Tarnobrzeg: W piątek poznamy szczegóły dotyczące stref płatnego parkowania. Konsultacje od poniedziałku

wschod-slonca-dron-tarnobrzeg

Od poniedziałku 3 lutego do piątku 7 lutego br. w Tarnobrzegu odbędą się konsultacje społeczne, dotyczące wprowadzenia stref płatnego parkowania w mieście. Informację tę podał w trakcie wczorajszej sesji RM komendant Straży Miejskiej Robert Kędziora.

Co ważne, konsultacje te dotyczyć będą szczegółowych ustaleń dot. stref płatnego parkowania, nie zaś samych stref, o ich wprowadzeniu zdecydują bowiem radni.

– Konsultacje społeczne odnośnie parkometrów będą odbywały się w następnym tygodniu przez pięć dni drogą elektroniczną oraz dwa dni w formie dyżurów do godziny 18 na komendzie Straży Miejskiej. Mieszkańcy będą mogli przyjść na komendę i wypowiedzieć się w danym temacie – wyjaśniał komentant Kędziora.

– Szczegółowy harmonogram będzie ogłoszony w piątek, wraz z materiałami w formie mapek oraz wykazem ulic które będą objęte systemem płatnego parkowania oraz cennikiem i na tej podstawie będziemy przyjmować uwagi mieszkańców – dodał.

Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
1 rok temu

Mam nadzieje ze parkowanie na samym placu czerwonym będzie zabronione, bo były takie przymiarki. To chyba będzie najgłupsze posunięcie władz tej kadencji.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Dawid

też mam taką nadzieje. Skoro na takie obietnice wyborcze jak rada kobiet i parkometry prezydent potrzebuje półtora roku to ja nie mam pytań. O hotelu nad jeziorem można pomarzyć 😉

Bibelot
1 rok temu
Reply to  Dawid

To masz racje – jakiś miejscowy głupek wymyślił coś co jest mało rozsądne. parkometry w mieście tak – bo nie ma gdzie parkować. Myślcie o tym jak rozbudować komunikację mpk o inne miejscowości z powiatu tarnobrzeskiego by była spójność

TBG
1 rok temu

Płatne parkowanie na wsi jest w ogóle zabawnym pomysłem.Panu Robertowi jak się nudzi to może powysyła swoich pracowników na piesze patrole po mieście,niech zarobią na swoje wypłaty. Chyba że czekają na babcie z marchewkami, bo tylko do nich mają odwagę na interwencje.A i jeszcze będą zbierać mandaty za brak biletu parkingowego .Pogratulować !

Edzio
1 rok temu

Proszę przejść się po Placu Bartosza i popatrzeć ile lokali jest do wynajęcia. Proszę wejsć do kilku sklepów i zapytać jak się im widzie. Zapewniam,że lekko przędą i cierpią ną na ewidentny brak ruchu . Dlaczego ? Bo klienci nie mają gdzie zaparkować i jadą np pod park handlowy gdzie zaparkują bez problemu. Klienci chcą parkingów, ale nie płatnych . Chcą darmowych . Jeżeli będą musieli zapłacić nawet 2-3 zł pojadą dalej i tym sposobem wszystkie punkty handlowe na placu zamkną się w bardzo krótkim czasie. Już teraz dla wielu lokali jest to czysta wegetacja.

Szuwarek
1 rok temu
Reply to  Edzio

Dokładnie, masz rację bo tak to wygląda.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Edzio

sklepy o których mówisz ledwo przędą bo sprzedają kicz w kosmos cenach, sklepy niemal rodem z zeszłego ustroju lub otwierają bezmyślnie sklepy, które nie mają prawa funkcjonować gdziekolwiek. jakoś w serwisie z telefonami czy u fryzjera na placu (wieczne kolejki) ludziom nie przeszkadza brak miejsca parkingowego na placu.

