Projekt budżetu miasta Tarnobrzega na 2020 r gotowy. W piątek głosowanie

Nieco ponad 2 mln 300 zł wynosi zaplanowany deficyt w budżecie Tarnobrzega na rok 2020 r. Po stronie dochodów widnieje kwotą 368 mln 569 tys.174 zł, po stronie wydatków zaś 370 mln 874 tys.174 zł. Sesja budżetowa odbędzie się w piątek 3 stycznia br., w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.11.

Projekt uchwały w sprawie WPF Miasta Tarnobrzega 2020-2036 oraz Projekt Uchwały Budżetowej na 2020 rok do pobrania tutaj

 

Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ivan_drago
4 lat temu

ciekawe czy ktokolwiek się wyłamie czy jak zwykle kupą mości panowie poprą wszystko jak leci ? wielkich nadziei mieć nie można choć może ktoś desperacko będzie chciał się w tej marnej plejadzie klakierów wyróżnić ? 😉

Mar
4 lat temu
Reply to  ivan_drago

Na ostatniej sesji rady okazało się, że radny może mieć nie mieć świadomości skutków rozpatrywanej uchwały, jeżeli skutki te nie są po kolei wymienione w uzasadnieniu uchwały. Dlatego nie spodziewałbym się zbyt wiele 😉

ciekawy
4 lat temu
Reply to  ivan_drago

A powiedz mi proszę bez uszczypliwość ( i nie jestem żadnym klakierem ) widząc ten budżet jak Ty byś go zaproponował ?

Dużo rad słyszę z Twojej strony, ze strony Mar, więc proszę. Widzicie jak na dłoni jak wyglądają finanse proszę przedstawić własne propozycję ?

Mar
4 lat temu
Reply to  ciekawy

Przede wszystkim należałoby się zdecydować, czy zaciskamy pasa, czy pożyczamy i inwestujemy. Przyjmując że to drugie, skoro zbycie udziałów w Wodociągach już podpisane, to np. planowane inwestycje nad Jeziorem są nieprzemyślane. Bo skoro w ostatnich latach były tłumy mimo właściwie braku infrastruktury, to po co robić tam m.in. utwardzone parkingi? Żeby przez większość roku stały puste? To są spore i zbędne koszty. Zamiast tego sensowniej byłoby tą kostką wyremontować np. chodniki na ul. Konopnickiej, bo one są uczęszczane cały rok. Przykłady możnaby mnożyć.

ciekawy
4 lat temu
Reply to  Mar

Bardzo mnie cieszy to co napisałeś bo zupełnie inaczej patrzę teraz na Ciebie jako Mar który potrafi krytykować Prezydenta praktycznie pod każdym postem, ale kiedy trzeba by podjąć ” teoretycznie ” jakąś decyzję widząc realne „możliwości” czyt. finanse to już zaczyna się problem.

Udzieliłeś Mar odpowiedzi niczym urzędnik z zza biurka z 20 letnim stażem.
Po pierwsze gdyby nawet poddać Twój pomysł, rezygnacji z inwestycji na jeziorem na poczet remontu paru lokalnych dróg – głosowaniu publicznemu, obawiam się ze projekt jeziora wygrał by bez dwóch zdań. Po drugie: jest to projekt z dotacji unijnej, duży projekt nie tylko dt. jeziora, ale i terenów nad wisłą, nasadzeń wzdłuż drogi ( tak krytykowanych ) itd.. Jak wiesz projekty unijne albo się łapie i robi albo traci „okazje”

Po trzecie argumentacja że i tak ludzie przyjadą nad jezioro można również sprowadzić to rozumowania: Po co tam toi toi i toalety, ludzie spokojnie siku i kupę zrobią w krzakach lub do wody – i tak będą tłumy nad jeziorem kiedy przyjdzie lipcowy lub sierpniowy słoneczny weekend.

Wiesz Mar, najłatwiej jest krytykować bo to CI najlepiej wychodzi, ale gdyby Ci przyszło przejąć stery to było by ciężko.

