Tarnobrzeg: Gmina zawarła ugodę z firmą projektującą obwodnicę

Gmina zawarła ugodę sądową z firmą Lafrentz Polska Sp. z o.o na dokończenie prac projektowych obwodnicy Tarnobrzega. Dokumentacja ma zostać przekazana do 14 lipca br., po tym terminie zostanie ogłoszony przetarg.

– 13 marca 2020 r. przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu Gmina Tarnobrzeg zawarła z firmą Lafrentz Polska Sp. z o.o. ugodę sądową na dokończenie prac projektowych wraz z uzyskaniem dla inwestycji (budowa obwodnicy) decyzji Zezwolenia Realizacji Inwestycji Drogowej. W terminie do 14 lipca 2020, zgodnie z zapisami ugody sądowej Firma Lafrentz przekaże Gminie dokumentację wykonawczą. Po tym terminie Gmina przystąpi do ogłoszenia przetargu – informuje portal NadWisłą24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Harmonogram budowy znany będzie po wyłonieniu Wykonawcy zadania. Według oświadczenia złożonego przez Firmę projektową, projekt wykonawczy jest zaawansowany na poziomie 100% – melioracje, rozbiórki kubaturowe, wycinki i nasadzenia; 80% – drogi, przepusty, sieci, oświetlenie; 50% projekty branży mostowej, przebudowa sieci gazowej – dodaje.

19 marca br. Gmina Tarnobrzeg wysłała pismo do Zarządu Województwa Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego z informacją o zawarciu ugody sądowej z Firmą Lafrentz.

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piter
1 rok temu

jak nie bedzie to pilnowane to znowu lipa z tego wyjdzie bo to juz miało być skonczone w tym roku a zapowiada sie ze realny czas zakonczenia to bedzie 2024 jak to dojdzie do skutku pytania do um

ławnik
1 rok temu

Szkoda ze nie odniósł się ani słowem co do warunków tej ugody ,bo pominiecie takowe może kryć kasę od miasta za tą ugodę.

Gość
1 rok temu
Reply to  ławnik

Sądząc po treści nawet sporą. Nie realne wydaje mi się dotrzymanie tego terminu. Ale zawsze są kary umowne.

Mar
1 rok temu

Jak rozumiem:
– dogadali się z podwykonawcą od projektu, żeby dokończył i przekazał projekt (na pewno nie za darmo),
– jak będą mieć projekt, to będą szukać nowego budowniczego,
– w międzyczasie będzie sprawa w sądzie z głównym wykonawcą tj. Energopolem.
Czyli wszystko wydłuża się o kolejne miesiące, które uzbierają się pewnie w lata. Pominę wyjaśnianie niewspółmierności kosztów realizacji tej drogi do przewidywanych rezultatów. Ale robienie nadziei mieszkańcom na zbawienną „obwodnicę” trwa – byle zleciało do końca kadencji 😉

ciekawy
1 rok temu
Reply to  Mar

a Ty Mar jakbyś to rozegrał ?

Mar
1 rok temu
Reply to  ciekawy

Pisałem już nie raz. Kto ciekawy może poczytać komentarze, np. tutaj:
https://nadwisla24.pl/2020/02/19/tarnobrzeg-kiedy-ruszy-budowa-obwodnicy/

ha ha ha
1 rok temu
Reply to  Mar

Nie ma powodu do chwały to odsyłka {,może nie znajdzie popisu projektanta Drogi Krajowej 77 poprzez Tbg i rezygnacji z tej obwodnicy)) cytat Mar „ciąg Wisłostrada-Sikorskiego-Warszawska, wraz z odcinkiem ul. Lwowskiej w Sandomierzu do DK77 stał się drogą krajową, bo spełnia on kryterium „drogi stanowiące inne połączenia zapewniające spójność sieci dróg krajowych”

Mar
1 rok temu
Reply to  ha ha ha

Tak, odsyłka, bo tam się dość o tym opisałem. I podtrzymuję to, co tam napisałem – kto ciekawy może poczytać i ocenić. Także to mamy wyjaśnione.

