Koronawirus w Tarnobrzegu. Zakażona kobieta leżała od poniedziałku w szpitalu? – szokująca relacja lekarza i radnego

Z facebookowego profilu Cezarego Mikruta lekarza i tarnobrzeskiego radnego dowiedzieliśmy się, że w tarnobrzeskim szpitalu przebywała kobieta zakażona wirusem COVID-19. Z relacji Cezarego Mikruta wynika, że starsza kobieta została przyjęta do szpitala w poniedziałek z zapaleniem płuc, jednak ze względu na ujemny wywiad epidemiologiczny nie została od razu przebadana na obecność wirusa. Stało się to dopiero wczoraj.

Relacja radnego i lekarza Cezarego Mikruta:

Pacjentka leżała w szpitalu od poniedziałku, i już z tego co wiem, od poniedziałku były sugestie, że to chodzi o infekcje tego typu. Ale Oddział Zakaźny (co mi wiadomo ale szczegółów nie podam bo ich nie znam) odmówił przyjęcia. Stan pacjentki był niezbyt dobry, kobieta była przyjęta z zapaleniem płuc, nie trafiła również na Oddział Intensywnej Terapii. Dopiero jak całkowicie się oddechowo załamała, trafiła chyba wczoraj na OIOM i dopiero wtedy miała wykonany test. Wcześniej nie widziano wskazań do wykonania tego testu z racji tego, że pacjentka miała ujemny wywiad epidemiologiczny. Nieco wcześniej leżała na Oddziale Reumatologii, wróciła do domu i nie wychodziła z niego i trafiła z tym zapaleniem płuc na ten Oddział Wewnętrzny. No i skończyło tak jak się skończyło, okazało się że pacjentka jest zarażona, ja mogę tylko tak dywagować, czy już leżąc na tej Reumatologii nie miała kontaktu z kimś chorym ale trudno też zakładać, że leżąc w domu nikt jej nie odwiedzał. Moim zdaniem biorąc pod uwagę to, że trzy doby leżała na Wewnętrznym, to Wewnętrzny będzie do zamknięcia, wszyscy pracownicy tego oddziału do kwarantanny, choć ja mam takie zdanie że wszyscy powinni być przetestowani bo nie jest powiedziane, że wszyscy muszą być zakażeni. Co do Oddziału Intensywnej Terapii to podejrzewam, że on może się ostać, bo z tego co wiem, od razu pacjentka ta była położona w izolatce, personel był uzbrojony we wszystkie środki ochrony osobistej. Pytanie dlaczego nie zrobiono tego na Wewnętrznym, to też taka moja dywagacja. Biorąc pod uwagę jakie podejście do tej epidemii ma nasza władza, to my jesteśmy tak dokładnie „wyzakażani” jak Niemcy, Czesi i wszystkie te kraje leżące obok. Jaka jest najtańsza metoda walki z epidemią? – nie testowanie i tak właśnie się to odbywa w tym kraju.”

Na tę chwilę nie udało nam się uzyskać informacji na ten temat od dyrekcji szpitala w Tarnobrzegu. Z kolei lekarz z tej placówki Dariusz Kłeczek na swoim facebooku umieścił informację, że pacjentka ta została przewieziona do szpitala zakaźnego.

Ze szpitala otrzymaliśmy jedynie lakoniczną informację o wstrzymaniu przyjęć z dniem 20 marca br. wstrzymanie przyjec

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 rok temu

Radnego proszę o wstrzymanie się z tego typu osądami i komentarzami. Niech się lepiej zajmie leczeniem a nie polityką. Doszły mnie plotki, iż kobieta ta była znajomą lekarki ze szpitala i to tak naprawdę z tego powodu procedury zostały złamane. „Bo kto koleżankę będzie izolował”.