Zatem wracaj do swoich powinności 🙂

Mar
4 lat temu
Reply to  ciekawy

Czyli jednak klakier. Czy ja napisałem, że wszelkie inwestycje nad Jeziorem są niepotrzebne? Nie, ja napisałem, że planowane inwestycje nad Jeziorem są nieprzemyślane i pokazałem to na przykładzie utwardzonych parkingów. Także twoje wywody dotyczące siku i kupy ani uczciwe ani eleganckie, bo akurat dla mnie brak normalnych ogólnodostępnych toalet i natrysków nad Jeziorem to porażka, w przeciwieństwie do utwardzonych parkingów.

Natomiast co do tego jakie inwestycje wybraliby mieszkańcy, to ja jasnowidzem nie jestem i osobiście zrobiłbym głosowanie przez internet.

Także na drugi raz czytaj moje komentarze z większym skupieniem i nie doszukuj się w nich tez, których w nich nie ma 😉

Mar
4 lat temu
Reply to  ciekawy

Dodam jeszcze, że parking wykonany szczelnie z kostki uniemożliwia wsiąkanie wód do gruntu na jego powierzchni, co w przypadku rozległego parkingu, a taki zaprojektowano nad Jeziorem, nie jest korzystne.

byk
4 lat temu
Reply to  Mar

Nie sil się już więcej na takie uwagi „parking wykonany szczelnie z kostki uniemożliwia wsiąkanie wód do gruntu na jego powierzchni,… itd ,bo odkrywasz się jako ignorant i dyletant . Mądrzejsi uporali się z takim problemem i stosują odwodnienia i kanalizują taki teren.

Mar
4 lat temu
Reply to  ciekawy

Byk, jako znawca tematu na pewno znane są ci kwestie dotyczące retencji wód opadowych, tzw. podatku od deszczu itp., opisane np. tutaj:
https://www.prawo.pl/samorzad/miasta-gabki-magazynuja-wode-z-deszczowki-buduja-zbiorniki,466650.html .
Zatem zadziwiający jest fakt, że w swojej wypowiedzi nie uwzględniłeś rozwiązania parkingu z nawierzchnią wodoprzepuszczalną, a jedynie z nawierzchnią szczelną 😉

ala
4 lat temu

sprzedali wodociagi to maja pieniadze na wykonanie zaleglych inwestycji z budzetu obywatelskiego ZADAMY WYKONANIA REMONTU ULICY LOKIETKA ZNISZCZONEJ PRZEZ PEC W 2018 ROKU REMONT MIAL BYC PRZEPROWADZONY W 2019 TERAZ SA PIENIADZE WIEC DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dizi
4 lat temu

Też uważam, jak ktoś powyżej, że pieniądze z Wodociągów nie powinny być inwestowane w tereny nad Jeziorem, tam jest studnia bez dna – tam trzeba dużych środków z UE ewentualnie z budżetu państwa, tylko kto nam je da. Uważam, że kasa z Wodociągów powinna być wrzucona w inwestycje w mieście, bo potrzeb jest wiele – ale kto się liczy z głosem jednostki. Post nie jest hejtem tylko subiektywna opinią.

olo
4 lat temu
Reply to  Dizi

Do środków pozyskanych na dany cel konieczny jest wkład własny gminy. Trudne do zrozumienia? Widać, że tak.

Dizi
4 lat temu
Reply to  olo

Tak ale np. 20 proc. a nie 100 proc. Jest zasadnicza różnica. Wolę inwestycje w mieście niż nad jeziorem, to moje zdanie.

