Największy sukces i największe niepowodzenie. Najprzyjemniejsze i najtrudniejsze decyzje – Dariusz Bożek o pierwszym roku prezydentury

– Niewątpliwie największym sukcesem pierwszego roku prezydentury jest likwidacja (spłata) zadłużenia wobec ZUS-u (…) Mam wrażenie, że nie zdarzyły nam się jakieś spektakularne porażki, raczej drobne wypadki przy pracy – wyjaśnia Dariusz Bożek odpowiadając na pytania, które zadaliśmy w związku z podsumowaniem pierwszego roku prezydentury.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl : Największy sukces/sukcesy pierwszego roku prezydentury ?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Niewątpliwie największym sukcesem pierwszego roku prezydentury jest likwidacja (spłata) zadłużenia wobec ZUS-u. Zaległości wobec tej instytucji budżetowi miasta od lat bardzo ciążyły, ale poprzedników niewiele ta kwestia dotykała. Płatności każdego roku były bowiem odraczane, co pozwalało na w miarę spokojne gospodarowanie. Teraz musieliśmy wszystkie zaległości uregulować, ze szczególnym naciskiem na słowo „musieliśmy”, a mowa o niebagatelnej kwocie – łącznie kwota składek zapłacona w tym roku do ZUS wynosi ponad 28 milionów złotych! Wszystkich więc, którzy zarzucali, że nic się w Tarnobrzegu do tej pory nie zadziało, śpieszę poinformować – owszem, zadziało się, nareszcie pozbyliśmy się tego finansowego garba.

Po stronie sukcesów pierwszego roku prezydentury na pewno też zaliczyć trzeba zażegnanie bardzo trudnej sytuacji w TTBS – zdjęty został nadzór sądowy, spółka normalnie funkcjonuje.

Kolejna dobra rzecz, to poszerzenie czwórmiasta o kolejne dwie gminy – Gorzyce i Nową Dębę. Teraz już jako grupa sześciu gmin (Tarnobrzeg, Stalowa wola, Sandomierz, Nisko, Gorzyce i Nowa Dęba) będziemy podejmować wspólne działania. Porozumienie pomoże między innymi sięgać po środki w nowej perspektywie unijnej oraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Największe niepowodzenia w pierwszym roku prezydentury? Jeśli takie miały miejsce, to czy da się je naprawić (kiedy, w jaki sposób)?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: To pierwszy rok prezydentury i wiele trudnych i nowych tematów. Mam wrażenie, że nie zdarzyły nam się jakieś spektakularne porażki, raczej drobne wypadki przy pracy.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl:  Najtrudniejsze zadanie/zadania które zrealizowanie zostały w pierwszym roku prezydentury, ewentualnie są nadal na etapie realizacji?

Tu powtórzę, jak w odpowiedzi na pytanie 1 – po stronie najtrudniejszych zadań, wobec jakich stanęliśmy, ale które udało się zrealizować, zaliczyć należy konieczność uregulowania gigantycznych zaległości wobec ZUS, a także dźwignięcie z problemów TTBS.

Należy tu jeszcze dodać problem podwyżek cen za wywóz śmieci. To zadanie, z którym należało zmierzyć się zaraz na początku kadencji. Problem obciążenia mieszkańców podwyżkami jest zawsze bardzo trudny i mało popularny. Pamiętamy, ile razy, do grudnia 2018 roku unieważniano przetargi. W kolejnych ogłaszanych przetargach ceny stale rosły. Tylko podjęcie mało popularnej, męskiej decyzji mogło przerwać tę niebezpieczną dla mieszkańców i miasta grę.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Najprzyjemniejsze decyzje/najprzyjemniejsza decyzja podjęta w pierwszym roku prezydentury?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Akcja pomocy dla Maniewicz na Ukrainie. Wydawało się, że to będzie taki zwykły gest wobec rodaków zamieszkujących dawne Kresy. Zbierzemy trochę żywności, odzieży. Dziś, gdy napływają informacje, jak wiele dobra tą zbiórką darów poczyniliśmy, wiem, że była to jedna z najlepszych decyzji. Budująca była także postawa mieszkańców Tarnobrzega. Tak wiele dobra w nas drzemie. Na apel o pomoc dla Maniewicz odpowiedziało wiele osób, udało się zebrać naprawdę bardzo dużo, bardzo wartościowych dla naszych rodaków darów.

