota, widzę że udajesz głupiego, albo nie udajesz. Ale żebyś poczuł się lepiej, to powiem ci tak: wszystko jest kłamstwem i w ogóle żyjemy w Matrixie, także możesz już iść poskakać z wieżowca na wieżowiec 😉

Mar
3 lat temu
Reply to  Mar

Oczywiście z takiego zabawkowego wieżowca z tektury, o wysokości max 0,5 m, na drugi taki. Żebyś poczuł się jak w Matrixie, ale nie zrobił sobie krzywdy.

gość
3 lat temu
Reply to  Mikołaj 2019

Ich bym winił najmniej. Narozrabiali poprzednicy.

Wspólnota Tarnobrzeg
3 lat temu

Ludzie co wy robicie sracie na wszystko i wszystkich – czy tej obstrukcji nie da się powstrzymać???? Bądźcie dobrzy i wyrozumiali dla siebie. Walczymy o lepszy Tarnobrzeg – nie dla hejtu i niszczenia innych, zanim krytykujesz zrób coś za co inni będą cię szanować. Tarnobrzeg jest jeden i nie będzie drugiego.

Maciek
3 lat temu

Jeżeli napiszę, że w programie wyborczym Pana Prezydenta jest pozycja np. „rozwój infrastruktury dróg rowerowych”, a potem dodam, że przez 1 rok prezydentury Pan Prezydent nie doprowadził do powstania choćby kawałka drogi rowerowej, to będzie to hejt i niszczenie, czy stwierdzenie faktów? Czekam na Twoją odpowiedź, a gdybyś nie chciał odpowiedzieć, to proszę: nie bredź.

Wspólnota Tarnobrzeg
3 lat temu
Reply to  Maciek

Nie wiem czy Pan jest zdrowy czy zawistny??? Z pustego to Salomon nie naleje, a Pan chcesz cudu. Czy nie lepiej pobiegać niż atakować hejtem??

Mar
3 lat temu

Jak nie naleje z pustego, skoro nalano? Zadłużenie, czyli właściwie bardziej niż pusto, ale m.in. 850 tysięcy na dotację dla siareczki jakoś się zmaterializowało. Poza tym to okropne tak hejtować i niszczyć wolność słowa.

Maciek
3 lat temu

Nie odpowiedział Pan wprost na moje pytanie. Ale z kontekstu wnioskuję, że Pana zdaniem zestawienie tych dwóch faktów to hejt. Czyli według Pana prawda = hejt. Idąc tym tokiem rozumowania każdy jest hejterem, bo każdy czasem mówi prawdę, Pan też.

A jeśli chodzi o nalewanie z pustego, to zgadzam się z przedmówcą.

Pupil
3 lat temu

Prezydentów nie ma co krytykować. Winę ponosi chory układ od góry i rozdawane stołki dla zasłużonych. Ludzie nie zawsze ponoszą winę. Jednak wodzem powinien być Norbi – inteligencja, wiedza, doświadczenie.

gość
3 lat temu
Reply to  Pupil

Gorzej już wybrać chyba nie mogłeś

Mar
3 lat temu
Reply to  Pupil

Wręcz przeciwnie – w obowiązującym ustroju gminnym w miastach na prawach powiatu prezydent jest wybierany w wyborach i stanowi jednoosobowy organ odpowiedzialny za funkcjonowanie administracji gminnej (rada miasta ma funkcję bardziej nadzorującą). Ale przecież żaden prezydent nie będzie znał się na wszystkim ani nie będzie w stanie zajmować się osobiście wszystkimi sprawami w gminie. Przez to każdemu prezydentowi niezbędna jest dobra ekipa, która działając z jego upoważnienia będzie dbała, żeby wszystko działo się jak należy. Natomiast jeżeli ekipa się nie spisuje, to nie tylko w interesie społecznym gminy ale i w interesie osobistym samego prezydenta jest albo jej karcenie, żeby pracowała dobrze i uczciwie, albo zmiany kadrowe. Jak jest w Tarnobrzegu każdy widzi.

analiza
3 lat temu
Reply to  Mar

MAR dotknąłeś istoty tej prezydentury. Bożek otoczył się słabiutką kadr co jest dosyć powszechną opinią wśród mieszkańców. Można to ustalić z obrad sesji czy tez z jakości pism urzędowych wychodzących z urzędu. Kiedy w końcu ta zapowiadana reorganizacja przez Bożka.

odpowiedzialność
3 lat temu

Okazuje się ze w tym mieście odpowiedzialności za błędy i nieudolność nie ma. W takim przypadku ja realizacja inwestycji z udziałem środków unijnych podlega szczególnemu nadzorowi. NADZÓR POLEGA NA KONTROLI CZY WSZYSTKIE PROCEDURY ZOSTAŁY ZACHOWANE ABY ZMNINIMALIZOWAĆ EW. SZKODY I STRATY.
Dlatego dziwię się spokojowi i marginalizowaniu sprawy przez prezydenta.
Mamy nadzieję z,e ktoś w końcu sprawdzi czy ten przetarg był zgodny z prawem unijnym i procedurami wynikającymi z umowy z marszałkiem i udzieli odpowiedzi dlaczego tak się stało. Sprawę obwodnicy deklarowali wszyscy przed wyborami. Badanie czy inwestor z udziałem środków unijnych zachował wszystkie procedury jest normą . Wyniki takiego badania powinny być podane do publicznej wiadomości. DLACZEGO w Tarnobrzegu ma być inaczej to pytanie do radnych.

Mar
3 lat temu

Czyli jednak gmina nadal nastawiona na obwodnicę
https://www.youtube.com/watch?v=wqe5BcpkA2w

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Mar

No i nic się nie stalo Pani naczelnik twierdzi że wszystko jest okey. Obwodnica powstanie Tylko nie usłyszałem kiedy i za ile Tyle są warte te konferencje.

Władek
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Ty nie rozumiesz normalnie i po polsku tej całej sytuacji. W Twoim ograniczonym myśleniu wszystkiemu winny jest Bożek z całą swoja świtą.
Nawet tego że upadła firma ze Szczecina.
Przecierz to są niezależne sytuacje od Nas. Ani ja zwolennik obecnej władzy ani tego .. ale troche trzeba mieć dystans do tego co sie dzieje.

toten
3 lat temu
Reply to  Władek

Kłamstwem niczego nie wytłumaczysz poza świadectwem krętacza i dyletanta (kłamiesz że upadła firma ze Szczecina)

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Władek

Doskonale wszyscy rozumiemy Wybrany przez Kalinke wykonawca nie powinien być wybrany bo w przetargu podobno nie przedstawił wiarygodnych dokumentów W urzędzie się o tym mówiło i mówi i to powinien zbadać urząd Marszałkowski.
Jak zbada wszystko się wyjaśni
I nie gledz już skoro się nie znasz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
49
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content