Tarnobrzeg: Śmieci segregowane – 30 zł, niesegregowane – 60. W piątek radni będą głosować nad horrendalną podwyżką cen

30 zł miesięcznie od osoby za odbiór śmieci segregowanych, 60 zł za niesegregowane – to nowe stawki za odbiór odpadów, o których przyjęciu zdecydują radni, podczas sesji RM zwołanej na piątek 29 maja br. Za śmieci „po nowemu” zapłacimy od 1 lipca br.

O planowanej podwyżce za odbiór śmieci pisaliśmy tutaj

TREŚĆ UCHWAŁY – 3 oplata za gospod. odpadami

Subskrybuj
Powiadom o
101 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Xiv
1 rok temu

Więcej niedługo trzeba będzie płacić za śmieci, niż za prąd….

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Xiv

Już placisz więcej człowieku!.za śmieci 150 ZL ZA 5 OSÓB CO MIESIĄC ,a za prąd 120 co 2 MIESIĄCE!!!JAK TO PRZEJDZIE TO BĘDZIE CYRK.JA TYLE ZA CAŁĄ NOC NIEZAROBIE !

Ania
1 rok temu

Nie wierzę… Rozumiem, że opłaty wszędzie idą do góry i można się było spodziewać, ale kto wymyślił, że cena za osobę ma być wyższa niż w stolicy województwa? W Rzeszowie od marca br. płaci się 27 zł od domownika (też zniżka za kompostownik i podwójna stawka za niesegregowanie). Może to niewiele, ale biorąc pod uwagę koszty życia w obu miastach trochę słabo. Można mieć tylko nadzieję, że jakkolwiek „zachęci” to ludzi do segregowania odpadów…

wrzos
1 rok temu

MACIE SWOJ PIS W POLSCE SODOMA I GOMORA ZACZYNA SIE ROBIC, PRACY BRAK,CENY Z KOSMOSU JUZ NA WSZYSTKO ZYWNOSC,SMIECI,WODA,ENERGIA,ITD. TARNOBRZEG NIE JEST TU ZADNYM WYJATKIEM,ZE DROGO, BO DROGO JEST JUZ WSZEDZIE W KRAJU. A KACZOR TYLKO POTRAFI PROPAGANDE W TVPIS SIAC,JAK TO W POLSCE JEST CUDOWNIE ZYC. WKROTCE NA NIC WYSTARCZY JUZ ANI 5OO+,ANI TA JEDNORAZOWA LAPOWKA W POSTACI 13-EMERYTURY DLA EMERYTOW. LUDZIE PRZEJZYJCIE NA OCZY,BO NIE DOSC BO POJDZIECIE NIEDLUGO Z TORBAMI! ZENADA!

jadwiga
1 rok temu
Reply to  wrzos

JAKBY NIEBYŁO 500PLUS I PEŁO BY RZĄDZIŁO POD DYKTANDO SZKOPÓW TO BY ŚMIECI NIEBYŁO BO LUDZIE BY JE WPIERDALALI!

Ambroży Gąbka
1 rok temu

oni kulwa żartują czy nas straszą????

piter
1 rok temu

raczej nie strasza
to jest nie moc naszego miasta i tych głow co przebywaja w tym białym domku miedzy mickiewicza a sokola
miasto nie stac w tym momencie na nic a sporo w tym miescie ludzi mieszka ale zeby nie było takich haseł ze to jest zadupie zabite deskami bo to widac ile lokali stoji pustych i nie chce mi sie wiecej komentowac?

Felek
1 rok temu

Czyli wszystkie śmieci wyląduja w lesie i na dzikich wysypiskach To jest popieranie ekologi ?????!!! WSTYD XXI WIEK JEST A S TBG ŚREDNIOWIECZE

piter
1 rok temu
Reply to  Felek

no dzisiaj sie przeszedłem na grzyby i juz widziałem efekty nie robiłem zdjec bo mi nikt za to nie zapłaci a sa tacy co powinni udowodnic co prezydent robi?

Zofia
1 rok temu

Super – Tarnobrzeg najbiedniejsze miasto Podkarpacia z dawnych miast wojewódzkich. Starzy samotni ludzie, duże bezrobocie, wielu pracuje za najniższą krajową – a Prezydent Dariusz Bożek gnębi ludzi ile się tylko da. Droga woda, najdroższe śmieci, płatne parkingi – a w zamian brudne i zaniedbane miasto z dziurawymi drogami, bez przemysłu, bez usług, bez perspektyw. Gratulujemy panie Darku nieudolności.