Owen
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

A niby dlaczego Pan doktor-radny miałby sie wstrzymywać od onformowania społeczeństwa na temat prawdziwego zdarzenia, które realnie grozi dalszą eskalacją zakażenia? Miał cicho siedzieć i udawać, że jest fajnie, tak jak Sanepid? Ja Panu doktorowi-radnemu dziękuję za tę informację bo z pewnością lepiej jest znać skalę ryzyka zanim się bez wyraźniej potrzeby wyjdzie z domu.

giga
1 rok temu
Reply to  Owen

A dlaczego na wewnętrznym złamano procedury i ani radny ani nikt nie ciągnie tego wątku tylko do rządu skaczą. Trzeba być obiektywnym nie zajmować się polityką tylko wykonywać obowiązki z podwójną starannością.Teraz nie ma nawet „mądrego” by wiedziałby jak z tego wyjść z jak najmniejszymi szkodami.

Mar
1 rok temu
Reply to  giga

Ten wątek jest kontynuowany tu:
https://nadwisla24.pl/2020/03/20/szpital-w-tarnobrzegu-wstrzymuje-przyjecia/
A co do minimalizacji szkód, to wstrzymano już przyjęcia do szpitala, teraz trzeba odciąć szpital, zdezynfekować pomieszczenia, żeby zapewnić funkcjonowanie SOR, a jednocześnie poddać kwarantannie szpitalnej i przebadać na obecność wirusa wszystkie osoby, które miały kontakt z pacjentką, a także poddać kwarantannie domowej ich domowników.

niewieszniemów.
1 rok temu
Reply to  Mar

działanie ogólne po zdarzeniu TO NIE kontynuacja do wątku na odz.wewnętrznym

Mar
1 rok temu

Widocznie nie przeczytał / zrozumiał waćpan wszystkich komentarzy tam napisanych, np:
https://nadwisla24.pl/2020/03/20/szpital-w-tarnobrzegu-wstrzymuje-przyjecia/#comment-151492

samnieumiesz
1 rok temu
Reply to  Mar

daruj sobie takową polemikę

Mar
1 rok temu
Reply to  samnieumiesz

Naucz się sprawdzać podawane informacje i czytać ze zrozumieniem.

niedlamnie
1 rok temu
Reply to  Mar

tuman znów uczy tumaństwa?

Mar
1 rok temu
Reply to  niedlamnie

Aaa, bo to znowu karzeł moralny i dureń (zdaniem pewnego sondującego), obdarzający wszystkich nieheretycką „miłością” bliźniego. Wszystko jasne.

be be
1 rok temu
Reply to  Mar

znowu tytan moralny kłamie– przecież ty jesteś ciemny!!(jak tabaka wrogu -jest takie przysłowie)

Mar
1 rok temu
Reply to  be be

I co jeszcze żenującego napiszesz? 😉

też mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

A niby dlaczego radny nie może się wypowiedzieć na temat że zawiodły procedury . Dlaczego dyrektor szpitala nie zwołał konferencji i nie powiedział co zaszwankowało ?. Pacjent z zapaleniem płuc lezy bez testów w sytuacji pandemii ? . Dyrektor powinien więcej oglądać telewizji i posłuchać jak postępuje się w takich przypadkach. A teraz szpital zamknięty dla mieszkańców. Obok wirusa przychodzi się zmierzyć z błędami ludzkimi.
I nie ma tutaj żadna polityka . Proszę o uspokojenie się4 tych którzy politycznie bronią dyrekcji i lekarza oddziału wewnętrznego. Gdyby zachowano procedury nie byłoby plotek .

Corona
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Jakby umiał leczyć do by nie został radnym

Ola
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

I tak sanepid jest zakażony to wiem, a co dopiero ludzie szpitalu

As
1 rok temu

Dlaczego rząd nie przyłączył się do przetargu organizowanym przez kraje Unii na zakup sprzętu? Teraz oni mają priorytet i biorą prawie całą produkcję. Nam nie zostaje prawie nic. Dyrekrorzy szpitali dostają kasę i mają sami robić zakupy na wolnym rynku. Kto cokolwiek czy maseczki czy rękawiczki czy środki do dezynfekcji chciał kupić widzi jaki jest wybór na rynku. Jak dla szpitali brakuje już teraz to co będzie jak na dobre się zacznie?.Dlatego naprawdę o ile to możliwe najlepiej siedzieć w domu i nie wychodzić.

