Tarnobrzeg: Po jednej maseczce na gospodarstwo

Władze Tarnobrzega przekażą maseczki ochronne dla mieszkańców. – Podobnie jak inne samorządy przekażemy po jednym pakiecie, zawierającym m.in. po jednej maseczce wielokrotnego użytku, na gospodarstwo. Obecnie czekamy na dostawę, więc szczegóły przekażemy mieszkańcom i mediom w stosownym czasie – informuje portal NadWisłą24.pl Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Jako samorząd, w dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, od początku trwania epidemii wspieramy sprzętowo szpital – kupujemy respiratory, doposażamy w płyny do dezynfekcji oraz odzież ochronną ratowników, pielęgniarki. Płyny oraz odzież przekazujemy też placówkom pomocy społecznej, policji, straży miejskiej, punktom handlowym, ale także stacjom benzynowym czy parafiom. Na tych działaniach skupiamy się przede wszystkim. Wszystkie inne działania dostosowujemy do zmieniającej się sytuacji. Nasze decyzje podyktowane są zarówno dynamiką wzrostu zachorowań na terenie miasta, ale też wprowadzanymi co rusz nowymi przepisami w sprawie obowiązujących na terenie RP określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – dodaje.

Przypomnijmy, od czwartku 16 kwietnia br., w Polsce wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki, ust i nosa – więcej na ten temat tutaj

AKTUALIZACJA

Z odpowiedzi otrzymanej przez nas dzisiaj o godzinie 10.27 od rzecznika UM Tarnobrzeg jasno wynika, że jedno gospodarstwo domowe otrzyma od miasta jedną maseczkę ( informacja powyżej). Z kolei o godzinie 11:56 otrzymaliśmy oficjalny komunikat od rzecznika wysłany do wszystkich mediów, w którym informuje on o przekazaniu dwóch maseczek na gospodarstwo (informacja poniżej).

ps. Pozostaje więc czekać na pakiet od miasta aby przekonać się, ile maseczek zostanie przekazanych. Im więcej tym lepiej 🙂

INFORMACJA Z UM TARNOBRZEG

Trzypak antywirusowy od miasta

W związku z wprowadzonym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. obowiązkiem zakrywania ust i nosa poza miejscem zamieszkania miasto podjęło się zakupu i dystrybucji pakietów ochronnych dla mieszkańców. Do każdego gospodarstwa w Tarnobrzegu trafią dwie maseczki, rękawiczki i płyn dezynfekujący.

– Dostosowujemy swoje działania zarówno do aktualnej sytuacji, w tym dynamiki wzrostu zachorowań w mieście, ale też do aktualnie obowiązujących wytycznych. W związku z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa poza miejscem zamieszkania zdecydowaliśmy o zaopatrzeniu mieszkańców w maseczki. Będą to maseczki wielokrotnego użytku, certyfikowane. W pakietach, jakie do mieszkańców trafią, będzie też płyn do dezynfekcji rąk o pojemności 300 ml. Płyn został pozytywnie zaopiniowany przez Sanepid. Dołączymy do tego też parę rękawiczek –  informuje prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Kiedy pakiety trafią do mieszkańców? To uzależnione jest od terminu dostawy zamówionych przez miasto artykułów ochronnych. – Liczymy, że do końca tygodnia zamówienie do nas dotrze, wówczas od najbliższego poniedziałku rozpocznie się dystrybucja. Do rozdania będzie 17 tysięcy pakietów. Zapotrzebowanie oszacowaliśmy na podstawie deklaracji śmieciowych. Za dystrybucję na osiedlach podmiejskich odpowiedzialni będą przewodniczący osiedli wspierani przez OSP, w mieście zadania tego podjęły się spółdzielnie mieszkaniowe, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa “Siarkowiec” oraz TTBS. Przygotowania pakietów wolontariacko podjęli się urzędnicy. Za włączenie się w to zadanie wszystkim już teraz serdecznie dziękuję – dodaje prezydent Bożek.

Foto: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Lepsze to niż nic.

Anna
1 rok temu
Reply to  Mar

a Ty co byś rozdał Mar i jak to rozwiązał ?

Mar
1 rok temu
Reply to  Anna

Też dostarczyłbym maseczki ludziom do domów. Oczywiście im więcej tym lepiej, ale też lepiej dostać chociaż jedną maseczkę na gospodarstwo niż nie dostać wcale.

marian
1 rok temu
Reply to  Anna

Nie lepiej zwolnic ludzi biednych z opłaty za śmieci?ludzie tracą pracę,dochody,niedługo nie będzie co zjeść,o tym nikt nie pomyślał!

marian
1 rok temu
Reply to  marian

I jeszcze jedno,kiedy będzie weryfikacja umów smieciowych?bo troche ludzi przyjechało z zagranicy,ktoś to kontroluje?niedość że przywlekli zaraze to jeszcze za śmieci nie płacą.łatwo to sprawdzić,wystarczą dane z policji lub sanepidu kto był a kwarantannie,takie to proste.

