Wspólne oświadczenie J. Kaczyńskiego i J. Gowina. Nie będzie wyborów 10 maja

„Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach” – czytamy we wczorajszym oświadczeniu wydanym przez Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina.

TREŚĆ OŚWIADCZENIA:

W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach.

Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie.

Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji – głosi treść wspólnego oświadczenia.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
4 miesięcy temu

Zgodnie z Konstytucją wybory mogą odbyć się najpóźniej bodajże 23 maja. Czy przy opisanym rozwiązaniu uda się je przeprowadzić w tym terminie?

nogdzie
4 miesięcy temu
Reply to  Mar

znawca konstytucji a TU : bodajże?????

Mar
4 miesięcy temu
Reply to  nogdzie

Czy „bodajże” to jakieś zakazane słowo? A jeżeli tak, to przez kogo i gdzie?

A co do znawców Konstytucji, to jeszcze nie tak bardzo dawno niektórzy komentowali, parafrazując, że wybory muszą się odbyć 10 maja, bo taki termin ich przeprowadzenia wynika z Konstytucji. Jak się okazuje, niekoniecznie muszą się odbyć 10 maja.

wrzos
4 miesięcy temu

JA W TAKICH WYBORACH NAPEWNO UCZESTNICZYC NI BEDE!

Wallenrod
4 miesięcy temu
Reply to  wrzos

I przez takich jak Ty zwiększa się szansa na wybór długopisa.

ołówek
4 miesięcy temu
Reply to  Wallenrod

dlatego że będą korespondencyjne?? Pisać możesz cienkopisem

smile
4 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Możesz zagłosować na tą , co nie rozróżnia respiratora od wibratora…. 🙂 🙂 🙂

Mar
4 miesięcy temu
Reply to  wrzos

Rozumiem co masz na myśli, ale uniesienie się honorem i nieoddanie głosu na swojego kandydata zwiększa tylko szanse innych kandydatów. Nie czas teraz na dumę i wyższość moralną, tylko na opowiedzenie się przez każdego za wizją Polski reprezentowaną przez swojego kandydata. Nawet jeżeli trzeba będzie iść w gumowych rękawicach, maseczce i przyłbicy do lokalu wyborczego.

Adam
4 miesięcy temu

Dokąd szaleniec z Nowogrodzkiej będzie kompromitował Polskę.

zTych
4 miesięcy temu
Reply to  Adam

a ty szaleniec z Kobierzyna chcesz ją rehabilitować?

Wiyborca
4 miesięcy temu

A ja czekam na wspólne oświadczenie Bozka i Kalinki

Beret zryty
4 miesięcy temu
Reply to  Wiyborca

Wiyborca wyborowy się odezwał

Scum
4 miesięcy temu

Jest dobrze.Pan Jarek to wyborny polityk,potrafi porozstawiać ludzi po kątach.A opozycja niech sobie dalej szczęka.Nie mają nic do zaoferowania .

wrzos
4 miesięcy temu

PIS DLA NASZEGO MIASTA KOMPLETNIE NIE ROBI NIC, WIELE DUZYCH SRODKOW FINANSOWYCH Z WARSZAWY SPECJALNIE OMIJA NASZE MIASTO, A TARNOBRZEG SAM NIE PORADZI SOBIE,ABY NOWE INWESTYCJE BUDOWAC,OT CHOCIAZBY OD LAT WYCZEKIWANA OBWODNICE LUB NP PRZEBUDOWE I REMONT DWORCA PKP? DLACZEGO,WIEC MIALBYM ISC NA TE GLUPIE WYBORY I NA NICH GLOSOWAC? W IMIE CZEGO? CO ONI DOTYCHCZAS ZROBILI DOBREGO DLA NASZEGO MIASTA, PODCZAS GDY NASI SASIEDZI CO RUSZ OTRZYMUJA WIELOMILIONOWE DOTACJE NA INWESTYCJE? TARNOBRZEG TYLKO CZASEM JAKIS OCHLAP NA POCIESZENIE DOSTANIE, GDZIE JEST WIEC TA SPRAWIEDLIWOSC TAK CZESTO PRZEZ PIS GLOSZONA!?

TRZOS
4 miesięcy temu
Reply to  wrzos

„NIEWINNY GŁUPI BARANKU” WYTŁUMACZ SOBIE DLACZEGO PIS NA COŚ ROBIĆ DLA NASZEGO MIASTA SKORO MIASTO ZAPRASZA; BOLKA ks. SOWĘ ROBI KAMPANIE ŁUKASIEJEWSKIEJ , PONCYLJUSZOWI ITD A CHCIAŁOBY KASĘ OD PIS-U ? DZIECKO W PRZEDSZKOLU WIE ŻE TAK SIĘ NIE ROBI A TYLKO GŁUPCY I WREDNI LUDZIE MYŚLĄ I POSTĘPUJĄ W TEN SPOSÓB. POTWIERDZENIEM JEST TWOJE TAKIE PROSTACKIE SFORMUŁOWANIE „MIALBYM ISC NA TE GLUPIE WYBORY I NA NICH GLOSOWAC”

Question
4 miesięcy temu
Reply to  TRZOS

Twierdzi Pan(i), że Tarnobrzeg otrzymuje wsparcie finansowe od rządu w takiej wysokości z powodu tego, kogo zapraszają czy promują władze miasta? Z tego co mi wiadomo, takowe wsparcie jest rozdzielane na podstawie kryteriów rzeczowych i obiektywnych, a nie sympatii politycznych.

Reply
4 miesięcy temu
Reply to  Question

Twoja wiedza jest równa rozwojowi naszego miasta

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x