Red
4 lat temu

Czy ta informacja to nie jest negowanie wszystkiego, co dzieje się w mieście i przedstawianie informacji w taki sposób, aby wywołać jak najwięcej hejtu? 🙂

bardziej ciekawy
4 lat temu

Żaden budżet nie wytrzyma takich posunięć jak przyjmowanie do spółek koleżków wiceprezydenta, ostatni przykład : w niedoinwestowanym RDM tworzy się extra stanowisko wiceprezesa dla działacza PEŁO z Baranowa a gminę Tarnobrzeg w tej spółce reprezentować będzie mieszkaniec Gorzyc też z PEŁO oczywiście. To tematy bardziej dla CBA niż na Radę Miasta. A prezydent Bożek będzie bajki opowiadał o uczciwości.

orzeł
4 lat temu

jeśli chodzi o oszczędności, to ciekaw jestem również, czy w TSM, nadal dobrą kasę czesze prokurent?

kod
4 lat temu
Reply to  orzeł

chyba w TTBS

SB UB PO
4 lat temu
Reply to  kod

Chyba w MO

orzeł
4 lat temu
Reply to  kod

oczywiście, moja pomyłka

Obserwator
4 lat temu

Oczywiście W ramach oszczędności należy zmniejszyć wynagrodzenia rad nadzorczych W żadnym mieście tyle nie zarabiają w spółkach komunalnych np Mielec Stalowa Wola Rzeszów I nigdzie nie ma tak że sekretarz jest przewodniczącym rady nadzorczej np w Spółce Wodociągi i zarabia za nic miesięcznie 1500 miesięcznie Bozek obiecywał zmiany w tym zakresie
TO KTOŚ W KOŃCU SPRAWDZI

Oszczedny
4 lat temu

Jestem za zmniejszeniem wynagrodzeń rad nadzorczych
A swoją drogą kiedy Bożek przewietrzy składy tych rad Tam są same koleżanki Pana WW z żoną przewodniczącego Solidarności z kolei kolegi Kaliniakow
Te składy zostały utworzone przez Kaliniakow i jakoś Przewodniczący rady jma się dobrze

Jola
4 lat temu

A kiedy sekretarz miasta przestanie dodatkowo zarabiać jako przewodnicząca rady nadzorczej spółki Wodociągi.

Dalsze pytanie co z jej dyscyplina w urzędzie Przyjście i zakończenie pracy należy sprawdzić koniecznie.
Nierone traktowanie nie jest wskazane w Nowym Roku

Matka
4 lat temu
Reply to  Jola

Pani ważna z urzędu miasta codziennie tak jak ja odbiera dziecko z przedszkola o godz 14 tej.
Ja jestem bezrobotna to mnie to razi bardzo. Nie mogę znaleźć pracy mimo że ma wyższe wyksztalcenie. Parę razy starałam się o pracę w urzędzie miasta ale bez powodzenia A jak bym pracowała to bym uczciwie pracowała i nie wychodziła z roboty wcześniej
To takie spostrzeżenia TO NIE JEST HEJT PANIE PREZYDENCIE

Myśliwy
4 lat temu
Reply to  Matka

No tak, trudno stweirdzić czy Tyś kobietą czy mężczyzną ale zostaw w spokoju kobiete z klasą która jest naprawde pracowita.

Jezęli masz taki problem ze znalezieniem pracy tzn że gdzies na Twojej drodze zawodowej czegoś zabrakło. Widać w Tobie czystą zazdrość

Matka
4 lat temu
Reply to  Myśliwy

Odezwał się mąż lub mentor tej Pani To że piszesz ze jest kobietą z klasą i pracowita to jest ocena Twoja i jej męża. To że jest osobą publiczna i podlega krytyce i ocenie. Posłuchaj jaka opinie jej wystawiają Ci którzy mieli chociaż raz kontakt. Taka zuchwalosc i zarozumialosc że strony Pani jest naprawdę rzadkością
A to że codziennie się spóźnia do pracy godzinę i godzinę wcześniej nie napisałeś i dodam nie odbija karty tak jak pilnuje to pracowników.
Pomyśl zanim będziesz atakował krytykują ego bezrobotnego z wyższym wykształceniem którego do pracy w urzędzie odrzuca właśnie ta przemadrzala i udająca miła i dobra Panią. Ma szczęście że obecny prezydent boi się jej promotora

