Tarnobrzeg: Zakupy magistratu związane z COVID – 19 pod lupą prokuratora

Prokuratura Rejonowa w Nisku gromadzi dokumentację związaną z zakupem przez gminę Tarnobrzeg maseczek, rękawiczek ochronnych i płynu do dezynfekcji. Działanie te organ ścigania podjął po anonimowym zawiadomieniu, skierowanym do Prokuratury Okręgowej.

– Prokuratura Rejonowa w Nisku prowadzi postępowanie sprawdzające dotyczące ewentualnego przekroczenia uprawnień czy też niedopełnienia obowiązków przez urzędników Gminy Tarnobrzeg związanych z zakupem maseczek, płynu do dezynfekcji oraz rękawiczek ochronnych – informuje portal NadWisłą24.pl w piśmie z dnia 26 maja br., Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

– Aktualnie gromadzona jest niezbędna dokumentacja związana z zakupem przez Gminę opisanych wyżej środków ochrony osobistej. Po jej zabezpieczeniu oraz przeanalizowaniu zostanie podjęta decyzja dotycząca ewentualnego wszczęcia śledztwa w tej sprawie – dodaje.

O zawiadomieniu prokuratury dowiedzieliśmy się z anonimowego listu, wysłanego na adres redakcji:

Z kolei od rzecznika UM Tarnobrzeg otrzymaliśmy informacje o firmie/firmach od których miasto kupiło , wchodzące w skład trzypaka rękawiczki, maseczki i płyn dezynfekujący. Dane te zostały nam udostępnione  w miniony poniedziałek, dopiero po trzecim e-mailu ponaglającym (pierwsze pytanie wysłaliśmy 16.04.2020) .

ZAKUPY ZWIĄZANE Z COVID-19

Od 8 marca obowiązuje Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374Link otwiera się w nowej karcie).

Zgodnie z art. 6 tejże ustawy, do zamówień, których przedmiotem są towary lub usługi niezbędne do przeciwdziałania COVID-19, nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019r. poz.1843), jeżeli zachodzi wysokie prawdopodobieństwo szybkiego i niekontrolowanego rozprzestrzeniania się choroby lub jeżeli wymaga tego ochrona zdrowia publicznego.

foto: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
61 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mar
1 rok temu

Dziękuję redakcji NW24 za jej pracę, nie tylko w tej sprawie. Potrzebujemy wolnych mediów.

jadwiga
1 rok temu
Reply to  Mar

UWAGA TO JEST TEMAT ZASTEPCZY.JUTRO SMIECI PO 30 ZŁ OD OSOBY ,DRORZEJ NIŻ W DUBAJU!!!

Mar
1 rok temu
Reply to  jadwiga

Dlaczego zastępczy? Po prostu kolejny temat. Ja nie zapomniałem ani o śmieciach, ani o Jeziorze, ani o płatnym parkowaniu, ani o niemodernizowaniu dróg w śródmieściu, ani o dotacjach na prywatny klub sportowy itd.

wasyl
1 rok temu
Reply to  Mar

POPIERAM

Zigi
1 rok temu
Reply to  Mar

Ja też nie zapominam!
Ale tu przychodzi jedno najważniejsze pytanie – ile jeszcze społeczeństwo Tarnobrzega jest w stanie to wytrzymać? Gdzie jest granica?