Niewątpliwie do najprzyjemniejszych decyzji należało nagrodzenie młodych tarnobrzeżan, którzy wykazali się uczciwością oddając właścicielom znalezione znaczne kwoty pieniędzy. Równie przyjemne jest nagradzanie osób zasłużonych dla Tarnobrzega przy okazji obchodów rocznicy powstania miasta.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl. Najtrudniejsze decyzje/decyzja podjęte/podjęta w pierwszym roku prezydentury?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Najtrudniejsze chyba zawsze są te decyzje, które bezpośrednio dotyczą, dotykają ludzi. Tak też było i w moim przypadku. Osobiście najtrudniejsza dla mnie była decyzja dotycząca reorganizacji zatrudniania w Urzędzie Miasta, a także decyzja o niewypłaceniu półrocznych nagród dla urzędników.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl:. Największe zaskoczenie związane z objęciem funkcji prezydenta?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Nieustający hejt, jedynie na Pana portalu, niezależnie od tego co robię i jakie wydarzenia dzieją się w mieście. Nawet to, co ma pozytywny oddźwięk i spotyka się z ogólną aprobatą i zrozumieniem u Pana jest hejtowane w obrzydliwy sposób i nie spotyka się z żadną reakcją administratora portalu. Nawet wtedy, gdy dotyczy to chorych dzieci i ich rodzin. Żeby być dobrze zrozumianym, nie chodzi mi o krytykę, bo na nią jestem otwarty, ale o negowanie wszystkiego, co dzieje się w mieście i przedstawianie informacji w taki sposób, aby wywołać jak najwięcej hejtu.

Wielkim zaskoczeniem było dla mnie ogromne powodzenie akcji charytatywnych i zebrane podczas nich kwoty lub dary. Ujęła mnie postawa naszych mieszkańców, ich „wielkie” serca i solidarność z potrzebującymi oraz chęć niesienia pomocy. Jestem wdzięczny mieszkańcom za każdy, nawet najmniejszy gest i chcę Im za to gorąco podziękować.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl:. Najciekawsze wydarzenie, w którym pan prezydent wziął udział jako włodarz Tarnobrzega?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Najciekawsze wydarzenia to spotkania z mieszkańcami, które wiele dla mnie znaczą oraz odnowienie kontaktów z miastami partnerskimi – Czernichowem i Bańską Bystrzycą. Miałem także przyjemność i możliwość uczestniczenia w wielu dyskusjach panelowych na ogólnopolskich kongresach, między innymi w Warszawie, Gdyni czy Rzeszowie.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl:. Najtrudniejszy moment związany z pierwszym rokiem prezydentury?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Dziś mogę powiedzieć, że nie sposób wybrać jednego trudnego momentu, gdyż cały ten rok był trudny. W tym roku spadły na nas problemy, których zarzewia doszukiwać się trzeba jeszcze przed tą prezydenturą. To sytuacja z TTBS, to milionowe zadłużenie wobec ZUS, to wreszcie sprawa obwodnicy. Tym trudniejsze to sprawy, że nie my na nie „zapracowaliśmy”.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl:. Najmilszy moment związany z pierwszym rokiem prezydentury?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: To na pewno sam początek prezydentury i świadomość, że zostałem wybrany już w pierwszej turze. Było to bardzo miłe, chociaż też zdawałem sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności i zaufania, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy. Już w styczniu 2019 roku miałem ogromną przyjemność uczestniczenia w Gali Mistrzów Sportu i odbierania nagród dla najlepszej zawodniczki i najlepszego trenera. Dodam, że trener Zbigniew Nęcek i Li Qian przebywali w tym czasie na rozgrywkach poza granicami kraju.

PORTAL NADWISŁĄ24.pl:. Najważniejsze decyzje do podjęcia w ciągu najbliższego roku-dwóch lat?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: W najbliższym roku czeka nas zapewne trudne zamknięcie tematu obwodnicy oraz decyzje związane z inwestycjami nad naszym jeziorem. Ważne dla miasta będą także decyzje dotyczące rozwiązania problemów z parkowaniem. Za wszelką cenę musimy utrzymać płynność jeśli chodzi o ZUS-y dla oświaty. Teraz, gdy nie musimy każdej złotówki przeznaczać na spłacanie zaległości, będziemy mogli ubiegać się o inwestycje.

