KTS Enea Siarka Tarnobrzeg liderem europejskiego rankingu. Zmiany w Champions League (video HD)

Tenisistki stołowe Enea Siarki Tarnobrzeg zajmują pierwsze miejsce w europejskim rankingu drużynowym kobiet, który będzie decydował o rozstawieniu zespołów w Lidze Mistrzyń. Wśród mężczyzn najwyżej sklasyfikowaną drużyną jest Fakel Gazprom Orenburg.

W związku z aktualną sytuacją na świecie, Europejska Unia Tenisa Stołowego zdecydowała się na wprowadzenie europejskiego rankingu klubów, na którego podstawie zespoły zostaną rozstawione w Champions League i Pucharze Europy. Przy tworzeniu rankingu brane były wyniki poszczególnych zespołów uzyskane w trzech ostatnich sezonach na arenie europejskiej.

– W trzech ostatnich sezonach zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w Lidze Mistrzyń. Przypomnę, że w aktualnym sezonie zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach 1-4, w poprzednich rozgrywkach wygraliśmy Champions League a dwa lata temu dotarliśmy do półfinału tych rozgrywek – wylicza Zbigniew Nęcek, trener Enea Siarki Tarnobrzeg.

W rankingu europejskim męskich zespołów prowadzi Gazprom Fakel Orenburg. Na wysokiej, siódmej pozycji sklasyfikowana jest Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Drugi z naszych przedstawicieli – Dekorglass Działdowo zajmuje 16. miejsce.

Władze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego zdecydowały się na wprowadzenie kilku nowinek regulaminowych. Jedną z nich będzie rozgrywanie rundy przedwstępnej, a triumfatorzy spotkań awansują bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń (od sezonu 2020/2021 w fazie grupowej występować będzie 12 drużyn, 8 z rankingu i 4 wyłonione w rundzie kwalifikacyjnej). W fazie grupowej zespoły zostaną podzielone na cztery grupy po trzy drużyny (zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet).

Ponadto zmieni się system punktacji spotkań w fazie grupowej Champions League. Za triumf 3:0 lub 3:1 zespoły otrzymają trzy punkty. Przy wyniku 3:2 zwycięzca wzbogaci się o dwa „oczka” a przegrany dopisze do swojego dorobku jeden punkt.

info: PZTS
video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wrzos
1 rok temu

GRATULACJE!!! B.DOBRA TO TEZ REKLAMA NASZEGO MIASTA W EUROPIE.

Siarka
1 rok temu

Brawo KTS SIARKA ENEA – jesteście dumą miasta, regionu i Polski. Oby jak najdłużej.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content