Janusz
1 rok temu
Reply to  Zigi

Woda w górę ?

walt
1 rok temu

a szumowskimi się zbrojne ramie zera i pisu zainteresuje ? 🙂

mec.Pała
1 rok temu
Reply to  walt

Właściwe POdejście do lokalnej korupcji . Gratuluje obrony. POdpowiem jeszcze Petrobras ukradł 4mld $. a my U/M w Tbg tylko kilkaset tys.zł..

walt
1 rok temu
Reply to  mec.Pała

czytanie ze zrozumieniem się kłania pisowski troliku.
pytałem o kogoś innego.czy czasami nie skończy się jak z dwiema wieżami wyzwoliciela na kaczych łapach.

stanby
1 rok temu
Reply to  walt

to ty masz problem ze zrozumieniem. Korupcję bronisz korupcją choćby wymyśloną .Takie standardy mają ćwoki POwskie.

walt
1 rok temu
Reply to  stanby

niepotrzebnie te inwektywy dorzucasz bo wcale powagi nie dodają a obnażają poza analfabetyzmem wtórnym jeszcze problemy z głową.
i nie zasłaniają mizernej znajomości języka ojczystego.jaka szkoda.

gala
1 rok temu
Reply to  walt

Nieprzyzwoicie złodziejstwo przykrywasz wątpliwą znajomością języka skoro nie rozumiesz prostego słowa KORUPCJA i wytykasz innym problemy z głową to musisz być wyjącym za korytem działaczem PO.

walt
1 rok temu
Reply to  gala

tak jak ty musisz być bratem szumowskiego bo bez pardonu bronisz jego fortuny,a sorry ty nawet tych osławionych 6 groszy za wpis nie dostaniesz bo jesteś po prostu ciołkiem co wierzy w te smoleńskie brednie za darmo.

to nachalne wmawianie innym swoich przywar jest przez psychiatrię świetnie opisane,życzę powodzenia w leczeniu i terapii choć mogą się okazać długotrwałe i kosztowne zwłaszcza dla zdrowia reszty zaczadzonego pisuarem organizmu.

innymi słowy baranie torby zmieniające nicki ale nie zmieniający swej bredki dajcie na luz bo mogę z takimi półgłówkami i kłamcami pisać długo -tylko po co ?

wasz sufit nie jest nawet moją piwnicą smoleńskie sierotki.
:*

Anonim
1 rok temu
Reply to  walt

A co ma PiS z tym wspólnego ??? Pod każdym postem ten sam tekst ?? Obecna władza w Tarnobrzegu nie ma nic wspólnego z PiS !!! I ewidentnie to widać !!!!

Hit
1 rok temu
Reply to  Anonim

Co Ty pierniczysz? Człowieku zobazz sobie kto zasiada we władzach stowarzyszenia Moje Miasto Tarnobrzeg. Ludzie PiS są w spółkach, w radach nadzorczych, w kierownictwie UM. Rozgrywają Darka jak chcą. A i mam nadzieję, że przyjrzą się innym sprawom prokuratorzy, palikom i plotkom na zimę i tej zielonej zasłonie, szczególnie kontaktom vice. Komu działki sprzedane, komu chce się sprzedać. Wszystko idzie znaleźć.

spipszajdziadu
1 rok temu
Reply to  Hit

To wymień ich i nie kłam bo kryjesz złodziejstwo PeOwskie PiSem To trzeba wyjawić ,nie uznawać za dopuszczalne i tolerowane .

Jan
1 rok temu
Reply to  walt

Podziękuj panu prof. Szumowskiemu, że żyjesz.

Szmatka vel maseczka
1 rok temu

A teraz trzeba zająć się sprawą szmat udających maseczki dystrybuowanych do instytucji podległych prezydentowi. Ta maseczka jest zrobiona z materiału z którego jedna z firm w powiecie tarnobrzeskim szyje zasłony do okien. Czyżby znowu pieniądze z Tarnobrzega wytransferowano do powiatu płacąc za szmatki z gumką dystrybuowane jako maseczki.

piter
1 rok temu

miasto chciało za oszczedzic na darmowych prezentak to im sie udało teraz zapłaca kare i niech się do smieci dozuca bo nie wszytkich mieszkanców na to stac i zapewne juz maja doscyc ludzi siedzacych na nie własciwym miejscu?