Matka
4 lat temu
Reply to  Myśliwy

O tym czy jest kobietą z klasą czy też pracowita pisze jej mąż dobry informatyk którego nie można namierzyć do czasu. Podobnie pisze jej mentor który ma przełożenie na prezydenta Też do czasu
Wszystko to nie zmienia faktów Godzinnego spozmiania się do pracy i Godzinnego wcześniejszego wychodzenia Bez odbicia karty.
Taka bezkarnosc też do czasu Myśliwy

Matka
4 lat temu
Reply to  Myśliwy

Opinia Czy ta Pani jest z klasą i pracowita należy tylko i wyłącznie do jej męża Myśliwego i promotora Pana WW
Nie zaklonajcie rzeczywistości Ta Pani bez odbijania karty spóźnia się godzinę do urzędu i wychodzi godzinę wczesniej
Pracownikow ściga za spóźnia i wcześniejsze wychodzenie nawet usprawiedliwione.
Prawda o tej Pani nie jest błyszcząca jak chce Myśliwy A swoją drogą ten Myśliwy to dobry informatyk nie można go namierzyć bo zmienia JP Do czasu drogi Panie

Matka
4 lat temu
Reply to  Myśliwy

Odpowiadam Mysliwemu ale tak ustawił że jest od razu kasacja

Matka
4 lat temu
Reply to  Myśliwy

Prawda jest taka spóźnia się godzinę bez odbijania karty i wychodzi godzinę wczesniej. Pracownikow ściga a sama? Ale tak już jest w urzędzie

Ww
4 lat temu
Reply to  Myśliwy

A tej Pani o której piszesz to się udało bo na swej drodze spotkała Pana WW. Tylko czy to dobre spotkanie?
Mieszkańcy twierdzą że bardzo słabe i żałosne jeżeli weźmie się właśnie poziom i klasę oraz pracowitość

XX
4 lat temu
Reply to  Ww

„A tej Pani o której piszesz to się udało bo na swej drodze spotkała Pana WW. Tylko czy to dobre spotkanie?”

Tylko weź się dowiedz dokładnie kto kogo szukał: ona jego, czy on jej.

„Mieszkańcy twierdzą że bardzo słabe i żałosne jeżeli weźmie się właśnie poziom i klasę oraz pracowitość”

Ale co? Słabe i żałosne spotkanie? Ciekawe ujęcie tematu. O poziom i klasę zadbaj raczej w odniesieniu do swoich wypowiedzi. I co ty wiesz o pracowitości?

Ojciec
4 lat temu
Reply to  Matka

Taka z ciebie „bezrobotna matka” jak z koziej… Piszesz o odbieraniu dziecka z przedszkola o 14. To jeszcze napisz o kim to. Na pewno nie o sekretarz (o której jest ten wątek) bo ona nie ma dzieci w wieku przedszkolnym… Piszesz: ” To że jest osobą publiczna i podlega krytyce i ocenie.” Choć trudno w to uwierzyć, to jest Twoje „zdanie” (co miałeś/aś z polskiego?). Sekretarz nie jest osobą publiczną. Za takie mogą uchodzić prezydent i wice, bo reprezentują miasto. Sekretarz jest urzędnikiem, nawet jeżeli czasem widać ją na zdjęciach w gazecie. Kolejne z cyklu „kwiatki z zeszytów”: „Taka zuchwalosc i zarozumialosc że strony Pani jest naprawdę rzadkością”. Chociaż w sumie to chyba dobrze, że zuchwałość i zarozumiałość są rzadkością. Do dobrze świadczy o osobie o której piszesz. Piszesz: „A to że codziennie się spóźnia do pracy godzinę i godzinę wcześniej nie napisałeś i dodam nie odbija karty tak jak pilnuje to pracowników.” oraz „Pracownikow ściga za spóźnia i wcześniejsze wychodzenie nawet usprawiedliwione.”(ciężko się to czyta, ale próbuję wyłowić głęboko ukryty sens). To jesteś bezrobotna tak? A dziecko do przedszkola zaprowadzasz, żeby mieć czas łazić cały dzień za urzędnikami i sprawdzać czas ich przyjść i wyjść? Coś mi tu pachnie… Czytaj więcej »