Gość
1 rok temu
Reply to  Zofia

pogratuluj mlecznemu jankowi i malemu fiatowi cala reszta to poklosie

Zigi
1 rok temu
Reply to  Zofia

Może siè już nic nie da?
Lub trza działać i kombinować aby siè dało.
Ale, tu znowu przychodzi refleksja czy się chce?

adi
1 rok temu
Reply to  Zofia

Panie Prezydencie do dymisji natychmiast ! Nieudolność w każdej dziedzinie życia

obywatel
1 rok temu
Reply to  Zofia

Najważniejsze że pasożyty ze spółdzielni zarabiają bardzo dobrze – Bożek przy swoich zarobkach niech się schowa (ciekawe czy wiecie ile zarabiają zatrudnieni w spółdzielniach np. Siarkowcu – niejeden by się zdziwił – tam kryzysu nie ma i wirusa także – ciemiaki zniech bulą (aby np. Turek się dorobił i jego znajomi).

Janusz
1 rok temu
Reply to  Zofia

Pani Zofio pytanie: Na kogo pani głosowała ? Tylko szczerze proszę nie cyganić.

Darek
1 rok temu

A może by się tak zająć tymi którzy wcale nie płacą za śmieci??? Jak to jest możliwe że niektórzy mieszkańcy domów jednorodzinnych i szeregowek nie mają pojemników??? Chyba spalaja je w piecach albo zjadają!

Bożena
1 rok temu
Reply to  Darek

zjadają a to co im przez gardło nie przejdzie podrzucają pod balkony

Zofia
1 rok temu
Reply to  Darek

znam takiego z ulicy Sztygarów

wasyl
1 rok temu
Reply to  Darek

Podrzucają wieczorami pełne samochody śmieci do śmietników blokowych . Nawet się tym nie przejmują przy zwróconej uwadze , mówiąc ,że ma wyrzucić do lasu , a przy pytaniu o kosz – A PO CO ON POTRZEBNY . Tak jest na Dzikowie od domków a ulic : Polna Słomki i pozostałe w obrębie śmietnika . SYF do nie opisania i jeszcze części samochodowe : plastiki i inny elementy z demontażu . Sprawa była zgłoszona do urzędu kilka razy , miała jeździć Straż Miejska , i co ano G…O . Zrobić dla mieszkańców bloków zamykane śmietniki , klucz do ręki i spoko . Spółdzielnia też mimo monitoringu ? może atrapy ? / nic nie działa , a samochody podjeżdżają i mają za nic do nich uwagi . URZĄD POWINIEN SPRAWDZIĆ BO OD TEGO JEST ILE OSÓB W GOSPODARSTWIE NA CAŁYM ZARZĄDZANYM TERENIE DZIAŁANIA , CZY MAJĄ KOSZE NA ŚMIECI , JAK SĄ UTYLIZOWANE I GDZIE WYRZUCANE A JAK NIE MAJĄ DOŁOŻYĆ TAKĄ KARĘ ,ŻE SIĘ IM ODECHCE PODRZUCAĆ ŚMIECI INNYM PŁACĄCYM . JAK WYGLĄDAJĄ OWE ŚMIETNIKI , PO SZYBKIM WYRZUCENIU ŚMIECI TRUDNO OPISAĆ – SYF TO ZA MAŁO . NIECH RUSZĄ CZTERY LITERY URZĘDNICY ABY SPRAWDZIĆ STAN ZABEZPIECZENIA W KOSZE CWANIAKÓW PODRZUCAJĄCYCH… Czytaj więcej »

Asterix
1 rok temu
Reply to  Darek

Mieszkam w domu jednorodzinnym i mieszkałem w bloku. Wiesz jaka jest różnica ? W bloku miałem wyrąbane na segregację i przyznaję się bez bicia. I tak pewnie robi większość mieszkańców bloków. W domu nie ma takiej możliwości bo kogo stać zapłacić stawkę za niesegregowane. Jeśli znasz jakiś dom gdzie nie ma podpisanej umowy to zgłoś do straży miejskiej bo jest taki obowiązek. To że ty nie widzisz pojemnika to nie znaczy , że go nie mają.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Darek

Bo podrzucają do śmietników miejskich i spółdzielczych – tak jak właściciele garaży przy urzędzie skarbowym.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  obywatel

A WŁASCICIEL GARAZU GDZIE PŁACI ZA ŚMIECI?W MONACHIUM CZY PARYŻU?ŁOSLEX

Janusz
1 rok temu
Reply to  Darek

Nie no pojemniki maja ale ciągle puste.

TGA
1 rok temu

To są żarty – bo nie można działać na szkodę może miasta

Jack
1 rok temu

Pytanie do prezydenta i radnych jakie jeszcze powdwyzki nam szykujecie do konca waszej kadencji?