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Cena maseczek to jedno, ale druga kwestia – dlaczego te zestawy nie dotarły do wszystkich? Są mieszkańcy, do których nie dotarł żaden zestaw, nie dostali też informacji czy i gdzie mogą go sobie odebrać. Więc i tak sobie musieli kupić wszystko we własnym zakresie. Może zamiast zakupu tych zestawów lepiej było wykonać jakieś inwestycje na osiedlach?

maciek
1 rok temu

maseczka 4zł za sztukę, rękawiczka 20 gr za szt, płyn 13 zł za sztukę. Podobne ceny są teraz w sklepach, a wtedy nigdzie tego nie było. Zakup był ok tylko niepotrzebny ale tego nie było wiadomo. A piszący zawiadomienie to mam nadzieje nie skończył podstawówki bo to by oznaczało że nauczyciele powinni zwrócić pieniądze za te błędy

jadwiga
1 rok temu
Reply to  maciek

NIEWYPOWIADAJ SIĘ PEŁOWSKI POMIOCIE SZATANA

Alf
1 rok temu
Reply to  maciek

Faktycznie te ceny w porównaniu do rządu , który kupował maseczki chyba po prawie 50 złotych za sztukę i respiratory po 180000 za sztukę na kolana nie powalają.

spipszajdziadu
1 rok temu
Reply to  Alf

POrównywać się z rządem POtrafi „chyba ” tylko głupi działacz PełOwski

Tarnobrzezanka
1 rok temu
Reply to  Alf

Mnie powalają bo to były maseczki jednorazowego użytku

Tarnobrzezanka
1 rok temu
Reply to  maciek

Lepsza cisza

Tbg
1 rok temu
Reply to  maciek

Rzecznik nie podał ceny jednostkowej tylko zbiorczą. A winno być odwrotnie cena x ilosc

niezadowolony
1 rok temu

Ryba psuje się od głowy. Nieskazitelny rząd PiS wybrany przez naród i jego przedstawiciele w ministerialnej randze sami dali przykład jak należy korzystać z covideowej ustawy dając zarobić znajomym. W tym rządzie afera goni aferę a ludzie nadal widzą tylko same pińćset plusy.

gdzie więcej
1 rok temu
Reply to  niezadowolony

ministerialni przedstawiciele PiS-u dali lekcję prezydentowi i zastępcy w Tbg jak to mają ukraść parę tys zł. na maseczkach to jest retoryka działacza który ukradł te parę tys. a nie mieszkańca.

gdzie więcej
1 rok temu
Reply to  niezadowolony

taką retorykę stosować musi tendziałacz PO-wski co ukradł te parę tys.zł. na maseczkach

wrzos
1 rok temu

I ZNOW AFERA! DOBIRO NIEDAWNO KIELB OSMIESZYL MIASTO NA CALA POLSKE, A TERAZ ZNOW NASTEPNA SIE SZYKUJE UF,JAK GORACO!

smile
1 rok temu
Reply to  wrzos

W celi miejsca nie brakuje….wszyscy się zmieszczą… 🙂 🙂 🙂

Alf
1 rok temu

Z tego co wiem anonimowe zgłoszenia to trafiają do segregatorów. Czy tu zrobiono wyjątek czy zmieniły się może procedury ?.

Bolek
1 rok temu
Reply to  Alf

Z anonima do NW24 urocze jest stwierdzenie „Prosimy my jako mieszkancy Tarnobrzega „”Krótkie pytanie do anonoma.Kto Cie upoważnił do wystepowania w imieniu mieszkancøw czyli moim również.Wystepuj w swoim imieniu I proszę geby sobie moją osobą nie wycierać.Kumasz

spipszajdziadu
1 rok temu
Reply to  Bolek

POpisałaś się swoją PełOwską głupotą

Master
1 rok temu
Reply to  Bolek

A co lubisz być dymany ?