***************************************

Pytania do pana prezydenta wysłaliśmy 20 listopada br., odpowiedzi otrzymaliśmy dzisiaj. W międzyczasie prezydent był na dwutygodniowym urlopie

***************************************

Przypominam, iż każdy kto czuje się zniesławiony może dochodzić swoich spraw przed sądem. Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę komentarzy, jak również za treść lub obraz artykułu reklamowego (sponsorowanego, promocyjnego itd). Odpowiedzialność za swoje komentarze ponosi Użytkownik. Ci, którzy wprowadzą treści naruszające prawo lub dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bozo
1 rok temu

Wiesz co to jest wolność słowa Bożek?

Zenon - pochodny
1 rok temu

Troche brakuje to głosu osób ze środowiska Konfederacji. Zycze wszystkim wesołych swiat, bez wzgledu na poglądu i kolor skóry.

ivan_drago
1 rok temu

a pan bu. ze stajni pana prezydenta to nie rasowy hejter ? źdźbło w oku rywali się widzi zawsze 🙂

nienachalna i typowa prezydentura w naszym mieście czyli średnio-kiepska.

Olo narodowy
1 rok temu

To jedyny portal gdzie można się wypowiedzieć. Oi! Tylko Polska dla Polaków. Dalej piszcie i nie wycinajcie komentów nawet brutalnych. Brawo Brawo

Mar
1 rok temu

„PORTAL NADWISŁĄ24.pl: Największe niepowodzenia w pierwszym roku prezydentury? Jeśli takie miały miejsce, to czy da się je naprawić (kiedy, w jaki sposób)?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: To pierwszy rok prezydentury i wiele trudnych i nowych tematów. Mam wrażenie, że nie zdarzyły nam się jakieś spektakularne porażki, raczej drobne wypadki przy pracy.”

Prawda, bo zmarnowanie m.in. 850 tysięcy na dotację dla Siarki to nie było niepowodzenie, ani tym bardziej porażka, bo udało się za przyzwoleniem radnych.

Olo narodowy
1 rok temu
Reply to  Mar

Niech Żyje – Mar

Bardzo mądry wpis

Stachu z Siarkowej
1 rok temu

To prawda i sie cholery bojo tych wpisów Brawo Brawo za odwagę…

Pan Piotr to jedyny który potrafi stawiac trudne pytania, to jedyna r.edakcja w Polsce która jest najprawdziwiej niezależna.

Niechaj Żyją NAM 100 lat

Stachu z Siarkowej
1 rok temu

Łzy cisno się na oczy jak widzę jakie mamy niezależne media w mieście. To daje wiare w jutro i w przyszłość. Z tako redak.cjo pójdziemy naprawde daleko. Taka r.edakcja przyciąga dużo rzesze społeczno która czuwa nad prawidłościami.

100 lat Redak.cji 100 lat !

Nie bać sie Hejtu i być niezależnym

Mieszkaniec
1 rok temu

Sam Pan widział Panie Prezydencie w jakie były poprzednie kadencje, dlatego ludzie wiązali duże nadzieje z Panem. Wiedział Pan na co się pisze, że ludzie będą patrzeć Panu na ręce i surowo oceniać. Ludzie mają dość bylejakości i chcą widzieć jakieś namacalne działania które wpływają na życie szarych mieszkańców. Spłacił Pan długi wobec ZUS, chwała Panu za to. Natomiast jeśli szary mieszkaniec widzi że prowadzone są jakieś manewry żeby wprowadzać płatne parkowanie przy czym komunikacja miejska jest godna pożałowania to o czym to świadczy? Ma Pan jakieś wartościowe pomysły na to miasto? Ma Pan jakiś plan jak ograniczyć odpływ mieszkańców? Co z autobusami elektrycznymi, farmą fotowoltaniczną o których była mowa w programie? Prowadzone są jakieś rozmowy z osciennymi gminami na temat komunikacji? Jeśli chce się wprowadzać płatne parkowanie to przydało by się dać coś w zamian. Co z tworzeniem miasta przyjaznego dla biznesu? W mediach wszędzie Pana pełno, PR ma Pan dobry, a co z innymi działaniami. Oduczcie się drodzy politycy wciskania przed wyborami ludziom kitu, tylko przedstawiajcie swoje programy na zasadzie przeliczenia sił na zamiary. Czekam na realizację Pana programu przynajmniej w 70%.

