Prezydent Dariusz Bożek podsumował 2019 rok. „To był rok ciężkiej pracy zespołowej” (zdjęcia oraz video HD)

prezydent Bozek

– Na pewno był to rok ciężkiej pracy, pracy we współpracy z radnymi, we współpracy z przewodniczącymi osiedli, z kierownikami jednostek a przede wszystkim z naczelnikami i pracownikami urzędu. Bo to była ciężka praca zespołowa – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. W tracie czwartkowego spotkania z mediami włodarz miasta podsumował ubiegły rok.

– Rok 2019 to rok wielu problemów które zdiagnozowaliśmy i rozwiązaliśmy właśnie dzięki tej wytężonej, ciężkiej pracy – kontynuował prezydent, po stronie problemów stawiając sytuację w Tarnobrzeskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. W minionym roku spółka została dokapitalizowana kwotą ponad 280 tys. zł, aby zachować płynność finansową.
Prezydent mówił również o budowie obwodnicy, która została wstrzymana po tym, jak z umowy wycofały się obie strony, tj. główny wykonawca i gmina.

– Dofinansowanie które pozyskaliśmy w sumie ponad 43 mln zł (…) dzisiaj te pieniądze są zabezpieczone, one nadal czekają w budżecie województwa na to co dalej będzie się działo z obwodnicą (…) Urząd Marszałkowski czeka na nasz ruch, my przygotowujemy się do kolejnego przetargu i obwodnica w Tarnobrzegu powstać musi – przekonywał D. Bożek.

Prezydent mówił również o czasowym zbyciu udziałów w spółce Tarnobrzeskie Wodociągi podkreślając, że transakcja ta nie będzie miała wpływu na sprawy pracownicze, wysokość taryf za wodę i ścieki oraz nie naruszy standardu usług.

W wyliczeniach D. Bożka podsumowujących ubiegły rok znalazło się również m.in. spłacenie zaległości w ZUS-ie w oświacie na kwotę 4.662.000,00 zł, dokapitalizowaniu spółki Rejonu Dróg Miejskich w kwocie 350.000,00 zł, uregulowaniu zaległości w kwocie 1.442.305,505 z tytułu odbioru odpadków komunalnych z przedłużonym terminem płatności za 2018 rok.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Po 50.000,00 na każde osiedle?
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery/53/57/53577/Uchwala_budzetowa_Miasta_Tarnobrzega_na_2020.pdf
Przeglądam uchwałę budżetową na 2020 rok od strony 211. W tabeli jest po 50 tys. m.in. dla Dzikowa, Mokrzyszowa czy Miechocina. A gdzie jest po 50 tys. dla Serbinowa i Nagnajowa?

tylko obietnice
1 rok temu

A kiedy zostana zakonczone te co tak o nich glosno bylo a to juz lsta minely a zadnego efektu nie widac

juliusz
1 rok temu

Tarnobrzeg to stan umysłu a Bożek to brak umysłu..

prezydent Bożek
1 rok temu

„Na pewno był to rok ciężkiej pracy”, górnicy i hutnicy ,rolnicy a nawet budowlańcy mogą się wzorować na naszą harówką, potem i krwawicą

łysy
1 rok temu

100% Racja.Pracuję na odlewni więc zapraszam burmistrza żeby tak popracował choćby miesiąc to zobaczy jak wygląda ciężka praca.

łysy
1 rok temu
Reply to  łysy

Ja nawet bym się wstydził mówić publicznie że ciężko pracuję i żeby choć było widać jakieś efekty tej pracy.

obywatel
1 rok temu

Rok ciężkiej pracy – arogancja, buta i pijar a było jak było
żadnych osiągnięć , żadnych sukcesów – oprócz lansu swojej osoby, zatrudnianie swoich w urzędach i spółkach miasta -tak więc to tylko bezczelne kłamstwo.

