Mandat za mycie auta, zakaz wstępu do parku czy lasu. Czy polskie władze podejmują nadmierne środki zapobiegawcze? (SONDA)

Od środy 1 kwietnia w Polsce obowiązuje szereg obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, to przede wszystkim ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich. Wprowadzono więc m.in. całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez itp., ograniczenie wyjść z domu tylko do niezbędnych spraw czy możliwość przemieszczania się jedynie w grupie do dwóch osób oddalonych od siebie o dwa metry. Zakazano również wstępu do lasu.

Jak się okazuje, mandat za łamanie nowych zasad wprowadzonych w związku z walką z koronawirusem można otrzymać również podczas korzystania z bezdotykowej myjni samochodowej. Przekonali się o tym trzej kierowcy z Olsztyna. Jak informuje Twój Kurier Olsztyński w artykule pt. ” Mandat za mycie auta. Żandarmeria zatrzymała kierowców. Myjnia w Olsztynie była bezdotykowa„: funkcjonariusz policji poinformował mężczyzn, że stosuje art. 54 Kodeksu Wykroczeń. Głosi on, że osoba, która „wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany”. W tym przypadku karający nałożyli maksymalna kwotę”.

Czy polskie władze podejmują wystarczające środki ostrożnościowe w związku z koronawirusem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

foto: Policja

46
Dodaj komentarz

11 Wątków komentarzy
35 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
28 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mar

Byłoby ok, gdyby te przepisy były lepiej przemyślane. Np. wymóg odstępu minimum 2,0 m. Jak na chodniku o szerokości np. 2,0 m mijający się piesi mają zachować taki odstęp? Dlaczego mąż i żona, którzy śpią w jednym łóżku, na ulicy mają zachowywać od siebie taki odstęp? Nie powinno się tworzyć prawa absurdalnego. Poza tym występują uzasadnione przesłanki, że niektóre przepisy są nieuprawnione – więcej o tym tutaj:
https://nadwisla24.pl/2020/04/01/koronawirus-rpo-rozporzadzenia-ministra-zdrowia-bez-podstawy-w-specustawie-o-covid-19-to-lamanie-konstytucji/

Pan TIK TAK

ty tępy idioto, mąż i żona mogą iść razem bo są teoretycznie rodziną, nie wypowiadaj się ułomie.

Mar

Kulturalny inaczej „znawco” przepisów 😀 Przeczytaj sobie Rozdział 8 „Nakaz określonego sposobu przemieszczania się” z podlinkowanego niżej rozporządzenia, a następnie podaj mi konkretny przepis z tego rozdziału, który pozwala iść pełnosprawnym małżonkom w odległości mniejszej niż 2,0 m od siebie. Bo przepis § 18 1. 1) tego wyraźnie zabrania.
http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000056601.pdf

Tarnobrzeżanin

Po pierwsze, niezależnie od tego, czy ktoś mówi mądrze czy głupio, nie masz prawa go obrażać – popełniłeś przestępstwo z art. 216 § 2 Kodeksu karnego i @Mar może teraz skierować przeciwko Tobie akt oskarżenia, ustalenie danych osobowych to nie jest problem. Po drugie, nie masz racji – jeśli zarówno mąż, jak i żona są pełnosprawni, zgodnie z rozporządzeniem powinni zachować 2 metry odległości: §18.1. W okresie, o którym mowa w §2 ust.1, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje: 1)pieszo –jednocześnie mogą się poruszać osoby w odległości nie mniejszej niż 2m od siebie, chyba że zachowanie tej odległości nie jest… Czytaj więcej »

Mar

No to jak Panie TIK TAK, czy na dzień dzisiejszy wolno iść w Polsce ulicą w odległości mniejszej niż 2,0 m od żony, czy nie? Konkretne pytanie, krótka odpowiedź.

Tarnobrzeżanin

@Mar, co to mijania się – jeśli zachodzi pewna kolizja przepisów, to powinno się przestrzegać tego, który chroni dobro wyższe. Jeśli z daleka widzisz, że ktoś idzie, a nie ma ruchu na drodze – przejdź na drugą stronę jezdni, albo idź jezdnią tak, aby zachować te 2 metry (nie mówiąc o wchodzeniu na trawnik, jeśli się znajduje przy chodniku). Te przepisy są potrzebne, niestety są wydane w formie sprzecznej z konstytucją, a konkretnie art. 31 ust. 3 ustawy zasadniczej. To powinno być wprowadzone ustawą, a nie rozporządzeniem PRM. Oczywiście zgadzam się też, że są pisane na kolanie, np. idąc do… Czytaj więcej »

Mar

Tarnobrzeżanin, dzięki za wyczerpujące wyjaśnienia. Natomiast co do tamtego osobnika, to prędzej czy później się doigra, bo każdy będzie sądzony, niektórzy wcześniej przez ludzi, a wszyscy przez Jezusa Chrystusa, Króla królów i Pana panów.

