Tarnobrzeg: Gmina zawarła ugodę z firmą projektującą obwodnicę

Gmina zawarła ugodę sądową z firmą Lafrentz Polska Sp. z o.o na dokończenie prac projektowych obwodnicy Tarnobrzega. Dokumentacja ma zostać przekazana do 14 lipca br., po tym terminie zostanie ogłoszony przetarg.

– 13 marca 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu Gmina Tarnobrzeg zawarła z firmą Lafrentz Polska Sp. z o.o. ugodę sądową na dokończenie prac projektowych wraz z uzyskaniem dla inwestycji (budowa obwodnicy) decyzji Zezwolenia Realizacji Inwestycji Drogowej. W terminie do 14 lipca 2020, zgodnie z zapisami ugody sądowej Firma Lafrentz przekaże Gminie dokumentację wykonawczą. Po tym terminie Gmina przystąpi do ogłoszenia przetargu – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Harmonogram budowy znany będzie po wyłonieniu Wykonawcy zadania. Według oświadczenia złożonego przez Firmę projektową, projekt wykonawczy jest zaawansowany na poziomie 100% – melioracje, rozbiórki kubaturowe, wycinki i nasadzenia; 80% – drogi, przepusty, sieci, oświetlenie; 50% projekty branży mostowej, przebudowa sieci gazowej – dodaje.

19 marca br. Gmina Tarnobrzeg wysłała pismo do Zarządu Województwa Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego z informacją o zawarciu ugody sądowej z Firmą Lafrentz.

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
10 miesięcy temu

jak nie bedzie to pilnowane to znowu lipa z tego wyjdzie bo to juz miało być skonczone w tym roku a zapowiada sie ze realny czas zakonczenia to bedzie 2024 jak to dojdzie do skutku pytania do um

ławnik
10 miesięcy temu

Szkoda ze nie odniósł się ani słowem co do warunków tej ugody ,bo pominiecie takowe może kryć kasę od miasta za tą ugodę.

Gość
10 miesięcy temu
Reply to  ławnik

Sądząc po treści nawet sporą. Nie realne wydaje mi się dotrzymanie tego terminu. Ale zawsze są kary umowne.

Mar
10 miesięcy temu

Jak rozumiem:
– dogadali się z podwykonawcą od projektu, żeby dokończył i przekazał projekt (na pewno nie za darmo),
– jak będą mieć projekt, to będą szukać nowego budowniczego,
– w międzyczasie będzie sprawa w sądzie z głównym wykonawcą tj. Energopolem.
Czyli wszystko wydłuża się o kolejne miesiące, które uzbierają się pewnie w lata. Pominę wyjaśnianie niewspółmierności kosztów realizacji tej drogi do przewidywanych rezultatów. Ale robienie nadziei mieszkańcom na zbawienną „obwodnicę” trwa – byle zleciało do końca kadencji 😉

ciekawy
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

a Ty Mar jakbyś to rozegrał ?

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  ciekawy

Pisałem już nie raz. Kto ciekawy może poczytać komentarze, np. tutaj:
https://nadwisla24.pl/2020/02/19/tarnobrzeg-kiedy-ruszy-budowa-obwodnicy/

ha ha ha
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Nie ma powodu do chwały to odsyłka {,może nie znajdzie popisu projektanta Drogi Krajowej 77 poprzez Tbg i rezygnacji z tej obwodnicy)) cytat Mar „ciąg Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska, wraz z odcinkiem ul. Lwowskiej w Sandomierzu do DK77 stał się drogą krajową, bo spełnia on kryterium „drogi stanowiące inne połączenia zapewniające spójność sieci dróg krajowych”

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  ha ha ha

Tak, odsyłka, bo tam się dość o tym opisałem. I podtrzymuję to, co tam napisałem – kto ciekawy może poczytać i ocenić. Także to mamy wyjaśnione.