BINKOSKA
1 rok temu
Reply to  Master

TAKI MAMY KLIMAT

Kutombo
1 rok temu

Jest mi strasznie smutno gdy patrze na to co sie w tym naszym mieście dzieje.Wróciłem tutaj po wielu latach i niestety ale chyba trzeba sie zawijać znowu w świat.Porównałem Stalową Wole i Mielec z Tarnobrzegiem i wiecie co? Płakać sie chce…

piter
1 rok temu
Reply to  Kutombo

nawet petycie nie pomoga
chodzic i prosic juz nie przesadzajmy bo i tak z nic z tego nie bedzie
a teraz nowe projekty sie szykuja?

orzel
1 rok temu

lepszy był płyn 5 litrów za 300 zł 🙂 kto to taką cenę miastu dał? znajomy królika?

Kutombo
1 rok temu

Czy wy ludzie na prawde nie rozumiecie że jedyną korzystną opcją był K.Kalinka?Do człowieka z PiS płynęła by kaska z rządu PiS-nie ma innej opcji.Wybraliście oszołomów z p.o. więc kupa.Omijają nas szerokim łukiem ludzie aktualnie decyzyjni a wy sobie zaproście kastowego Rzeplińskiego, kretyna Komorowskiego i chorego psychicznie Wałęse.Dziękuje za uwage.Dobranoc

walt
1 rok temu
Reply to  Kutombo

i dlaczego część woli zależeć od siebie niż od partyjnego złotego dziecka od zawsze na dyrektorskim stołku.

ba,nawet głosujący tu na pis wiedzą czym jest klan klinków i z czym to kojarzyć,ba są tacy co pamiętają 3 kadencje wyprzedaży jana też z pisu.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Kutombo

Bożek pięknie mówił przed wyborami to wygrał przecież to wieloletni nauczyciel więc gadkę ma opanowaną do perfekcji.

wrzos
1 rok temu

DO KUTOMBO,MASZ RACJE-NIESTETY! CHOC TO MOJE UKOCHANE MIASTO,TO TEZ PONAZEKAM. TEZ NIE BYLO MNIE TU KILKANASCIE LAT I Z PRZYKROSCIA STWIERDZAM ZE PRZEZ TEN CZAS ZMIENILY SIE TYLKO NA KOLOROWE FASADY WIELU BUDYNKOW W TYM KAMIENICZEK NA RYNKU.NIE POWSTALO ZADNE NOWE OSIEDLE MIESZKANIOWE I OBWODNICA NA WIDOK DWORCA PKP PLAKAC SIE CHCE,ZADNEJ NORMALNEJ GALERII HANDLOWEJ MIMO HUCZNYCH OD PARU LAT ZAPOWIEDZI NADAL NIE MAMY (TYLKO DWA NIJAKIE PARKI HANDLOWE Z TANDETA),ZADNYCH NOWYCH ZAKLADOW PRACY. SRODMIESCIE STRASZY PUSTKA TAK,JAK PASTWISKO PRZY OS.CENTRUM. NA PLUS PRZEMAWIA TO,ZE RUSZYLO COS WOKOL JEZIORA Z PRZEBUDOWAMI.NIGDY TO MIASTO NIE MIALO SZCZESCIA DO OPERATYWNEGO PREZYDENTA,SAMI NIEUDACZNICY,MOZE OBECNY, PAN JESZCZE SIE WYKAZE? TRZYMAM KCIUKI.

Janusz
1 rok temu

Tak się robi interesy. Dostaliśmy „w prezencie” trzypaki sfinansowane z naszych pieniędzy.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  Janusz

Kto dostał, to dostał. Niektórzy nie dostali, a zakup zestawów był również z ich pieniędzy.