Pies z Woli
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dariusz mieszkaniec Krosna to kompletny ignorant w kwestiach gospodarczych. To on zeznając na procesie łapówkarza Kiełba na pytanie:
– Czy dla osiedla Centrum też został uchwalony?
Odpowiedział:
– Ja nie potrafię w tej chwili odpowiedzieć czy plan dla osiedla Centrum został uchwalony – tłumaczył prezydent Bożek.

To jest odpowiedź człowieka, który pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta, organu który uchwala plany zagospodarowania przestrzennego… On nie ma elementarnej wiedzy na temat zarządzania, rozwoju czy planowania inwestycyjnego. Jest jedynie nauczycielem historii, który już chyba przyjął do wiadomości swoje braki intelektualne i poznawcze. Od niego kompletnie nic nie zależy w tym mieście. Rządzi Pluta w granicach finansowych wyznaczonych przez skarbniczkę.

Urzędnik
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Ty hejterze!

Mar
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Co do strefy płatnego parkowania, to rotacja pojazdów jest celem oficjalnym, w najlepszym razie pośrednim, natomiast celem rzeczywistym i głównym jest kasa z opłat. Do wymuszenia rotacji stosuje się bowiem strefę ograniczonego postoju, np. do 1 godziny. Poza tym przez prawie już cały 2019 rok urzędnicy nie byli w stanie wyznaczyć parkingu na części placu Bartosza Głowackiego, np. na przedłużeniu ulicy Sienkiewicza do ulicy Kościuszki, mimo obietnicy wyborczej („budowa i remonty parkingów miejskich – w tym wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie”), co kosztowałoby niewielkie pieniądze – kilka znaków i trochę farby. Tak to wygląda.

Stachu z Siarkowej
1 rok temu

Hejt nie jest niczym złym. Proszęm zobaczyć na innych portalach jak wyzywajo i co i nic przeciesz sie . nie dzieje prawda ?

Mar
1 rok temu

Łzy cisno się na oczy jak widzę jakie mamy niezależne media w mieście. To daje wiare w jutro i w przyszłość. Z tako redak.cjo pójdziemy naprawde daleko. Taka r.edakcja przyciąga dużo rzesze społeczno która czuwa nad prawidłościami.

100 lat Redak.cji 100 lat !

Nie bać sie Hejtu i być niezależnym.

Mar
1 rok temu

Piotr jako jedyny nie chodzi na pasku prezydenta tak jak echo czy leliwa, gdzie jak wiadomo pracują małżonkowie urzędników wysokiego szczebla. Panie Bożek, więcej pokory. Hejt hejtem, jest i będzie, trzeba mieć twardą skórę i przyjmować po męsku krytykę swoich czynów czy zaniechań. Jednak Pana prawda w oczy kole i ma Pan za złe, funkcjonowanie jedynego niezależnego w pełni informacyjnego portalu miejskiego.

Mar
1 rok temu

Wiesz co to jest wolność słowa Bożek?

Mar
1 rok temu

Redakcjo gdzie jesteście ?????????
Proszę interweniujcie

enyaw
1 rok temu

„Nieustający hejt, jedynie na Pana portalu” 🙂 pozostałe „dziennikarzyny” już siedzą u mnie w kieszeni 😉

Mar
1 rok temu
Reply to  enyaw

Bóg wspiera tych, którzy Go szukają, a nie ignorantów: „Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma.” (Mt 13: 12). To większość wyborców dokonała tego wyboru – ci, którzy głosowali za nim, ale także ci, którzy wybrali bierność. A przesłanek, że może być różnie, nie brakowało – styl przewodniczenia radzie miejskiej, poparcie przez różne ugrupowania polityczne itd.

Mar
1 rok temu

Rozumiem Twoją frustrację, ale podatek by wzięli, a porządek byłby utrzymany kiepsko albo wcale. Tak jest m.in. ze śmieciami na chodnikach, czy gałęziami sterczącymi nad chodniki – nie ma się kto tym zająć. Sprawę trzeba rozwiązać tak jak wieśniackie parkowanie – straż miejska powinna wyruszyć pieszo w teren i nakładać mandaty – poprawiłby się porządek, a przy okazji byłby jakiś zysk finansowy. Tymczasem strażnika miejskiego poruszającego się pieszo po ulicy nie widziałem już dawno.

Protazy
1 rok temu
Reply to  Mar

Komu by się chciało pieszo szlifować krawężniki? Mają auto to się wożą. Po 4 osoby pracują na jednej zmianie to czego oczekujesz?