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Jack

WODA.PODATEK,ODDYCHANIE I PIERDZENIE

Zigi
1 rok temu
Reply to  jadwiga

Jadwiga, ale to było do presidente i świty!

Janusz
1 rok temu
Reply to  jadwiga

Woda już chyba była w styczniu czy lutym.

Mar
1 rok temu

Pan Prezydent sam się nie wybrał na urząd. Poza tym jak narazie mieszkańcy cierpliwie znoszą to co się dzieje, tylko część trochę ponarzeka. Widocznie jeszcze nie jest źle w mieście.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Tak kończą się zabawy z zapałkami poprzedników.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Pomyśl o tym.

Przyjmijmy na chwilę, że instalacja do odpadów lub spalarnia w Tarnobrzegu jest nierealna, bo poprzednicy, bo to, bo tamto, także nie ma co w to iść, ogólnie rzecz biorąc Pan Prezydent postąpił jak należało. A teraz porównaj to sobie ze sprawą drogi obwodowej. Z tym też są różne problemy i na budowę trzebaby wydać relatywnie dużo pieniędzy, a jednak gmina idzie w to na sztywno, przynajmniej na razie.

Wybacz, ale mi się to nie składa do kupy.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

Kto sprzedał zakład komunalny ? Kto zadłużył miasto do granic możliwości ? Dalej to już pewnie zarząd komisaryczny , czego wszyscy w mieście boją się jak ognia. Myślałem ,ze na komisarza powołuje się specjalistę od zarządzania . Widziałem w tym szansę dla miasta. Niestety 2018 bardzo boleśnie sprowadził mnie na ziemię. Teraz też , patrząc na to co się coraz szybciej dzieje nie mam złudzeń. Trzeba zrobić wszystko ,żeby jedynie spowolnić nieuchronny upadek miasta. Nie wiem , czy jeszcze gdzieś w kraju na przestrzeni 30 lat nastąpiła taka katastrofa jak tu. Zrobili to ludzie rządzący tak nieudolnie. Przykład śmieci pokazuje ,że biedny musi się godzić z dyktatem bogatego. Co innego może zrobić?

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Znowu ta narracja o poprzednikach. Nic tylko siąść i płakać czekając na koniec. To może niech zaniechają inwestycji nad Jeziorem, przebudowy ul. Mickiewicza itd.? Po co, skoro to wszystko i tak na nic? Przecież można utrzymywać tylko urząd i robić minimum w mieście.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

A co takiego prócz życia ponad stan za pożyczone robili? Jakie inwestycje , które teraz przynoszą miastu profity? Prawie wszystko zostało przejedzone i przebawione. Pozostały do spłacenia długi.

Mar
1 rok temu
Reply to  Alf

Skoro twierdzisz, że upadek miasta jest nieuchronny, to możesz siąść i płakać nic nie robiąc oraz rozpamiętując przeszłość. Ale ciekawe, że w tym rozpamiętywaniu cofasz się tylko do ostatnich 30 lat. Należałoby wspomnieć także wcześniejsze okresy: komunę, II wojnę światową, dwudziestolecie międzywojenne, I wojnę światową itd., czego wtedy nie zrobiono dla miasta i czym mu zaszkodzono. Jak rozpamiętywać i rozpaczać, to na całego. Ja wolę skupić się na teraźniejszości.

Edmund
1 rok temu
Reply to  Mar

Jedyno nadziejo Witold Zych

Mar
1 rok temu
Reply to  Edmund

Oj nie. Gdzie i jak Pan Witold działa teraz w sprawach miasta i mieszkańców? Ja już dość długo nie słyszałem o żadnej jego inicjatywie publicznej. Podobnie zresztą z pozostałymi kontrkandydatami Pana Prezydenta z wyborów, z wyjątkiem Pana Kalinki, który próbuje coś zdziałać jako radny. Generalnie na Tarnobrzeg korzystanie podziałałaby efektywna opozycja polityczna dla obecnego zarządu gminy, prowadzona przez silnego lidera, bo mieszkańcy w zdecydowanej większości są wyjątkowo cierpliwi dla poczynań władz miasta. Na razie nie widzę takiej opcji.

