Tarnobrzeg: Wandalizm na integracyjnym placu zabaw na Serbinowie. Wyrwana klamka, zniszczone ogrodzenie i rampa wjazdowa

Wyrwana klamka w furtce, zniszczone ogrodzenie, uszkodzona rampa wjazdowa do huśtawki dla niepełnosprawnych. Tak wyglądał integracyjny plac zabaw na Serbinowie...

Wyrwana klamka w furtce, zniszczone ogrodzenie, uszkodzona rampa wjazdowa do huśtawki dla niepełnosprawnych. Tak wyglądał integracyjny plac zabaw na Serbinowie zaledwie miesiąc od oddania do użytku.

O budowę placu zabaw na osiedlu Serbinów, z którego mogłyby korzystać także dzieci z niepełnosprawnością, w tym też te poruszające się na wózkach inwalidzkich, wnioskowali sami mieszkańcy. Projekt zgłoszono do budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Inwestycja kosztowała niemal 160.000,00 zł. Plac oddano do użytku w ostatnich dniach minionego roku, dokładnie 23 grudnia. Nowością błyszczał kilka tygodni.. Już niespełna miesiąc od oddania do użytku placu trzeba było naprawiać zniszczenia, jakich na pewno nie zrobiły dzieci, którym ten plac jest dedykowany.

Zniszczono cztery panele ogrodzeniowe o wartości 650 zł, wyrwano klamkę z furtki, to koszt 90 zł, uszkodzono też rampę wjazdową huśtawki dla osób niepełnosprawnych – tę szkodę oszacowano na 150 zł. Łącznie wartość uszkodzeń wyniosła 890 zł.

– Niestety, w tym miejscu nie ma monitoringu, a dodatkowo jest to teren zadrzewiony. Wandale czują się tam bezkarni. Straż Miejska patroluje miasto,ale nie ma możliwości, by przy każdym takim placu non stop stał patrol. Dlatego prosimy mieszkańców o sygnalizowanie, gdy dzieje się coś niepokojącego – mówi Robert Kędziora, komendant Straży Miejskiej w Tarnobrzegu. Jak dodaje, miesięcznie strażnicy miejscy odnotowują około 5 – 6 aktów wandalizmu w mieście. Najczęściej niszczone są znaki drogowe, ławki, skwery, place zabaw.

– Kiedy wreszcie zrozumiemy, że coś, co znajduje się w przestrzeni publicznej nie jest niczyje, ale jest własnością wszystkich mieszkańców. Dbajmy o tę naszą przestrzeń, czujmy się odpowiedzialni za to nasze otoczenie – apeluje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Informacja oraz zdjęcia przesłane przez rzecznika UM Tarnobrzeg

23
Dodaj komentarz

13 Wątków komentarzy
10 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
16 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
orzeł

co za swołocz oby tak ręce połamali a swoją drogą ładne zdjęcia, widać że mamy profesjonalnych fotografów w mieście 🙂

kopernik

Niestety ale oddany w jesieni plac zabaw przy blokach ul. Kopernika 2,4,6,8 wygląda bardzo podobnie… a jeszcze po otwarciu dzieci nie miały czasu się nim tak naprawdę nacieszyć …

Albatros

SIARKA TARNOBRZEG!

CcC

Akurat nie, to są młodociani hip hopole, którym ptaki i dziury jeszcze nie obrosły dobrze a już im się wydaje że złapali Boga za nogi.

x

Uwaga, podpowiadam ZA DARMO co należy zrobić aby uniknąć chociaż części podobnych sytuacji. Postawić… uwaga… kosze na śmieci.

Lukasz

Uwaga podpowiadam też za darmo. Plac zabaw to nie miejsce na wieczorne picie piwa. Jak nie masz kosza pod ręką to zawsze wypieprzasz śmieci pod siebie?