Mar
1 rok temu
Reply to  Protazy

No tak, cieszmy się że jakkolwiek „patrolują” ulice, bo mogliby siedzieć na komendzie i tylko na wezwania wyjeżdżać. Chociaż widziałem już samochód straży miejskiej przejeżdżający jakby nigdy nic obok nieprawidłowo zaparkowanych aut. Widocznie za każdym takim razem strażnicy spieszyli się wykonać jakieś ważne czynności.

gerwazy
1 rok temu
Reply to  Protazy

Święta racja.SM niech się przejedzie[przespaceruje] po prawej stronie Zakrzowa w kierunku Sandomierza jaki jest BURDEL zwłaszcza na wysokości Magdalenki i głębiej. Gdzie jest przewodniczący osiedla?. Jego droga z RM do domu tędy nie wiedzie?. Najciemniej pod latarnią.Panie Prezydencie,Panie Przewodniczący Rady i Komendancie SM może razem zobaczycie jak wygląda „real” anie tylko sukcesy w sprawozdaniach z działalności gdzie wszystko jest cacy.

Mar
1 rok temu
Reply to  gerwazy

No oni widocznie nie mają jakiegoś takiego poczucia wstydu, że jak wygląda droga tu czy tam. Bylebym przejechał samochodzikiem.

kolekcjoner kalendarzy bezpłatnych
1 rok temu

Czy portal dał już kalendarze na cele charytatywane panie Morawski?
Ile pan dał?

Masz pan uprawnienia na zdjęcia z drona?

łoty
1 rok temu

esbeku masz koncesje na zadawanie takich pytań?

kibic
1 rok temu

https://www.stalowawola.pl/stalowa-wola-liderem-komunalnym/?fbclid=IwAR1ePCqyBvPUnSdjgX0lPg9oNLWo8nqvBZtxyyBeHNLAEYndtPdPHPb0hHA a tymczasem Stalowa Wola zajeła 1 miejsce jeśli chodzi o najmniejsze opłaty komunalne w Polsce i jakość komunikacji publicznej

kibic z sektora obok
1 rok temu
Reply to  kibic

Przypomnisz jakie stalowa ma zadłużenie ?

Dan
1 rok temu

Nie ma takiego PMT… jak Pan Bożek. W Stalowej mogą spać spokojnie, jak zechcą Lucjusz im snieg na święta sprowadzi

Litości1
1 rok temu
Reply to  Dan

globoo ty stary rowerze nic nie trwa wiecznie a zadłużenie psiej woli rośnie i rośnie kudłaty niedługo to oleje i adios amelinowy Nowy Jork podkarpacia 😀

kopacz
1 rok temu

Zgodzę sie z kimś wyżej ze NadWisla24 to jedyny portal tarnobrzeski na którym można wyrazić swoje zdanie bez narażanie sie na cenzora tak jak to jest np.na ocenzurowanym,nieobiektywnym i zakłamanym portalu tarnobrzeg.info.Tam należy zachowywać umiar w wyrażaniu swoich racji i nie daj Boże sprzecznych z jedynie słusznym tokiem myślenia niejakiego admina.

czytelnik portalu Nadwislą24
1 rok temu
Reply to  kopacz

Tak to prawda – Ten Admin to łajża i gówno wie o portalach. Prawdzwiwy portal i niezależny gdzie można pisać prawdę to tylko tutaj. Oni tam gówno wiedzą

czytelnik portalu Nadwislą24
1 rok temu

i jeszcze ten dziadowski portal dziennik tarnobrzeski to tesz jakies gówno. Jeszcze podbierają informacje z tego portalu. Niech sie wykarzął profesjonalizmem

Magura
1 rok temu

Gdzie jest Admin tego portalu? Nie powinien usuwać lub blokować info niezwiązanych z treścią artykułu? Chodzi o te idiotyzmy tu wpisywane o ziemniakach itp. Przecież ktoś Was w ten sposób ośmiesza.Na pewno jest to najpopularniejsze forum,ale bezstronne przestało być, gdy atakowało prezydenta Kiełba. Nie chodzi mi o krytyczne info tu zamieszczane, ale o komentowanie przez redakcję jego poczynań, czego wcześniej w stosunku do innych prezydentów nie czyniło. I przez to portal stracił na prestiżu i wiarygodności. Obiektywizm to podstawa w Waszej pracy i nie Waszą rolą jest wyglaszanie swoich opinii.