A skoro już poruszyłeś temat, to do tej pory nie odpowiedziałeś na zadane tam przeze mnie pytanie:
jak konkretnie Gmina Tarnobrzeg powinna, twoim zdaniem, pozyskać środki finansowe na wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega (prawdziwej, obejmującej zdecydowaną większość miasta, nie tej projektowanej opaski) w ciągu najbliższych 10 lat?
Ciekawe czy odnajdziesz w sobie honor i teraz odpowiesz 😉

postaremu
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

JAK ZWYKLE Z TWOJEJ STRONY PROSTACKI UNIK I CHWYT PONIŻEJ PASA , (sobie możesz wyznaczać niedorzeczne zadania i warunkować je honorem, kulturą i logiką chociaż to wszystko jest ci obce )

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  postaremu

Czyli nie odpowiesz. Standard -jesteś w stanie tylko czepiać się, wyśmiewać i obrażać innych, a sam migasz się od zajęcia jasnego stanowiska i odpowiedzi na konkretne pytania.

test
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

Nic nie zrozumiał z wypisanej powyżej treści bo a)jest — tumanem b) nie umie czytać c)po chamsku ignoruje

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  test

Dopóki nie odpowiesz to gowno mnie obchodzą twoje wypociny 😉

zadanie 2
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

To chociaż sprecyzuj zamianę drogi wojewódzkiej na drogę krajową według twojego „błyskotliwego” pomysłu

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  zadanie 2

Co tam jęczysz? Bo twoich zaległych odpowiedzi na moje pytania nie widzę 😉

Mieszkaniec
10 miesięcy temu

Warunki ugody są najważniejsze To powinna zatwierdzić Rada Miasta bo może okazać się że Miasto sporo do tego dołoży To kto w końcu zapłaci kary umowne Nic z tego komunikatu nie wynika

Dociekliwy
10 miesięcy temu

Ugoda 13marca a dopiero dzisiaj komunikat
Dobrze ze jest epidemia i ludzie walczą o przetrwanie i mało ich interesuje co miasto robi

Prawnik
10 miesięcy temu

Jestem czynnym mecenasem Sądy zamknięte. Wokandy odwołane. Poczta nie dociera a tu proszę specjalnie dla Prezydenta wokanda Czy to zostało zakwalifikowane jako sprawa pilna Jeżeli tak to sprawy z zakresu prawa pracy winny być aktywne
Niby nikt nie pracuje a wyjątki jak zwykle.

Też prawnik
10 miesięcy temu
Reply to  Prawnik

Do tej pory były wokandy w sprawach karnych srrsztowych Nie wiem nic o gospodarczych Muszę się dopytać bo okazało się że 13marca sąd pracował

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Też prawnik

Lepiej żeby nie pracowali bo znowu kogoś okradną – w tym są specjalistami,
miejmy nadzieję że tym co nie pracują (bo nie chcą) podatnicy nie płacą.

Helka
10 miesięcy temu

A jakie są warunki ugody..? Dlaczego rzecznik ma mieszkańców za niedouczonych tzn ze nie wiedzą co to jest ugoda sądowa.!!!

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Helka

Po co takie rzeczy ludowi wiedzieć? Ważne że wadza wie. Szczegóły umowy z PFR (25 mln za 43 mln) poufne. Tu pewnie będzie podobnie. A w programie wyborczym El Presidente napisane: „transparentność zarządzania miastem”. Widać owa transparentność nie dla ludu. Ktoś się jeszcze spodziewa jakiejś poprawy jakości zarządzania gminą w tej kadencji?

Arh
10 miesięcy temu

Prezydent powinien rozdawać maseczki tak jak to robią w Puławach, Sandomierzu, bo mieszkańców ubywa a miasto traci na tym bardzo. Jeżeli miasto nie zadba o mieszkańców zostaniemy znowu sami.

ha ha ha
10 miesięcy temu
Reply to  Arh

„Jeżeli miasto nie zadba o mieszkańców zostaniemy znowu sami” – ty jesteś blokiem , wieżowcem czy domem szeregowym lub wolnostojącym?

