3 miesięczny areszt za ucieczkę przed policjantami

Skrajna nieodpowiedzialność, bezmyślność, brawura, to tylko niektóre cechy jakie przypisać możemy kierującym, którzy chcąc uniknąć policyjnej kontroli uciekają przez Policją. Podczas takich pościgów takie osoby za nic mają przepisy ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo innych uczestników drogi. Policjanci zaś często z narażeniem własnego życia i zdrowia robią wszystko, aby zatrzymać piratów drogowych.

Taka sytuacja miała miejsce w ubiegły wtorek kilkanaście minut po północy na ul. Lubelskiej w Sandomierzu. Wtedy to sandomierscy policjanci dali sygnał do zatrzymania kierującemu osobowym volvo. 28- letni kierujący miał jednak inne zamiary. Mężczyzna zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania się i zaczął uciekać ulicami Sandomierza.

W trakcie ucieczki kierujący wielokrotnie złamał obowiązujące przepisy ruchu drogowego, wykonywał manewry narażające na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu w tym pasażera, z którym podróżował. Policyjnym pościg zakończył się na terenie Tarnobrzega, gdzie doszło do zatrzymania pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wczoraj mężczyzna stanął przed Sądem, który przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a także sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ponadto tamtej nocy nie zaliczy do udanych pasażer pojazdu, który odrzucił od siebie foliowe zawiniątko, w którym jak się okazało znajdowała się amfetamina. Na dodatek jak się później okazało mężczyzna był poszukiwany i najbliższe 3 lata spędzi w zakładzie karnym.

Opr. MO

foto&źródło: KPP w Sandomierzu

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
z hejtem na pan brat
1 rok temu

Hallo Redakcjo!
Nadajcie proszę jakiś temat z miasta. Może jakaś nieprawidłowość albo że jakieś pismo źle wysłali. Hejt już mi się ciśnie na klawiaturę. Mowa nienawiści w pogotowiu a tu takie ochłapy i nie ma gdzie hejtowac obecnych. 🙁
Będzie jakiś gorący temat ???????

SUPER Staszek
1 rok temu

Lecz się człowieku. Gorąco to masz pod czaszką jezeli coś tam masz w ogóle. Przeszkadza ci że nadwisla24 to jedyne media w mieście, które przekazują mieszkańcom fakty z pracy urzędu na który idą nasze podatki? Przeszkadza ci że ludzie widzą wszechobecną nieudolność obecnej władzy i mają miejsce gdzie mogą wyrazić publicznie swoje żale?

Mar
1 rok temu

Nie ma co hejtować, czyli czepiać się czyjegoś wyglądu, pochodzenia czy rodziny (np. nacechowane negatywnie kłamstwo na czyjś temat to nie hejt, tylko oszczerstwo). Ale jeżeli ktoś np. kradnie, to nie będzie hejtem, zniesławieniem ani czymkolwiek podobnym stwierdzenie np. że osoba ta kradnie lub jest złodziejem, albo wyrażenie opinii np. że nie powinna kraść albo jest człowiekiem niezasługującym na szacunek.

Co do tematów, to NW24 ogranicza się głównie do spraw bieżących. Gdyby byli złośliwi, to zrobiliby np. fotorelację ze stanu niektórych ulic w mieście 😉

Mar
1 rok temu

Nie ma co hejtować, czyli czepiać się czyjegoś wyglądu, pochodzenia czy rodziny (np. nacechowane negatywnie kłamstwo na czyjś temat to nie hejt, tylko oszczerstwo). Ale jeżeli ktoś np. kradnie, to nie będzie hejtem, zniesławieniem ani czymkolwiek podobnym stwierdzenie np. że osoba ta kradnie lub jest złodziejem, albo wyrażenie opinii np. że nie powinna kraść albo jest człowiekiem niezasługującym na szacunek.

Co do tematów, to redakcja ogranicza się w zasadzie do spraw bieżących. Gdyby byli złośliwi, to zrobiliby np. fotorelację ze stanu niektórych ulic w mieście 😉

Mieszkaniec
1 rok temu

Zawsze mnie zadziwia nieodgadniona mądrość naszych sądów.Durczokowi grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności i areszt nie jest potrzebny.O decyzjach sądów w sprawie Najsztuba i Frasyniuka nawet nie warto wspominać

Mar
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Fakt, niektóre orzeczenia szkoda komentować. Ale akurat w tym przypadku sam sobie winien – po co uciekał? Człowiek rozsądny jak widzi jadącą za nim dyskotekę, to stanie dla świętego spokoju, nawet jeśli nie jego chcą zatrzymać.

MUREM ZA PIS
1 rok temu
Reply to  Mar

JA NIGDY SIE NIEZATRZYMUJE I MAM WYJEBANE NA RUDEGO Z PEŁO!

anon
1 rok temu
Reply to  MUREM ZA PIS

do czego to napisałes pisiorze pismaku nie wierz na wed za kim jesteś śmieszne sam jesteś rudu wina pisu

Grażyna z ocic
1 rok temu

Panie Redaktorze. Ten kalendarz jak i zdjęcia są po prostu przepiękne !. Nie możemy się napatrzeć wraz z mężem Ryszardem.
Szkoda że ten kalendarz nie może być miejskim kalendarzem bo z pewnością byłby najpiękniejszym kalendarzem miasta w historii.
Panie redaktorze proszę się nie poddawać jest Pan jedynym niezależnym redaktorem i niezłomną osobą w Naszym mieście. Panu należy się pomnik i ogromne wyróżnienia.
Jest Pan ten wspaniałym społecznikiem żyjącym w zgodzie z naturą. Pana inicjatywa budek dla jeżyków bez wątpienia przyczyniła się do spadku ilości komarów w Tarnobrzegu. Dzięki temu w tym roku Tarnobrzeg nie miał jak ościenne miasta problemu z komarami.

Dziękujemy !!!!

anon
1 rok temu

dorzywocie dla gnoja grubasa jołopa i żeby nigdy nie jeżdził nie dostał prawka tak jezdza gnoje za szybko nie patrza na nic bez rozumu cpuny

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content