zijo
1 rok temu

Jeśli ktos uwaza ze NadWisla24 jest nieobiektywne i hejtuje lub komentarze zamieszczane tu sa zbyt dosadne zawsze moze isc na portal tarnobrzeg.pl i tam z zasznurowanymi ustami krytykować hahahah Admin czuje sie tam jako BÓG i tylko od niego zależny kto będzie tam mógł wyglosic swoja racje lub skomentować cokolwiek.Oczywiście jeśli admin sie z tym zgodzi i nie poruszy go do głębi taki komentarz.Bardziej zakłamanego i cenzurowanego portalu jak tarnobrzeg.pl i jego admin nie spotkałem sie nigdzie.Naprawdę nigdzie.Gosc powinien nazwać ten swój portal tarnobrzegPRL.info .Cale szczęście ze istnieje jeszcze właśnie NadWisla24.Odrobina wolności słowa i myśli.

Tola
1 rok temu

SpłaciL ZUS bo nie zapłacił nauczycielom za strajk !!! Chodził po szkołach zachęcał do strajku obiecał ze zapłaci nauczycielom i ……. Teraz się chwali ze ZUS spłacil OSZUST

suweren
1 rok temu
Reply to  Tola

a skąd wziąl kase?z wodociągów?kiedy woda bedzie po 20 zl za m3

Mar
1 rok temu

„PORTAL NADWISŁĄ24.pl. Najtrudniejsze decyzje/decyzja podjęte/podjęta w pierwszym roku prezydentury?

PREZYDENT DARIUSZ BOŻEK: Najtrudniejsze chyba zawsze są te decyzje, które bezpośrednio dotyczą, dotykają ludzi. Tak też było i w moim przypadku. Osobiście najtrudniejsza dla mnie była decyzja dotycząca reorganizacji zatrudniania w Urzędzie Miasta, a także decyzja o niewypłaceniu półrocznych nagród dla urzędników.”

Ciekawe czy Panu Prezydentowi chodziło także o tych urzędników, którzy przez prawie już cały 2019 rok nie byli w stanie wyznaczyć parkingu na części placu Bartosza Głowackiego na przedłużeniu ulicy Sienkiewicza do ulicy Kościuszki, mimo obietnicy wyborczej („wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego”).

art
1 rok temu

Jutro Wigilia…… . Życzę Wszystkich Spokojnych Świąt.

prezident
1 rok temu

Ten wywiad to kolejne przedstawianie informacji w taki sposób, aby wywołać jak najwięcej hejtu 🙂 ha ha ha Panie prez. mamy wolność słowa, wolność wypowiedzi to jest zagwarantowane w Konstytucji a kto łamie prawo i zniesławia ludzi powinien ponieść konsekwencje. Prezydencie ma pan prawników, którzy mogą pozwać kilku hejterów i ich usadzić. Może nawet się okazać że to pańscy bliscy znajomi lub współpracownicy.

Mar
1 rok temu
Reply to  prezident

Znowu z tym hejtem. Hejt jest wtedy, jak jedziesz po czyjejś rodzinie, czymiś wyglądzie itp. Krytyka działań osoby publicznej to nie hejt, tylko analiza i ocena jego działań, niekoniecznie negatywna, bo są tacy, którzy oceniają negatywnie, ale są też tacy, którzy bronią i chwalą.

czytelnik
1 rok temu

Może gdyby NW24 „brało” kasę podatników „rozdawaną” przez prezydenta podobnie jak inne media np. Tygodnik Nadwiślański dotowany corocznie kwota ok 50 tys zł lub TVL – 9 tysięcy miesięcznie to musieliby blokować nie przychylne komentarze a artykuły i pytania byłby zatwierdzane w UM. Tak to się odbywa w mieście. Na sesji Rady Miasta sam Bożek mówił, że obecnie zmniejszył kwotę umowy z prywatną telewizją TVL z 10tys(za Kiełba) do 9 tys zł. Prezydent ma tupet pisać, że na innych portalach po nim nie jadą. Jak mają to robić skoro albo im płaci albo w grę wchodzą zależności rodzinne i znajomości. Tarnobrzeg to małe miasto, wszyscy się znają.

ivan_drago
1 rok temu

Morawski to jedyny dziennikarz w tym mieście,pociotki kalinki w TN,żony prominentnych urzędników w echu dna i tak dalej i dalej.

zdecydowanie Nad Wisłą nie będzie pasowało nikomu z władzy,chwilowo może odpowiadać opozycji choć takowej w radzie sądząc po głosowaniach nie widziano,bo każdy się przyzwyczaił,że miejscowe pismaki mają rolę służebną wobec magistratu i urzędującego władcy.
trzeba się przyzwyczaić po prostu.

miro słomskiewiczowiczowski
1 rok temu
Reply to  ivan_drago

Ivan , aleś ty mondry . Zazdroszcze ci takich wiadomości i umiejentności w sztuce pisania realnego.