Alf
1 rok temu
Reply to  Mar

My tu próbujemy poważnie dyskutować a Ciebie jak widzę żarty się trzymają. Przeczytaj proszę swój ostatni komentzrz , ochłoń i jeszcze raz się zastanów.
Pamiętam , jak rozpoczęcie jednej z sesji opóźniło się o ok. 15 minut , bo ten Pan wyszedł z sali wywiadu udzielać a obecny włodarz wtedy chyba przewodniczący czekał cierpliwie z rozpoczęciem sesji , zamiast przywołać delikwenta do porządku.
Czyim pomysłem i kto podpisał przeniesienie inkasa za targowicę z TBS na prywatny klub piłkaski, co też miało wpływ na późniejsze zawirowania w TBS o czym mówiła pani prezes.
O paraliżu miasta w związku z rozpoczęciem rjednoczesnym remontu dróg nie wspomnę. Poza tym nie podoba mi się charakter i sposób działania tej osoby. To już zdecydowanie wolę to co jest. Pan Zych nie ma zaplecza politycznego ale na pewno jest jakąś alternatywą . Lepszych na chwilę obecną za bardzo nie widzę

eff
1 rok temu
Reply to  Alf

Kłania się Park Przemysłowo-Technologiczny z produkcją poidełek dla zwierząt. Inwestorzy pchają się drzwiami i oknami.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Alf

Najgorsze jest to że za wszystkie błędy muszą płacić mieszkańcy z własnej kieszeni.

wasyl
1 rok temu
Reply to  Mar

Tu nie ma kto myśleć w tym mieście , oni pompują forsę za sesje . Prezydent powinien BYĆ Z GŁOWA DO WSZELKICH PROBLEMÓW , nie tylko szkolnych trzeba działać , ale kto ma teraz tu w tym zdechłym mieście pomysły .

piter
1 rok temu
Reply to  Alf

nie powiem konkurencia by sie przydała ale czy miasto wywali miliony bo ludzie za bezcen nie beda przebierac smieci?

rozpacz
1 rok temu
Reply to  piter

ty to nic nie mów , zanim nie pomyślisz

eff
1 rok temu

Normalnie nóż w kieszeni się otwiera. To tak dłużej być nie może! Czas oczyścić MP po dziadku z konserwacji

Odyseusz
1 rok temu

Gdzie rządzą POpaprańcy tam panuje zaprzaństwo Tarnobrzeg, Warszawa, Gdańsk i wiele wiele innych miejscowości ! Jedyne co POtrafią to POdwyżki dla mieszkańców , bo tak jest najłatwiej,a POspólstwo i tak ich wyżywi ! Pachnie tu patologią i przekrętem czyżby ktoś dostał w łapę ? Jaki aneks do umowy skoro umowa dalej obowiązuje, a na aneks do umowy muszą zgodzić się obydwie strony umowy i to jeszcze pod warunkiem wystąpienia czynników uzasadniających zmianę warunków umowy. W razie zerwania jednostronnej umowy przez ZKM Stalowa Wola będzie musiała zapłacić karę za nie dotrzymania warunków umowy w stosunku do Miasta Tarnobrzeg . W razie wątpliwości zawsze można wystąpić na drogę sądową ! Panie Bożek i Pluta dwie niedojdy które nic nie robią dla miasta otoczeni niekompetentnymi urzędnikami jak w tej sprawie Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Naczelnik Wydziału: Piotr Pawlik – ewidentnie człowiek nie nadający się na to stanowisko co najwyżej do sortowania śmieci, zatrudniający osoby w wydziale po znajomości zresztą jak w całym UM oto skutki nepotyzmu mierny, bierny ale swój ludzie którzy woogóle nie stoją na straży dobra ogółu mieszkańców Tbg! ps. Czy to nie dziwne że UM zgadza się bezkrytycznie na wszelkie POdwyżki ZKM Stalowa Wola jakby w okolicy nie było… Czytaj więcej »

wrzos
1 rok temu

PYTANIE DO PIS-U, KIEDY PRZESTANA ROSNAC CENY WSZYSTKIEGO W POLSCE!? TO JUZ JEST TRAGEDIA CO DZIEN W SKLEPACH INNE WYZSZE CENY, PRACY BRAK, CO NA TO RZAD POLSKI? TO JEST PROBLEM NIE TYLKO NASZEGO MIASTA!