Jan
1 rok temu

Najważniejsze, że termin wyborów prezydenckich jest nie zagrożony. Skąpą ilością testów na koronowirusa rządzący próbują zaklinać rzeczywistość tylko po to aby utrzymać się przy korycie. Kosztem zdrowia i życia Polaków 🙁

xxl
1 rok temu
Reply to  Jan

menda jesteś

spoko
1 rok temu
Reply to  Jan

Jan przecież w tym co ty pleciesz nie ma żadnego sensu. poza krytyką rządu- głupią i nietrafną

Mati
1 rok temu

Mikrut weź się do roboty, lekarzy brakuje a ty piszesz bzdety. Rząd jest winny bo na wewnętrznym nie zrobiono jej testu. Myśl chłopie.

c23
1 rok temu
Reply to  Mati

baran jesteś

Mar
1 rok temu

Ludzie bali się zarażenia na targu, a tutaj okazuje się, że można się zarazić w szpitalu, w którym ludzi powinno się izolować i leczyć.

Mariusz
1 rok temu

7 osób pojechało do szpitala w Mielcu, szpital zamknięty, kwarantanna na oddziałach… to może nie wina dr Mikruta, czy szpitala… tylko system jak zwykle nakazuje procedury właściwe tylko dla siebie.

Zygi
1 rok temu

Sklepy otwarte w których masa ludzi się przewija, zdrowych i zapewne zakażonych. Pomyślcie skoro w szpitalu są takie jaja to co dzieje się w sklepach. Tysiące osób chodzą i zakażają innych, często o tym nie wiedząc. Dramat to będzie za 2-3 tygodnie. Małą ilością wykonywanych testów rząd nie stłumi epidemii, tym sposobem nie odizolujemy zakażonych 🙁 Jesteśmy kompletnie nie przygotowani bo nawet służbom brakuje najprostszych, najtańszych maseczek. Rząd okłamywał i okłamuje społeczeństwo gdyż wybory za pasem.

spoko
1 rok temu
Reply to  Zygi

Nie łącz wyborów do wirusa bo tak robią tylko nieodpowiedzialni głupcy. Do takiej sytuacji nikt na świecie nie był i nie jest przygotowany.

dick
1 rok temu
Reply to  spoko

to POczerwonieni tacy upolitycznieni (tutaj ich mamy sporo) teraz radzą jak postępować w szpitalach które zaczęli a nie do końca sprzedali

Kasia
1 rok temu
Reply to  dick

A jak pisowski dyrektor wszystko olewa i nie działa to jest okey Zostaw PO w spokoju

relacja na Wykop
1 rok temu

„To będzie trochę długi post, #koronawirus #zalesie, trochę #medycyna , #covid19 , #2019ncov , pokazujące jak gównianą i koszmarnie niebezpieczną jest instytucja zwana Sanepidem. Świeżynka prosto ze szpitala, jeszcze ciepła. Byłoby fajnie jakby czasem to trafiło w gorące żeby pokazać z czym się mierzy ochrona zdrowia ( nie sami lekarze, bo tu jest jeszcze armia ludzi wśród których są pielęgniarki, ratownicy, diagności laboratoryjni itd.) Szpital oficjalnie wojewódzki, ale wielkościowo trochę mniejszy, czyli taki trochę większy powiatowy. Około 5 dni temu do niego trafia ~80letnia pacjentka która 10dni po wyjściu ze szpitala zaczęła coraz bardziej kaszleć, niewielka gorączka i duszność. Zdjęcie RTG wyglądało bardzo źle, obustronne zapalenie płuc, obraz sugerował etiologię wirusową. Internistka na izbie przyjęć od razu wyczuła pismo nosem, po bardzo wnikliwym wywiadzie ( prawie 2.5h rozmowa) z mężem teoretycznie wykluczyła przywleczenie koronawirusa, niemniej jednak dzisiaj to już nie ma żadnego znaczenia. Podejrzenie jest i tak. Po konsultacji z dyrektorem medycznym szpitala, szefem OIOM’u, lekarzem zakładowym, szefem szpitala zakaźnego dla pacjentów z koroną-, stwierdzono że są kliniczne wskazania by wykonać test na koronawirusa. I co na to sanepid? „pani nigdzie nie podróżowała zatem nie ma wskazań by ten test wykonać, do widzenia”. Pani leży na internie kilka dni, coraz… Czytaj więcej »