Litości
1 rok temu

Że niby nikt od Kalinki nie okopał się na stołkach w TN i ED?

zijo
1 rok temu

Na ocenzurowanym portalu tarnobrzeg.info internauta norweski_leśny napisal cyt.Jeżeli prezydent traktuje krytykę wyrażaną na jedynym portalu, którego nie ma pod sobą jako hejt to ja już nie mam pytań na jakim świecie żyję. Tym bardziej nie chce sobie zadawać tego pytania odnośnie osób, popierających prezydenta w tym stwierdzeniu, że portal nakręca hejt. Niech się lepiej zajmie pracą prezydent a nie ciągłe urlopy i nieobecności w pracy. Nie jest już nauczycielem a pracuje jakby nadal nim był. (I znów prezydent zapłacze, że hejt).
Oj uważaj leśny aby ten zadufany w sobie admin nie zbanował cie .On moze to zrobić bo tak mu sie spodoba.Tz nie spodoba :)To jego portal(tak uważa) i to on jak BÓG decyduje co kto moze tu napisać i jak wyrażać swoje zdanie.Ja sie z Toba zgadzam panie Lesny .A nawet jesli bym sie nie zgadzał i twoje tezy bylyby obrazliwe dla kogoś to do głowy by mi nie przyszło blokować czyjeś wypowiedzi.

murek
1 rok temu

Zadała pytanie Putinowi i została zwolniona z pracy

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-zadala-pytanie-putinowi-i-zostala-zwolniona-z-pracy,nId,4225661#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

To tak jak na portalu tarnobrzeg.info gdzie admin banuje jeśli nie podoba mu sie komentarz.

real z wianka
1 rok temu

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGOZ OKAZJI ŚWIĄT .

Dan
1 rok temu
Reply to  real z wianka

Czemu krzyczysz, lawina pójdzie… życzeń

Obserwator
1 rok temu

A władza ma się dóbrze.

gość
1 rok temu

To ile wynosiło to zadłużenie wobec ZUSu ?. Rozumiem ,że na kwotę 28 baniek składały się również bierzące zobowiązania.

Ark
1 rok temu

Krytykowanie za podwyżki różnych opłat lokalnych nazywać hejtem? To jest krytyka, do której mamy pełne prawo! Spłacenie ZUS-u nie przynosi korzyści mieszkańcom, natomiast podatki realnie ich dotykają. Naprawdę nie wiem jak tylu mieszkańców mogło na niego zagłosować…

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Panie Darku, a proszę mi powiedzieć, kto i na jakiej podstawie wydał zgodę na „remont” budynku po restauracji Kaprys na Placu Bartosza Głowackiego? Przecież taka zabudowa kompletnie nie pasuje do historycznego charakteru tego miejsca, jest to nasz rynek miejski. A zdobiący go, oświetlony napis „Społem” jest w mojej opinii niesamowitym kiczem, biorąc pod uwagę znajdujące się wokół naszego rynku kamienice.
Mam nadzieję, że po Świętach Portal NadWisłą24 zainteresuje się tym tematem.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców i przyjaciół naszego miasta

Mar
1 rok temu

Wygląda to lepiej niż wcześniej, ale do otoczenia nie pasuje. Ciekawe, że konserwator zabytków wyraził zgodę na coś takiego. Taka była batalia o estetykę galerii przy Sikorskiego, a tutaj pawilon handlowy w otoczeniu kamienic i klasztoru bez problemu.

Mar
1 rok temu

Wygląda to lepiej niż wcześniej, ale nie pasuje do starego miasta. A ten neon to już przesada. Ciekawe, że konserwator zabytków wyraził zgodę na coś takiego. Taka była batalia o estetykę galerii przy Sikorskiego, a tutaj pawilon handlowy w otoczeniu kamienic i klasztoru bez problemu.

