Uwaga na smog w Tarnobrzegu

Powietrze w Tarnobrzegu jest dzisiaj złej jakości – jak wskazuje aplikacja Airly. Najgorszy pomiar pokazuje sensor umieszczony na ul. Mickiewicza 34 A (okolice szpitala).

W chwili gdy zamieszczamy tę informację, tj. około godziny 9, wskaźniki zanieczyszczeń w całym mieście pokazują przekroczenia norm stężenia pyłów PM10 i PM 2,5. Najgorsza sytuacja smogowa występuje rano, wieczorem oraz w nocy.

W ciągu dnia stężenia pyłów maleją, jednak często ich normy nadal są przekroczone, dlatego też odradza się zbyt długie przebywanie na zewnątrz.

Link do mapy – tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ff
1 rok temu

wystarczy popatrzeć na kominy,od czego jest straz miejska?

ozon
1 rok temu

A ja widziałem zdjęcie z satelity całej Europy i Polska jest zielną oazą a Niemcy, Holandia i beneluksy, Francja i nawet Anglia to czerwone dziury. Więc te wasze badania, alarmy i strachy gnojące Polskę schowajcie sobie

witt2100
1 rok temu
Reply to  ozon

Proszę czytać mapy ze zrozumieniem . Mapa dostępna w necie przedstawia stężenie dwutlenku azotu.

Doda
1 rok temu

Wycinajmy dalej drzewa ,będzie „dobrze” .Zwierzyniec, lasek buloński,teraz trwa „sprzątanie z zieleni” na Wyspiańskiego.

statysyka
1 rok temu
Reply to  Doda

Znowu pusta „lamęciara” — a lasów i zadrzewiania mamy w kraju coraz więcej z toku na rok

Ptys
1 rok temu

A to odkrycie ! Zapraszamy na osiedle PIASTÓW smrod aż wypala oczy i zatruwa płuca Zapraszamy szczególnie straż miejska !

balbina
1 rok temu
Reply to  Ptys

może na te dolegliwości :-} wystarczy wziąć prysznic

ptys
1 rok temu
Reply to  balbina

balbina umyj sie i przyjdz na spacerek na piastow zapraszamy

balbina
1 rok temu
Reply to  ptys

ja nie odczuwam smrodu i oczy mam zdrowe -ja żyje w przyjemnej woni od kiedy siarą nie jedzie

Czyścioszek
1 rok temu
Reply to  balbina

Nie wolno się za często myć.

Mieszkaniec
1 rok temu

Gdzie te składowiska odpadów na Piastowie które ponoć są spalanie w piecach ja się pytam

Z.
1 rok temu

Do Ptys
Tam nikt nie pójdzie,bo mieszkają tam bogaci i uprzywilejowani, machający Konstytucją i ubierający koszulki OTUA.Straż Miejska to ukarze biednego emeryta który spali na działce dwie gałązki z jabłonki.

Mar
1 rok temu

Za dużo roboty – trzeba kupić drona mierzącego stężenie zanieczyszczeń w spalinach z komina, wyszkolić strażnika miejskiego do sterowania takim dronem itd. Ale mnie to dziwi, że ktoś jeszcze pali w Tarnobrzegu złym opałem, przecież była taka wspaniała manifestacja z udziałem Pana Prezydenta i uczniów szkół.

bilans prezydencki
1 rok temu
Reply to  Mar

Z tego protestu były inne korzyści 1)album z fotkami powiększył sobie prezydent 2) uczniowie mieli legalne wagary 3)urzędasy i działacze społeczni odfajkowali prace społeczne

Ewa
1 rok temu

Na piastow biedota mieszka Pobudowali domy 200 metrowe 30 lat temu i teraz emeryci nie maja z czego ich oplacic Siedza w piwnicach przy kopciuchach cala zime i pala nagromadzonymi smieciami i truja srodowisko Nawet jak mandat dostaja to nie maja z czego zaplacic i wali ich to

Mieszkaniec
1 rok temu

Rezygnacja z samochodów disløw.Zaprzestanie spalania węgla koksu brykietu drewna i macie świat prawie jak raj ekologiczny.Spalanie odpadów to znikomy problem wyolbrzymiony przez media a łykany przez wielu jako prawda objawiona.

Moon
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Skoro diesle tak trują to teraz wytłumacz wszystkim dlaczego według ciebie diesle produkują smog i robią to zimą a latem juz nie. Kretynie.

orzeł
1 rok temu

to fakt, złodzieje budowali domy po 300 metrów domy bo materiały były za Free z siarkopolu a teraz wszystko do pieca. Ale to też mentalność komunistyczna

Mieszkaniec
1 rok temu

Pytanie za 100 pkt .Największe stężenie pyłów obok szpitala gdzie w ogóle nie ma przydomowych kotłownych tylko ogrzewanie miejskie lub gazowe.Co jest przyczyną największego stężenia pyłów bo przecież nie spalanie śmieci co burzy pewna narrację.Nieprawdaż ?

noe
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Lobbyści Greenpeace kasę rzucają i w tbg ,i tumanią tych najmniej kumatych i celują w tych najmniej zasobnych .Ocieplenie klimatyczne i wydzielanie CO/2 też ma taką specyficzną diagnozę ukierunkowaną w nas a nie w 1)Chiny,2)USA 3)Rosję,4)Indie ,5)Japonia ,6) Niemcy.(kolejność w ilości wydalanego co2)

orzeł
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

mksy na postoju z wł. silnikiem, domki przyszpitalne, z ulicy bodajże Orła, wisłistrada-orlen, pare domów z miechocina i masz

Chytra baba
1 rok temu

Godzina 22.30 największe stężenie w wielowsi, sobowie, sielcu. Czym oni tam pala????

Protazy
1 rok temu

Palą, bo mogą to robić bezkarnie. Straż miejska nigdy nie pochwaliła się interwencją zakończoną srogim mandatem.

Macko
1 rok temu

Widziałem niedawno podobną mapkę, na której stężenie peemów w Puszczy Białowieskiej było sporo wyższe niż w Zagłębiu Ruhry 😉 Ktoś wytłumaczy ten fenomen?

R.
1 rok temu

Smog to macie w gaciach i zatruwacie nim powietrze non stop.Co z wami zrobić,wysłać w kosmos?

Kudłaty
1 rok temu

W maju 2018! Zapisałem się do programu dofinansowania do wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne kotły na ekopaliwa. Wymiana miała się odbyć po zakończeniu sezonu grzewczego 2018/2019, czyli najpóźniej w maju 2019. We wrześniu 2019 otrzymałem pismo, żeby zaopatrzyć się w węgiel na ten sezon bo dofinansowanie się opóźni… Zaliczka wpłacona 1.5 roku temu ponad 2 tys zł.a o realnym terminie wymiany ani widu ani słychu. Kolejny sezon muszę palić węglem. A takich jak ja uczestników programu wymiany pieców w Tbg są dziesiątki. Gdybym wiedział że to tak długo będzie trwało wolałbym kredyt i samemu sfinansować wymianę. A tak kasa z zaliczki gdzieś utknęła a my nadal trujemy się wzajemnie.

obywatel
1 rok temu

Co tam smog – uwaga w mieście złodziei na złodziei, oszustów i kłamców.
Smog jest a jutro go nie będzie (wiatr przewieje) a ci wredni są i zostaną
bo Kasta ich obroni.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content