Uwaga na firmę telekomunikacyjną TELEGO sp. z o.o. – ostrzega Miejski Rzecznik Konsumentów w Tarnobrzegu

– Na terenie Tarnobrzega działa firma telekomunikacyjna TELEGO sp. z o.o., która działając nieuczciwie nakłania konsumentów do zawierania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych – podając się bądź za firmę ORANGE, ewentualnie za jej przedstawiciela – informuje Robert Kwiatkowski Miejski Rzecznik Konsumentów w Tarnobrzegu.

Jak dodaje, konsumenci nie tylko są wprowadzani w błąd – co do jej tożsamości, ale również konsumentowi nie zostawiany jest egzemplarz podpisanej umowy, skutkujący tym, iż nie wie komu należy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej poza lokalem, gdzie takie prawo konsumentowi przysługuje w terminie 14 dni od daty jej zawarcia.
Dodać również należy, iż zawierając umowę z nową firmą telekomunikacyjną konsument musi się liczyć, że dotychczasowy jego operator telekomunikacyjny obciąży go karą umowną za zerwanie umowy zawartej na czas oznaczony na warunkach promocyjnych.

info: UM Tarnobrzeg

AKTUALIZACJA: Zmieniliśmy nazwę nieuczciwej firmy – z TANGO na TELEGO Sp z o.o.- okazało się bowiem, że pierwsza nazwa firmy podana przez magistrat była niewłaściwa.

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
niby
1 rok temu

Czy redakcja NW 24 nie odpowiada za oszustwa zawarte w tej reklamie [Sensacyjny wywiad z Robertem}Lewandowskim”

Anna
1 rok temu

mnie też przedstawiciel tej firmy oszukał.Nie zostawiła mi kopii formularza.w którym mowa że termin aktywacji usługi w tele Go rozpocznie się dopiero po upływie terminu umowy w sieci Orange .przez co będę musiała ponieść koszty za przedwczesne zerwanie umowy

Tomasz
1 rok temu

banda złodziejów i nic więcej. Babci wcisnęli 3 karty z której używa tylko jedną bo jak jest to możliwe aby kobieta w wieku 70 lat używała trzech kart do telefonu!!! Przez dwa lata musi płacić 42,28 gr. Za dwie nie używane karty gdzie za trzecią kartę której używa też płaci 32,44gr czyli łącznie wychodzi 74,19gr. W tym VAT 17,19gr. Więc miesięcznie ku..a wychodzi 91,91gr. Masakra oszuści i złodzieje!!!!

eden
1 rok temu

podszywaja sie pod Orange i tak 'podbieraja’ i koluja starszych ludzi ze ci nie wiedzac ze rozmawiaja z inna firma podaja wszystkie swoje dane po to aby przyslac przez kuriera umowe do podpisania, nie pozostawiajac zadnej kopii…a gdzie organy, ktore maja klientow bronic

Piotr
1 rok temu
Reply to  eden

To jeszcze nie wiesz że tego państwa nie ma? Organy są do ścigania zwykłych ludzi i dawania im mandatów a wielkie ryby robią co chce Państwo fikcja tylko i stołki potrafią się kłócić

Antoni
1 rok temu

Właśnie firma TeleGo nabrała moja tesciową – starsza osobę. Zadzwonił facet podajac się za Orange. Niestey teściowa odebrała przesyłkę od kuriera. Perfidne oszustwo. Czyli ani prawo ani sprawiedliwośc. Kto wie, jaka jest szansa zerwania tej umowy?

teresa
1 rok temu
Reply to  Antoni

jest 14 dni na odstąpienie od umowy.proszę zwrócić sie do Rzecznika Konsumentów przy Powiatowym Urzędzie Gminy.

Henryk
9 miesięcy temu

Przedstawiciel firmy Tele GO pojawił się również w Rudzie Śląskiej.
Przedstawiciel Tele GO naciągnął osobę 89 letnią na bliżej nieokreślone usługi zostawiając tylko parę papierków ze zgodami i informacjami nie zostawiając właściwej umowy . Problem z odstąpieniem od umowy bo nie ma jej numeru, daty podpisania , zakresu usługi więc nie ma na co się powołać.
Pod podanym numerem Biura obsługi niczego nie można się dowiedzieć , obsługa twierdzi że
umowy z terenu mogą być dopiero przesłane i zarejestrowane po ok. dwóch tygodniach.
Uważajcie na Tele GO – totalni naciągacze szczególnie starszych osób.

Dominika
7 miesięcy temu
Reply to  Henryk

Czy udało Ci się rozwiązać umową bez naliczonych opłat karnych ?

M8ki
8 miesięcy temu
Krzysztof
5 miesięcy temu

Sposób pozyskiwania klientów faktycznie pozostawia wiele do życzenia, ale ofertę na telefon mają chyba najlepszą ze znanych mi telekomów.

Justyna
4 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

Ceny może maja dobre ale jakość połączeń beznadziejna – przerywa, trudno zrozumieć co mówi osoba korzystająca z ich usługi telekomunikacyjnej a czasami po prostu rozmowa się urywa (cos rozłącza) i tyle!!! Czyli właściwie ceny są wysokie bo płaci się za coś z czego nie da się korzystać…

Marek
6 dni temu

oszuści, oszukali moją starszą ciocię

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content