Ludmiła
1 rok temu

100/100 Dobrze powiedziane. Ciekawe ile za 60 zł oszczędzone przez panią z sanepidu wirus zabierze ludzkich istnień – następne 2 tygodnie pokażą.
Za to co zrobiła osoba decyzyjna z sanepidu – powinna odpowiadać za spowodowanie powszechnego zagrożenia i prawdopodobnie…. spowodowanie śmierci. 🙁

apel
1 rok temu
Reply to  Ludmiła

Aby taki wyciągnąć wniosek trzeba jeszcze znać procedury w tym sanepidzie . A z tym niestety jest żle , wszyscy tu „mądrzący się”nie mają pojęcia o tych rzeczach tylko prezentują swoje wątpliwe mądrości niekiedy przynoszące więcej złych emocji niż rozsądku i fachowej rzeczowej opinii.Najwłaściwszą postawą jest dostosowywać się do oficjalnych komunikatów bo to jest bardzo istotne w tej bardzo poważnej sytuacji.

orzel
1 rok temu

czy to ten „lekarz” co prawił na swoim FB, że wystarczy wstrzymać powietrze przez 10 sekund rano aby stwierdzić czy się ma wirusa czy też nie? Co z resztą usunął PO jakimś czasie.
Kto nas leczy? kto siedzi w RM? LITOŚCI

Gość
1 rok temu

Już to pisałem w jednej z gazet…..nie stać nas na wykonanie testu że nie wiem może kilka stówek a stać nas na leczenie masy zarażonych ludzi za miliony…..takie to polskie…..

możetak
1 rok temu
Reply to  Gość

to są banialuki nie nadające się do gazet — takie to ruskie, bo kłamliwe,

Tbg
1 rok temu

Panie Mikrut słaby z Pana lekarz i bezaktywny radny. Niech Pan zajmie się obowiązkami lekarza a nie politykowaniem. Przez słabych lekarzy takich jak Pan mamy taką służbę zdrowia w TBG.

Nowiny
1 rok temu
Pacjent
1 rok temu
Reply to  Nowiny

Czy Ci którzy próbują sprawę pacjentki z bólem kolana wkręcić w sytuację z pacjentka z zapaleniem płuc i podejrzeniem korono wirusa to zapewne ci którzy źle znoszą brak aktywności politycznej z powodu kwaranntany.
Martwie się co będzie z takimi ludźmi po apanowaniu epidemii Zmiany w psychice nieodwaracalne

Gość
1 rok temu
Reply to  Nowiny

Pan doktor miał całkowitą rację. Pacjentka złamamła procedury.

Opineo
1 rok temu

Mieliśmy już słabego premiera która była lekarzem i zataczała się na wizytach, mamy kandydata na prezydenta Polski który jest lekarzem Tygryskiem i teraz mamy radnego Tbg lekarza który pluje na swoje miejsce pracy i koleżanki oraz kolegów ? Panie Mikrut takim jak jest Pan lekarzem to jest Pan radnym = żenującym. Zamiast pomóc i poradzić aby było lepiej i sprawniej w szpitalu to Pan bawi się w blogera na FB !!!

