Światło w domu – jak dobrać je w odpowiedni sposób?

Oświetlenie mieszkania czy domu wewnątrz pomieszczeń to bardzo ważny element wystroju, który będzie miał wpływ na nasze samopoczucie. Jak dobrać je w odpowiedni sposób?

1. Rodzaje oświetlenia do domu
2. Oświetlenie a stylizacja wnętrz
3. Jaką moc powinno mieć światło do domu

Rodzaje oświetlenia do domu

W przypadku domowych źródeł światła możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje, z których każdy ma swoją odrębną funkcję i znaczenie. Zaliczamy do nich kolejno:

  • oświetlenie ogólne, czyli wszelkiego rodzaju żyrandole i lampy wieszane na suficie. Ich zadaniem jest oświetlenie całego pomieszczenia w jednolity sposób, aby umożliwić pracę i wypoczynek;
  • oświetlenie punktowe, na które składają się wszelkiej maści lampki oraz lampy punktowe LED, montowane w ścianach, suficie czy wokół lustra łazienkowego. Ich zadanie to precyzyjne doświetlenie konkretnego miejsca, w którym chcemy wykonywać bardziej precyzyjne zadania, jak np. makijaż w łazience;
  • oświetlenie rozproszone, do tworzenia atmosfery. W ramach tego rodzaju wyróżniamy listwy i taśmy LED oraz podświetlenia sufitów wieszanych oraz innych elementów pomieszczenia. Ten rodzaj światła jest rozproszony, a jego zadaniem jest przede wszystkim stworzenie miłej atmosfery w pokoju, np. sypialni.

W każdym domu znajdziemy wszystkie trzy rodzaje oświetlenia, a umiejętnie stosowane potrafią naprawdę zdziałać cuda. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie https://www.lights.com.pl/Lampy-wiszace-zyrandole-244k/.

Oświetlenie a stylizacja wnętrz

Oświetlenie pomieszczenia w znaczny sposób wpływa na to, w jaki sposób je odbieramy. Istnieje wręcz wiele trików i sposobów na to, jak podkreślić światłem konkretną aranżację wnętrza. Na przykład, jeżeli lubimy minimalizm, mogą nam się również spodobać światła punktowe w postaci świetlików lub umiejętnie umieszczonej taśmy LED. Z kolei gdy lubimy styl prowansalski albo secesyjny, warto jest poszukać żyrandola lub lampki z bogatym, kwiecistym wzorem. Przy odrobinie szczęścia możemy znaleźć wiele ciekawych rozwiązań na oświetlenie domu, z czego sporą część z nich na stronie https://www.lights.com.pl/.

Jaką moc powinno mieć światło do domu

Miara światła to lumen, który określa jego natężenie, czyli jaskrawość. W przypadku oświetlenia ogólnego najlepszą wartością jest wybrać żarówki o mocy około 500 lumenów. W przypadku oświetlenia punktowego lepiej zdadzą egzamin mocniejsze lampy, nawet do 1000 lumenów. Warto jednak pamiętać, że liczy się nie tylko moc, ale i barwa – najbardziej naturalne dla ludzkiego oka jest światło żółte, ciepłe i takie właśnie żarówki powinniśmy wybierać do naszego domu. Więcej na ten temat znajdziesz na https://www.lights.com.pl/Kinkiety-249k/.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content