Urzednik
1 rok temu

Prezydent powiedział że zwolnił tych którzy się nie nadawali ze barwy polityczne go nie interesowały
Czyżby panie prezydencie To dlaczego pan zwolnił zaraz po objęciu urzędu wielu pracowników Zwolnił Pan komendanta straży miejskiej po paru miesiącach Kiedy miał się sprawdzić Prawda jest taka Tam gdzie obiecał Pan przed wyborami to Pan zwolnił dla swoich
Nie ładnie jak nauczyciel kłamie.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Urzednik

niezły z ciebie urzędnik, z polskiego pewnie warunkowo zdawałeś.
rzuć okiem na Wikipedii-INTERPUNKCJA albo podpytaj polonisty w urzędzie chociaż też…

Urzednik
1 rok temu
Reply to  orzeł

Orzeł wszyscy zrozumieli oprócz ciebie.
Jesteś w kręgu beneficjentów i to za nagrodę w 10tys.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Urzednik

nigdy w życiu nie byłem i nie będę żadnym urzędnikiem, nie umiem lizać dupy

agronom
1 rok temu
Reply to  Urzednik

No toś trafił z bardoz dobrym przykładem… Akurat tutaj to było bardzo dobre posunięcie!

Opac
1 rok temu

DZISIAJ OD RANA W TV TRABIA ZE W TBG JEST NAJGORSZY SYF. SMOG TAKI ZE NA MAPIE ZAZNACZONY JEST NA CZARNO A URZAD TBG TWIERDZI ZE JEST OK

Melon
1 rok temu

„To był rok ciężkiej pracy zespołowej” – to była harówa. Cały kraj powinien brać z nas przykład.

Nie ma nic gorszego prezydencie niż piękne słowa, które kłamią.

Urzednik
1 rok temu

Prezydent Bożek zwolnił porządnych urzędników Zatrudnienie przez niego z kompetencjami mają problem

naczelnik
1 rok temu
Reply to  Urzednik

urzędnik posługuje się rzeczowymi dowodami a nie insynuacjami – oszuście.!!

Urzednik
1 rok temu
Reply to  naczelnik

Naczelnik każdy za Bozka dostał szczególne warunki Nieważne kompetencje ważne że się przysłużył I nie jestem oszustem ale uczciwym kompetentynym i pracowitym urzędnikiem który służy prawu i robocie urzędniczej.

nie insynuacja
1 rok temu
Reply to  Urzednik

nie widzę konkretnych zwolnionych a porządnych i niekompetentnych zatrudnionych

Mar
1 rok temu

Większość inwestycji planowanych na 2019 rok została ściągnięta, także urzędnicy, którzy rzekomo sprawdzili się za prezydentury Pana Bożka, nie mieli do tej pory za wiele okazji, żeby wykazać się dobrą pracą. Poza tym w przypadku m.in. drogi obwodowej coś chyba było zrobione nie tak po stronie gminy. Także ciekawe na czym polegało sprawdzenie się tych wartościowych urzędników. Bo wykonywanie bieżących obowiązków to przecież norma, za niespełnienie której grozi zwolnienie dyscyplinarne.

ewa
1 rok temu

Po co jeździć do centrum TBG??? Same pustostany sa Na zakupy trzeba jeździć do stalowej albo Rzeszowa Zrobią opłaty za parking to pustki będą

jola
1 rok temu
Reply to  ewa

jeśli masz pochodzenie od Gierkowej to proponuje Paryż tam się jeżdziło na zakupy, mnie wystarczą (8-iem) Biedronki.

Narwal
1 rok temu

Czy podane dane o zatrudnieniu dotyczą wszystkich umów czy tylko tych o pracę? Jeśli tylko o pracę to dobrze by było podać informację uwzględniającą wszystkie umowy cywilnoprawne tych osób na rzecz których wypłacono kwoty powyżej 5000zł w skali roku. Dużo na mieście mówi się o pewnych osobach, które mają nieoficjalne stanowiska doradców a które pobierają wynagrodzenie za umowy cywilnoprawne i to w kwotach niejednokrotnie przekraczających uposażenie szeregowego urzędnika. Dobrze by było rozwiać te paskudne insynuacje i oczyścić atmosferę.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content