Wieslaw

Rzeczywiście plac zabaw to nie miejsce stworzone do picia piwa, ale zgadzam się z komentarzem na temat koszów, których nie widać na żadnym ze zdjęć, może wtedy łatwiej by było przemówić do kogoś kto posiada inteligencje pelargonii.

gość

Bydło! Niestety ktoś to wychował, a raczej nie wychował. Powinni być namierzeni i przykładnie ukarani. Czuwać muszą wszyscy mieszkańcy a nie tylko policja czy straż miejska.

gość

Nie bądźmy obojętni!

kościelny z zachrystii

spoko mały problem , ostatnio koleś skakał po głowie chłopu dobrze że był bez butów i zamiast usiłowania zabójstwa ma sprawe o pobicie 😉 także taki mały wybryk jest dopuszczalny 😉

Mar

Piesze patrole policji i straży miejskiej – tyle w temacie.

robert

I tu się zgodzę, kiedyś pamiętam były patrole, nawet z psami dziś porozdawali samochody, wozi się państwo za nasze pieniądze a wyjść sprawdzić tak od siebie to już za dużo pracy, co do straży miejskiej to nie chce mi się tego ruszać, bo nie ma o kim- nieroby! czy nie można zamontować kamer i lamp oświetleniowych?

Bartosz Głowacki

Taa i jeszcze FBI i CIA..wystarczy może już tych placy za.kazdym rogiem plac zabaw .przypominam.ze ten kosztował 160tys zł a tam.nie ma.nic ciekawego..no chyba że w tych pieniążkach bd monitoring i stróżówka 24/7 w ramach ochrony placu przed jego uzytkownikami. Nie umiemy uszanować to nic nie bd mieli 😉

Rafał

Ciekawe czy ty byś chodził pieszo w takie zimno.

Mar

W „takie zimno” 😀 Jest 20 stopni mrozu? Ktoś każe im chodzić non stop przez pełne 8 godzin? Za darmo pracują? Skutecznie ochraniają place zabaw i inne obiekty patrolując miasto autem? Nie bądźmy dziecinni.

maniek

Nie wierze w te patrole Straż Miejskiej , oni jak coś zobaczą , ,że nie tak – TO NOGA i nikt ich nie widział . Tak jest i teraz , widziałem ich na mieście może raz i dwie strażniczki na ” spacerze ” patrolu w parku dzikowskim rano , gdzie ludzi – brak . Po co ? W ubiegłym roku paliły się trawy na Dzikowie ,Straż pojechała , zerknęli przez szybę i NOGA , a tam była kupa gapiów . Potrafią tylko mandaty pisać , interwencji tyle co ” byk napłakał ” . Po co inwestować w nich , jak… Czytaj więcej »

Janusz

Maniek miasto nie jest duże czy ty byłbyś taki nadgorliwy wobec mieszkańców np.spożywających alkohol w parku dzikowskim a potem spotkać tego kogoś w markecie będąc prywatnie na zakupach ? No pomyśl trochę.Po co sobie szukać na siłę wrogów.

Janusz

Maniek zastanów się czy w tak małym mieście szukałbyś sobie wrogów na siłę ? Nie wolno być nadgorliwym.Ważne żeby wypłata wpływała co miesiąc na konto.

Mieszkaniec

Dobrze napisane.

Taki tamtaram

Pierdzielicie Hipolicie a I jeszcze bajdurzycie

Kur Miejski

O czym jest ten artykuł?
„Wandalizm na integracyjnym placu zabaw na Serbinowie”.
Niestety, w tym miejscu nie ma monitoringu, a dodatkowo jest to teren zadrzewiony (…).
Kiedy wreszcie zrozumiemy, że coś, co znajduje się w przestrzeni publicznej nie jest niczyje (…) – apeluje prezydent Tarnobrzega.

Kutombo

Pała,zimna woda i ciasne drzwi-tylko to pomoże tym troglodytom

Taki tamtaram

Sami herosi intelektu mądre rady dają.Plac zabaw w srodku osiedla obok bloki ale zaden tytan mądrych rad nie za dzwoni do służb jak debile dewastują plac a teraz gwiazdorzą na tym forum.

Ikona

Czytaj również

Zobacz wszystko »

Nieodpłatna pomoc prawna, obywatelska i mediacja

Od dnia 1 stycznia 2020 r. w Tarnobrzegu, Gorzycach, Grębowie, Padwi Narodowej/Wadowicach Górnych, Nisku/Krzeszowie, Stalowej Woli, Bojanowie, Pysznicy, Zaklikowie, Radomyślu nad Sanem, Zaleszanach funkcjonują punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnej pomocy obywatelskiej prowadzone przez Fundację „Masz Prawo”.

7 najlepszych książek o biznesie

Jak stworzyć przynoszący dobry zysk biznes? Jak prawidłowo zarządzać zespołem pracowników? I jak zostać liderem? Na powyższe pytania odpowiedzi szuka...