Edzio
1 rok temu
Reply to  orzeł

Jedź na galerie i ceny i wybór masz taki sam

orzeł
1 rok temu
Reply to  Edzio

to chyba mówisz o galerii el bazarro, prawda jest taka że większość tych pożal się Boże handlarzy ma ludzi za idiotów

Lola
1 rok temu
Reply to  orzeł

Człowieku widać ,ze swoje kompleksy leczysz zakupami w galerii.

orzeł
1 rok temu

jak na spełnienie takich obietnic wyborczych jak rada kobiet czy parkomaty prezydent potrzebuje przeszło roku, to ja nie mam pytań, o obiecany hotel w machowie trzeba by minimum z 5 kadencji 🙂

PLAC BEZ PARKINGÓW

Judym
1 rok temu

Powinny być:
– wprowadzona strefa ograniczonego postoju w obrębie Placu Głowackiego i okolicznych ulic z bezpłatnym postojem do 1 godziny w dni i godziny, w których pracują sklepy w tym rejonie;
– wybudowany płatny parking na rozległym trawniku przy Placu Surowieckiego, tym przy którym są ławki z figurami;
– pozostałe parkingi pozostawione w spokoju.

myduJ
1 rok temu
Reply to  Judym

Powinny być??? MUSI BYĆ!!!!;1) miejskie autobusy elektryczne z darmowymi przejazdami w strefie miejskiej 2) wybudowany ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem ze spa darmowym dla mieszkańców 3) Miejski park wypoczynkowy w zwierzyńcu z grillem darmowym 4)dwie galerie handlowe z prawdziwego zdarzenia vide Krak lub Rzeszów(możliwa dotacja z U.M.) 5)w Parku Przemysłowym dwa,trzy zakłady pracy zatrudniające od 5-10tys ludzi. 6)WSZ przekształcić w Uniwersytet Tarnobrzeski. 7)w drużynie kopaczy transfery dla Mesiego,Lewego,Griezmanna,Piqeta,Andre ter Stegena i jeszcze kilku wraz z nowym stadionem i darmowymi biletami dla ojców z dziećmi.

Judym
1 rok temu
Reply to  myduJ

Co ma wspólnego wymieniony przez Ciebie np. „3) Miejski park wypoczynkowy w zwierzyńcu z grillem darmowym” z parkowaniem w centrum Tarnobrzega?

myduJ
1 rok temu
Reply to  Judym

a to że jak koncert życzeń to każdy ma swoje życzenia i pomysły na spokój.

Mar
1 rok temu
Reply to  Judym

Jeszcze by tego brakowało 😉 Przecież o to chodzi, żeby mieć zysk z istniejących parkingów, a nie budować nowe. Chociaż moment: czy w programie wyborczym Pana Prezydenta nie ma punktu „budowa i remonty parkingów miejskich – w tym wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie”? Bo ja taki punkt widzę, w przeciwieństwie do punktu na temat wprowadzenia opłat za parkowanie. Parkingu na placu pewnie nie zrobią, bo może się boją, ale co z remontami i budową nowych parkingów? W RDM-ie nie ma pracowników, materiałów, czy sprzętu?

Witek
1 rok temu

Czy urzędnicy będą płacić za parkowanie przy urzędzie miasta??
Czy radni będą płacić za parkowanie w mieście??

stazysta
1 rok temu
Reply to  Witek

Jak chcesz być urzędnikiem czy radnym ,to już za póżno -wszystkie etaty zajęte- spróbuj za cztery lata.

Witek
1 rok temu
Reply to  stazysta

Nie stresuj się . Czujesz dzisiaj pewnie ale Twój mocodawca może się zmienić za cztery lata .To nie mnie stawiaj prognozę ,ale sobie mały urzędniczku.

stażysta
1 rok temu
Reply to  Witek

„Czuje pewnie” że to Ty interesowałeś się tym tematem ,więc poradziłem a co do wielkości to mam 180cm. i absolutnie nie w urzędzie.

