Wernisaż wystawy pn. „Z Leliwą ku Siarce” oraz prezentacja odnowionych, ostatnich historycznych pomieszczeń w Zamku (fotoreportaż)

W siedzibie Muzeum Historycznym Tarnobrzega odbył się dziś wernisaż wystawy stałej: Tarnobrzeg Z Leliwą ku Siarce.

Wystawa poświęcona historii Tarnobrzega podzielona jest na trzy segmenty. Pierwszy pokazuje dzieje miasta, jego symbole i czynniki miastotwórcze, drugi przedstawia te wydarzenia z historii Tarnobrzega, które swoim znaczeniem wpisały się w „dużą” historię państwa i narodu. Trzecia część ukazuje życie codzienne tarnobrzeżan widziane z perspektywy pracy, szkoły, działalności społecznej, kultury i sportu. Specjalny segment wystawy poświęcony jest mieszkającej w mieście przez ponad trzy wieki społeczności żydowskiej.

Realizacja wystawy została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Wspieranie Działań Muzealnych.

Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja odnowionych dwóch, ostatnich historycznych pomieszczeń w Zamku: gotowalni hrabiny oraz archiwum – garderoby, w których zachowało się oryginalne wyposażenie z XIX i XX wieku.

Zdjęcia: Piotr Morawski

 

Please follow and like us:

21
Dodaj komentarz

15 Wątków komentarzy
6 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
11 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mar

Czy Pan Prezydent uświetnił swoją obecnością tę interesującą wystawę w celu jej promowania?

Lusia

Za to byli Kaliniakiem To oni uswietniaja każde wydarzenie.Znawcy kultury piękna i szacunku do ludzi.

...dusia

Skoro Kalinka pozyskał pieniądze dla muzeum, to go zaproszono, a jak widać on zaproszenie przyjął. Widzę, że żal ci sciska 4 litery. Moja rada – schowaj się w BUSZ, tam będzie ci chłodniej, ochłoniesz…

Ano

Gratuluję Panu dr hab Tadeuszowi Zychowi. Museum pięknieje i stale poszerza ofertę. Perełka z Tarnobrzega. Dobrze, że Dyrektor ma ochotę i pomysły na coraz to nowe inicjatywy.

a453777

A na czele kalinka i tego typu ludzie , którzy od 2001 roku skutecznie przemysł siarkowy likwidują jednoczesnie wpychając się na wszystkie możliwe kasokreatywne stanowiska . Tadeusz , co to za towarzycho ??!!

Mar

Dziwne to. Miało być razem dla Tarnobrzega, miała być współpraca z każdym i np. na tegorocznych obchodach w dniu 11 listopada było, a tutaj osobno, ani Pana Prezydenta, ani Pana Przewodniczącego.

a453777

razem z każdym nawet z PISem dla dobra Miasta , ale bez Taty Kadrowego i Synalka Obrzydliwego …

Mar

Nie no, albo albo. Albo z każdym, czyli z „Tatą kadrowym” też, albo nie z każdym, czyli bez np. „Taty kadrowego”.

Tarnomaniak

Kto był na wernisażu dowiedział się że: 1. 335 000 zł pozyskanych na remont 4 pomieszczeń i aranżacje 2 sal to zasługa działalności posła Webera oraz tarnobrzeskiego Pisu z radnym Kalinką (o czym milczą inne tarnobrzeskie media, choć informacje o dotacji się pojawiły- tyle tylko ze o ile informowano o dotacji dla miasto od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2018 r.). 2. 87 000 zł na aranżację sali 3 pozyskało Muzeum z ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Wspieranie zadań muzealnych” w 2019 r. 3. Oddane do zwiedzania dwa oryginalne pomieszczenia zamku (archiwum i łazienka hrabiny) to znów… Czytaj więcej »

Do Tarnomaniak

Ty chyba jesteś z pisu bo podstawowych rzeczy nie rozumiesz
Po co piszesz ze te pieniądze zdobył Kalinka i poseł Weber
Na czyj wiosek i że to nie było żadne załatwianie tylko dystrybucja środków na wniosek władz
To takie trudne dla Ciebie Załatwianie i nepotyzm to cecha pewnych osób pretendujacych do zarządzania miasteczko

kurna

a ten wniosek złożył ,chyba nie kłamca-komuch z TBGu udający mędrca?

Piotr

Zgadzam się ze Kalinkowe opanowali pis dla siebie
Jakiż znamienne było jak Kamilek nie został prezydentem to wrócił z powrotem do Wordu a wyrzucony został wcześniej powołany dyrektor
To są standardy pisowskie

A w Siarkopolu stoleczki dla tatusia kolegów tatusia a rady nadzorcze dla poddanych mecenasow A jedną to nawet z kolorowa tematyka
Ile w tych ludziach przekonania że są lepsi od innych Przegrywają a dalej na pierwszych miejscach do foto
Żadnej refleksji nad tym że są niewybieralni przez ludzi tylko przez pis

Piotr

To jak Kalinka załatwia poza urzędem W jakim trybie pytam Coś tu nie gra.

kuku

w główce twojej nie ma instrumentów ani trybów (nie pokazuj tego publice)

Grudzień

Kalinka to zawsze podszyje się pod sukcesy innych Nie honoruje wybranych przez mieszkańców osób Tak było z Kielbem szarogesil się aż do. TAK JEST TERAZ NIE SZANUJE Bozka mimo że ten kłania musie jak poddany Ale Kalinkowe zawsze tacy byli
Własne ego i racja. A zwycięstwo każdym metodami.

Mieszkaniec II

Impreza okey ale towarzystwo panów K zniechęca Jak ktoś wyżej napisał mimo że nie piastuja żadnej funkcji to chwała się że po loni pisu dostali kasę Jak to dostali dostało chyba miasto Nikt nie jest pewny czy się nie przechwalaja Bożek nie chce się z nimi boksowac to schodzi z Lini celu
Z tymi panami strach się bać.

dhd

A może jakiś konkret na te obsesyjne uprzedzenia .Tą żółć wylewasz tak z przyzwyczajenia czy z charakternego nałogu?

ryh

Było tam też miejsce dla malkontentów ,prostaków , zazdrośników i obsesyjnych miłośników kalinek.

888

Nie moge tego szyderczego uśmiechu w pierwszym rzędzie.

deko204

załatwiacze lansujący własną osobe , mieszkańcy dawno się wypowiedzieli o Was : nie załatwiajcie i nie zabierajcie miejsca innym , nikt w Tarnobrzegu tego nie chce , raczej obrzydzenie bierze .

ivan_drago

kalinkowe to zaraz załatwią zakład mechaniczny Siarkopol.
spece 🙂 bohatery ze styropianu.