Obozy snowboardowe dla dzieci i młodzieży – to jest to!

Wiele sportów potrafi wciągnąć, ale mało który tak bardzo jak snowboard – i to bez względu na wiek! Wynika to chociażby z faktu, że akrobacje na śniegu łączą w sobie w jedno aktywność fizyczną i doskonałą zabawę. Dzieci i młodzież odbierają snowboard głównie w tym ostatnim aspekcie, nie zmienia to jednak faktu, że pod względem rozwojowym dyscyplina ta sprawdza się znakomicie.

Dlaczego snowboard?

Jazda na desce snowboardowej to jednak znacznie więcej, niż tylko zabawa. Sport ten pomaga ćwiczyć koordynację ciała oraz poczucie równowagi, co znakomicie wpływa na rozwijający się układ nerwowy. Jednocześnie znakomicie wpływa także na kondycję i ogólną sprawność – co pozwala już od najmłodszych lat przyzwyczajać do ruchu zamiast siedzącego trybu życia.

Obozy snowboardowe dla dzieci – wszystko pod okiem trenera

Oczywiście w przypadku dzieci i młodzieży szkolenie sportowe powinno być prowadzone pod okiem odpowiednio wykwalifikowanych trenerów, dopasowujących metodykę nauczania do młodszych sportowców. Tak właśnie postępujemy w przypadku naszego klubu, w którym funkcjonuje sekcja snowboardowa (https://deski.org/obozy-snowboardowe/). W jej ramach organizowane są obozy treningowe, w których stale prowadzony jest nabór. Co istotne – jesteśmy nastawieni na przyjmowanie młodych snowboardzistów o różnym poziomie zaawansowania – zarówno zupełnie początkujących, jak i takich, którzy już wcześniej mieli okazję poznać technikę jazdy na snowboardzie.

Obozy snowboardowe dla młodzieży wciągają!

Zaznaczmy, że jako klub sportowy staramy się, aby nasi podopieczni zainteresowali się aktywnością fizyczną na dłużej. Nasze obozy snowboardowe dla dzieci i młodzieży w założeniu nie są jednorazowym wyjazdem. Naszym celem jest to, aby nasi podopieczni zaczęli ćwiczyć jazdę na desce na dłużej i docelowo mogli startować w Olimpiadzie Młodzieży oraz w Mistrzostwach Polski. Inaczej mówiąc chodzi o to, aby nasze obozy snowboardowe dla młodzieży rozwijały pasję i pozwalały dzieciom i młodzieży realizować się i budować w sobie ambicję.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content