A skoro już poruszyłeś temat, to do tej pory nie odpowiedziałeś na zadane tam przeze mnie pytanie:
jak konkretnie Gmina Tarnobrzeg powinna, twoim zdaniem, pozyskać środki finansowe na wybudowanie obwodnicy Tarnobrzega (prawdziwej, obejmującej zdecydowaną większość miasta, nie tej projektowanej opaski) w ciągu najbliższych 10 lat?
Ciekawe czy odnajdziesz w sobie honor i teraz odpowiesz 😉

postaremu
1 rok temu
Reply to  Mar

JAK ZWYKLE Z TWOJEJ STRONY PROSTACKI UNIK I CHWYT PONIŻEJ PASA , (sobie możesz wyznaczać niedorzeczne zadania i warunkować je honorem, kulturą i logiką chociaż to wszystko jest ci obce )

Mar
1 rok temu
Reply to  postaremu

Czyli nie odpowiesz. Standard -jesteś w stanie tylko czepiać się, wyśmiewać i obrażać innych, a sam migasz się od zajęcia jasnego stanowiska i odpowiedzi na konkretne pytania.

test
1 rok temu
Reply to  Mar

Nic nie zrozumiał z wypisanej powyżej treści bo a)jest — tumanem b) nie umie czytać c)po chamsku ignoruje

Mar
1 rok temu
Reply to  test

Dopóki nie odpowiesz to gowno mnie obchodzą twoje wypociny 😉

zadanie 2
1 rok temu
Reply to  Mar

To chociaż sprecyzuj zamianę drogi wojewódzkiej na drogę krajową według twojego „błyskotliwego” pomysłu

Mar
1 rok temu
Reply to  zadanie 2

Co tam jęczysz? Bo twoich zaległych odpowiedzi na moje pytania nie widzę 😉

Mieszkaniec
1 rok temu

Warunki ugody są najważniejsze To powinna zatwierdzić Rada Miasta bo może okazać się że Miasto sporo do tego dołoży To kto w końcu zapłaci kary umowne Nic z tego komunikatu nie wynika

Dociekliwy
1 rok temu

Ugoda 13marca a dopiero dzisiaj komunikat
Dobrze ze jest epidemia i ludzie walczą o przetrwanie i mało ich interesuje co miasto robi

Prawnik
1 rok temu

Jestem czynnym mecenasem Sądy zamknięte. Wokandy odwołane. Poczta nie dociera a tu proszę specjalnie dla Prezydenta wokanda Czy to zostało zakwalifikowane jako sprawa pilna Jeżeli tak to sprawy z zakresu prawa pracy winny być aktywne
Niby nikt nie pracuje a wyjątki jak zwykle.

Też prawnik
1 rok temu
Reply to  Prawnik

Do tej pory były wokandy w sprawach karnych srrsztowych Nie wiem nic o gospodarczych Muszę się dopytać bo okazało się że 13marca sąd pracował

obywatel
1 rok temu
Reply to  Też prawnik

Lepiej żeby nie pracowali bo znowu kogoś okradną – w tym są specjalistami,
miejmy nadzieję że tym co nie pracują (bo nie chcą) podatnicy nie płacą.

Helka
1 rok temu

A jakie są warunki ugody..? Dlaczego rzecznik ma mieszkańców za niedouczonych tzn ze nie wiedzą co to jest ugoda sądowa.!!!

Mar
1 rok temu
Reply to  Helka

Po co takie rzeczy ludowi wiedzieć? Ważne że wadza wie. Szczegóły umowy z PFR (25 mln za 43 mln) poufne. Tu pewnie będzie podobnie. A w programie wyborczym El Presidente napisane: „transparentność zarządzania miastem”. Widać owa transparentność nie dla ludu. Ktoś się jeszcze spodziewa jakiejś poprawy jakości zarządzania gminą w tej kadencji?