Gość
1 rok temu
Reply to  Opineo

Szkoda ,że nie krytykujesz kogoś , przez kogo zostało najpewniej zarażonych kilka może kilkanaście osób.Ciekawe kiedy będą wyniki testów osób , które miały styczność z tą pacjętką? Mam nadzieję ,że nie za tydzień.

gość2
1 rok temu
Reply to  Gość

myślisz że ten ktoś zostanie wyłoniony do krytyki czy utajniony w koleżeńskim gronie?

jeszcze zdrowy
1 rok temu
Reply to  Opineo

Czy wszystko w porządku z myśleniem .? Gdyby nie dr Mikrut to wiesz co by się działo?. Pod dywanik, pod dywanik bo decydenci zawsze myślą o sobie a nie o rodakach. Przeproś i to natychmiast Pana Mikruta.

mommo
1 rok temu
Reply to  jeszcze zdrowy

Jakoś tak nikt nie wspomniał, że kobieta przez 2 tygodnie leżała w szpitalu, potem wypuszczono ją na weekend i wróciła w poniedziałek. Z tego wynika jeden wniosek, zaraziła się w szpitalu?

Jan
1 rok temu
Reply to  Opineo

Zamieść pod dywan,najlepiej?Prokuratora się boisz?

Max
1 rok temu

A co na to Prokuratora? Nic nie widzi i nic nie słyszy? Należy natychmiast wszcząć śledztwo w sprawie narażenia niewinnych ludzi na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia! A wszyscy którzy z winy Sanepidu i szpitala zachorują powinni wystąpić do Sądu o wysokie odszkodowania!

i. e.
1 rok temu

Czy w Tarnobrzegu jest jakiś sanepid? I jakie podjął działania w związku z przypadkiem zakażenia. Bo z tego co piszą na ED to nie zrobili nic. Cóż mają weekend

Zatroskany obywatel miasta
1 rok temu

Radny Mikrut pisze o podejściu „naszej” władzy, aj ja mam pytanie o podejście pana Mikruta. Co zrobił Pan jako lekarz i nasza lokalna władza? Przecież pełni Pan funkcję przewodniczącego Komisji Zdrowia. Zamiast współdziałać, woli Pan szczucie …. a może założy Pan koszulkę na jakiś pomnik?

Obywatel
1 rok temu

Nie rób polityki. Odpowiedź kto w Tarnobrzegu rozszerzył wirusa

Gość
1 rok temu

Co wspólnego ma jakaś komisja ze szpitalem? To szpital podlega miastu? Adriam bredzi coś o cwierćbilionie pomocy a szpital prosi o pomoc na maski i przyłbice za kilka tysięcy złotych. Zamiast wiecować kilka miesięcy można było o to zadbać kilka miesięcy temu. Teraz na runku ciężko o cokolwiek z ochrony osobistej kupić dla szpitali .Ludzie pozostawieni są sami sobie. Kupienie czy płynu do dezynfekcji czy rekawiczek lub maseczzek graniczy z cudem .Rząd blokuje jeszcze sprzedaż na portalach aukcyjnych tłumacząc to troską i ochroną przed drożyzną.

Gość
1 rok temu

kto odpowiada za to ,że na wynik testu czeka się często po 3-4 dni? Robimy tych testów tylko 2,5 tysiąca dziennie w tym tempie to zawsze będziemy na końcu a epidemia się rozprzestrzenia zobaczymy kiedy będą wyniki testów ludzi ze szpitala

spoko
1 rok temu
Reply to  Gość

Takie są procedury zaakceptowane przez epidemiologów!!! i przyjęte do realizacji przez min.zdrowia i WSZYSCY ci z opozycji też muszą się dostosować!!

Pacjent
1 rok temu

Dr Mikrut na dyrektora szpitala

lokator
1 rok temu

Mam pytanie do prezesów tarnobrzeskich spółdzielni: kiedy rozpoczną dezynfekcje wind i klatek ?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content