TVN-fakty
1 rok temu
Reply to  wrzos

no widziałem Jarosłwa z Mateuszem wczoraj zmieniali metki z cenami w „Żabce” ale nie pomyslałem że tak W CAŁEJ Polsce.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  TVN-fakty

NIEOGLADAJ TFUENU BO TAM SZKOPY RZADZĄ

Andrzej
1 rok temu

i znowu bezradni radni klepną wszystko a może chociaż ktoś przedstawi chociaż jakaś kalkulacje i sprawdzi jej pozycje……

obserwator
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Pamiętaj, że prezydent podpisał aneks bez zgody Rady a teraz wymusza na radnych decyzje. I to tłumaczenie,ze nie wiadomo jaki byłby wynik przetargu świadczy o braku kompetencji i umiejętności w rozwiązywaniu problemów miasta.
Najlepiej wychodzi zwalnianie i zatrudnianie swoich.
Przykładów sporo ale radni udają ze tego nie widzą.
Nie ma opozycji to jest jak jest.
Rządzący zawsze przy podejmowaniu decyzji powinni mieć na uwadzę słuszny interes mieszkańców. Dlatego do końca się walczy a nie poddaje walkowerem. Potrzebny był przetarg aby przekonać się ,że należy koniecznie przyjąć warunki Stalowej Woli. Wtedy też należy to wyjąśnić mieszkańcom . Prezydent nie wykazał że przetarg skazany został na niepowodzenie. Do lipca można było zlecić dalej Stalowej a w tym czasie ogłosić przetarg. Władza poszła na skróty . Po się napracować przy przetargu jak miło w gabinecie można podpisać aneks. A ze to bije w każdego mieszkańca ? Władza podjęła decyzje to płać, jak nawet decyzja jest wątpliwa.

smile
1 rok temu

Nadciągają POrypane czasy……. 🙂 🙂 🙂

Bigun
1 rok temu

Niech marszałek teraz pomoże, a jak nie to niech będzie drugi Neapol może wtedy media się tym zainteresują, przy dobrym nagłośnieniu UE może pomoże a MZK niech zdycha. Ludzie nie można zajechać mieszkańców Tarnobrzega.

Bożena
1 rok temu
Reply to  Bigun

media nie mają czasu na śmieciowe sprawy bo szukają szczepionki na Covid-19

FFF
1 rok temu

Buta wladzy
Prezydent podpisuje aneks niekorzystny. Nie pomyślał nawet o innym wariancie i przygotował projekt uchwały.
Na sesji a właściwie na komisjach przedstawi że nie miał wyjścia. Mecenas przyklepie obowiązkiem prawnym a radni chwaląc stan zagłosuje jak najszybciej aby problem dla nich zniknal
Jeszcze w historii tarnobrzeskiego samorządu nie było tak aby radni bezkrytycznie i bez watiwosci podejmowali ważne decyzję
A teraz Wodociągi wątpliwe śmieci w poddaniu do pisu.
Inwestycje rozbabrane obwodnica skopana
Ale propaganda sukcesu lansoeana
Kiedy nastąpi obniżenie wynagrodzeń obozu wladzy
Źle to wszystko wygląda

TBG
1 rok temu

Koszt koszmarny zwłaszcza dla wieloosobowej rodziny. Już teraz nagminne było przywożenie do altan osiedlowych śmieci z dzielnic „willowych” czyli od tej bogatszej części społeczeństwa, które stać na własne lokum.Strach pomyśleć co teraz będzie się działo.A spółdzielni nie można się doprosić o zabudowanie altan śmietnikowych od lat . Nie rozumiem też składnika czynszu jakim jest „fundusz kulturalny” .Czyj to fundusz -rozrywka Prezesa? bo na pewno nie lokatorów.

Bożena
1 rok temu
Reply to  TBG

wieloosobowe mają 500+ wiec nie odczują podwyżki

Robert
1 rok temu
Reply to  Bożena

Miasto od tego roku zabrało tarnobrzeski bon dla rodzin wielodzietnych, w zamian nie zaoferowało żadnych zniżek w jednostkach samorządu, basen, kino, TDK, MOSiR ( a tak maja w Dębie, Sandomierzu, Stalowej Woli). W zamian oferują podwyżkę wywozu śmieci. To jest fajne, rząd dał pieniądze na dzieci, więc samorząd po nie sięgnie, bo co Nie należy się? A może jakieś logiczne wytłumaczenie problemu. Oczywiście winni są mieszkańcy bo bałaganią i śmiecą.

Klaris
1 rok temu

Dalej glosujcie na ludzi ktorzy nie maja pojecia o interesach, finansach itd. Zamiast dopuścić młodych wybieranie dziadków. Pis zle PiS zle- ale jak widac miasto stalowa wola nie narzeka – z rządu pieniadze na wszystko dostaje… Ale jak polowa bezmozgow w Tarnobrzegu mieszka a później glosuje tak to jest… ze utrzymanie droższe niz w Warszawie. I dziwic sie ze kazdy ucieka do postronnych miast i same dziadki i patologia w Tarnobrzegu zostaje…

greg
1 rok temu

I właśnie wasze 500+ pójdzie do kosza! i nie tylko! tak rządzi PIS najlepiej wystąpić w tv obiecać dać potem dwa razy to zabrać