Protazy
1 rok temu

Dejcie ludziom wszystko za darmo. Bo sie należy!

Qwerty
1 rok temu

Ktoś mi odpowie jaką funkcję pełni plac czerwony? Idioci wybetonowali kawał miasta tylko nikt nie wie po co. Parę rachitycznych drzewek nie daje cienia ani nie jest żadną ozdobą. Zrobic tam płatny parking i przynajmniej bedzie jakis pożytek, bo ani to zabytkowe ani użyteczne.

gość
1 rok temu
Reply to  Qwerty

Jak to jest w strefie , to konserwator może się nie zgodzić.

Mar
1 rok temu
Reply to  Qwerty

Reprezentatywną rzecz jasna! Zieleni ani innych atrakcji na nim niewiele, zaparkować na nim nie wolno i z wyjątkiem imprez czy uroczystości świeci pustkami (a i wtedy bywa na nim luźno), ale to nic. Ważne że mamy ten piękny, czerwony plac 😉

żulik
1 rok temu
Reply to  Qwerty

no tak użytkowe były planty można było miło czas spędzić, wychylić markota ukryć się wśród zarośli ale „idioci” nie wybetonowali tylko wybrukowali plac, nasadzili piękne krzewy i urządzili fontannę z muzyką, ławki i organizują targi, festyny i różne imprezy miejskie.

Mar
1 rok temu
Reply to  żulik

Sugerujesz, że nasza dzielna Policja nie radziła sobie z pijaczkami na plantach? A może to rosnące tam rośliny odpowiadały za skłonność niektórych osób do przesadnego spożywania napojów procentowych, podobnie jak drzewa przy drogach, które zdaniem niektórych odpowiadają za rozbite na nich pojazdy?

konował
1 rok temu
Reply to  Mar

Jeśli w Twojej głowie powstają takie sformułowania; „rosnące tam rośliny odpowiadały za skłonność niektórych osób do przesadnego spożywania napojów procentowych”, „drzewa przy drogach… odpowiadają za rozbite na nich pojazdy” to nie można cię traktować poważnie ,tylko skierować na leczenie u psychiatry.

obywatel
1 rok temu

Jak się nic nie potrafi zrobić dla miasta i mieszkańców , chociażby w postaci ściągnięcia inwestorów (co jest wątpliwe w takim mieście jak Tarnobrzeg) to najłatwiej jest wprowadzić płatne strefy parkowania (jakby do miasta przyjeżdżało tysiące turystów) czyli tak naprawdę wprowadzić kolejny podatek
(daninę) dla mieszkańców miasta ( i okolicznych miejscowości) – czyli wyciągnięcie łap za nic nie robienie.
Oby nie okazało się za kilka miesięcy, że wprowadzenie płatnych stref parkowania nie przyniosło więcej strat niż pożytku (dochodów) ale wtedy będzie za późno bo nikt tu nie będzie przyjeżdżał aby robić zakupy , ale koszty będą i znowu trzeba będzie podnieść podatki dla mieszkańców (bo ktoś będzie musiał ponieść koszty (zakupu i utrzymania parkomatów) – przecież geniusze (prezydento i radni) nie zmniejszą sobie wynagrodzenia – diet za głupawe pomysły.
A co tam – takie są zarobki mieszkańców miasta , że ich będzie stać
– później miernoty będą się dziwić, że młodzi nie chcą wracać do takiego miasta bo niby po co mają tu wracać , pracy nie ma i długo nie będzie, starsi poumierają z biedy.
Tylko strażnicy miejscy będą mieć zajęcie.