ORMO

Trybunał Konstytucyjny tak orzekł czy ty jego bez upoważnienia reprezentujesz ” niestety są wydane w formie sprzecznej z konstytucją, a konkretnie art. 31 ust. 3 ustawy zasadniczej.”

Tarnobrzeżanin

@ORMO: Jeśli istnieje ewidentna sprzeczność ustawy z Konstytucją, to orzeczenie TK w tej materii jest (w normalnych warunkach) niejako formalnością. Poza tym TK sam z siebie nie bada konstytucyjności aktów prawnych, potrzebna jest do tego inicjatywa odpowiedniego podmiotu: – w przypadku wniosku – jednego z podmiotów, o których mowa w art. 191 Konstytucji RP – w przypadku pytania prawnego – każdego sądu (art. 193 Konstytucji RP) – w przypadku skargi konstytucyjnej – każdego (art. 79 Konstytucji RP), po wyczerpaniu drogi prawnej (art. 77 ust. 1 ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym). I rzeczywiście, dopóki TK nie orzeknie… Czytaj więcej »

ORMO

No dużo przepisałeś nie na temat .ale nauczysz się chyba KTO decyduje czy jest COŚ sprzeczne z konstytucją czy nie i co się robi jak się ma takowe wątpliwości

Bozo

Chodź szerszymi chodnikami lub schodź na trawnik, a najlepiej nie wychodź i masz zagwostke z głowy nasz forumowy szpecjalisto-ważniako-myslicielu

Mar

Porady godne pisowca 😉

ORMO

a „problemy” godne zielonego konfederata

Mar
cześć

dryblasie „mądrości w linkach” tak trafnych jak twoje IQ -pozdro

Mar

Papa tchórzu 😉

Tola

Policja i straż powinna pojawić się pieszo na ulicach, nad Wisłą, nad stawami i w parku Co z tego że są ustawy jak nie ma kto ich egzekwować Polak jak widzi że to jest tylko tak na gębę to sobie nic z tego nie robi Policja jeździ samochodem koło wału A za wałem w krzakach nieletni siedzą

Monika

W kościołach

Mery

Niech to będzie sensowne a nie dowalanie się do idącej samotnie osoby pustą ulicą 🙁

Marek

Na myjnie nie można , ale kontroluje ktoś msze szczególnie w niedziele ? W Jadachach na każdej mszy jest 20 i więcej osób!!! A co będzie w święta? Wystarczyła by jedna wizyta policji to by te Dziadki może w końcu usiadły w domu na d….!!! Jak tak to specjalne godz. W sklepach ale w kościele nieważne,że jest ponad 20 ludzi!!!

Mira

To dzwon na policję skoro to widzisz, !!!!!!!

Nik

Nie tylko w Jadachach jest o wiele za dużo ludzi na mszach….. ale kogo to obchodzi? Księży na pewno nie

SK.PL

Proponujemy zadbać o samochód na własną rękę. Myślimy, że nawet będzie mu milej. Wpadnijcie do nas, mamy wszystko, co potrzebne do mycia samochodu! Widzimy się?

czytelniczka

Ograniczenia sa potrzebne ale bez przesady. Zakupy dla seniorów w wyznaczonych godzinach to moim zdaniem przegięcie. Starsze osoby i tak chodza wszędzie kiedy chcą. A ludzie pracujący też muszą zrobic zakupy, ugotować dzieciom obiad i pójść na drugą zmianę do pracy. Dlaczego np; w mpk-u może siedzieć co druga osoba a w kościele może być tylko 5- no dlaczego. To jakaś patologia.Nigdy w Polsce nie było ograniczeń w dostępie do kościołów, wręcz przeciwnie. Zawsze w trudnych sytuacjach ludzie się bardziej modlili. Nie ma żadnych dezynfekcji klatek schodowych itp. A kilkuminutowy spacer na świeżym powietrzu też chyba nikogo nie zabije. Wszystko… Czytaj więcej »

Dikt

Na ulicach Tarnobrzega pełno ludzi, to samo na działkach, będziecie za niedługo płakać.