Ehhh, ciemnota
4 lat temu
Reply to  Jola

1. Do zasiadania w RN trzeba mieć uprawnienia (poczytaj jakie – może się zdziwisz. A może nie, bo wiesz, tylko jątrzysz dla zasady).
2. Miasto, jako właściciel Wodociągów, prowadzi nad spółką nadzór m.in. za pośrednictwem RN.
3. Miasto chce mieć przedstawiciela w RN Wodociągów – nic dziwnego.
4. Z punktu widzenia miasta, lepiej wziąć do RN kogoś z UM niż z zewnątrz.
5. Wróć do pkt 1 i zastanów się ilu ludzi w UM ma konieczne uprawnienia.

A co do godzin wejść i wyjść z UM, to może znów zaliczysz opad szczęki, ale kierownictwo UM (prezydent, wice, skabrnik i sekretarz) nie odbijają karty. M.in. dlatego, że wykonują obowiązki również poza urzędem (podpisują akty notarialne, jeżdżą na spotkania itp.). I wyobraź sobie, że nie dostają nadgodzin jeżeli pracują dłużej, albo np. w niedzielę. A zwykły pracownik może przyjechać na wezwanie pracodawcy w niedzielę, np. żeby przywieźć klucz od biura na 15 min i należy mu się cały dzień wolnego do odbioru.

Gość
4 lat temu

Darek miałem robić atestacje stanowisk i wietrzenie zmniejszanie pensji walczyć z nepotyzmem a ty nic larum grają a ty się śmiejesz

Gość
4 lat temu

Czy ten pan co doprowadzał wykonawców ” w woys od senior” to Dario

Mamona
4 lat temu

Do tej listy oszczędności dopiszcie jeszcze miss Tarnobrzega od promocji kultury co z promocją nie ma nic wspólnego ale kasa z pseudo umów w kilku instytucjach leci. Gratuluję szacunku do własnych osób „zarządcy miasta” i nie tylko.

Obywatel
4 lat temu
Reply to  Mamona

Czyżby chodziło o rejczel? 🙂 Ja jej dedykuję pewien utwór Liroya o córce. Tylko nie kasuj tego Piotr.

kasia
4 lat temu

Nie rozumie dlaczego na stronach i w komunikatach innych miast np.Stalowe Woli jest szczegółowy plan wydatków punkt po punkcie a tu jedynie ogólne liczby .Jako mieszkaniec miasta powinienem wiedzieć jakie np.wydatki szczegółowo kryją sie pod hasłem wydatki.Skad np.przychody ,dokładnie punkt po punkcie.Stalowa Wola takie info podaje szczegółowo.

Mar
4 lat temu
Reply to  kasia

Całość jest dostępna tutaj:
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery/52/87/52879/Projekt_Uchwaly_Budzetowej_2020.pdf
Opis wydatków od strony 205.

kasia
4 lat temu

Ok oczywiście jest bo przecież inaczej byc nie może ale moje pytanie bylo raczej do redakcji ktora publikując tego typu info powinna zajrzeć właśnie do szczegółów i i nich napisać.To do mediow powinno byc podawane w szczegolach.Strona urzedu to zupelnie inna sprawa.Oczywista.

