Uwaga na firmę telekomunikacyjną TELEGO sp. z o.o. – ostrzega Miejski Rzecznik Konsumentów w Tarnobrzegu

– Na terenie Tarnobrzega działa firma telekomunikacyjna TELEGO sp. z o.o., która działając nieuczciwie nakłania konsumentów do zawierania umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych – podając się bądź za firmę ORANGE, ewentualnie za jej przedstawiciela – informuje Robert Kwiatkowski Miejski Rzecznik Konsumentów w Tarnobrzegu.

Jak dodaje, konsumenci nie tylko są wprowadzani w błąd – co do jej tożsamości, ale również konsumentowi nie zostawiany jest egzemplarz podpisanej umowy, skutkujący tym, iż nie wie komu należy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej poza lokalem, gdzie takie prawo konsumentowi przysługuje w terminie 14 dni od daty jej zawarcia.
Dodać również należy, iż zawierając umowę z nową firmą telekomunikacyjną konsument musi się liczyć, że dotychczasowy jego operator telekomunikacyjny obciąży go karą umowną za zerwanie umowy zawartej na czas oznaczony na warunkach promocyjnych.

info: UM Tarnobrzeg

AKTUALIZACJA: Zmieniliśmy nazwę nieuczciwej firmy – z TANGO na TELEGO Sp z o.o.- okazało się bowiem, że pierwsza nazwa firmy podana przez magistrat była niewłaściwa.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
niby
9 miesięcy temu

Czy redakcja NW 24 nie odpowiada za oszustwa zawarte w tej reklamie [Sensacyjny wywiad z Robertem}Lewandowskim”

Anna
6 miesięcy temu

mnie też przedstawiciel tej firmy oszukał.Nie zostawiła mi kopii formularza.w którym mowa że termin aktywacji usługi w tele Go rozpocznie się dopiero po upływie terminu umowy w sieci Orange .przez co będę musiała ponieść koszty za przedwczesne zerwanie umowy

Tomasz
2 miesięcy temu

banda złodziejów i nic więcej. Babci wcisnęli 3 karty z której używa tylko jedną bo jak jest to możliwe aby kobieta w wieku 70 lat używała trzech kart do telefonu!!! Przez dwa lata musi płacić 42,28 gr. Za dwie nie używane karty gdzie za trzecią kartę której używa też płaci 32,44gr czyli łącznie wychodzi 74,19gr. W tym VAT 17,19gr. Więc miesięcznie ku..a wychodzi 91,91gr. Masakra oszuści i złodzieje!!!!

eden
2 godzin temu

podszywaja sie pod Orange i tak ‚podbieraja’ i koluja starszych ludzi ze ci nie wiedzac ze rozmawiaja z inna firma podaja wszystkie swoje dane po to aby przyslac przez kuriera umowe do podpisania, nie pozostawiajac zadnej kopii…a gdzie organy, ktore maja klientow bronic

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x