Obywatel
1 rok temu

Jacy mieszkańcy takie miasto.
Najlepiej jak by zrobić strefę no go dla wszystkich samochodów.
Ew zrobić wyjątek dla tych spędzanych powietrzem z materaca

Mar
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Wystarczyłoby uspokoić ruch w niektórych miejscach. W centrum (ulice przy Placu, ul. Piłsudskiego itp.) powinna być strefa 30 km/h. Na Placu powinna być strefa zamieszkania, przy czym na przedłużeniu ul. Sienkiewicza powinny być miejsca postojowe i przejazd dla samochodów prywatnych i zaopatrzenia tylko w kierunku klasztoru, a dla rowerów i pojazdów służb w obu kierunkach, natomiast na pozostałej części Placu zakaz ruchu z wyjątkami jak teraz.

Mar
1 rok temu
Reply to  Obywatel

Wystarczy uspokoić ruch w niektórych miejscach. Nieporozumieniem jest dopuszczalna prędkość 50 km/h na ulicach takich jak Piłsudskiego czy Dominikańska.

Kędzia l
1 rok temu

Jak autorem projektu jest ten Pam że straży miejskiej to wojewoda na pewno to uwali.

Kierowca
1 rok temu

Jak Pan że straży miejskiej jest twórca stref to taka uchwałę wojewoda uchyli w pierwszym terminie

Mar
1 rok temu
Reply to  Kierowca

Chodzi o to, żeby mieć zysk z istniejących parkingów, a nie budować nowe. Chociaż moment: czy w programie wyborczym Pana Prezydenta nie ma punktu „budowa i remonty parkingów miejskich – w tym wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie”? Bo ja taki punkt widzę, w przeciwieństwie do punktu na temat wprowadzenia opłat za parkowanie. Parkingu na placu pewnie nie zrobią, bo może się boją, ale co z remontami i budową nowych parkingów? A przepraszam, przecież nie ma pieniędzy. Chociaż moment: czy nie ma 25 milionów ekstra z transakcji z PFR?

Nie dla parkomatów
1 rok temu

,,,

Nie dla parkomatów
1 rok temu

Wprowadzenie płatnych parkingów doprowadzi do jeszcze większego chaosu. Zakłada się wykorzystanie parkomatów w 20 % co spowoduje, że kierowcy nie znajdą wolnego miejsca na innych parkingach a np. dojeżdżający do pracy nie są w stanie płacić za parkomaty. Należy rozważyć czy lepszym rozwiązaniem było by ograniczenie czasu postoju na parkingach przy urzędach. Pytanie do radnych raczej retoryczne czy pozwolą nauczycielowi na wprowadzenie takiego bałaganu.
Ucieczki od tege w przyszłości nie będzie bo inwestor parkomatów musi zarobić.

Straznik
1 rok temu

A czy parkometry będzie obsługiwał twórca uchwały czy komendant. Za dużo pracy nie ma Skupia się raczej na opiniowaniu do prezydentów innych urzędników

gość
1 rok temu

Płatne parkingi to doprowadzenie do ogromnego bałaganu. Lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie ograniczenia czasowego na parkingach przed urzędami.

kierowca
1 rok temu

Kierowcy dojeżdżający do pracy w Tarnobrzegu nie zapłacą za 8 godzin na postoju z parkomatem. Będą puste parkingi z paromatami i ogromny bałagan dla ludzi.

Gosc
1 rok temu

Czytam komentarze które zapowiadają armagedon parkingowy.Normalnie strach się nawet bać nadchodzacej katastrofy.W innych miastach sa płatne parkingi I armagedonu nie ma to niby dlaczego on miał by nas dosiegnąć.

Mar
1 rok temu
Reply to  Gosc

Witam sprzymierzeńca obecnej plejady! Z tą katastrofą to przesada, po prostu spora część kierowców będzie parkować poza strefą płatnego parkowania, żeby nie płacić, a pozostała część kierowców będzie zmuszona w przypadku parkowania w strefie płacić dodatkowy podatek w postaci opłaty parkingowej. Wątpliwe także, że pieniądze z tego podatku rzeczywiście będą przeznaczane w całości na remonty i budowy parkingów. Istnieje skuteczniejsze, bardziej moralne i tańsze rozwiązanie na wymuszenie rotacji pojazdów na parkingach w centrum, ale ono nie wchodzi w grę, bo potrzeba kasy.

konował
1 rok temu
Reply to  Mar

powiedział co wiedział a u psychiatry był?