Arh
1 rok temu

Prezydent powinien rozdawać maseczki tak jak to robią w Puławach, Sandomierzu, bo mieszkańców ubywa a miasto traci na tym bardzo. Jeżeli miasto nie zadba o mieszkańców zostaniemy znowu sami.

ha ha ha
1 rok temu
Reply to  Arh

„Jeżeli miasto nie zadba o mieszkańców zostaniemy znowu sami” – ty jesteś blokiem , wieżowcem czy domem szeregowym lub wolnostojącym?

obywatel
1 rok temu
Reply to  ha ha ha

Też mi nowość – na razie Bożek robi za listonosza (najlepiej opłacanego w Polsce)- okulary, gogle roznosi swoim znajomym po sklepach , kupioną za kasiorę podatników (lanser jeden). Zarobków sobie nie zmniejszy jak i urzędasom co się przed ludźmi pozamykali (teraz nie muszą pozorować pracy i udawać że pracują).

Owen
1 rok temu

No to rzeczywiście prezydent czas sobie znalazł na budowę tej pożal sie Boże obwodnicy! Naprawdę nie ma pilniejszych potrzeb i większych zmartwień? A może z pieniędzmi nie wie co robić. To niech wyda na testy wykrywające zakażenie koronawirusem dla całego personelu szpitala i wszystkich mieszkańców, na rękawiczki i maseczki ochronne. No i podległą miastu Straż Miejską niech pogoni żeby się zainteresowali w jak głębokim poważaniu co niektórzy mają kwarantannę, izolację i wszelkie obowiązujące środki ostrożności . Obwodnica po trupach?!

wrzos
1 rok temu

DO OWEN,JESLI UWAZASZ,ZE BUDOWA OBWODNICY NIE JEST DLA MIASTA WAZNA TO JESTES W WIELKIM BLEDZIE! ZAMIESZKAJ W CENTRALNEJ DZIELNICY MIASTA TUZ PRZY ALEI SIKORSKIGO TO WTEDY ZROZUMIESZ,DLACZEGO WIELU MIESZKANCOW DOMAGA SIE JEJ SZYBKIEJ BUDOWY.WIOSNA I LATEM PRZY W/W ULICY NIE DA SIE OKNA NA DLUZEJ OTWORZYC TAKI JEST HALAS OD TYSIECY PRZEJEZDZAJACYCH TAMTEDY SAMOCHODOW, A DO TEGO SPALINY. NIECHAJ MIASTO JAK NAJSZYBCIEJ BUDUJE TE NOWA TZW.WSCHODNIA OBWODNICE MIASTA,KTORA ZNACZNIE ODCIAZY CIEZKI RUCH AUT ZE SRODMIESCIA.

Mar
1 rok temu
Reply to  wrzos

Mieszkańcy ważni? To czemu do tej pory ekranów akustycznych nie zbudowali wzdłuż budynków mieszkalnych przy Sikorskiego i Sienkiewicza? Normy hałasu były przekroczone już w 2016 roku
https://www.youtube.com/watch?v=eNO2FJICq8s
Teraz zapewne jest jeszcze gorzej. Co ty gadasz człowieku? Nie widzisz że ta pseudo-obwodnica to kiełbasa wyborcza co raz bardziej nieświeża?

noise
1 rok temu
Reply to  Mar

w 2016? z tego co usłyszałem z filmu hałas był już przekroczony w 2009 roku. stwierdzone, poszła wymówka w postaci obwodnicy i minęło 10 lat bez wybudowania czegokolwiek. ciekawe czy jakby obywatel dostał nakaz zrobienia czegoś i zwlekał ze zrobieniem tego 10 lat, to władza by była wobec niego taka pobłażliwa.

Mar
1 rok temu
Reply to  noise

To, że do prawidłowego stanu doprowadza się rzeczy latami lub nawet dekadami to norma. Przykład: sypiąca się (dosłownie) kamienica przy Placu Bartosza Głowackiego. Tam chyba więcej niż 10 lat minęło. Także co tam jakiś hałas. Choć z drugiej strony nie kojarzę petycji osób mieszkających przy ulicach Sikorskiego i Sienkiewicza w sprawie przyspieszenia prac nad obwodnicą lub budowy ekranów.