Mar
1 rok temu

Wygląda to lepiej niż wcześniej, ale nie pasuje do starego miasta. A ten neon to już przesada.

Mar
1 rok temu

Swoją drogą ciekawe, że konserwator zabytków wyraził zgodę na coś takiego. Taka była batalia o estetykę galerii przy Sikorskiego, a tutaj coś takiego na samym rynku.

Mar
1 rok temu

Swoją drogą ciekawe, że konserwator wyraził zgodę na coś takiego. Taka była batalia o estetykę galerii przy Sikorskiego, a tutaj coś takiego na samym rynku.

Mar
1 rok temu

Swoją drogą taka była batalia o estetykę galerii przy Sikorskiego, a tutaj coś takiego na samym rynku.

Obserwator
1 rok temu

Największy sukces to że Bożek wygrał wybory a po wyborach skumal się z pisem
Jakoś kasa nie płynie strumieniami

kasia
1 rok temu

A tak generalnie nie wydaje mi się, żeby prezydent DB był hejtowany bardziej niż poprzednicy.

A mnie się wydaje, że pan Darek jest dużo mniej hejtowany niż poprzednicy. Jeśli w ogóle jest…

Warto przypomnieć gazetkę Niecodziennik Tarnobrzeski gdzie walono w Norberta Mastalerza , najczęściej poniżej pasa. Zamieszczając słynne fotomontaże: jak CBA wyprowadza go w kajdankach.

To nie było inspirowanie hejtu tylko hejt w czystej postaci.

Warto też przypomnieć, że redaktorem naczelnym owego Niecodziennika był Grzegorz Kiełb, który sam wyszedł z gabinetu prezydenta w kajdankach.
A wydawcą Niecodzennnika było Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg, we władzach którego zasiadał kto? …

Pan Darek Bożek. Tak, to ten sam pan, który dzisiaj wygaduje bzdury pod adresem NW24 i zalewa się łzami, jak to on jest hejtowany.

Ale czy rzeczywiście jest? Czy ktoś pisze plugastwa o jego rodzinie, żonie, dzieciach, wyglądzie, poglądach politycznych, zarzuca mu przestępstwa (czyny), których nie popełnił?

Nie. Ludzie go nie hejtują tylko krytykują za kompletną nieudolność na tym stołku, którą próbuje ukryć łażąc z imprezy na imprezę, uśmiechami do kamery, wywiadami na każdy temat. Nawet jako Dariusz mieszkaniec Krosna w sprawie posła Piotrowicza.

kasia
1 rok temu

A tak generalnie nie wydaje mi się, żeby prezydent DB był hejtowany bardziej niż poprzednicy.
A mnie się wydaje, że pan Darek jest dużo mniej hejtowany niż poprzednicy. Jeśli w ogóle jest…
Warto przypomnieć gazetkę Niecodziennik Tarnobrzeski gdzie walono w Norberta Mastalerza , najczęściej poniżej pasa. Zamieszczając słynne fotomontaże: jak CBA wyprowadza go w kajdankach.
To nie było inspirowanie hejtu tylko hejt w czystej postaci.
Warto też przypomnieć, że redaktorem naczelnym owego Niecodziennika był Grzegorz Kiełb, który sam wyszedł z gabinetu prezydenta w kajdankach.
A wydawcą Niecodzennnika było Stowarzyszenie Moje Miasto Tarnobrzeg, we władzach którego zasiadał kto? …
Pan Darek Bożek. Tak, to ten sam pan, który dzisiaj wygaduje bzdury pod adresem NW24 i zalewa się łzami, jak to on jest hejtowany.
Ale czy rzeczywiście jest? Czy ktoś pisze plugastwa o jego rodzinie, żonie, dzieciach, wyglądzie, poglądach politycznych, zarzuca mu przestępstwa (czyny), których nie popełnił?
Nie. Ludzie go nie hejtują tylko krytykują za kompletną nieudolność na tym stołku, którą próbuje ukryć łażąc z imprezy na imprezę, uśmiechami do kamery, wywiadami na każdy temat. Nawet jako Dariusz mieszkaniec Krosna w sprawie posła Piotrowicza.

Tom
1 rok temu

Sorry ale na tym portalu nie ma dziennikarstwa tylko reporterstwo.
Bozek jako hejt na na myśli wieczne krytykanctwo.

GURU TOM RODZEŃ
1 rok temu

mastalerz w kącie

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
64
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content