Gosc
1 rok temu

Sprzymierzeniec plejady to powod do chluby czy wstydu bo nie kumam.

Mar
1 rok temu
Reply to  Gosc

Zależy kto jak ocenia obecną plejadę. Korzystając z okazji zapytam, jako sprzymierzeńca obecnej plejady: co z rozwojem infrastruktury dróg rowerowych w Tarnobrzegu? Bo biorą się za wprowadzenie opłat za parkowanie, a żeby przybyło dróg rowerowych w mieście to nie zauważyłem, a przecież to jest w programie Pana Prezydenta, w przeciwieństwie do płatnych parkingów.

Gosc
1 rok temu

Prezydent nie jest osoba z mojej bajki wiec nie czuje rozczarowania bo na Niego nie głosowałem. Pytania nie do mnie tylko raczej go członków jego ekipy lub do Niego

mieszkaniec Krosna
1 rok temu

Wielce Szanowny Panie Dariuszu – jako „mieszkaniec Krosna” możesz oglądać rozwiązania komunikacyjne w tymże mieście. Owszem w Rynku (w Krośnie w odróżnieniu od Tarnobrzega jest takowy z wielowiekową tradycją) są strefy parkowania, ba nawet są parkometry ! Zważ jednak inteligentny Dariuszu, że Krosno to: 1. Stare miasto z historią, tradycją, specyficzną zabudową w centrum, układem ulic jednokierunkowych – to zupełnie coś innego niż Tarnobrzeg w którym tzw. plac czerwony i rynek nie posiadają żadnych walorów turystycznych czy historycznych, to pokomunistyczna brzydota pawilonów, sraczy drewnianych stylizowanych na chaty ze smerfów i walących się pożydowskich kamienic – dlaczego nie może to być parking, dlaczego ta część musi być zamknięta dla ruchu, dlaczego ten okaz brzydoty musi być chroniony; 2. Dariuszu – Krosno ma komunikację miejską, podkreślę MIEJSKĄ a nie tak jak u nas kilka gratów wyłonionych w przetargu i kilka linii – zrozum Dariuszu, że zabierając miejsca parkingowe nie dajesz nic w zamian – opłaty za parking nie są kompensowane możliwościami komunikacji miejskiej bo takiej w Tarnobrzegu praktycznie nie ma i ludzie MUSZĄ dojechać własnymi samochodami z osiedli rolniczych Tarnobrzega – Sobów, Wielowieś, Mokrzyszów, Zakrzów. Dariuszu to Twoi wyborcy, którzy nie mają alternatywy – bo nie ma skutecznej komunikacji miejskiej – chcesz… Czytaj więcej »

Mar
1 rok temu

Dziękuję Ci za ten komentarz. Może do niektórych coś z tego dotrze.

Gosc
1 rok temu

Miło się czyta kogoś mądrego jak np falszywego mieszkanca Krosna a zwłaszcza jego epokowe odkrycie godne Nobla w zakresie ekonomi czyli jak na coś nie ma kasy to rozwiązać to. Z pewną niesmiałoscią zasugeruje dalsze rozwiązanie miejskich problemów.Brak wystarczajaco kasy na eduakcje to zwalniac nauczycieli I zamykać szkoły.Brak kasy na sprzatanie ulicy zaprzestać sprzatania bo przecież I tak zaraz bedzie brudno.Mozna tak wymieniać I podobnie jak Mar liczę ze oczywiste prawdy ekonomii dotrą do wielu mieszkancøw naszego miasta.Zaiste odrycie godne Nobla

48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content