Tarnobrzeg: Wigilia Miejska we wtorek 17 grudnia br.

Prezydent Miasta Tarnobrzega oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu serdecznie zapraszają mieszkańców Tarnobrzega – osoby samotne, potrzebujące na Wigilię Miejską, która odbędzie się w dniu 17 grudnia 2019 r. o godz. 12:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, al. Niepodległości 2.

Spotkanie będzie okazją do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia, kolędowania i przede wszystkim połamania się opłatkiem i złożenia świątecznych życzeń. Na stole nie zabraknie tradycyjnych wigilijnych potraw.

PHU POLKAR oraz MPK Tarnobrzeg zapewni bezpłatny transport na spotkanie, a także powrót zgodnie z podaną trasą.

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
1 rok temu

Cieszę się że zostałem zaproszony
Mam pytanie Czy Dziennik Tarnobrzeski to wydanie Urzędu Miasta czy prywatna
Na tym. Dzienniku już od dwóch tygodni mnie zapraszali.

Grażyna z ocic
1 rok temu
Reply to  Pawel

a tak boli aby zadzwonić i zapytać ? Napisać na portalu masz czas ale osobiścię sie dowiedzieć to już nie ?

wojtek
1 rok temu
Reply to  Pawel

Cieszę się że ktoś w końcu poruszył ten temat… do mnie też wysyła coś ten dennik a ja sobie tego nie życzę… jakby to jeszcze było porządne miejskie wydawnictwo a nie jakiś prywaciarz to jeszcze może bym to zdzierżył… Polecam aby sobie ten prowadzący to coś naoliwił sobie łeb to może zmądrzeje heh
a pani grażynce z ocic zalecam wypicie meliski bo z tych nerwów pani pikawa siądzie… pozdrawiam

czytelnik
1 rok temu
Reply to  Pawel

a idź Pan z tym dziennikiem, nic ciekawego, tematy powielane. O niebo lepszy jest portal Nadwisłą. tutaj informację są na bierząco i nie boją sie trudnych tematów !

Grażyna z ocic
1 rok temu

Droga redakcjo.

Gdzie jest informacja ile to kosztuje ????????????????????????

gość
1 rok temu

słabe

Wojciech Cejrowski
1 rok temu

Żenujące zachowanie pani grażyno…

Lusia
1 rok temu

To nie jest Pani Grażyna tylko autorka Pani Bozenka.

Mar
1 rok temu

Dokładnie ile to kosztuje?????
Na wigilijki pieniążki są a na inwestycje i nowe miejsca pracy nie ma. Dobrze że jest jeszcze niezależna redakcja która czuwa i patrzy na ręce.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mar

Miejska Wigilia jest coroczną tradycją celebrowaną nie tylko w naszym mieście, wiec przydaloby sie troche pokory i empatii wobec osob potrzebujacych, a nie ciagle rozliczanie obecnej wladzy z kazdej zlotowki…

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Rzecz w tym że tam jest wiele osób co pomocy nie potrzebuje ale przychodzi bo można za darmo się nażreć i nachlać , no i ten termin 17 grudnia – może lepiej byłoby 13 – byłaby nieformalna okazja obchodzenia rocznicy (zwłaszcza tych z PZPR – w imię obrony demokracji).
Wigilia jest tylko raz w roku i tylko w ten jeden dzień a nie 17 jak chcą potomkowie komunistów specjalnie degenerując to święto chrześcijańskie ).

TBG
1 rok temu

Brak słów.Wszystko źle, wszystko niedobrze, wszystko ile to kosztuje.Oświetlenie świąteczne – niepotrzebne.Lepiej niech będzie ponuro,podołujmy się trochę nawet przy świętach.Wigilia dla samotnych i potrzebujących -źle ,lepiej żeby siedzieli sami po swoich kątach. Galeria handlowa- źle bo położy to co już dawno leży. Miasto bez perspektyw ,wszyscy wyjeżdżają a zaparkować nie ma gdzie.Pewnie że chciałbym nowe ,wyremontowane ulice,pracę za dobre pieniądze bo wstyd co do domu przynoszę.Ale jak powiedział klasyk „wiem gdzie mieszkam , więc marudzę umiarkowanie” I tego życzę wszystkim maruderom z portalu NW.

