Dozór i zakaz opuszczania kraju dla sprawcy pobicia małżeństwa w Sylwestra

policja_kajdanki

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który na jednej z ulic Tarnobrzega zaatakował małżeństwo. Para została dotkliwie pobita, gdy stanęła w obronie nastoletniej dziewczyny. Napastnik biegł za nią chodnikiem, szarpał i bił – o sprawie pisaliśmy tutaj

 Tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratora zakończyli czynności w sprawie pobicia małżeństwa, które stanęło w obronie nastolatki. Młoda kobieta została zaatakował przez swojego przyjaciela. Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc, na ul. 11 listopada w Tarnobrzegu. Około godziny 4 rano, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że na chodniku przylegającym do osiedlowego parkingu, leży ranny mężczyzna, któremu kobieta z zakrwawiona twarzą próbuje udzielać pomocy. Zaalarmowali policjanci  udali się na miejsce.

Na jednym z chodników zauważyli ratowników medycznych i dwie ranne osoby. Funkcjonariusze ustalili, że to mieszkańcy Tarnobrzega – 47-letni mężczyzna i o dwa lata młodsza kobieta. Oboje posiadali liczne obrażenia. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że zostali dotkliwie pobici przez nieznanego im mężczyznę, kiedy stanęli w obronie dziewczyny. Agresywny napastnik, biegł za nią chodnikiem, szarpał i bił pięściami. Zapłakana dziewczyna odeszła w nieznanym kierunku, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. W toku podjętych czynności ustalili dane sprawcy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Mielca. Policjanci zapukali do jego mieszkania, lecz mężczyzny tam nie było, ukrywał się przed mundurowymi. Policjanci szybko ustalili jego miejsce pobytu i zatrzymali mężczyznę. 19-latek trafił do policyjnego aresztu.

Prowadząc dalsze czynności, funkcjonariusze ustalili tożsamość pokrzywdzonej. Okazała się nią 17-letnia mieszkanka Tarnobrzega.

W czwartek policjanci przesłuchali 19-letniego mieszkańca Mielca i przedstawili mu cztery zarzuty. Prokurator na postawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakazu opuszczania kraju.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: Policja

18
Dodaj komentarz

9 Wątków komentarzy
9 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
12 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
orzeł

jeb.. .ć frajera co bije kobiety. niech mu pęknie zad w kryminale

Mar

A no minęły już czasy pręgierza i bata. Dawniej dostałby na rynku na gołe cielsko trochę batów, to może coś by zostało w głowie i kilka pamiątek na skórze. Dzisiaj grozi mu ciepła cela na koszt państwa.

żeszty

„A no minęły już czasy pręgierza i bata.”- odkryłeś amerykę i wybawiłeś ludzi,bo na placu czerwonym tworzyły by się kolejki z wystawinymi zadkami czekając na baty i na pręgierze.

Mar

Słuchaj nikt ci nie zabrania, jeżeli skażą go na więzienie (nie zawiasy), przekazać darowiznę na utrzymanie tego wojownika w zakładzie karnym. Kosztowałoby cię to jedynie ponad 3 tysiaki w przeliczeniu na miesiąc 😉
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-ile-podatnicy-wydaja-na-utrzymanie-wiezniow-jak-to-zmienic,nId,4187531

żeszty

odpisuj na temat bo bat i pręgierz (nie podaj wszystkiego na oślep ,co masz w główce bo i tam malizna 🙂 )

Mar

Było w temacie, bo w pierwszym wpisie napisałem m.in. o ciepłej celi na koszt państwa, a w drugim do tego nawiązałem. Ale widzę, że nie ogarniasz i że znowu rozpoczynasz ujadanie, także rób z siebie ignoranta jeśli chcesz 😉

wiżu

a drugi powinien być odnoszeniem się do mojego !!!Twoja samoocena jest bulwersująco stronnicza i niedorzeczna jak twoje wywody

Mar

Z ujadającymi ignorantami nie gadam.

żeszty

a ja zawsze wskaże twoje banialuki i nazwę ich po imieniu

owen

Niestety, zamiast sprawca, płaci społeczeństwo. Większy problem jednak widzę w tym, że ponagłosnieniu całej historii, w której to udzielająca pomocy kobieta m.in.musiała wysłuchiwać chamstwa pielęgniarki, wielu osobom odechce się już stawania w czyjejś obronie na ulicy. To własnie jest najwyższa cena. A pan dyrektor szpitala powinien pamiętać, że jego, tzn. szpitala, pierwszą wizytówką jest Izba Przyjęć. Ściany oblepione certyfikatami a pacjenci traktowani jak przedmioty, bo PODMIOTEM oczywiście są prostackie pielęgniarki. Zdarzają się też miłe, empatyczne i profesjonalne ale jakoś nie dążą do tego żeby oczyścić swoją grupę zawodową ze wspomnianego elementu.

ggg

na sorze zawsze ma pierszenstwo uszczany lub usrany pijak ,którego przywiezie policja.czy tak powinno być?

Malpa

Ultrasi wyjechali do cass to wam mielec grzmoci malolaty

Fankirskiego

Dozór za usiłowanie zabójstwa ?? A za jointa sanki ?? Gdzie my żyjemy ???

jabol

debil sie ukrywał przed policja a łebski prokurator dał mu dozór ,moze lepiej jakby odrazu ze swej skromnej pensji kupił mu bilet na saksy i co na to ci którzy pikietuja pod sądami w ich obronie haha ,komedia

Protazy

Czekam jeszcze na koniec postępowania wobec pielęgniarki z SOR jeśli tylko doszło do tego co było opisywane.

anon

miał za co to ja bił laski tez nie sa bez winy nie umia sie zachowac bez kultury wyzywaja wyklinaj abują cwaniary

Bajda

owsik,ty juz za bicie moniczki swoje odsiedziales cwelu

kierepka

Mielec to sobie może pałe obciągać. Dębica im już pokazała 🙁 A ten szczur co mu jeszcze glut wisi w nosie dostanie jeszcze po mordzie.