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  ha ha ha

Też mi nowość – na razie Bożek robi za listonosza (najlepiej opłacanego w Polsce)- okulary, gogle roznosi swoim znajomym po sklepach , kupioną za kasiorę podatników (lanser jeden). Zarobków sobie nie zmniejszy jak i urzędasom co się przed ludźmi pozamykali (teraz nie muszą pozorować pracy i udawać że pracują).

Owen
10 miesięcy temu

No to rzeczywiście prezydent czas sobie znalazł na budowę tej pożal sie Boże obwodnicy! Naprawdę nie ma pilniejszych potrzeb i większych zmartwień? A może z pieniędzmi nie wie co robić. To niech wyda na testy wykrywające zakażenie koronawirusem dla całego personelu szpitala i wszystkich mieszkańców, na rękawiczki i maseczki ochronne. No i podległą miastu Straż Miejską niech pogoni żeby się zainteresowali w jak głębokim poważaniu co niektórzy mają kwarantannę, izolację i wszelkie obowiązujące środki ostrożności . Obwodnica po trupach?!

wrzos
10 miesięcy temu

DO OWEN,JESLI UWAZASZ,ZE BUDOWA OBWODNICY NIE JEST DLA MIASTA WAZNA TO JESTES W WIELKIM BLEDZIE! ZAMIESZKAJ W CENTRALNEJ DZIELNICY MIASTA TUZ PRZY ALEI SIKORSKIGO TO WTEDY ZROZUMIESZ,DLACZEGO WIELU MIESZKANCOW DOMAGA SIE JEJ SZYBKIEJ BUDOWY.WIOSNA I LATEM PRZY W/W ULICY NIE DA SIE OKNA NA DLUZEJ OTWORZYC TAKI JEST HALAS OD TYSIECY PRZEJEZDZAJACYCH TAMTEDY SAMOCHODOW, A DO TEGO SPALINY. NIECHAJ MIASTO JAK NAJSZYBCIEJ BUDUJE TE NOWA TZW.WSCHODNIA OBWODNICE MIASTA,KTORA ZNACZNIE ODCIAZY CIEZKI RUCH AUT ZE SRODMIESCIA.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Mieszkańcy ważni? To czemu do tej pory ekranów akustycznych nie zbudowali wzdłuż budynków mieszkalnych przy Sikorskiego i Sienkiewicza? Normy hałasu były przekroczone już w 2016 roku
https://www.youtube.com/watch?v=eNO2FJICq8s
Teraz zapewne jest jeszcze gorzej. Co ty gadasz człowieku? Nie widzisz że ta pseudo-obwodnica to kiełbasa wyborcza co raz bardziej nieświeża?

noise
10 miesięcy temu
Reply to  Mar

w 2016? z tego co usłyszałem z filmu hałas był już przekroczony w 2009 roku. stwierdzone, poszła wymówka w postaci obwodnicy i minęło 10 lat bez wybudowania czegokolwiek. ciekawe czy jakby obywatel dostał nakaz zrobienia czegoś i zwlekał ze zrobieniem tego 10 lat, to władza by była wobec niego taka pobłażliwa.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  noise

To, że do prawidłowego stanu doprowadza się rzeczy latami lub nawet dekadami to norma. Przykład: sypiąca się (dosłownie) kamienica przy Placu Bartosza Głowackiego. Tam chyba więcej niż 10 lat minęło. Także co tam jakiś hałas. Choć z drugiej strony nie kojarzę petycji osób mieszkających przy ulicach Sikorskiego i Sienkiewicza w sprawie przyspieszenia prac nad obwodnicą lub budowy ekranów.