Mar
1 rok temu
Reply to  TBG

Masz powiedzmy 200.000,00 zł długu. Wydawałbyś niemałe pieniądze na dekoracje świąteczne, wigilię dla sąsiadów itp? Czy raczej oszczędzałbyś i inwestował w rzeczy trwałe, przynoszące odczuwalne korzyści, żeby jak najszybciej spłacić dług?

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mar

Wigilia dla osob samotnych i bezdomnych nie jest wydatkiem cyklicznym, jest organizowana RAZ W ROKU. Ten wydatek z cala pewnoscia w znaczacy sposob nie obciazy budzetu i jest skierowany dla osob znajdujacych sie w ciezkiej sytuacji materialnej. Czy zgodnie z Twoja ideaą, miasto powinno oszczedzac nawet na jednorazowym wydarzeniu, powtarzam – zaimplementowanym wiele lat temu w kazdym miescie? Zarzucasz brak nowych miejsc pracy, ale przypominam, ze to nie tylko zalezy od wladzy, a potencjalnych inwestorow. Co wiecej, miedzynarodowe przedsiebiorstwa raczej nie zakladaja filii na Podkarpaciu, a skupiaja sie w wiekszych osrodkach miejskich…
Wiec Twoj zarzut wobec zorganizowania Wigilli w swietle braku nowych miejsc pracy nie jest do końca poważny.

duł
1 rok temu
Reply to  Mar

Po co te wygłupy tutaj odstawiasz i porównujesz prywatne zarządzanie i gospodarowanie do instytucji w której są ustawowe zobowiązania. A o których palanci nic nie wiedzą i prężą móżdżki (puste).

Lolek
1 rok temu
Reply to  TBG

Pieniądze trzeba wydawać rozsądnie bo jest głupotą wyłączać połowę latarni w nocy w Tarnobrzegu a równocześnie dawać pieniądze na dekoracje. Najpierw oświetlamy i sprzątamy Tarnobrzeg a jak zostanie pieniędzy wynajmujemy za duże pieniądze ozdoby na latarnie.

Mar
1 rok temu
Reply to  Lolek

Otóż to i to jest prawidłowa prawidłowość dopiero jak zostanie można wigilię urządzać.
Pragnę jeszcze dodać wszystkim hejterom portalu że dzięki niemu mamy pełną transparentność poczynań władzy.
Brakuje mi jeszcze tylko informacji ile kosztuję ta wigilia i jakie będą potrawy i ile kto zje ( oczywiście wliczając tutaj prominentne osoby )

tymo
1 rok temu
Reply to  Mar

No i ile wydali z siebie po wigilii z dokładną analizą tego, co jadł. Naprawdę szambo.

Lucek
1 rok temu
Reply to  TBG

Tbg a bańka wyrzucona na niepotrzebna gwarancję bankowa przy obwodnicy to nielaska rozliczyć
Co się wsciekasz na krytykę władzy która miliony wyrzuca
Dobrze ktoś napisał weź sobie meliske

obywatel
1 rok temu
Reply to  TBG

Najlepsze są dekoracje w postaci oświetlonych paczek ( kto to wymyślił i kto zaakceptował – głupawy pomysł) – nie wiem po co i co mają ze świętami takie dekoracje , no chyba że dla przypomnienia na jakie podarunki mogą liczyć pracownicy urzędu miasta i ich rodziny (rondo ul. 11 listopada i Kwiatkowskiego).

molek
1 rok temu
Reply to  obywatel

A mnie się ta dekoracja bardzo podoba. I jest jak najbardziej świąteczna. Ale przyczepić się można do wszystkiego, to takie nasze, polskie.