Alf
1 rok temu
Reply to  greg

Patrząc co dzieje się z karami sanepidu i sądów dla protestujących to myślę ,że zmierza to cały czas w kierunku dyktatury. W głowie mi się nie mieści ,że w państwie mieniącym się demokratycznym ludzie z transparentem odmawiający przyjęcia mandatu zostają ukarani przez sąd po 10000. Albo protestujący przedsiębiorcy ponad 1300 wniosków do sanepidu przez policję o brak maseczek. A w Sanepidzie to może być i 30000 kary. Chociaż średnio to zdaje się prawie 7000. Stosując rażąco wysokie kary finansowe za wszystko dla protestujących wpisujemy się w model Łukaszenki u sąsiadów. Zresztą ostatnio wybór prezesa SN z chyba dopiero 4 liczbą głosów też chluby nam nie przynosi. Za chwilę to Unia pojedzie nas tą metodą , czyli po kieszeni i żarty się skończą .

demokracja
1 rok temu
Reply to  Alf

Ciasną masz tę główkę i nie mieszczą ci się przepisy pandemii uchwalone wspólnie z opozycją dwa miesiące temu A kto nie przestrzega prawa i naraża innych podlega bardzo surowej karze!!!

Do demokracji
1 rok temu
Reply to  demokracja

Pracuj bo za chwilę braknie kasy na Twoje wynagrodzenie

liv
1 rok temu
Reply to  Do demokracji

Twoja troska przerasta twoją „mądrość”

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Alf

TFUSK BYŁ LEPSZY NIE?

Alf
1 rok temu
Reply to  Alf

Dziś oglądałem program jak dwie emerytki poszły pod SN. Jedna nie przyjęła mandatu policji 500 złotych . Sanepid wlepił jej karę 10000 złotych. W takim państwie żyjemy.

Racjonalny
1 rok temu

Stalowa 13 zł! Stalowa 13 zł. Bo od każdego tarnobrzeżanina wezmą sobie z tych 30 zł jakieś 7 zł i mają wtedy realna stawkę w Stalowej. Umowa powinna zostać zerwana w marcu i ogłoszony nowy przetarg. Do lipca byłby nowy odbiorca i stawka też poszłaby w górę ale nie tyle. A nawet jakby tak było to za karę umowna za zarwanie umowy przez MZK, byłoby całkiem sporo pieniędzy na nową umowę.

Alf
1 rok temu
Reply to  Racjonalny

Kto inny w okolicy ma działającą instalację ? Tylko nie pisz o tym relikcie na Machowie gdzie i tak dzięki poprzednikom większość udziałów jest prywatna i to oni będą decydować.. Najpierw trzeba mieć sensowną alternatywę a potem negocjować z pozycji równego. Kary w sądach dostaniesz za 5 lat a śmieci trzeba zabierać tu i teraz.

Racjonalny
1 rok temu
Reply to  Alf

Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają wozić odpady wszędzie gdzie się chce. Więc proszę nie mówić o tym, że instalacja na Machowie do niczego się nie nadaje bo to nieprawda. Można tam prowadzić to co najważniejsze czyli segregację śmieci na odpowiednie frakcje. Jakbym nie liczy to od marca do lipca mamy 4 miesiące. Czas na nowy przetarg wystarczający. Ale został on bezpowrotnie zmarnowany. Przez okres trwania nowego przetargu śmieci byłyby odbierane. Nie należy wierzyć w wielką scieme naszych włodarzy, że sytuacja by się powtórzyła. Wtedy umowy wygasły i dlatego śmieci zalegały.

mieszkaniec Garwolina
1 rok temu

Mieszkaniec Garwolina zapytał Andrzeja Dudę o rażąco wysokie opłaty za śmieci. – 900 zł trzynastki, a zabraliście 1,2 tys. zł mi za śmieci. Po co mi daliście, skoro tutaj zabraliście? – zapytał mężczyzna.

Prezydent odpowiedział, że ceny śmieci ustalają samorządy, a on sam jest po stronie dającej pieniądze. – Problem polega na tym, że 13-stkę dostał pan ode mnie i rządu, a cena śmieci to jest samorząd – odpowiedział.

