Tarnobrzeg: Władze chcą uruchomić „mobilny, zielony rynek”

W Tarnobrzegu ma zostać uruchomiony „mobilny, zielony rynek”. Ma on funkcjonować w zastępstwie placu targowego, zamkniętego z powodu pandemii koronawirusa.

„Mobilny, zielony rynek” ma działać na tych samych zasadach jak funkcjonująca od połowy marca lista punktów, w których można zamówić jedzenie na wynos. W tym przypadku mieszkańcy otrzymają informacje o rolnikach, którzy zamówione warzywa, owoce, sery, sadzonki itp. dowiozą do klienta. Zdrowe produkty

O pomyśle tym poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Dariusz Bożek.

„Z myślą o umożliwieniu zaopatrzenia się mieszkańców naszego miasta w zdrowe produkty, płody rolne prosto od producentów, co bardzo ważne – dostarczane pod drzwi (!), a także chcąc wesprzeć lokalnych producentów żywności – rolników, stwórzmy bazę z kontaktami do tych, którzy mogą podjąć się takiej właśnie formy sprzedaży warzyw, owoców. Proszę o udostępnianie tego posta, przekazywanie tej informacji dalej, by dotrzeć do każdego zainteresowanego bezpośrednią formą rozprowadzania płodów rolnych. Stwórzmy, na wzór listy barów, listę kontaktów do tych, którzy mogą mieszkańcom Tarnobrzega dowozić ziemniaki, marchewki, świeżą zieleninę. Ser? Tylko jeśli produkowany jest z przestrzeganiem rygorystycznych wytycznych Sanepidu – czytamy na facebooku prezydenta. (link do zgłoszeń tutaj)

Na facebooku została też utworzona grupa pn. ” Dostawa warzyw./TARNOBRZEG I OKOLICE” – link tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TBG
3 lat temu

Bardzo dobry pomysł ! Może by też spróbować pozwolić handlować w różnych częściach miasta tak żeby cały handel nie skupiał się np. w okolicy hali targowej tylko rozproszyć sprzedających np.na ul.Wyspiańskiego, Dekutowskiego itp.

Mar
3 lat temu
Reply to  TBG

To drugie nie przejdzie. Nie po to męczą w czerwcu starszych ludzi z truskawkami, żeby teraz pozwalać handlować na ulicy.

TBG
3 lat temu
Reply to  Mar

Jeśli Mar nie zauważył to mamy jakby inną rzeczywistość w tej chwili.

Mar
3 lat temu
Reply to  TBG

Zależy pod jakim względem. Ludzi i aut na ulicach zdecydowanie mniej. Ale np. remontów ulic w centrum jak nie było tak nie ma.

TBG
3 lat temu
Reply to  Mar

Nie bardzo rozumiem co ma sprzedaż marchewki i ziemniaków do remontu ulic ?

Mar
3 lat temu
Reply to  TBG

Wdrażanie sprzedaży produktów rolnych na ulicach Tarnobrzega, tak samo jak remonty tych ulic, jest uzależnione od woli i wysiłków władz miasta. Jeśli tego też nie zrozumiesz, to trudno.

TBG
3 lat temu
Reply to  Mar

No jakoś nie rozumiem , wysiłki jakieś ze strony miasta są skoro proponują taką formę sprzedaży. Po za tym ziemniaki sprzedaje jedna osoba a do remontu ulic jest potrzebna ekipa .

Jestem za Prezydentem
3 lat temu
Reply to  Mar

pytanie do Mar
W jaki sposób planuje Pan pomóc przedsiębiorcą tarnobrzeskim ? ?

Mar
3 lat temu

Ja nie planuję, bo nie nazywam się Dariusz Bożek i nie mam takich uprawnień. Natomiast jeżeli chodzi o propozycje, to przede wszystkim pozwólmy umawiać się telefonicznie lub przez internet sprzedawcom z targowiska i ich klientom i handlować swobodnie i bez opłat na parkingu przy placu targowym z auta, z chodnika, lub „z ręki”. Oczywiście z zachowaniem odległości 1,5 m itd.

Ledi
3 lat temu

Prezydent i Radni (szczególnie Bio Nauczyciel i Agent 007 z Zakrzowa) będą rozwoźić Czerwone Buraki i POry.

Gość
3 lat temu
Reply to  Ledi

Zamiast cieszyć się z każdej lokalnej inicjatywy tylko hejt. Zobacz co dzieje się w kraju. Zaczyna to przypominać „Śmiało zmieścisz się”

maas
3 lat temu

dwie pietruszki korzeń, pęczek zielonej pietruszki, 2 pęczki koperku, 4 marchewki, 1 por, 3kg iemniaków, dwie cebule i 3 kg jabłek- to tak na razie.

Ania
3 lat temu

To jest bez sensu wystarczy pozwolić rolnikom handlować na terenie miasta w różnych punktach pod sklepami gdzie robimy zakupy tyle tak handluje Pan przy dworu ma bardzo dużo klientów niech stoją pod sezamem, biedronka, na placu czerwonym, wyznaczyć obszar taśma ze nie wolno podchodzic do towaru ale można go kupić i tyle po co numery bez sensu jest dzwonić po 1 kg marchewki, nie tymi punktami będą tereny przy Szkole przedszkolu, tzn 1 punkt 1 handlujący i tyle a może aż tyle

Janusz
3 lat temu

Kto chce handlować to handluje nawet w czasie stanu epidemii . Przedwojenni Żydzi nawet w czasie okupacji nie dość że handlowali to potrafili sprzedać tę samą rzecz kilku osobom i jakoś sobie radzili. Zresztą miasto już dawno powinno utworzyć jakiś drugi mniejszy bazar tzw.ZIELENIAK jakie są w niektórych miastach dla starszych osób żeby nie jeździły specjalnie na drugi koniec miasta po 1 kg ziemniaków i pęczek marchewki za zupę.

Jestem za Prezydentem
3 lat temu

pytanie do Mar
W jaki sposób planuje Pan pomóc przedsiębiorcą tarnobrzeskim ?

marian
3 lat temu

przedsiebiorcą,polska trudna jezyk

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content