Mieszkaniec
1 rok temu

Wigilia ta jest organizowana co roku, poprzednia wladza tez to robila. Co wiecej, jest ona organizowana w kazdym miescie.
Zarzuty wobec zorganizowania Wigilii w swietle braku narastajacych perspektyw pracy nie sa powazne. Przypominam, ze nowe inwestycje nie zaleza tylko od wladz Tarnobrzega, a takze od inwestorow…
Zauwaz, ze wiekszosc miedzynarodowych przedsiebiorstw zaklada swoje filie w wiekszych osrodkach miejskich, a nie w Tarnobrzegu i okolicach…

Ptys
1 rok temu

Nie ważne za ile grunt żeby zdjęcia ładne wyszły! !! I nasz P prezydent na nich

Zosia
1 rok temu
Reply to  Ptys

Miejska wigilia jest od lat dla osób samotnych i takich, którzy sobie nie radzą w życiu z różnych powodów. Nie wierzę, że tego nie rozumiecie. Wąsko w głowach oj wąsko..

Mar
1 rok temu
Reply to  Zosia

Dla Ciebie to piękna inicjatywa, rozumiem. W takim razie jaki będziesz miała wkład w jej organizację? Pokryjesz część kosztów, będziesz gotować, czy co?

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mar

Żadnego wkładu mieć nie będzie tak jak i Prezydento – to wszystko z podatków
(lub prawie wszystko) finansują mieszkańcy (dlatego podatki w Tarnobrzegu podniesiono) a później w stały sposób bolszewickiej propagandy (od początku fałszywej) twierdzi się że to prezydent zaprasza – oczywiście na koszt podatników, za ich kasiorę chociaż ani jeden ani drugi zapraszający kasiory sobie z kieszeni nie wyciągnął , nie dał ze swoich ( chyba że trochę groszy,
zlecił pracę odpowiednim pracownikom też opłacanych z kasy podatników)
– NO ALE ZAPRASZAJĄ – NA CUDZY KOSZT – Prezydento jak taki dobry (i ten drugi) niech zaproszą do swojego domu, za swoją kasę ugoszczą (jak każą zwyczaje – puste krzesło dla gościa).
Za takich dobrodziei to DZIĘKI – nie mylić z tymi prawdziwymi co organizują w swoim prywatnym czasie, za prywatne pieniądze – patrz: Kraków , na rynku dla ubogich).
ALE TU W NAJLEPSZE MA SIĘ PROPAGANDA W STYLU BOLSZEWICKIM).

Mar
1 rok temu
Reply to  obywatel

Otóż to. Organizowanie wigilii miejskiej nie należy do zadań gminy. Zresztą gmina finansuje bodajże darmowe ciepłe posiłki dla potrzebujących, które są wydawane z tego co kojarzę codziennie, więc wystarczy w Wigilię czy przy okazji Wielkanocy zrobić to bardziej uroczyście w ramach tego. Swoją drogą zastanawia mnie, czemu wigilii miejskiej nie organizują instytucje dobroczynne, np. miejscowy Caritas. Gmina użyczyłaby miejsca i zaplecza, podobnie jak w przypadku widowisk dla Mai i Eryka, dobroczyńcy zajęliby się organizacją, prywatni ludzie dobrej woli sfinansowaliby i byłoby ok.

Sisi
1 rok temu
Reply to  Mar

Za darmo naje się świta, biedak zwykle wstydzi się iść na tego typu imprezy w blasku fleszy i tv.

beniu
1 rok temu

Wigilia jest 24.12 Fakt że w ten dzień ciężko to zorganizować. Ale robić 18-stego to już przesada. Powinna być zawsze dzień wcześniej czyli 23.12

ekstra termin ten 17.XII typowo świąteczny
1 rok temu

Ekstra termin. Najważniejsze że pasuje urzędnikom bo co 17 grudnia ma wspólnego ze świętami? Wiele potraw mogłaby zostać wyniesiona do domów ale do 24.XII na pewno się zepsuje. To ma być „Miejska Wigilia”? Tydzień przed czasem. Nawet tego nasza nowa władza nie potrafi przygotować? Jakie miasto taka Wigilia? Zaraz obrońca władzy wysmaruje, że pod tak szczytną inicjatywą najznakomitszej władzy leje się hejt i ten portal jest be itd.