Alf
1 rok temu

A marszałek podnoszący 10 krotnie opłatę to po czyjej stronie będzie ?

figa
1 rok temu
Reply to  Alf

Kpisz czy głupio bronisz Urzędasów- opłata dyscyplinująca gminny aby prawidłowo wykonywały ustawę nie jest obligatoryjna tylko stosowana w przypadkach rażących zaniedbań.

smile
1 rok temu

Jak widać po komentarzach…wszyscy kochają naszego Prezydenta… 🙂 🙂 🙂

obserwator
1 rok temu
Reply to  smile

Kocham go bardzo. Za to że podpisał umowę bez zgody rady. Jakie procedury teraz obowiązują.. Prezydent zaciąga zobowiązania a później prosi Radę Miasta aby to klepnęła.
A co się stanie jak tego Rada Miasta nie kupi i nie podejmie uchwały o takich wysokich stawkach.
Otóż aneks trzeba będzie wypowiedzieć. i rozpisać nowy przetarg.
CZYLI DOKŁADNIE TO CO PREZYDENT POWINIEN ZROBIĆ>
TERAZ PYTANIE DLACZEGO TEGO NIE ZROBIŁ?
Może dowiemy się na sesji jak ktoś zapyta albo radny albo mieszkańcy.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  obserwator

WSZYSTKO PRZYKLEPIO!STAWIAM MILION ZE KLEPNO!

mieszkanka
1 rok temu
Reply to  smile

Ja go „lubię” za radiowy głos.

Efekt
1 rok temu

Ciekawe czy będzie choć jedna skarga do rady miejskiej w związku z tym wszystkim, czy tylko żale na forum.

Mar
1 rok temu
Reply to  Efekt

W porządku obrad na najbliższą sesję nie ma co prawda skarg, ale są jakieś petycje.
http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/xxviii-nadzwyczajna-sesja-rady-miasta-tarnobrzega,2475.html
Może dotyczą one kwestii związanych z odpadami? Może choć paru mieszkańców przeszło od słów do czynów? Bo większość wyjątkowo cierpliwie znosi poczynania obecnej plejady.

Bożena
1 rok temu

a zatem po podwyżce nasze śmietniki osiedlowe czeka jeszcze większy najazd krezusów willowych, którzy zwykli traktować kontenery blokowe jako prywatne wysypisko śmieci

Janek
1 rok temu
Reply to  Bożena

Trzeba będzie nagrywać i robić zdjęcia samochodów i na straż miejską bo ja nie zamierzam płacić za śmieci krawaciarzy z osiedli domów jednorodzinnych.

ciocia Gienia
1 rok temu
Reply to  Bożena

przywożą wszystko i w dowolnych gabarytach i nawet nie czekają na osłonę nocy a potem taki elektro-złom straszy pod oknami

Roman
1 rok temu
Reply to  ciocia Gienia

U mnie na osiedlu ktoś nocą podrzucił pod śmietnik stary zestaw mebli plus 2 fotele. Tylko telewizora brakowało, ławy i flaszki.

Mieszko
1 rok temu

Czy ten aneks został już podpisany? Czy będzie podpisany dopiero? Bo chyba prezydent nie mógł podpisać bez zgody Rady Miasta. Czy miasto będzie rozmawiać z FFC, aby negocjować lepsze warunki niz mzk. Nie wyrażamy zgody na sponsorowanie tanich śmieci ludziom ze stalowej. Jak nie ma wyjścia trzeba wozić śmieci do Machowa na puste pola za FCC i tyle.

Asterix
1 rok temu

Mam nadzieję, że Radni wstrzymają się od głosowania. Aneks podobno podpisany w marcu a teraz zwołuje się sesję i jeśli się nie mylę to nadzwyczajną. Dlaczego ? Ja bym chciał usłyszeć co Pan Prezydent ma do powiedzenia . MZK Stalowa ma monopol a miasto brak jakichkolwiek rozwiązań. Za chwilę zawołają stówę od osoby i też trzeba będzie zapłacić. Panie Prezydencie może czas skończyć z tą praktyką monopolistyczną. Mieszkańcy zapłacą te 30zł ale wiedząc, że miasto ma plan na kolejne lata poza tym że płacz i płać.

Zte
1 rok temu

Mam podpisaną z asa tarnobrzeg umowę i płace 30zł miesięcznie za odbiór odpadów komunalnych. Nie interesuje ich ile osób mieszka place za pojemnik.Więc mi nie mówcie ze się nie da taniej. Naszemu prezydentowi nic się nie da bo on się własnego cienia boi i wie że PIS czeka na jego potknięcie żeby go uziemic jak Kiełba.

Bolek
1 rok temu
Reply to  Zte

Mijasz sie z prawda.Kazdy mieszkaniec płaci gminie a nie podpisuje umówy z ASA chyba ze masz taki kaprys I ponosisz podwojne opłaty.Inna sprawa jak prowadzisz działalność gosp.wowczas masz wybór ale za 30 zł to masz odbiór raz na kartał może a nie co dwa tygodnie

patria
1 rok temu
Reply to  Zte

czyli dałoby się z ASA podpisać korzytnej, niech jeszcze przemyślą decydenty, szkoda aby społeczeństwo było biedne, Prezydencie prosimy.

