Tarnobrzeg: Od dzisiaj testy u pracowników szpitala na obecność koronawirusa

Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu Wiktora Stasiaka, dzisiaj rozpocznie się pobieranie wymazów do badań na obecność koronawirusa u części personelu placówki. Spowodowane jest to obecnością w szpitalu pacjentki z COVID-19.

Zakażona kobieta przebywała w szpitalu od poniedziałku 16 marca br., gdzie trafiła z zapaleniem płuc. Najpierw hospitalizowana była na Oddziale Wewnętrznym, później zaś gdy stan jej zdrowia uległ pogorszeniu, trafiła na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Jak ustaliło Echo Dnia, z kobietą kontakt mogło mieć około 50 osób z personelu szpitala. Osoby te zostały objęte kwarananną domową.

– W porozumieniu z Sanepidem w piątek zwróciliśmy się do wszystkich wytypowanych osób o opisanie jak kontakt z tą pacjentką przebiegał. Na bazie tego i wywiadu z tymi osobami Sanepid dokonuje weryfikacji. Dzisiaj rozpocznie się pobieranie wymazów do badań – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala.

– Według zaleceń sanepidowiskich pobieranie wymazów do badań może się odbyć nie wcześniej niż siedem dni od pierwszego potencjalnego kontaktu z osobą zarażoną. Do nas pacjentka trafiła w poniedziałek 16 marca br., w związku z tym osoby z SOR czy Diagnostyki Obrazowej w pierwszej kolejności plus z Interny i na końcu personel OIOM bo oni mieli kontakt dopiero w środę – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
11 miesięcy temu

„Osoby te zostały objęte kwarantanną domową.”. Ile dalszych osób mogli zarazić po drodze i w domu?

Olo
11 miesięcy temu
Reply to  Mar

Niestety , ale na zachodzie wszystkie osoby poddane kwarantanne są zamykane w hotelach internatach i pilnowane. Ma to sens bo są izolowane. U nas osoby na kwarantannie siedzą w domach z domownikami , którzy mogą pracować i wychodzić z domu do woli. Trochę to słabe ale z pewnością tańsze.

nie
11 miesięcy temu
Reply to  Olo

słabe bo ciućmakowi się nie chce zadbać o siebie i kłamie o zachodzie?

Gość
11 miesięcy temu

Mówicie o badaniu po 7 dniach. Tymczasem po tym jak wykryto chorobę u ministra ochrony środowiska natychmiast zbadano cały rząd. Wyniki były znane już następnego dnia. Na szczęście wszyscy okazali się zdrowi. To jak z tym w końcu jest?

big
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Sugerujesz rzeczy o których masz błędne info a nie masz zielonego pojęcia.

obywatel
11 miesięcy temu
Reply to  big

taki płynął przekaz z TVP

nie
11 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Kłamiesz

jasno
11 miesięcy temu
Reply to  Gość

Kanclerz Niemiec „będzie regularnie poddawała się testom przez kilka najbliższych dni, ponieważ pojedynczy test na tym etapie nie byłby w pełni wiarygodny” poinformował w niedzielę rzecznik rządu Steffen Seibert.
W Polsce jest podobnie . Są dwa rodzaje testów; I szybki -ale niepewny wynik .i II dostępny dla ogółu , pewny wynik daje po siedmiu dniach od zakażenia i takie stosują wszystkie kraje dla ludności .I dla takiego testowania są przygotowane procedury kwarantanny i badania w laboratoriach dozorowane przez sanepid.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x