Powiat Tarnobrzeski: Sesja budżetowa połączona z opłatkiem (fotoreportaż oraz video HD)

Ostatnia w tym roku sesja Powiatu Tarnobrzeskiego odbyła się w miniony piątek, w Zalesiu Gorzyckim w Pensjonacie pod Pieprzówkami. Po uchwaleniu budżetu radni i goście podzielili się opłatkiem.

W przyszłorocznym budżecie zaplanowane dochody wynosić będą 46 555 906 zł, wydatki zaś – 45 692 206 zł. Za przyjęciem uchwały głosowało 15 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.

Gośćmi opłatkowego spotkania byli m. in. Rafał Weber, poseł i wiceminister infrastruktury, wicemarszałek województwa Ewa Draus, gospodarze gmin należących do powiatu tarnobrzeskiego, szefowie powiatowych instytucji, prezesi firm działających w powiecie, komendanci służb mundurowych i księża. Opłatek był czasem nie tylko życzeń, ale podsumowań mijającego roku.

Starosta Jerzy Sudoł usłyszał wiele słów uznania po roku sprawowania swojej funkcji. Wicemarszałek Ewa Draus uznała powiat tarnobrzeski najaktywniejszym powiatem na Podkarpaciu. – W tym roku zrobiliście naprawę dużo – mówiła Ewa Draus. – A plany na kolejne lata są jeszcze większe. Dlatego jestem przekonana, że ten powiat będzie się dynamicznie rozwijał.

Starosta, jego zastępca oraz rada powiatu otrzymali gratulacje za wiele inwestycji w wielu różnych dziedzinach, zarówno w zakresie opieki zdrowotnej, poprzez inwestycje drogowe, aż po edukację. Bo to inwestycje w młodzież, zdaniem Ewy Draus są przyszłością naszej gospodarki. – W tych wszystkich inwestycjach bardzo aktywnie uczestniczył poseł Rafał Weber, za co bardzo mu dziękuję – podkreśliła Ewa Draus.

Minister Rafał Weber przypomniał, że powiecie tarnobrzeskim zrealizowano wiele inwestycji z udziałem środków rządowych. – Cieszę się, że na terenie tego powiatu tak wiele dzieje się, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, sportową, kulturalną. Cieszy mnie też nowy sprzęt dla strażaków ochotników. Zadania własne powiatu są tu realizowane dzięki bardzo dużej aktywności starosty, zarządu i wszystkich radnych tego powiatu – mówił Rafał Weber, deklarując, że i jako poseł i jako wiceminister nadal będzie wspierał tę ziemię. Zapowiedział też, że na początku przyszłego roku ogłoszony zostanie strategiczny projekt, który będzie realizowany na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Nie uchylił jednak rąbka tajemnicy. Wiemy tylko, że jest to projekt rządowy.

info: Katarzyna Sobieniewska Pyłka/Powiat Tarnobrzeski

foto: Piotr Morawski

video: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
1 rok temu

Na zdjęciu 19 Pani Marszałek z obrzydzeniem odwraca się od Papy Smerfa

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content