Skunks
1 rok temu

W gminie Padew Narodowa którą obsługuje FCC tarnobrzeg stawka wynosi 15zł od osoby. Da się trzeba tylko chcieć.

gość
1 rok temu

Skandal.. jak można ustalać takie stawki w mieście gdzie zarabia się 2200 netto.

Mieszczanin
1 rok temu
Reply to  gość

Trzeba szukać LEPSZEJ pracy a nie siedzieć w urzędzie czy pilkingtonie.

Maro
1 rok temu
Reply to  Mieszczanin

Nie każdy ma plecy takie jak ty.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  gość

JAKIE 2200,LEDWO CO 2 I TO JESZCZE TRZEBA JE,BA,Ć PO NOCACH!

patria
1 rok temu

Siarkopol niech pomysli aby w Jeziórku wybudować spalarnię tak na 150 000 tys mieszkańców, zwróci się bardzo szybko przy tych cenach. Jeszcze będą jednli nam z ręki. Bo jak nie to ściągnę chińczyków ci szybko wybudują spalarnię, ale wtedy oni zarobią.

Maryjan
1 rok temu

To już czyste szaleństwo….. A niech tylko firma sprzątająca nie zabierze mi tylko jednej rzeczy….

Eugeniusz
1 rok temu

Opłaty są tak duże bo pisiory tak prawo ustaliły

Maropolo
1 rok temu

Jeżeli rada miasta klepnie ta uchwałę to ja się pytam jak bedziecie mogli spojrzeć w oczy mieszkańcom. Mówienie, że się nie da to zwykły wybieg taktyczny jak się nie chce szukać alternatywy, bo po co się męczyć, jak można łatwiej, ale wy jesteście tam po to by nie było łatwiej. A w niedzielę do kościółka pójdziecie pewnie nie bojąc się Boga? , oj obłudnicy z podwójną moralnością pamiętajcie mieszkańcy na was patrzą ale i Bóg na was patrzy, i w końcu pogrozi Wam.

Alf
1 rok temu
Reply to  Maropolo

A jaką konkretnie alternatywę masz na myśli ?.

Mar
1 rok temu
Reply to  Maropolo

Żeby bać się Boga, trzeba w Niego wierzyć. Poza tym Pan Prezydent sam się nie wybrał na urząd. No i jak narazie widocznie jeszcze nie jest źle w mieście, bo nie słyszałem, żeby ktokolwiek zbierał podpisy. A w drugim liście do Koryntian w 11 rozdziale św. Paweł pisze:
„18 Skoro wielu się przechwala według ciała i ja będę się przechwalał.
19 Chętnie bowiem znosicie głupców, wy, którzyście mądrzy!
20 Znosicie bowiem, gdy was ktoś niewolnikami robi, gdy was ktoś wyzyskuje, gdy was ktoś łupi, gdy się ktoś wynosi, gdy was ktoś po twarzy bije.”.

brygada kryzys
1 rok temu

Może trzeba pomysleć o uruchomieniu konenerowej tymczasowej spalarni, a następnie za pożyczkę z tarnobrzeskich wodociągów wybudować swoją. Tylko komu się chcę ile to papierów trzeba przygotować – jak się nie chce to się nie da. Jak sobie nie radzicie zatrudnijcie firmę z zewnątrz za odpowiednią kasę ona wam pomoże i pokaże jak się da.

Zalamany Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Czy pensje też mi Radni podniosą??? Jak tak to mogę płacić, jak nie to niech się zastanowią i zorientują ile mieszkańcy gminy Baranów Sandomierski czy gminy Nowa Dęba płacą za wywóz śmieci… Można..??? Można……. Ale nie w Tarnobrzegu, czy coś w końcu dobrego ta kadencja zrobi dla mieszkańców??? Może choć raz zmniejszy jakieś opłaty…. A nie tylko płacić i płacić, nic w tym Tarnobrzegu nie ma… Praca jest jaka jest…. Pensja jest jaka jest…… Ale podwyżki bez przerwy…. Kiedy ta Kadencja się skończy!!!! Ludzie ratujcie

jadwiga
1 rok temu

Obstawiamy czy bez radni przyklepią.stawiam 10000 ze klepną!kto da więcej?

Kinder
1 rok temu

Ludzie mają już dość oszukiwania, dla nas liczą się czyny i efekt, a nie piękne puste słowa….

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
101
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content