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Wrzos – obwodnica dla Tarnobrzega jest bardzo ważna. OBWODNICA! A nie kolejna droga przez miasto kosztem zielonych płuc tego miasta. Takich zniszczń już się nie da odrobić, a wielkie pieniądze zostaną utopione w chorej inwestycji, dla której projekt przebiegu powstał zdaje się 40-50 lat temu. Tu trzeba przede wszystkim dalekowzrocznego spojrzenia, a nie na czubek własnego nosa – bo na siłę trzeba zrobić jakąś inwestycję. Wszystko jedno jaką i wszystko jedno jakim kosztem.

wrzos
10 miesięcy temu

OBWODNICA ONIJAJACA SRODMIESCIE MIASTA,JEST TARNOBRZEGOWI BARDZO POTRZEBNA TAK,JAK TEZ BUDOWA GALERII HANDLOWEJ Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!

Jasiek
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Jest potrzebna tak jak kiedyś Kwiatkowskiego dzisiaj to główna ulica miasta, jeżeli nie wybudujesz nie będziesz miał!!!!! Dlatego budować.

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Wrzos – obwodnica powinna „obwodzić” miasto, a nie: przecinać je! Czy ty nie rozumiesz tej różnicy?

Ann
10 miesięcy temu

Nareszcie! Świetna informacja. Bardzo cieszy mnie że mimo tyłu przeszkód miasto podejmuje działania żeby ta obwodnica powstała. Mieszkańcy bardzo na to czekają. A wiecznie hejtujacy niech w końcu przestaną sączyc jadem.

Mar
10 miesięcy temu
Reply to  Ann

Do hymnu:
https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30
Piękna ta nasza „obwodnica”. Co prawda tylko w projekcie od kilku lat i to nawet nie w 100% ale piękna jest! 🙂

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  Ann

Ann – deklaracje to składaj we własnym imieniu a nie mieszkańców, no i dowiedz się może co to jest obwodnica, chociaż sama nazwa już to mówi.

Waldek
10 miesięcy temu
Reply to  Owen

A Ty Owen masz prawo głosu za wszystkich mieszkańców? Ja i większość moich znajomych czekamy również na ta obwodnice.

Owen
10 miesięcy temu
Reply to  Waldek

Nie ma ani jednej mojej wypowiedzi w imieniu mieszkańców! Zawsze pisze w swoim imieniu.

obserwator
10 miesięcy temu

Wizjoner powstania obwodnicy za jego kadencji siedzi jakoś cicho i nie zabiera głosu .

wrzos
10 miesięcy temu

DO OWEN JAK SAM WIESZ WEDLE PRZYSLOWIA KRAWIEC TAK KRAJE……… . W OBECNEJ SYTUACJI MIASTO STAC NA TAKA DROGE,TO NIECH I TAKA POWSTAJE. LEPSZE TO NIZ NIC. WAZNE ABY SZYBKO ODCIAZYC Z CIEZKIEGO RUCHU SAMOCHODOWEGO AL.SIKORSKIEGO Z RESZTA I KILKA INNYCH ULIC TEZ. JAK WIADOMO MA TO BYC TZW.WSCHODNIA OBWODNICA MIASTA ALE OMIJAJACA JEGO CENTRUM. BYC MOZE ZA 50LAT POWSTANIE INNA WIELKA ZNACZNIE DROZSZA OBWODNICA? POKI CO CIESZMY SIE Z TEJ CO MA BYC.WSPOMNIALES O TZW.ZIELONYCH PLUCACH MIASTA,GDZIE ONE SA? BO PRZY TRASIE PROJEKTOWANEJ OBWODNICY W WIEKSZOSCI ZNAJDUJA SIE CHASZCZE,SAMOSIEJKI I NIJAKA,ZANIEDBANA NIBY ZIELEN,ORAZ NIEUZYTKI, WIEC PRZEBIEG TEJ OBWODNICY NIECO WPLYNIE NA ZAGOSPODAROWANIE TYCH BRZYDKICH TERENOW. MIASTO,JAK KAZDE INNE MUSI SIE ROZWIJAC,WIEC I BUDOWA NOWYCH DROG,OSIEDLI,GALERII HANDLOWYCH, ITP JEST BARDZO ISTOTNA.

41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x