Klocki drewniane – prosty sposób na świetną zabawę

Mówi się, że nie można dogodzić każdemu dziecku. W końcu każde ma inne preferencje w zakresie zabawy. Jedne lubią lalki, pluszaki i lepienie modeli z plasteliny, innym najwięcej radości sprawiają natomiast wyścigi zdalnie sterowanymi samochodami i walki figurkami superbohaterów. Są jednak takie zabawki, które skupiają uwagę wszystkich maluchów, bez względu na wiek oraz płeć. Mowa tu oczywiście o klockach. Kto nie lubił w dzieciństwie tworzyć rozmaitych budowli, wież czy stworzeń? No właśnie, każdy z nas to uwielbiał! Dlatego też klocki drewniane to absolutnie podstawa wyposażenia zabawkowej kolekcji każdego dziecka. W sklepach dostępne są rozmaite ich rodzaje, przeznaczone dla starszych, jak i dla młodszych urwisów. Jakie klocki wybrać najlepiej?

Klasyczne klocki drewniane dla dzieci

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Klocki drewniane są najlepszym tego przykładem. W dzieciństwie bawili się nimi nasi pradziadkowie, a teraz robią to nasze pociechy. Używać można ich zwykle już od pierwszego roku życia. Materiał, jakim jest drewno, jest w pełni bezpieczny dla maluchów. Dla najmłodszych sprawdzą się przede wszystkim te z zaokrąglonymi krawędziami. Klocki dla dzieci dostępne są w różnych wariantach. Wśród nich znajdziemy zarówno klasyczne elementy do układania, jak i zestawy tematyczne do tworzenia konkretnych figur, czy budowli.

Zabawki edukacyjne klocki drewniane

Klocki drewniane to przede wszystkim zabawka, która nie tylko dostarcza świetnej rozrywki, ale i uczy. Podczas układania poszczególnych elementów dziecko rozwija przede wszystkim umiejętności motoryczne. Dodatkowo to także doskonałe narzędzie do nauki różnego rodzaju kształtów. Warto zauważyć również, że klocki dla dzieci są zwykle wielobarwne, dzięki temu maluch szybko przyswaja wiedzę, która pozwoli mu rozróżniać i nazywać kolory. Wiele ciekawych zabawek z drewna znajdziemy między innymi w sklepie http://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Klocki_Drewniane-9223.html.

Klocki z drewna zabawka dla wielu pokoleń

Drewno to materiał, który charakteryzuje się bardzo dużą trwałością. Zakup klocków drewnianych jest więc doskonałą inwestycją. Ich stan pozostaje idealny nawet przez kilka lat, dzięki czemu nie musimy martwić się, że elementy po chwili połamią się, tak jak to niekiedy bywa przy ich plastikowych odpowiednikach. Dodatkowym atutem jest także to, że klocki drewniane są w pełni ekologiczne.

artykuł sponsorowany
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czesława
1 rok temu

Klocki w marcu ?
Dajcie spokój miasto już nie ma co robić tylko klocki promuje. Ja mam pytanie kto za to jest odpowiedzialny za taki program.
Klocki są ważne i pożyteczne ale warto pomyśleć o dzielnicach rolniczych i o meriolacji wałów – wiosna idzie są roztopy

Ja bym wołal za miast tych klocków np. zbudować chodniki i krawęzniki w mieście na to ciągle nie ma pieniędzy !!!!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content