Cyrulik Dzikowski
4 lat temu

Pieniadze powinny sie znalezc tylko na obwodnice Tarnobrzega biegnaca od strony Chmielowa i Ocic wzdluz torow kolejowych !!!!!!!!! Taka decyzja i dzialanie by bylo akceptowane przez 90% ludzi w Tarnobrzegu !!!!! To jest priorytet a nie chodniczki nad bajorem w Machowie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Myśliwy
4 lat temu

Ja tak się zastanawiam czytając te wpisy i opinie niejakiego admina strony http://www.tarnobrzeg.info co by było gdyby zaczęto atakować jego rodzinę ? Żonę, dzieci ? Wówczas też by stał na stanowisku o wolności słowa na forum i konsekwencjach zajmowanego stanowiska?. Zapewne nie i optyka bardzo szybko by się zmieniła. Zresztą dla mnie admin to czołowy przedstawiciel marudy tarnobrzeskiej któremu zawsze wszystko nie pasuje. Zresztą co sam zrobił poza forum które jest archaiczne ?. Oczywiście uwag tysiąc – taki uf myśliciel – prowincjonalny wujek dobra rada.

Zorientowany
4 lat temu

Do Matki: Skoro twierdzisz,że któraś urzędniczka już o godzinie 14 tej odbiera dziecko z przedszkola, to podaj publicznie Jej imię i nazwisko. Jesli mówisz prawdę,nie masz się czego obawiać. No chyba, że wiesz, że to kłamstwo i żałosna próba psucia opinii komuś, komu czegoś zazdrościsz.

Obserwator
4 lat temu

Czytam ten portal już kilka lat (artykuły i komentarze). Odniesc się chciałem do tych ostatnich. Oczywiście, nie chcę generalizowac, by nie urazić tych, którzy zamieszczają na tym forum interesujące spostrzeżenia. Niestety, z przykrością stwierdzam, że od pewnego czasu wpisów wartościowych, merytorycznych jest coraz mniej. Ich miejsce zajmują komentarze zawierające zarzuty ad personam, często nieprawdziwe i bardzo krzywdzące, może nawet noszące znamiona znieslawienia. Odnoszę wrażenie, że dla niektórych Piszących nieważny jest temat artykułu (budżet, obwodnica, impreza miejska, itp), ważne,że dotyczy spraw Miasta. Mozna wtedy zaatakować kogoś, myśląc, że jest się anonimowym, a więc – również bezkarnym. Takie zachowanie jest nie tylko nieeleganckie, ale może być też uznane przez Sąd jako naruszenie dóbr osobistych. Warto o tym pomyśleć,zanim zamieści się w przestrzeni publicznej szkalujacy czyjeś dobre imię wpis. Szkoda też dość poczytnego portalu, jeśli miałby podzielić los jednego z lokalnych forów, do którego dziś już nikt nie zagląda z powodu zenujaco niskiego poziomu zamieszczanych tam komentarzy.

Ewelina
4 lat temu

Tym ma się zająć nie Matką a prezydent Proste czy nie Skoro są takie info to jest coś na rzeczy Sam kiedyś byłem w urzędzie aby załatwić sprawę a tej Pani nie było a była godz 9ta I żeby była jasność dopiero przyszła do pracy. To co miałem skarżyć

zorientowany
4 lat temu
Reply to  Ewelina

Odpowiedź zazwyczaj jest prostsza niż się wydaje. Otóż sekretarz miasta najczęściej reprezentuje miasto przy podpisywaniu aktów notarialnych (sprzedaż działem itp.). Terminy u notariuszy umawiane są najczęściej w pierwszej lub ostatniej godzinie pracy, żeby nie dezorganizować pracy. Dopiero podniosłoby się larum na forum jakby sekretarz biegała o 12 czy 13 przez plac czerwony. Wszyscy byliby zaraz pewni, że poszła na zakupy, bo „rajstopy rzucili”, albo że kończy pracę w południe.

Zorientowany
4 lat temu

Uwagi co do funkcjonowania Urzędu i pracy urzędników można zgłaszać do Prezydenta co wtorek. Wypisywanie nieprawdziwych historii na czyjś temat na forum, w nadziei,że się Mu zaszkodzi,jest zwykłym tchórzostwem.

kasia
4 lat temu

Obserwator .Ale oczywiscie wiesz ze robisz z siebie głupka?Bo jeśli nie wiesz to juz wiesz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
48
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content