47-letni „kurier” z Gorzyc w rękach policji. Brał udział w oszustwie „na wnuczka”

policja kajdanki

Policjanci z wydziału kryminalnego z Tarnobrzega, zajmujący się rozpracowaniem osób dokonujących oszustw metodą na „wnuczka”, ustalili tożsamość mężczyzny, który pracował dla nich jako kurier. Odebrał on od seniorki 34 tys. złotych, w zamian za polubowne załatwienie sprawy.

Do przekazania pieniędzy doszło na początku grudniu 2018 r. W tym czasie 47-latek za pomocą portalu internetowego, szukał pracy jako kurier. Nie czekał długo na ofertę. Następnego dnia, skontaktował się z nim mężczyzna podający się za pracownika firmy windykacyjnej i zaproponował mu kurs do Tarnobrzega. Miał odebrać od seniorki pieniądze i przelać je na podane konto. Za swoją pracę otrzymał 400 zł.

Na podstawie zebranych informacji i ustaleń, w połowie stycznia 2020 r., policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Gorzyce. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za popełnione przestępstwo grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Wkrótce będzie odpowiadał przed sądem.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
1 rok temu

I czym tu się chwalić? Zatrzymali zwykłego poslanca a ten pseudo windykator dalej oszukuje. Może niech policja pomyśli i zrobi na niego zasadzkę. Wystarczy dać ogłoszenie tak jak tamten zatrzymany.

Olivier
1 rok temu

bez sensu

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content