Maro
1 rok temu

Ludzie w koło jest wesoło – może Teleekspres nas odwiedzi

orzel
1 rok temu

gratuluję rozumu ludziom, którzy myśleli, że z podstarzałego nauczyciela może być dobry prezydent. W dodatku z rówieśnikiem z dymitrowa jako szarą eminencją

Robert
1 rok temu
Reply to  orzel

No to nie wiem może każdy następny kandydat na prezydenta powinien być bardzo dokładnie przepytywany przez mieszkańców jakie ma realne plany i pomysły na rządzenie a nie pięknie gadać przed wyborami że „jestem stąd i chce dobrze rządzić ” bo tak to każdy potrafi .

guzik
1 rok temu

a co z przyciskami dla pieszych? w innych miastach wyłączali. w Tbg nie stanowi to zagrożenia i nie sprzyja rozprzestrzenianiu się zarazków?

Rowerzysta
1 rok temu
Reply to  guzik

Po co jak połowa nie działa albo spalone lub połamane .

guzik
1 rok temu
Reply to  Rowerzysta

gdzie nie działają? a jeśli nie działaja, to jak przekraczasz jezdnie, na czerwonym? poza tym uszkodzenia przycisków to tylko kolejny argument dla ich wylaczenia.

Tbg
1 rok temu

Rzecznik nie podał ilości. Nie powiedział też że maseczkę brakło. To oznacza że odebrano mniej niż zamówienia i zaplara
A co z różnica za brak towaru
O tym że brakło były sygnały od mieszkańców że trzypaki nie dotarły. A było dużo mieszkań którzy nie dostali

Kuba
1 rok temu

Jak zwykle znowu sensacja. Maseczki warte 2 zł. były zakupione po zawyżonej cenie aż o 300% czyli po 6 zł. Jaka jest prawda-cena jednostkowa po podzieleniu kosztu zakupu przez 37200 szt =3,69 zł. za sztukę. Płyn za sztukę 12,85 zł a para rękawiczek 0,40 zł.. Proszę te ceny zestawic z cenami rynkowymi w/w asortymentu w tamtym czasie, kiedy urząd dokonywał jego zakupu i można wypracować własną bezstronna opinie na temat opisanej sytuacji. W katolickim państwie grunt to rzucić w kogoś błotem a później niech się ta osoba z tego syfu czyści przez lata a co przylgnie to pozostanie na tym człowieku. Smutne

ktoś
1 rok temu
Reply to  Kuba

i to forma anonimu, ale wyrok wydany komuś na tym zależało. aby oczernić i opluć. Jak ktoś miał niezbite dowody to dlaczego nie podpisał się z imienia i nazwiskiem, odpowiedź prosta bo za pomówienia ponosi się odpowiedzialność.

Obronca
1 rok temu
Reply to  Kuba

Dlaczego nie zauważyłeś rzeczy najważniejszej Jakka była cena jednostkowa zakupu i czy takie ilości dostarczone i czy cena odpowiadała jakości.
Anominy były zawsze Zapytaj prezydenta Mastalerza ile miał kontroli z anonimow i zawiadomień do prokuratury.
Władzy należy patrzeć na ręce bo jak nie czuję oddechu mieszkańców to jest bezkarna.
Już się tak nie rozczulaj. Jak się pełni władze to trzeba się tłumaczyć

Urzednik
1 rok temu
Reply to  Kuba

Masz dobre dane i wyliczenia To w takim razie się obroni

Mieszkanic
1 rok temu
Reply to  Kuba

To. Mi przypomina poprzednią kadencję i sprawę Kielba. Jakoś wszyscy zapomnieli o tym że radny wyrządził krzywdę radnemu i wszyscy radni się odcięli. Samo życie a katolicyzm u niektórych duży

ewa
1 rok temu
Reply to  Kuba

To lepiej było kupić maseczki w aptece po 4.50 wtedy

Krystyna
1 rok temu

Minusterstwo nalezy do L i G. Ze tak sie dal wkręcić prezydent. Nie podoba się to wielu tarnobrzezanom.

Eugeniusz
1 rok temu

Jak wygląda sprawa odwołania prezydenta

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
61
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content