Lupa
1 rok temu
Reply to  marian

ORMO ma się we krwi chociaż partii(PZPR) nie ma .

maria
1 rok temu
Reply to  Lupa

ZAPŁACISZ ZA ŚMIECI Z PROCENTAMI LUPO D.UPO

ŁYSY
1 rok temu
Reply to  Lupa

Uaktywnili się wszelkiej maści społeczniaki i ormowcy zwani gumowymi uszami. Nie mają zajęcia to niucha przylepią do szyby i obserwują otoczenie.

smile
1 rok temu

Żadna szmatka za parę groszy nie uchroni nikogo od choroby…lekarze i ratownicy medyczni mają porządne zabezpieczenia….rękawice, podwójne kombinezony, ochraniacze na obuwie, maseczki, przyłbice…są praktycznie cali ubrani w to wszystko…od stóp do głów…. do tego dochodzi jeszcze dezynfekcja…..i tak się zarażają….

gość
1 rok temu
Reply to  smile

Dokładnie. Ponad 30% zarażeń odnotowuje się w szpitalach a ratownicy chodzą wręcz w zbrojach. Komedia.

Gość
1 rok temu
Reply to  gość

Ratownicy to też pracownicy szpitala. Farsa.

Mar
1 rok temu
Reply to  gość
smile
1 rok temu
Reply to  Mar

Dobre… 🙂 🙂 🙂

Azer
1 rok temu
Reply to  Mar

Lepiej się pośmiać niż płakać

dformat
1 rok temu

Brawo, biednie, ale sprawiedliwie. Zwracam uwagę na dystrybucję, by władze przypominały sposób dostarczanie, bo dużo się słyszało, że maseczki od samorzadow
nie docierały do wszystkich. Taka uwaga by nikt nie mógł narzekać. Pozdrawiam

To jest k. skandal
1 rok temu

Jakim prawem prezydent Bożek rozdaje płyn do dezynfekcji kupiony za publiczne pieniądze stacją benzynowym??? Na tych stacjach płynu nie brakuje. Chciwi właściciele stacji sprzedają płyn do dezynfekcji nawet po 195zł za 5l . Normalnie ch. mnie trafia gdy czytam jak to debilnie marnuje się publiczne pieniądze!!!

Mieszkaniec tbga
1 rok temu

Ja kupiłam 1l.za 15zl na orlenie.

miszcz
1 rok temu

Urząd od wszelkiej maści „fachofców” pęka w szwach. Smutne że nie potrafią przekazać opinii publicznej nawet prostej informacji dotyczącej ilości maseczek w pakietach. Chyba że celowo urzędnik wprowadzili w błąd znienawidzony portal

007
1 rok temu

Pakiety będą dostarczać razem z kartą do głosowania? 😀

eff
1 rok temu

No to pięknie… w kazdym gospodarstwie wojna o maseczkę

eff
1 rok temu
Reply to  eff

Od dzisiaj waruję w oknie. Muszę być pierwsza do odebrania pakietu!

Janek
1 rok temu
Reply to  eff

O ile dostaniesz ten pakiet.

Jan
1 rok temu

Jedna Maska na osiedle proponuje.

Kasia
1 rok temu
Reply to  Jan

Będzie wtedy wiadomo, kto zaraża.

servis
1 rok temu
Reply to  Jan

musisz tu prezentować że coś ci nie trybi?

Janusz
1 rok temu
Reply to  Jan

Nie no minimum jedna na klatkę schodową.

Alf
1 rok temu

Przęzypomina mi to trochę opowieści mojej babci o tym jak przed II Wojną Światową w biedniejszych rodzinach dzieci w niedzielę wymieniały się jedną parą butów ,żeby o różnych godzinach pójść na mszę do kościoła. Dodam ,że te buty całą drogę nieśli na ramieniu a zakładaly przed wejściem do kościoła. Teraz będzie podobnie z rękawicami. Czy naprawdę miasto jest tak biedne ,że nie stać go na jeden pakiet na jednego mieszkańca?. Może jednak zamiast kupować te respiratory dla szpitala trzeba było pomyśleć o bezpieczeńskwie mieszkańców,za które jesteście ustawowo odpowiedzialni. W przeciwieństwie do szpitali , policji itp. Co do tych kombinezonów dla ratowników medycznych jak kosmonautów , to mają je tylko ci co są przy koronawirusie. Naoglądacie się telewizji i myślicie ,że tak jest wszędzie. Tymczasem wygląda to nadal bardzo blado . Są ogromne braki w podstawowych środkach ochrony. Właśnie dlatego tak się zarażają.

Grażyna
1 rok temu
Reply to  Alf

Tak podobno było bo wiele takich opowieści słyszałam m.i.od mojej babci że dzieci wymieniały się butami. Teraz będzie podobnie z maseczkami: Kto idzie do sklepu zakłada maseczkę.

jasno
1 rok temu

W pakietach, jakie do mieszkańców trafią,od najbliższego poniedziałku do każdego gospodarstwa w Tarnobrzegu trafią dwie maseczki, parę rękawiczek i płyn do dezynfekcji rąk o pojemności 300 ml – poinformował w środę prezydent Tarnobrzega

Kako
1 rok temu

Będzie fotka naszego lokalnego celebryty jak osobiście dostarcza pakiety?

Mar
1 rok temu
Reply to  Kako

Sądzę, że tym razem się nie pofatyguje.

Ewelina
1 rok temu
Reply to  Kako

Na pewno będzie sesja z tego wydarzenia.

piter
1 rok temu

teraz jak idziesz do sklepu to co jestes w stanie kupic za dniówke skoro ceny od tamtego roku zwiekszyły się od 15 do 20%? a ten pakiet troche nie zamały na gospodarstwo bo min do jest dws na jeden dom a rolnicy tego potrzebuja aby rynek zaczoł sie odbydowywac praktycznie od nowa

piter
1 rok temu
Reply to  piter

min to dwa

Mamm
1 rok temu

W Sędziszowie rozdają maseczki z nanosrebrem z pzl dla 50+ gtatis

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content