mirekm58

Jedno jest pewne….stolarze nie stracą pracy…

bat

Płakać to będziesz ty i nie tylko ty jak ta cała szopka potrwa jeszcze z dwa miesiące lub więcej. Wtedy się zacznie prawdziwa pandemia.

perty

Na podstawie czego takie brednie? Chiny ,Korea Połu. poradzili sobie w 3 msc. więc jest pozytywny przykład.

bat

Skąd wiesz że sobie poradziły i jak wygląda tam teraz życie ? Chyba nie z wiadomości przekazywanych przez TV bo telewizja ma zakneblowane usta i jej zadaniem jest wzbudzanie strachu i paniki. A wracając do sedna – jeżeli ten przekręt wszech czasów potrwa jeszcze z dwa miesiące lub dłużej to gospodarka upadnie, ludzi pozwalniają z pracy a opłaty trzeba zrobić, za coś trzeba żyć może i kredyty spłacać. Za co ? I właśnie w tym momencie zacznie się …….

perty

w TVN też tak mówią – teraz już uwierzysz czy będziesz bredził dalej?

bat

Nie oglądam telewizji ale widzę że ty oglądasz i nawet wiesz co w TVN się dzieje. Już mnie nie dziwi dla czego takie masz rozumowanie. Dobranoc.

wszystkołże

1)”a telewizja ma zakneblowane usta i jej zadaniem jest
wzbudzanie strachu i paniki. 2)Nie oglądam telewizji –
-kłamca

Mieszkaniec

Przecież na zakupi do do roboty ludzie chodzą a na działkach mogą być 2 osoby i myślisz że będą sprawdzać wszystkie działki ile jest na nich osób ? Pomyśl trochę bo myślenie nie boli.

bóldo ciebie

no to zrób impre na działce to się dowiesz czy sprawdzają

fdsfsdf

Oto tym prostym sposobem udało się zamknąć ludzi w ich własnych klatkach ! Poczytajcie w necie jak powiązany jest ze sobą wirus i technologia 5G. Od kiedy wirusy żyją bez nosiciela kilkanaście godzin , chyba że to hybrydy stworzone w laboratoriach celem ubezwłasnowolnienia ludzkości ! Czemu nikt nie dochodzi skąd się wziłą i kto za tym świństwem stoi ?

Mar

Co raz więcej ludzi tego dochodzi. Poczytaj:
https://epochtimes.pl/jak-koronawirus-stal-sie-chinskim-czarnobylem/
Tylko czy da się pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za koronawirusa? W sądach w USA są pierwsze pozwy.

wrzos

KLER NA KASE CHCIWY,DLATEGO IM W KOSCIELE WIECEJ LUSZI,TYM DLA NICH LEPIEJ! GDZIE TU LOGIKA! A KLERU PIS NIE UKARZE TO ROBIA CO CHCA!

koń

spiepszaj dziadu …

Roma

Wprowadzają zakazy bo nic innego nie robia !!!! Forsa idzie na na wybory i inne dyrdymały A nie na walkę z wirusem Jakby co to powiedzą do ludzi że sa sami sobie winni że zachorowali i umierali bo NIE PRZESTRZEGALISCIE ZAOSTRZEN

Bolek

To jest typowe myślenie obrzydliwych pełowskich hien.To jest mącenie ludziom w głowach,żadnej odpowiedzialności.

Gość

Jak dalej będziemy robili ok. 4700 testów dziennie to będzie dramat normalnie. Nie rozumiem , czy chodzi o wybory czy mamy naprawdę tak małe moce przerobowe. Niemcy robią ok. 70000….

małpa

A niemcy nas mordowali to weż ty odwet

orzel

powinni jeszcze zmniejszyć ilość robionych testów to byśmy mieli najmniej zarażonych w Europie a ludzie by umierali tylko na „choroby towarzyszące”

pewny?

brawo jest pierwszy chętny – dawaj dane ,następni mile widziani — społeczeństwo tylko zyska też na inteligentnych w statystykach.

piter

teraz to mnie juz nic nie zadziwi jak zwierzeta maja 19 ale w czym woda jest problemem tego nie rozumiem i co jest problemem w lesie ze nie odstrzela człowieka lub psa jak to było ostatnimi czasami bo sie pomyli to tez jest jakim problem nie sie wypowiedza ci kto je wymysla bo to jest zynujace

giętkijęzyk

powiedział co wiedział a co powiedział nikt nie wie