Owen
1 rok temu
Reply to  wrzos

Wrzos – obwodnica dla Tarnobrzega jest bardzo ważna. OBWODNICA! A nie kolejna droga przez miasto kosztem zielonych płuc tego miasta. Takich zniszczń już się nie da odrobić, a wielkie pieniądze zostaną utopione w chorej inwestycji, dla której projekt przebiegu powstał zdaje się 40-50 lat temu. Tu trzeba przede wszystkim dalekowzrocznego spojrzenia, a nie na czubek własnego nosa – bo na siłę trzeba zrobić jakąś inwestycję. Wszystko jedno jaką i wszystko jedno jakim kosztem.

wrzos
1 rok temu

OBWODNICA ONIJAJACA SRODMIESCIE MIASTA,JEST TARNOBRZEGOWI BARDZO POTRZEBNA TAK,JAK TEZ BUDOWA GALERII HANDLOWEJ Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA!

Jasiek
1 rok temu
Reply to  wrzos

Jest potrzebna tak jak kiedyś Kwiatkowskiego dzisiaj to główna ulica miasta, jeżeli nie wybudujesz nie będziesz miał!!!!! Dlatego budować.

Owen
1 rok temu
Reply to  wrzos

Wrzos – obwodnica powinna „obwodzić” miasto, a nie: przecinać je! Czy ty nie rozumiesz tej różnicy?

Ann
1 rok temu

Nareszcie! Świetna informacja. Bardzo cieszy mnie że mimo tyłu przeszkód miasto podejmuje działania żeby ta obwodnica powstała. Mieszkańcy bardzo na to czekają. A wiecznie hejtujacy niech w końcu przestaną sączyc jadem.

Mar
1 rok temu
Reply to  Ann

Do hymnu:
https://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30
Piękna ta nasza „obwodnica”. Co prawda tylko w projekcie od kilku lat i to nawet nie w 100% ale piękna jest! 🙂

Owen
1 rok temu
Reply to  Ann

Ann – deklaracje to składaj we własnym imieniu a nie mieszkańców, no i dowiedz się może co to jest obwodnica, chociaż sama nazwa już to mówi.

Waldek
1 rok temu
Reply to  Owen

A Ty Owen masz prawo głosu za wszystkich mieszkańców? Ja i większość moich znajomych czekamy również na ta obwodnice.

Owen
1 rok temu
Reply to  Waldek

Nie ma ani jednej mojej wypowiedzi w imieniu mieszkańców! Zawsze pisze w swoim imieniu.

obserwator
1 rok temu

Wizjoner powstania obwodnicy za jego kadencji siedzi jakoś cicho i nie zabiera głosu .

wrzos
1 rok temu

DO OWEN JAK SAM WIESZ WEDLE PRZYSLOWIA KRAWIEC TAK KRAJE……… . W OBECNEJ SYTUACJI MIASTO STAC NA TAKA DROGE,TO NIECH I TAKA POWSTAJE. LEPSZE TO NIZ NIC. WAZNE ABY SZYBKO ODCIAZYC Z CIEZKIEGO RUCHU SAMOCHODOWEGO AL.SIKORSKIEGO Z RESZTA I KILKA INNYCH ULIC TEZ. JAK WIADOMO MA TO BYC TZW.WSCHODNIA OBWODNICA MIASTA ALE OMIJAJACA JEGO CENTRUM. BYC MOZE ZA 50LAT POWSTANIE INNA WIELKA ZNACZNIE DROZSZA OBWODNICA? POKI CO CIESZMY SIE Z TEJ CO MA BYC.WSPOMNIALES O TZW.ZIELONYCH PLUCACH MIASTA,GDZIE ONE SA? BO PRZY TRASIE PROJEKTOWANEJ OBWODNICY W WIEKSZOSCI ZNAJDUJA SIE CHASZCZE,SAMOSIEJKI I NIJAKA,ZANIEDBANA NIBY ZIELEN,ORAZ NIEUZYTKI, WIEC PRZEBIEG TEJ OBWODNICY NIECO WPLYNIE NA ZAGOSPODAROWANIE TYCH BRZYDKICH TERENOW. MIASTO,JAK KAZDE INNE MUSI SIE ROZWIJAC,WIEC I BUDOWA NOWYCH DROG,OSIEDLI,GALERII HANDLOWYCH, ITP JEST BARDZO ISTOTNA.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content