obywatel
1 rok temu

Termin taki aby zwykli mieszkańcy nie przyszli – 17 o 12 – większość bezczelnie wykluczonych mieszkańców będzie musiała zapier…. o tej godzinie i w tym dniu aby zarobić na święta dla rodziny ,skromne prezenty pod choinkę
ale to nieważne – ważne będzie to, że Prezydento zrobi przy okazji sobie zdjęcia a lokalni dziennikarzyny z lokalnych mediów dotowanych z publicznej kasiory będzie mogła napisać i zrobić zdjęcia aby później tworzyć bolszewicką
propagandę ” o jakiego mamy prezydento i urzędników.
To tak jak dzisiaj wchodząc do bloku w którym mieszka znajomy czytam: życzenia świąteczne od Rad, zarządu i pracowników spółdzielni Siarkowiec – życzenia opłacone przez członków spółdzielni i nie tylko , na papierze zakupionym za kasiorę z opłat, rozniesione przez pracownika prywatnej firmy (chyba) opłaconej przez ludzi tam zamieszkałych , przez wielu tych samych co okradła wielu mieszkańców w tej spółdzielni (czytaj uchwały w sprawie podziału nadwyżek za lata 2008 – 2012 – prawie 2,5 mln zł)
i składa nie za swoje pieniądze lecz na cudzy koszt , składa złodzej
i oszust – a i najważniejsze wielu z nich pójdzie później do komunii, wyciągnie jęzor po Komunię

molek
1 rok temu

W Krakowie miejska wigilia była bodajże dzisiaj. Też skrytykujesz? Ważne, że takie imprezy się odbywają. Przecież to są symboliczne wigilie. Tak trudno zrozumieć? Każdy krytykant może przecież zaprosić osobą samotną czy potrzebującą do siebie 24 grudnia. Ciekawe ilu takich się znajdzie? Możecie nawet zaprosić media i się polansować. Kto Wam broni?

Tentego
1 rok temu

Wigilia dla potrzebujących to ładne wydarzenie. Nie wiem tylko po co wpuszczać tam dziennikarzy. Ja na ich miejscu bym się czuł skrępowany, gdyby mnie dużo osób obserwowało, nawet gdyby mnie nie fotografowali ani nie nagrywali. Podejrzewam też, że gdyby nie było mediów, to spora grupa tzw.vipów z naszej mieścinki też by nie przyszła. I dobrze, byłoby więcej miejsc, jedzenia i spokoju dla biednych ludzi. Szkolne chórki też nie są na miejscu – jak się musi czuć dzieciak, którego mama tam była, a koleżanka z klasy ją widziała, bo śpiewała tam kolędy… Krótko mówiąc,tym ludziom trzeba okazać więcej delikatności – takie mam wrażenie

gość
1 rok temu
Reply to  Tentego

100% racji

Mar
1 rok temu
Reply to  Tentego

Dokładnie. A tutaj propaganda kosztem mieszkańców – jak nie ich podatków, to ich spokoju.

Aga
1 rok temu

Czy na tej wieczerzy dla potrzebujących, też PMT weżmie sekretarz, co żeby nie głodowała dał jej fuchę w radzie nadzorczej??? Może znowu jakieś modne buty se kupi, tyle że ponoć liczy się to co w głowie, a nie to co się wytupta krętami, kanałami. Uśmiech ma bezcenny, jak ktoś specjalnej troski. Peniwe dlatego na nią zasługuję

Zosia
1 rok temu
Reply to  Aga

Sprawa Pani Sekretarz to wielka zgatka dlaczego Bożek jest od niej uzalezniony
Żadnej sprawy samodzielnie nie załatwiła Wszystko żąda od urzędników na czas
Duet z koleżanką mecenas niezrozumiały.
W mieście aż chuczy od tej chorej sytuacji.

amm
1 rok temu
Reply to  Zosia

zosienko, jesli juz to „huczy” 😉 wroc do pracy i nie „chucz swoimi omamami”

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content